PDA

View Full Version : Аборт на малолетна



Страници : 1 [2] 3

haritov
01-16-2015, 19:42
Само че не 95% от хората са съгласни на това с косата :D а и на децата няма да се навият.
права си ама достатъчен процент на дадено място са съгласни за това с косата

ако им напишеш това за децата като божията воля стой та гледай

Fisherman
01-16-2015, 19:49
КАК ДЕЙСТВА ESCAPELLE?
Escapelle предпазва от нежелана бременност като предотвратява или забавя освобождаването на яйцеклетката от яйчника /спира овулацията/ с помощта на хормон наречен левоноргестрел, същият хормон, който се съдържа в много контрацептивни таблетки. Той не действа, ако вече си бременна и няма да навреди при вече установена бременност. Колкото по-скоро приемеш Escapelle, толкова по-ефективен ще е той.

докторке,за какви оплодени яйцеклетки говориш

kalpazanka
01-16-2015, 19:54
Явно ще си организираме литературно четене тая вечер...
http://apteka.framar.bg/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D 0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8/g03ac03/%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B3%D 0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB
http://apteka.framar.bg/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D 0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8/g03ad01/%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B3%D 0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB

Fisherman
01-16-2015, 19:58
Фармакодинамика: точният механизъм на действие не е известен,

като почнах да уча фармацевтична химия ми стана супер смешно,защото половината лекарства са с неизяснено действие или се синтезират лекарства за състояния с неизвестни причини

NomNomNom
01-16-2015, 20:00
"предполага се, че променя ендометриума, който става не подходящ за имплантацията на оплодената яйцеклетка."

kalpazanka
01-16-2015, 20:00
като почнах да уча фармацевтична химия ми стана супер смешно,защото половината лекарства са с неизяснено действие или се синтезират лекарства за състояния с неизвестни причини

Нали знаеш, че силденафилът отначало е трябвало да бъде антихипертензивен медикамент :lol:


"предполага се, че променя ендометриума, който става не подходящ за имплантацията на оплодената яйцеклетка."

И аз тва се опитах да обясня.

А тва пишат "братя китайци": Falls dieses Notfallkontrazeptivum versagt und eine Schwangerschaft eintritt, sind aufgrund bisheriger Erfahrungen und von epidemiologischen Studien keine unerwünschten Wirkungen auf den Fötus durch das Gestagen zu erwarten. Bei Einnahme von Dosen über 1,5 mg Levonorgestrel liegen keine Erkenntnisse über die Folgen für das Kind vor.

Fisherman
01-16-2015, 20:04
палавница

kalpazanka
01-16-2015, 20:06
Мне, просто изпопадахме от смях с колегите, като го чухме на лекция по фармакология
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

anonymous708973
01-17-2015, 08:51
браво, найв, успешно дефекира върху нея.

едит: етърнал, тва е несериозно ;д

Ако дефекиране означава способност да мислиш, не бой се, ти няма да оставиш и най-малкото лайно на земята.

Според другия тъпанар пък не било въпрос на пари, години и образование.
Мда е, само така ще е. Затова познавам поне 2-3 човека, които с ръка на сърцето казват, че техните за родители не стават. И не е като да са лигльовци.

anonymous908491
01-17-2015, 09:37
Според другия тъпанар пък не било въпрос на пари, години и образование.
Мда е, само така ще е. Затова познавам поне 2-3 човека, които с ръка на сърцето казват, че техните за родители не стават. И не е като да са лигльовци.

Познатите ти ги знаем, не са по-умни от теб, а с ръка на сърцето бих ти казал и че майка ти не става за родител. Тая нещастна женица е проектирала собствените си желания и неосъществени мечти върху теб, ти за това не живееш собствен живот, а доизживяваш нейния.

kalpazanka
01-17-2015, 10:40
Да разбирам ли, че аргументите свършиха, щом въпросите ми увиснаха без отговор и минахме на лични нападки?


еха, колко абстрактна е станала темата. браво, найв, успешно дефекира върху нея
Изобщо не е дефекирала.
Веднага давам примери от живия живот.
В последно време има една много добре платена /и модерна съответно!/ диагноза поликистоза на яйчниците. С една дума момичето не може да забременее спонтанно. Доста двойки си лежат на това ухо и си правят незащитен секс, при което един ден момичето осъмва с мисълта, че от доста време няма менструация, че е сънлива и някак не е зле да напикае един тест. О, шок и ужас- тестът положителен, пък уж диагнозата обещаваше ин-витро най-общо.

anonymous908491
01-17-2015, 10:51
Да разбирам ли, че аргументите свършиха, щом въпросите ми увиснаха без отговор и минахме на лични нападки?


Ако тия въпроси са били в коментар с повече от 5 реда, ще трябва да те информирам, че такива постове чета много рядко, ако е празник например.
Постаряй се да ги събереш в нещо кратко и ясно, тогава ще ти отговоря.

Aeternal
01-17-2015, 10:52
Да разбирам ли, че аргументите свършиха, щом въпросите ми увиснаха без отговор и минахме на лични нападки?

Аз не знам защо си очаквала нещо друго :Д
Цялото присъствие на папагала е такова

На мен най-потресаващия аспект от едно посещение в домът за изоставени деца беше, че децата са толкова зажаднели за човешка ласка, че като дойде някой в дома направо се струпват около него да го прегръщат.
Още ми става гадно като се сетя.

anonymous908491
01-17-2015, 10:54
Аз не знам защо си очаквала нещо друго :Д
Цялото присъствие на папагала е такова


Ти си форумната курва, навеждаш се пред всички, дори анархито може да се учи от теб.

kalpazanka
01-17-2015, 10:56
Папугай, ходиш по много тънък лед. Съветвам те да внимаваш с речника.

Aeternal
01-17-2015, 10:57
Ти си форумната курва, навеждаш се пред всички, дори анархито може да се учи от теб.

Папагале, намери някой да ти покаже цицка, бе. :Д
Толкова си се вкиснал, че ще ти ръждясат вътрешностите.

Aeternal
01-17-2015, 11:00
Папугай, ходиш по много тънък лед. Съветвам те да внимаваш с речника.

За да взимаш папагала на сериозно, трябва да си по-невменяем и от него.
Не е виновно момчето, че е тъпо и вероятно грозно.

anonymous908491
01-17-2015, 11:02
Папагале, намери някой да ти покаже цицка, бе. :Д
Толкова си се вкиснал, че ще ти ръждясат вътрешностите.

Хасан, не разбирам ти защо пишеш в темата. В Турция забременявате само по погрешка, там основно се оправяте анално.


Папугай, ходиш по много тънък лед. Съветвам те да внимаваш с речника.
Речникът ми е напълно нормален, не го обиждам, фактите са, че се навежда пред всеки с няква власт.
Но на теб може да ти харесва да ти се подмазват, то на кой не му харесва, само тия с нещо в главата го намират за отблъскващо.



Не е виновно момчето, че е тъпо и вероятно грозно.
Ти си Хасан хубавеца
вечния ерген

Aeternal
01-17-2015, 11:03
Хасан, не разбирам ти защо пишеш в темата. В Турция забременявате само по погрешка, там основно се оправяте анално.


