PDA

View Full Version : Как да му помогна да я забрави?



iHasCupquake
12-30-2014, 21:35
Здравейте,
Съжалявам, ако темата не е в правилния раздел.Извинявам се и за разбърканите изречение и правописните грешки, но в момента не съм в състояние да се концентрирам.Също така за дългата и отегчителна история.

Аз съм на 13 и имам доведен брат една година по-голям от мен, син на приятеля на майка ми.Запознахме се скоро чрез общи приятели, но това е друга тема.Преди няколко седмици с него отидохме у една приятелка.През цялото време тя го прегръщаше, седеше върху него, а аз седях на другия край на дивана и се чувствах ужасно неудобно, имах чувство че им преча, но приятелката ми не ме пускаше да си тръгна.След около 2 часа майка ми ме накара да се прибирам, а той е останал още малко.След няколко дни тя започна да го игнорира и не искаше да излиза с нас.Когато я питах какво става, тя бързаше да смени темата.
Преди 3 дни брат ми спа у нас и ми разказа, че когато съм си тръгнала тя е започнала да го целува и не го е пуснала да си тръгне.Той не и казал нищо, въпреки че е било без чувства.Не харесвал характера и, но била красива.Първоначално аз не можах да повярвам, понеже тя има приятел.Но се сетих, че други приятели са ми разказвали за нея, че използва момчетата само за да се целува, натиска и т.н. с тях.Тя е на 13 години, не знам защо го прави.Може би се опитва да се прави на интересна, а момчетата я харесват, защото е красива.
Предупредих го да не очаква нищо от нея, че го прави с всички, че не изпитва нищо към него, но той рано или късно ще започне да я харесва.Той ми каза, че го прави за забавление.
Вчера с тази моя приятелка и с брат ми спахме у нас, в една стая (леглото ми е голямо).Аз съм заспала по-рано.Той днес ми разказа, че случката от миналия път се е повторила, само че този път тя се е опитала да се съблече и той я е опипвал навсякъде.А аз съм била на същото легло до тях.
През нощта се събудих, спяха прегърнати.На сутринта обаче той се държеше много засрамено, едва я гледаше в очите и си тръгна рано (не живеем на едно място).
Не мога да го повярвам.Майка ми, баща му и брат ни (бебе на 20 дни) през цялото време са били в другата стая, а аз съм била на леглото до тях...
Преди малко си писах с него, той ми каза че я е отблъснал, защото тя се е опитала да съблече и него.А той не се чувства готов на тази възраст, да не говорим за нея-тя е колкото мен.Помоли я да спрат, тя се съгласи.Обаче пак започна да го игнорира.Тоест, използвала го е само за да се натиска с него.Той призна че е започнал да я харесва и сега му е трудно да свикне, говори ми колко я харесва и колко съжалява, че характерът и е такъв, че я е мислел за приятелка.
Моля да си спестите коментари от рода на "Много сте малки", защото много добре го знам.Просто искам съвет какво да правя с него.Такива истории на тези години ужасно ме дразнят, повръща ми се от мисълта за момчета, харесване, целуване и т.н., много мразя момичетата, които "харесват" някой, въпреки че го познават от 1 седмица, а след два дни им омръзва и си избират нов.Много съжалявам, че съм замесена в такова нещо.
Но той все пак ми е брат, не мога да го гледам как се измъчва.Има проблеми със самочувствието и такива неща му действат ужасно.Може би ще кажете "Ще му мине, не се притеснявай, на тази възраст такива неща се забравят лесно", но той няма нищо общо със повечето момчета на тези години.

Още веднъж се извинявам за допуснатите грешки и дългата история.Ще се радвам ако някой отдели време и ми помогне.Благодаря предварително!

haritov
12-31-2014, 09:49
нищо не прави да ти е мирна главата

нищо ново под слънцето не се случва

prosto_chovek
12-31-2014, 11:31
1.) Да, малки сте, ама на тия години е най - опасно вкарването във филми, между другото;
2.) Колкото и банално да звучи - времето лекува. Наистина лекува. Особено такива неща;
3.) Единственото, което можеш (и е допустимо) да правиш, това е да не му напомняш за нея по никакъв начин и да се държиш максимално приятелски с него, за да не се чувства сам (но не да му се натрапваш, ако той не иска).
4.) И знай, че скоро ще си намери друга и ще му мине изведнъж.