Речникът ми е напълно нормален, не го обиждам, фактите са, че се навежда пред всеки с няква власт.
Но на теб може да ти харесва да ти се подмазват, то на кой не му харесва, само тия с нещо в главата го намират за отблъскващо.

Каза човека, който е докладвал най-много постове в историята на форума. :Д

Кажи папагале, ако някое момиче те прегърне ще се разревеш от умиление, нали? :Д

kalpazanka
01-17-2015, 11:04
Речникът ми е напълно нормален, не го обиждам, фактите са, че се навежда пред всеки с няква власт.
Но на теб може да ти харесва да ти се подмазват, то на кой не му харесва, само тия с нещо в главата го намират за отблъскващо.

Подминах факта, че постовете ми били тъпи. Не се засягам лесно.
Обаче да наричаш някого форумна курва, да ти кажа, не го намирам за нормално/учтиво/възпитано. Пък уж си човек с претенции.

Naive
01-17-2015, 11:04
Точно ПКЯ имах предвид, ама хората, които са далеч от тази сфера (не че съм пряко свързана с нея, ама съм достатъчно близо), си мислят, че такива неща не се случват и са си направо невъзможни.

А случая с Ива е забавен - откакто я определих за посредствена, положението е нещо такова: "Much butthurt. I sense in you."
Дано греша, де, хаха.

anonymous908491
01-17-2015, 11:06
Каза човека, който е докладвал най-много постове в историята на форума. :Д


Аз ако не докладвах, форума щеше да се е превърнал в кенеф за спамери и доказни идиоти.
Не докладвам мнения, а чист спам



Обаче да наричаш някого форумна курва, да ти кажа, не го намирам за нормално/учтиво/възпитано. Пък уж си човек с претенции.
Как по друг начин би нарекла някой, който се мазни по всевъзможни начини на модовете тук ?
Може да не е възпитано, но е истина, няма да си прехапвам езика, за да ме харесват останалите.

kalpazanka
01-17-2015, 11:12
То по твоято логика излиза, че всички, които са съгласни с мен по тази тема, ми се подмазват... :lol: :lol: :lol:
Човеко, каква полза бих имала от това в реалния живот?

Aeternal
01-17-2015, 11:12
Папагале, знаеш ли къде е малкия човек в лодката. :Д

anonymous908491
01-17-2015, 11:14
Не говоря за съгласие, не се прави и ти на глупава, много ясно се вижда, че ако напишеш как жените с по няколко аборта заслужават медали, ще те подкрепи веднага.

Aeternal
01-17-2015, 11:17
Правим всичко за баба.
И аз като тебе папагале не мисля сам, а разчитам на бабините представи за света.

Папагале, ако налапаш 1 аспирин гънките в главата ти ще се удвоят :Д

kalpazanka
01-17-2015, 11:17
Не говоря за съгласие, не се прави и ти на глупава, много ясно се вижда, че ако напишеш как жените с по няколко аборта заслужават медали, ще те подкрепи веднага.

А това на теб ти бърка в здравето/г*за, защото...?

И с какво са ти криви пантерата и майка и?
Aeternal го смяташ за подмазвач, ясно. Ама защо реагираш и срещу жена, която едва ли и на снимка си виждал?!

Aeternal
01-17-2015, 11:24
За подмазвач хахаха. Също ме смята за турчин, щото не съм русофил. И ти се мъчиш да водиш нормален разговор с тоя дърт чекиджия

draid
01-17-2015, 12:01
Бях решил да напусна форума завинаги, но явно тази тема я оставих недовършена, ще си позволя за това да кажа още някой неща по нея преди да ви оставя на фантазиите и мечтите за забогатяване.


папугай, само толкова ли можа да изсмучеш от пръстите си? Като ти свършиха аргументите, премина на лични нападки?!

Що ми подмина въпросите по-горе?

Забавно е как казваш това нещо, при положение че ти самата извърши един тон нападки срещу мен, без да даваш каквито и да е аргументи. Нападки които касаеха моето семейно положение и факта, че аз нямам деца без дори да ме познаваш и без да си имаш и бегла представа, защо аз нямам деца. Както и да е аз не съм човек който може да се провокира лесно дори с толкова долни неща които ти опита, което е доста жалко предвид годините ти и мястото на работа. В тоя ред на мисли, още не съм видял какъвто и да е смислен аргумент относно невъзможността едно 20г семейство да отгледа дете като не се рови по кофите.


Папугай, ходиш по много тънък лед. Съветвам те да внимаваш с речника.

Без да се засягаш и без да защитавам папагала към който не храня големи симпатии бих казал, че това е меко казано смешна заплаха. Предполагам си наясно, че познанията му стигат до определено ниво, което не е необходимо да е високо, но спокойно би му позволило да пише във форума и ти няма да успееш да го спреш от това му начинание ако желае. Да не говорим, че явно имаш доста избирателно алармиране за нарушенията във форума, при все че не направи забележка на пантерата която открито обижда в същата тази тема.


Ако дефекиране означава способност да мислиш, не бой се, ти няма да оставиш и най-малкото лайно на земята.

Според другия тъпанар пък не било въпрос на пари, години и образование.
Мда е, само така ще е. Затова познавам поне 2-3 човека, които с ръка на сърцето казват, че техните за родители не стават. И не е като да са лигльовци.

Не мислиш ли, че е смешно да обиждаш хората, при положение че твоето интелектуално ниво е под огромен въпрос ? Лъхаш на комплекси много от които свързани определено с финансовата страна на нещата и очевидно се забелязва мания за доказване. Твърдиш, че си много над нещата, а в същото време си позволяваш да наричаш някого тъпанар ? В коя бизнес среда това е признак на каквото и да било ? Освен може би на безсилие ? Всъщност като се замисля може изобщо да не си попадала в каквато и да е бизнес среда.

Попитай тия 2-3 човека дето с ръка на сърцето казват, че родителите им не стават, дали предпочитат да не бяха се раждали или може би да бяха зарязани някъде след като така или иначе родителите им не става. Може би ще ти отговорят че е по-добре да не бяха се раждали дам.

Ако беше толкова запозната с домовете за изоставени деца, щеше да знаеш как те оценяват малките неща които получават, може би щеше да си виждала и радостта и блясъка в очите им когато им подариш нещо незначително, ако изобщо си го правила, че то е лесно да се тръби по форумите.

Просто съжалявам повечето хора на които всяка втора дума е пари или нещо свързано със финансовото им положение. Толкова са важни за вас глупавите пари, че ако някога ги имате дори сигурно няма да знаете какво да правите с тях.

kalpazanka
01-17-2015, 12:10
draid, не съм те нападала. Върнах се назад да ти копирам точно мнението:


Не знам защо просто всеки обяснява колко трудно е да се направи. Страх ли ви е или е някакво извинение ?

Защо говориш на вие, като си надскочил възрастта 19-20, имаш образование повече от средно, обаче сочиш назидателно с пръст тези, които не са се решили на такава сериозна стъпка?
Не ти ли изглежда логично да те попитам имаш ли деца и ако не, защо?

Натякваш, че сме страхливи/имаме извинение, обаче се изнесе като ощипана селска мома с обяснения /цитирам по памет/ че си можел да ми обясниш, ма не си струвало и бла бла...
Не че ме касае личният ти живот, но и ти съдиш с двоен аршин.

Сигурно е долно, предвид положението/възрастта/доходите ми, че изобщо зададох и следните въпроси:

И защо никой не отрази това

Айде замислете се, щом жената до вас се е решила на аборт, що за мъж е *мъжът* до нея. ;)

вЕрвайте ми, една спокойна уверена в собствените и тези на партньора си способности, жена, която може във всяко едно отношение да разчита на мъжа до нея, няма да отиде да направи аборт ей така колкото да види какво е чувството.


към папугай-
Въпрос за първа сигурна сума- водиш ли полов живот? Ако да, продължавай да четеш по-надолу.
За втора сигурна сума- ползваш ли предпазни средства? От колко време сте заедно с приятелката ти?
Ако забременее и роди, обаче после й се присъни, че не си е поживяла, та вземе и те зареже, ще успееш ли да се справиш сам с отглеждането на детето, ходейки и на работа? Какво ще му обясниш, когато те попита, защо другите деца ги взимат от детска градина мамите им, а неговата мама я няма?!

Въпрос за последна сигурна сума:
Сега имаш ли бегла представа как би се чувствало едно бременно момиче пред подобна дилема?!

draid
01-17-2015, 13:31
Ако беше мъж, сигурно щях да ти кажа, че не ти прави чест да се измъкваш по тоя начин и да не заставаш зад думите си, но няма да го направя, тъй като не е неочаквано поведение.

Логиката не е силна страна на жените, не я намесвай. Логично е и аз да те запитам, защо ти нямаш деца при сериозни доходи, и човек който е до теб от 10г но не съм го направил нали ? Аз обичам децата и не страдам от липса на женско внимание, колкото и нескромно да ти звучи. И тук не става въпрос защо тоя и оня няма деца, ако не са те учили такива въпроси по начало не са коректни. Въпросът тук е дали когато си на 20 и се е случило да забременееш не е бягане от отговорност аборта. Аз съм против това и соча назидателно с пръст именно тези хора, а не тия които са решили да имат дете на 25 или 30. Отделно обясненията ви как на 20 нито може да гледаш дете нито да го възпитаваш са меко казано глупави. Същото се отнася и за алтернативите аборт или дом за деца, сякаш това са единствените две алтернативи на неочаквана бременност.

Сега по така желаните от теб въпроси:

Прехвърляш вината върху мъжа, много ми е интересно защо ? Може да си сигурна обаче, че не е задължително желанието за аборт да е в мъжа, но ако така го възприемаш по-лесно мятай отговорността върху нас. Аз лично никога не бих накарал жената до мен да направи аборт, но аз така или иначе имам сериозно развито чувство за отговорност.

По въпросите ти към папагала:

1. За да имаш дете или опасност от забременяване определено трябва да имаш и приятелка и да не се пазите.
2. Ако забременее и след това й се присъни, че не се е наживяла и "избяга" няма да си оставя детето в дом. Със сигурност ще се справя с отглеждането на детето си и това ще бъде приоритет за мен. Ще му обясня нещата точно такива каквито са, не едно дете е отгледано от един родител.
3. Имам представа, но не виждам какво искаш да ми кажеш с това ? Възможно е да направи аборт, напълно възможно е да си го отгледа. Естествено първото решение е по-лесното, пък хората все обичат да избират лесното, особено масите.

kalpazanka
01-17-2015, 13:34
Логиката не е силна страна на жените, не я намесвай. Логично е и аз да те запитам, защо ти нямаш деца при сериозни доходи, и човек който е до теб от 10г но не съм го направил нали ?
Не аз съм тази, която писа за страх и извинение, нали?

Пак ще те цитирам


Не знам защо просто всеки обяснява колко трудно е да се направи. Страх ли ви е или е някакво извинение ?

Ще си формулирам въпроса по следния начин /понеже явно предния път не си ме разбрал или така ти изнася/- теб какво те спря да се сдобиеш с наследник на 20? Страх или оправдание? Нали уж е лесно?

draid
01-17-2015, 14:21
Да си ме чула да се оправдавам как бих гледал дете ? Да си чула да рева колко са скъпи памперсите ? Да си чула да казвам, че е по-добре да направи жена ми аборт защото финансовото ми положение е еди какво си ? Доколкото помня не съм писал подобни неща, ако на 20 се беше случило да очаквам дете, което надали щеше да стане, щях да кажа на приятелката си да го задържим и да го гледаме, щях да я подкрепя и т.н. И повтарям за не знам кой ли път,тук не става въпрос за конкретно целенасочено правене на дете на Х години, става въпрос, че ако на 20 се случи да забременее трябва да си понесеш отговорността и да не е оправдаваш с глупости с каквито се оправдавате половината тук. Това са извинения, който постоянно се извинява, явно така си е научен. И отново не видях какво би спряло една двойка да изгледа дете на 19 или 20 ? Продължавам да чакам да ми отговориш и не ми пробутвай като пантерата "ама знаеш ли колко струват едни памперси" или как ще взема детски. Родителите ми никога не са взели и лев детски за мен или брат ми.

Отделно никога не съм бягал от темата, както ти описа. Аз просто прецених че е крайно време да се махна от форума и ще го направя когато тая тема приключи. Голяма заслуга за това ми решение имаш и ти персонално.

102
01-17-2015, 14:33
то щото детските са милиони

draid
01-17-2015, 14:38
Просто цитирам по спомен едно от оправданията които тя спомена.

102
01-17-2015, 14:39
а, извинявам се тогава

anonymous708973
01-17-2015, 14:57
Ако беше толкова запозната с домовете за изоставени деца, щеше да знаеш как те оценяват малките неща които получават, може би щеше да си виждала и радостта и блясъка в очите им когато им подариш нещо незначително, ако изобщо си го правила, че то е лесно да се тръби по форумите.

Правила съм го, драги, и то не веднъж, не ми минавай с лични нападки. И в дом за стари хора съм била.
Ти кога, викаш, беше за последен път там?

А комплекси на тема пари имаш ти, както много пъти се видя в този форум :)
Моето мнение относно финансовото ми положение е, че категорично не позволява гледане на дете. Финансите ми отиват за храна и наем, чат-пат нещо козметично - от магазини тип ДМ, не си купувам скъпотии. Връщане в България ми е невъзможно, така че хвърлянето на детето на нашите, които, впрочем, са далеч от пенсионери с куп свободно време. Или може би трябва да си оставя университета, за да отидем с приятеля ми при неговите родители в друг град - които, впрочем, отново работят и няма как да помагат с гледането. Да прекъсна за една година, ами после? Няма кой да хвърли едно рамо, пари за бавачки очевидно няма да има. Ама какви бавачки, то за първични разходи няма да има. Или приятелят ми трябва да си прекъсне магистъра, за да започне на пълен работен ден сигурно? Не желаех да давам примери със себе си, ама ти си като квартална бабичка - плюе по хората, пък не се вижда самата себе си. Слушам, дай ми ти решение при едно потенциално забременяване сега.

Когато успееш да се обосновеш с нещо повече от "пълни глупости", пак поставяй диагнози за моето интелектуално ниво.
Защото твоето, никак не е впечатляващо - нито умееш да пишеш кой знае как, нито да четеш, камо ли да се аргументираш.

като за начало, ей тука можеш да видиш - http://www.pakostnik.com/.
Щото, отново, за разлика от теб, имам малко повече бебета в обкръжението си, разбирай родата, и знам кое как върви.

kalpazanka
01-17-2015, 15:02
И отново не видях какво би спряло една двойка да изгледа дете на 19 или 20 ?

Същото, което теб те е спряло на 20 да имаш дете. Не знам колко по-директно от това да ти го напиша.
Двулично е/лицемерно/подло и не знам още какво да продължаваш с назидателния тон, при положение че собствен опит нямаш.


Отделно никога не съм бягал от темата, както ти описа. Аз просто прецених че е крайно време да се махна от форума и ще го направя когато тая тема приключи. Голяма заслуга за това ми решение имаш и ти персонално.
^_^

anonymous908491
01-17-2015, 15:04
И с какво са ти криви пантерата и майка и?
Aeternal го смяташ за подмазвач, ясно. Ама защо реагираш и срещу жена, която едва ли и на снимка си виждал?!
Ти сякаш си от вчера тук, за да ме питаш подобно нещо. За пантерата, семейството и и приятелите и тук се знае всичко и не защото сме я питали, просто тя обича да говори за тях почти навсякъде.
Аз хората не ги определям по снимка, за пинкуу обаче мога да гарантирам на 100% , че е пълно копие на майка си, а и тя сама си го е казвала.



към папугай-
Въпрос за първа сигурна сума- водиш ли полов живот? Ако да, продължавай да четеш по-надолу.
За втора сигурна сума- ползваш ли предпазни средства? От колко време сте заедно с приятелката ти?
Ако забременее и роди, обаче после й се присъни, че не си е поживяла, та вземе и те зареже, ще успееш ли да се справиш сам с отглеждането на детето, ходейки и на работа? Какво ще му обясниш, когато те попита, защо другите деца ги взимат от детска градина мамите им, а неговата мама я няма?!

Въпрос за последна сигурна сума:
Сега имаш ли бегла представа как би се чувствало едно бременно момиче пред подобна дилема?!

Дали водя ли, почти целия форум може да ми бъде дете.
Предпазното средство против забременяване съм аз, презерватитивите ги ползвам срещу болести.
Единствените хора, които уважавам са семейството и приятелите ми. Моята кръв не ще я гледам, а ще убивам без притеснение, ако се наложи. Майката на детето ми не ми е никаква и въобще не ме ебе за нея, но детето ми е съвсем друг въпрос и само наистина болен човек би питал, какво съм щял да правя.
Бременните мислещи за аборт нямат дилема, също нямат и акъл, щом оправанието им е, че искали да учат, да живеят или да се обличат в модни дрешки, което няма как да стане, ако се наложи да се грижат за друг, а не само за себе си.
Всичко в живота се плаща, на готово нищо не ти се дава, ако решиш толкова лесно да се откажеш от важните неща, какъв е смисъла въобще да претендираш, че си човешко същество.


Също ме смята за турчин, щото не съм русофил.
Не те смятам, а го знам. Точното ти име не го помня, за това те наричам Хасан.

102
01-17-2015, 15:08
защо ми се струва че draid е от поколението което не се возеше в колички за хиляда леа
защо ми се струва че draid е от поколението в което хората си услужваха
защо ми се струва че си неадекватно същество

102
01-17-2015, 15:10
тва относно малоумието за парите

kalpazanka
01-17-2015, 15:11
draid е от поколението, което ще се обвърже с жена и ще остане с нея в болест и здраве, в богатство и бедност, обаче първо ще предложи брачен договор.

Сол
01-17-2015, 15:11
PinkPan7her, няма ли да имаш угризения на съвестта, ако убиеш детето си?

draid
01-17-2015, 15:12
Правила съм го, драги, и то не веднъж, не ми минавай с лични нападки. И в дом за стари хора съм била.
Ти кога, викаш, беше за последен път там?

А комплекси на тема пари имаш ти, както много пъти се видя в този форум :)
Моето мнение относно финансовото ми положение е, че категорично не позволява гледане на дете. Финансите ми отиват за храна и наем, чат-пат нещо козметично - от магазини тип ДМ, не си купувам скъпотии. Връщане в България ми е невъзможно, така че хвърлянето на детето на нашите, които, впрочем, са далеч от пенсионери с куп свободно време. Или може би трябва да си оставя университета, за да отидем с приятеля ми при неговите родители в друг град - които, впрочем, отново работят и няма как да помагат с гледането. Да прекъсна за една година, ами после? Няма кой да хвърли едно рамо, пари за бавачки очевидно няма да има. Ама какви бавачки, то за първични разходи няма да има. Или приятелят ми трябва да си прекъсне магистъра, за да започне на пълен работен ден сигурно? Не желаех да давам примери със себе си, ама ти си като квартална бабичка - плюе по хората, пък не се вижда самата себе си. Слушам, дай ми ти решение при едно потенциално забременяване сега.

Когато успееш да се обосновеш с нещо повече от "пълни глупости", пак поставяй диагнози за моето интелектуално ниво.
Защото твоето, никак не е впечатляващо - нито умееш да пишеш кой знае как, нито да четеш, камо ли да се аргументираш.

като за начало, ей тука можеш да видиш - http://www.pakostnik.com/.
Щото, отново, за разлика от теб, имам малко повече бебета в обкръжението си, разбирай родата, и знам кое как върви.


Е то решението е очевидно бе злато. Правиш аборт и готово, чиста работа, лесна, бърза какво има да му мислиш за решения. Виждам една голяма разлика между мен и теб. Очевидно ти търсиш начини нещо да не стане, аз от своя страна съм учен цял живот точно обратното. Комплекси имам викаш за пари ? Хах, много пъти ти повторих, за мен парите са средство, не цел. Въпреки това ако имаш желание кажи ми колко вашите изкарват на месец двамата заедно, може да ти направя едно сравнение на тема пари. Ясно ми е че ви се е превърнало в някаква самоцел това с парите, да имаше за какво поне. Отделно моето интелектуално ниво, може много да се изненадаш, но това бих предпочел да го направя на живо, че ще е далеч по-забавно. В същото време единственият очевидно недостоверен довод който ти даваш са глупавите пари и кое колко много струвало.


Същото, което теб те е спряло на 20 да имаш дете. Не знам колко по-директно от това да ти го напиша.
Двулично е/лицемерно/подло и не знам още какво да продължаваш с назидателния тон, при положение че собствен опит нямаш.


^_^

Вложи малко мисъл. Не съм гледал дете на 20, защото не ми се е наложило. Ако се беше случило сега щеше да си припка наоколо. Знам какво бих направил аз, така че не ми говори за двуличие и лицемерие, особено ти с твоето поведение.

Иначе не се радвай, не е хубаво това.


draid е от поколението, което ще се обвърже с жена и ще остане с нея в болест и здраве, в богатство и бедност, обаче първо ще предложи брачен договор.

Пак ли ще кажеш, че не си ме нападала ? Или тоя път може и да проявиш достойнство от някъде, ако изобщо имаш такова ? Аз няма да подкрепям жена ми във всичко, обаче със сигурност няма да я накарам да прави аборт, защото памперса струва Хлв, а аз егоистично искам да отида на дискотека, да си купувам дрешки или да правя каквото и да е за собствена угода.

102
01-17-2015, 15:13
draid е от поколението, което ще се обвърже с жена и ще остане с нея в болест и здраве, в богатство и бедност, обаче първо ще предложи брачен договор.

какво общо имат двете неща

Сол
01-17-2015, 15:16
Парите не са причина за аборт. Това е само оправдание.

draid
01-17-2015, 15:22
какво общо имат двете неща

Ето ти отговора

draid, не съм те нападала.

Просто продължава да се придържа към него.

kalpazanka
01-17-2015, 15:24
какво общо имат двете неща

Допълних.


Просто продължава да се придържа към него.

Продължавам да се придържам към мнението ми от по-горе, че е лицемерно при липса на собствен опит да съдиш останалите що не гледат деца по на 19-20 години.

102
01-17-2015, 15:25
Допълних.

имах предвид между началото ти и брачния договор

draid
01-17-2015, 15:28
Допълних.



Продължавам да се придържам към мнението ми от по-горе, че е лицемерно при липса на собствен опит да съдиш останалите що не гледат деца по на 19-20 години.

А аз продължавам да се придържам към мнението, че не е необходимо да съм убивал някого, за да съдя тия дето го правят. Също така продължавам да чакам да ми отговориш на въпроса как така на 19 или 20 не може да се гледа дете. Много ми е интересно да ми отговориш ?

kalpazanka
01-17-2015, 15:31
Много ми е интересно как с твоите 7 години учене /редовно обучение/ щеше да издържаш семейство, да посещаваш занятия и да си пълноценен родител?

102
01-17-2015, 15:33
напускаш университета
хващаш се на две работни места
мъчиш се
но се справяш

anonymous708973
01-17-2015, 15:36
напускаш университета
хващаш се на две работни места
мъчиш се
но се справяш

Супер. и тва дете кой го гледа?
Кви 1000 лева, една съвсем нормална количка е 300. Ама са си пари, нали?

Дрейд пак ми се измъкна като пръдня, търсил начин да стане. Ми, ето бе, кажи ми как в моя случай би могло да стане. Даже месечната си издръжка мога да ти напиша колко ми е на лично. Като учен, вика. :Д

anonymous908491
01-17-2015, 15:41
Кви 1000 лева, една съвсем нормална количка е 300. Ама са си пари, нали?


И задължително всеки месец трябва да се купува нова, за да е в крак с модата.

kalpazanka
01-17-2015, 15:42
Всеки месец се купуват памперси, а в случай че майката няма кърма- и хипоалергенни адаптирани формули. Отделно дрешките стават малки за часове и също трябват нови.

102
01-17-2015, 15:42
Супер. и тва дете кой го гледа?
Кви 1000 лева, една съвсем нормална количка е 300. Ама са си пари, нали?

жена ми
шото секи месец ще ми се налага да купувам количка, нали
а да не говорим че може изобщо да не ми се наложи и 1 да взема

102
01-17-2015, 15:43
да си призная не съм чел темата
калпазанка и пинкпан7хер са за аборт доколкото разбирам
предполагам ви е известно че в последствие може да нямате деца

kalpazanka
01-17-2015, 15:45
Аз и сега няма как да имам деца, като с моя сме в различни държави. :lol: :lol: :lol:

102
01-17-2015, 15:46
всъщност може

kalpazanka
01-17-2015, 15:48
Пробвал е да си го разтяга и да го пусне при мене- не става.

102
01-17-2015, 15:49
отвратително

anonymous908491
01-17-2015, 15:56
Аз и сега няма как да имам деца, като с моя сме в различни държави. :lol: :lol: :lol:

Значи си на сухо и си го изкарваш на всяка правеща секс.
Какво мислиш за непорочното зачатие, твоят би ли го приел като причина, ако случайно ти се случи ?

kalpazanka
01-17-2015, 16:11
Значи си на сухо и си го изкарваш на всяка правеща секс.

Това пък откъде ти се присъни?


Какво мислиш за непорочното зачатие, твоят би ли го приел като причина, ако случайно ти се случи ?

Не вярвам да ми се случи непорочно зачатие. Пък дали моя би хванал вяра или не- все пак мога да си позволя да отделя пари за един ДНК тест. ;)

102
01-17-2015, 16:15
модераторите ме цензурират
и аз съм 4арли

Fisherman
01-17-2015, 16:33
e чарли

Ivaaaaa
01-17-2015, 17:25
Ако дефекиране означава способност да мислиш, не бой се, ти няма да оставиш и най-малкото лайно на земята.

под дефекиране разбирам твърде много думи, пък нищо реално не каза или с две думи - без думи. започнала да развива теории за големия взрив и някви измислени хипотетични ситуации. да, ще кажеш нали трябва да разгледаме въпроса от всичките му страни, но на мен ми дойде малко в повече и не ми изглежда адекватно. трябва да гледаме реално на нещата с реални примери. и да, антипатична ми е много преди да си позволи да лепи етикети, отвличайки вниманието от собствените си недостатъци. нали.., атаката е най-добрата защита. уеревър, и аз започнах да някойтамствам.

а ти защо си толкова войнствено настроена, си няам на идея. жалко, някога ми беше симпатична. и недей да казваш, че си се променила. все същата наперена, непремерена и неадкватна персона си.

/сори за спама/

anonymous908491
01-17-2015, 17:30
e чарли

Е Шаро, кучетата така ги кръщават.


Това пък откъде ти се присъни?
Не вярвам да ми се случи непорочно зачатие. Пък дали моя би хванал вяра или не- все пак мога да си позволя да отделя пари за един ДНК тест. ;)
Двата ми въпроса бяха свързани, не можеш да ги разделиш за по-лесно, губи им се общия смисъл и стават безмислени.

draid
01-17-2015, 17:38
Много ми е интересно как с твоите 7 години учене /редовно обучение/ щеше да издържаш семейство, да посещаваш занятия и да си пълноценен родител?

Мога да ти кажа, щях да уча по-малко, щях да се откажа от втора специалност, щях да работя повече и т.н. и пак щеше да стане. Никой не е казал, че трябва да е приятно или лесно, но щеше да стане. И с тоя пълноценен родител станахте за смях. Кой е пълноценен родител, като и на вас родителите ви са работили по цял ден за да ви издържат и да имате всичко нали ? Какво значи пълноценен родител ? За мен пълноценен родител може да е само тоя дето е 24/7 с детето поне до 10г че да го възпита. Ама вие много обичате да злоупотребявате с думички.


Супер. и тва дете кой го гледа?
Кви 1000 лева, една съвсем нормална количка е 300. Ама са си пари, нали?

Дрейд пак ми се измъкна като пръдня, търсил начин да стане. Ми, ето бе, кажи ми как в моя случай би могло да стане. Даже месечната си издръжка мога да ти напиша колко ми е на лично. Като учен, вика. :Д

Какво да ти обяснявам, като ти се опитваш явно себе си да убедиш че не може да стане. Защо ми е да убеждавам някой на когото приоритет му е само ученето, че нещо може да се направи когато има желание. Най-смешното е че обяснявате от 10 стр как не може да стане и в същото време има купища хора които го правят, дори в университета имах колежки с деца, една даже е идвала с детето на лекции. И седиш да ми обясняваш как не може да стане. Само това ти поведение говори много за това какъв характер имаш.

А тия 300лв за количка са такъв смях, че няма на къде. Ако трябва ще навъртя 20 телефона и ще намеря количка от познати които са я ползвали преди 1-2г и няма да дам и 1лв. Ама чакай то сигурно бебето може да хване краста, ако не е от магазина. Това са просто толкова смешни извинения, че направо жал ми става като ви слушам. И после аз съм бил комплексиран на тема пари.

Я ми отговорете и двете. Защо по дяволите парите са ви такава фикс идея ?

haritov
01-17-2015, 17:40
само да спомена че като съм се родил майка ми и баща ми не са имали жилище а пералня печка легло и диван аде и един телевизор и са били на квартира в която мебелите са били на собственика

ама са успели да ме отледат да си построят свое жилище(с всичките му екстри както се казва) и да го обзаведът даже доста добре че нещеш ли и брат си имам даже и с цялото си нахалство водим един добър живот в нормална среда

нито един от двамата не е вишист

сега ми обяснете от где са имали пари за храна памперси количка и другите дивотии дето ви идват на ум че и жилище да си строят (знаете какво е било 90те години тогава съм расъл)

че и две деца да гледат

ако може някой който разбира от икономика да ми каже

NomNomNom
01-17-2015, 17:40
Вие си спорете там който какви има рани, то по финансови , интелектуални или физиологически причини, очаквам някой да реагира на една логична причинно-следствена връзка.
Всъщност, дори и не го очаквам, тук спорът е на лична причина.


Да речем, че в даден момент в спермата на мъжа има един сперматозоид, който е по-як от другите, и той е такъв, и да речем, че е ясно, че той ще оплоди яйцеклетката. Или някой от другите милиони, в тоз момент.

Жената е в овулация. Има точно една конкретна яйцеклетка в този момент.

Тази яйцеклетка и сперматозоид могат да формират уникална комбинация от гени, която няма да се повтори при други яйцеклетки и сперматозоиди ( иначе всички братя и сестри щяха да си приличат като близнаци на различни възрасти)

Имаш 3 варианта :

- забременяваш и абортираш. Губиш точно това дете.
- оплодена яйцеклетка, пиеш ескапел. Губиш точно това дете.
- презерватив, спермата в кофата или фостата. Губиш точно това дете.

Единствената разлика между трите, която виждам, е физиологически и психически сътресения за майката. Може да няма отново деца.
Ако забременееш днес, или забременееш другия месец, децата ще са ралични. Ако вместо да забременееш, не свършат в теб, губиш възможност за точно това дете, което би се получило.


На всички от нас, ако на майка ни й бяха свършили не там където трябва, ами отвън, пак нямаше да ни има, щеше да е друго дете на наше място.

haritov
01-17-2015, 17:42
Вие си спорете там който какви има рани, то по финансови , интелектуални или физиологически причини, очаквам някой да реагира на една логична причинно-следствена връзка.
Всъщност, дори и не го очаквам, тук спорът е на лична причина.


Да речем, че в даден момент в спермата на мъжа има един сперматозоид, който е по-як от другите, и той е такъв, и да речем, че е ясно, че той ще оплоди яйцеклетката. Или някой от другите милиони, в тоз момент.

Жената е в овулация. Има точно една конкретна яйцеклетка в този момент.

Тази яйцеклетка и сперматозоид могат да формират уникална комбинация от гени, която няма да се повтори при други яйцеклетки и сперматозоиди ( иначе всички братя и сестри щяха да си приличат като близнаци на различни възрасти)

Имаш 3 варианта :

- забременяваш и абортираш. Губиш точно това дете.
- оплодена яйцеклетка, пиеш ескапел. Губиш точно това дете.
- презерватив, спермата в кофата или фостата. Губиш точно това дете.

Единствената разлика между трите, която виждам, е физиологически и психически сътресения за майката. Може да няма отново деца.
Ако забременееш днес, или забременееш другия месец, децата ще са ралични. Ако вместо да забременееш, не свършат в теб, губиш възможност за точно това дете, което би се получило.


На всички от нас, ако на майка ни й бяха свършили не там където трябва, ами отвън, пак нямаше да ни има, щеше да е друго дете на наше място.
как да кажа че си добра кажи ми? същински дявол си

говорим за аборт
кой какво прави преди да забременее е съвсем друга тема

kalpazanka
01-17-2015, 17:42
И после аз съм бил комплексиран на тема пари.

Пантерата не съм видяла да пише каква кола е карала/кара или къде е пътувала. Аз също не си поствам пътната книжка в Дневника в раздел Любов.
Тва са само примери, дето ми идват в главата на прима виста. Ако се разровя в мненията, сигурно и още примери ще изровя.

anonymous908491
01-17-2015, 17:45
Имаш 3 варианта :

- забременяваш и абортираш. Губиш точно това дете.
- оплодена яйцеклетка, пиеш ескапел. Губиш точно това дете.
- презерватив, спермата в кофата или фостата. Губиш точно това дете.


Значи за теб е едно и също дали те ритам в главата или ти казвам, че ще те ритна в главата ?


Пантерата не съм видяла да пише каква кола е карала/кара или къде е пътувала.

Тя не кара, има си личен шофьор.

Ivaaaaa
01-17-2015, 17:46
Номи, говорим за вече развило се същество. гледа ли клипчетата? ако не си - направи го. наистина ли не изпитваш нищо и само на мен ли това ми се струва толкова извратено?

kalpazanka
01-17-2015, 17:47
Тя не кара, има си личен шофьор.

Остани сериозен, ако обичаш, и не измествай темата.

NomNomNom
01-17-2015, 17:47
как да кажа че си добра кажи ми? същински дявол си

говорим за аборт
кой какво прави преди да забременее е съвсем друга тема

За мен всяко възпрепятстване на развитието на точно конкретното дете, което може да се получи в даден момент, е еднакво добро или лошо.
Пак казвам, ако родителите ни бяха правили секс с презерватив точно в този момент, в който не са правили и майките ни са заченали, нас нямаше да има, щеше да има други хора.

Заради това моля всички аргументи в защита на плода да идват само, ако въпросното лице не се предпазва от бременност.

Останалите могат да продължат.

NomNomNom
01-17-2015, 17:51
Значи за теб е едно и също дали те ритам в главата или ти казвам, че ще те ритна в главата ?



Ако разгледаме ритането в главата като последвало след предупреждението за ритане в главата, да, едно и също е, защото първо ще го кажеш и после ще риташ.

Но асоциацията няма нищо общо с горепосочената тема, давам ти шанс да опиташ пак.

@Иве , не обичам да смесвам логиката с емоциите, двете имат единствено общо, ако се опиташ да обясниш емоциите чрез логика. Но логиката чрез емоции не можеш.

anonymous908491
01-17-2015, 17:54
Остани сериозен, ако обичаш, и не измествай темата.

Аз съм напълно сериозен.
Не е нужно някой да напише, че изкарва толкова пари, има такава кола, живее в такова жилище, за да ти стане ясно, че целия му живот се върти около парите.
Повечето от вас си нямат понятие, че многото пари не гарантират щастие или лесен живот, дори обратното важи в много по-голяма степен.


Ако разгледаме ритането в главата като последвало след предупреждението за ритане в главата, да, едно и също е, защото първо ще го кажеш и после ще риташ.


Защото като ти каже, че ще те ритна в главата, ще стоиш и ще чакаш ли ?

Това мнение е за тук
http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/572736-%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%82-%D0%92%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0?p=11221615&viewfull=1#post11221615

NomNomNom
01-17-2015, 18:02
Аз съм напълно сериозен.
Не е нужно някой да напише, че изкарва толкова пари, има такава кола, живее в такова жилище, за да ти стане ясно, че целия му живот се върти около парите.
Повечето от вас си нямат понятие, че многото пари не гарантират щастие или лесен живот, дори обратното важи в много по-голяма степен.



Защото като ти каже, че ще те ритна в главата, ще стоиш и ще чакаш ли ?
Да не си чел съветите на Шопенхауер за печелене на спор , когато не си прав?
Не се измъкмай с асоциации, които не са приложени коректно така че да отразяват горепосоченото твърдение точно, без изменения на гръбначната идея.

anonymous908491
01-17-2015, 18:07
Да не си чел съветите на Шопенхауер за печелене на спор , когато не си прав?
Не се измъкмай с асоциации, които не са приложени коректно така че да отразяват горепосоченото твърдение точно, без изменения на гръбначната идея.

Твоят въпрос по начало е глупав. Ти сложи заедно презерватив, ескапел и аборт.
Радвай се, че аз не те попитах дали предпочиташ да ти кажа, че ще те ритна или да те застрелям в главата без предисловия.

NomNomNom
01-17-2015, 18:10
Твоят въпрос по начало е глупав. Ти сложи заедно презерватив, ескапел и аборт.
Радвай се, че аз не те попитах дали предпочиташ да ти кажа, че ще те ритна или да те застрелям в главата без предисловия.

Не е релевантно.
А по трите начина възпрепятстваш конкретно нечий живот, както ще се потретя, ако вашите бяха правили секс с презерватив, щеше да е роден друг човек на твое място.

draid
01-17-2015, 18:12
Пантерата не съм видяла да пише каква кола е карала/кара или къде е пътувала. Аз също не си поствам пътната книжка в Дневника в раздел Любов.
Тва са само примери, дето ми идват в главата на прима виста. Ако се разровя в мненията, сигурно и още примери ще изровя.

Отвори си темата за каква кола карам и провери. Аз винаги съм карал коли за не повече от 8-10хил. Докато учех се придвижвах предимно пеша и с градски въпреки че имах кола. Последните ми 10хил км да кажем съм ги изминал на кола която струва под 3хил. в момента. Обвиняваш ме че се хваля каква кола карам или ? Аз винаги съм бил рационален човек. Да карал съм и скъпи коли и какво ? Пътувал съм много имал съм възможност и въпреки това за мен парите имат по малко значение отколкото за вас с пантерата. На пантерата живота и се върти около това просто, аз понеже съм имал съм разбрал, че парите нито са всичко, нито купуват щастие. Ето ти например за какво си заминала да не казвам къде ? Сигурно за много добрата реализация ? Разделена си с приятеля за какво ? За да се бъхташ там за по-големите пари. Еми успех. Ама не ми обяснявай как аз съм зависим от парите.

А вие само седите и ми се извинявате как памперсите са скъпи и това ви е извинението. Христов ви го каза много добре. Родителите ми също са започнали от нищо и са отгледали две деца. Баща ми е учил когато брат ми е бил роден и видиш ли пак са успели. Ама то ся ще кажете е друго нали ?


Не е релевантно.
А по трите начина възпрепятстваш конкретно нечий живот, както ще се потретя, ако вашите бяха правили секс с презерватив, щеше да е роден друг човек на твое място.

Това е силно издребняване от човек който иска да не загуби спор или иска да се окаже прав. Презерватива не е равен на аборт по никакъв начин. В противен случай ти си на мнението на хлапетата, че аборта е контрацепция.

anonymous908491
01-17-2015, 18:17
Не е релевантно.
А по трите начина възпрепятстваш конкретно нечий живот, както ще се потретя, ако вашите бяха правили секс с презерватив, щеше да е роден друг човек на твое място.

Ставаш дразнеща, все едно животите на 100 годишен и на бебе да са еднакво важни.
Защо въобще ми даваш два примера с човек, единия можеше да е с плъх, нали крайния резултат е един и същ.
Защо абортите ги правят до даден момент, не е защото по-голямото бебе се вади по-трудно от матката на части или заради опасност за жената.

NomNomNom
01-17-2015, 18:32
Това е силно издребняване от човек който иска да не загуби спор или иска да се окаже прав. Презерватива не е равен на аборт по никакъв начин. В противен случай ти си на мнението на хлапетата, че аборта е контрацепция.
Не видях никъде логическа обосновка.


@papugai, щом ти се дразниш, съжалявам, че емоциите ти надделяват над логиката, както всъщност казвате не веднъж, че е характерно при жените.

Също - твърдиш , че животът на 100г. човек не е важен?

И, не знам защо остана с впечатление, че защитавам аборта - в момента съм против всяка контрацепция, защото е еквивалентно унищожаване на конкретна възможна комбинация от гени, която може да формира индивид.

По-скоро апелът ми е - или се откажете от контрацепция, или не се обявявайте против аборта.

Всъщност, обявявайте се, но не критикувайте избора на другите, или не твърдете, че точно вашият избор е правилен.

haritov
01-17-2015, 18:34
Не видях никъде логическа обосновка.


@papugai, щом ти се дразниш, съжалявам, че емоциите ти надделяват над логиката, както всъщност казвате не веднъж, че е характерно при жените.

Също - твърдиш , че животът на 100г. човек не е важен?

И, не знам защо остана с впечатление, че защитавам аборта - в момента съм против всяка контрацепция, защото е еквивалентно унищожаване на конкретна възможна комбинация от гени, която може да формира индивид.

По-скоро апелът ми е - или се откажете от контрацепция, или не се обявявайте против аборта.
ти знаеш ли какво е аборт?

NomNomNom
01-17-2015, 18:37
ти знаеш ли какво е аборт?

Да. Прекратяване за развитието на зародиш ( или ако предпочитате, дете ).
Ескапелът - отново изхвърляне на оплодена яйцеклетка.

Както казах, не защитавам в момента аборта , само че не разбирам, защото другите, които не го защитавате , не сте съгласни.

Когато човек има идея, е добре да я развие и разнищи до край, а не да я прилага само в частни случаи.
Няма и лошо да го прави, стига да си признае.

draid
01-17-2015, 18:43
Не видях никъде логическа обосновка.


@papugai, щом ти се дразниш, съжалявам, че емоциите ти надделяват над логиката, както всъщност казвате не веднъж, че е характерно при жените.

Също - твърдиш , че животът на 100г. човек не е важен?

И, не знам защо остана с впечатление, че защитавам аборта - в момента съм против всяка контрацепция, защото е еквивалентно унищожаване на конкретна възможна комбинация от гени, която може да формира индивид.

По-скоро апелът ми е - или се откажете от контрацепция, или не се обявявайте против аборта.

Всъщност, обявявайте се, но не критикувайте избора на другите, или не твърдете, че точно вашият избор е правилен.

Ами потърси я. Не може да ми твърдиш, че сперматозоида сам по себе си е убийство на дете, нито че изхвърлянето на яйцеклетка е същото. Да не говорим, че пиенето на ескапел е в повечето случаи предпазна мярка и реално изхвърляне на ОПЛОДЕНА яйцеклетка е малък процент от случаите. Също така дори това да е било така, човека не е знаел за съществуването й, то е прекратено в самият зародиш, а не в 10седмица. Така, че ако се смяташ за логически настроен човек размисли се върху това. И естествено, че живота на един 100г не може да е равен на тоя на едно бебе. Колкото и кофти и гадно да звучи, но като цяло живота никога не е бил равен.

Не искаш да навлизаме в теория на вероятностите нали ?

NomNomNom
01-17-2015, 18:45
Ами потърси я. Не може да ми твърдиш, че сперматозоида сам по себе си е убийство на дете, нито че изхвърлянето на яйцеклетка е същото. Да не говорим, че пиенето на ескапел е в повечето случаи предпазна мярка и реално изхвърляне на ОПЛОДЕНА яйцеклетка е малък процент от случаите. Също така дори това да е било така, човека не е знаел за съществуването и то е прекратено в самият зародиш, а не в 10седмица. Така, че ако се смяташ за логически настроен човек размисли се върху това. И естествено, че живота на един 100г не може да е равен на тоя на едно бебе. Колкото и кофти и гадно да звучи, но като цяло живота никога не е бил равен.

Трябва ли да повторя, че ако родителите ти ползваха презервативи, нямаше да си роден.

draid
01-17-2015, 18:48
Трябва ли да повторя, че ако родителите ти ползваха презервативи, нямаше да си роден.

Напротив, щях да съм роден, защото не знаеш дали точно тоя сперматозоид от който съм се пръкнал аз ще е бил "роден" точно тогава когато са използвали презерватив. Всичко е низ от събития, за това не ми сравнявай аборта с ползването на презерватив. Несериозно е за човек който претендира да се занимава с точни науки.

haritov
01-17-2015, 18:52
Да. Прекратяване за развитието на зародиш ( или ако предпочитате, дете ).
Ескапелът - отново изхвърляне на оплодена яйцеклетка.

Както казах, не защитавам в момента аборта , само че не разбирам, защото другите, които не го защитавате , не сте съгласни.

Когато човек има идея, е добре да я развие и разнищи до край, а не да я прилага само в частни случаи.
Няма и лошо да го прави, стига да си признае.

по твоята логика съм прав ама е добре за теб че грешиш

да прекратиш развитието след 3ти месец на зародиша не е морално и е забранено от закона освен ако не крие опасност за майката продължаването на неговото развитие

NomNomNom
01-17-2015, 18:52
Напротив, щях да съм роден, защото не знаеш дали точно тоя сперматозоид от който съм се пръкнал аз ще е бил "роден" точно тогава когато са използвали презерватив. Всичко е низ от събития, за това не ми сравнявай аборта с ползването на презерватив. Несериозно е за човек който претендира да се занимава с точни науки.

Той е произведен в даден момент от тялото на баща ти, и ако когато е еякулирал , е било извън майка ти , е нямало да си роден.
Повече от ясно е, че този сперматозоид е бил точно тогава в баща ти. Това, че го изхвърлил на правилното място в правилният момент, е направил теб, мен, всички тук както казах.
Ако беше се замислил и сложил кондом ( не знам дали си планирано или не дете ) , нямаше да си тук.

NomNomNom
01-17-2015, 18:53
по твоята логика съм прав ама е добре за теб че грешиш

да прекратиш развитието на зародиша не е морално и е забранено от закона освен ако не крие опасност за майката продължаването на неговото развитие

Само че да те подхвана за ескапела и презервативите теб, аборта грешно, пък те не.

kalpazanka
01-17-2015, 18:54
Сигурно за много добрата реализация ?
И заради различните и модерни методи на лечение, които ние в България не познаваме.

Пък за контрацепцията няма да ти разправям. Не е само да предпишеш комбинирани орални контрацептиви, ами и спирали за нераждали дори. За връзването на тръби и вазектомия пък няма да отварям дума- рутинно е.

haritov
01-17-2015, 18:58
Само че да те подхвана за ескапела и презервативите теб, аборта грешно, пък те не.


при аборта убиваш нещо което вече развива индивидуални белези а при другото нещо което е на ниво клетъчно делене

NomNomNom
01-17-2015, 19:02
при аборта убиваш нещо което вече развива индивидуални белези а при другото нещо което е на ниво клетъчно делене

Ок, на база на вашите мнения , изградих следната скала.

0г............................................... ..........100г.
'1 '2................................................ ......... '4

1. Оплодената яйцеклетка, още неимплантирала се - няколко клетки, не е важно.
2. Имплантирана яйцеклетка - вече става сириъз , важно е
4. На 100г. - не си важен

Няма 3, защото беше излишно и го изтрих.

Та, поставяйте вие цена на живота, пък после плюйте пантерата.

haritov
01-17-2015, 19:04
Ок, на база на вашите мнения , изградих следната скала.

0г............................................... ..........100г.
'1 '2................................................ ......... '4

1. Оплодената яйцеклетка, още неимплантирала се - няколко клетки, не е важно.
2. Имплантирана яйцеклетка - вече става сириъз , важно е
4. На 100г. - не си важен

Няма 3, защото беше излишно и го изтрих.

Та, поставяйте вие цена на живота, пък после плюйте пантерата.

не слагай моите коментари под общ знаменател с тези на другите

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B1%D0%BE%D1%80%D1%82

мисля че ще ти хареса

сега разбираш ли какво всъщност е аборт и за какво говоря като кажа че преди жената да забременее какво се случва не ме интересува

draid
01-17-2015, 19:06
Той е произведен в даден момент от тялото на баща ти, и ако когато е еякулирал , е било извън майка ти , е нямало да си роден.
Повече от ясно е, че този сперматозоид е бил точно тогава в баща ти. Това, че го изхвърлил на правилното място в правилният момент, е направил теб, мен, всички тук както казах.
Ако беше се замислил и сложил кондом ( не знам дали си планирано или не дете ) , нямаше да си тук.

Не ме разбра. Роден съм, защото е трябвало така да стане. Иначе когато аз съм раждан презервативите не са били нещо "обичайно", но както и да е. Не може да сравняваш това нещо с аборт не знам защо не го разбираш. Все едно да ми казваш, че като някой си удари една убива купища бебета. Точно за това те попитах и дали искаш да навлизаме в теорията на вероятностите. Когато обаче става дума за доказана бременност в Х седмица и вече нещата се развиват, то тогава е доста по-различно. Има една много стара приказка сигурен съм я знаеш "Ако Левски беше с ботуши, а Ботев с каска щяха още да са живи".


И заради различните и модерни методи на лечение, които ние в България не познаваме.

Пък за контрацепцията няма да ти разправям. Не е само да предпишеш комбинирани орални контрацептиви, ами и спирали за нераждали дори. За връзването на тръби и вазектомия пък няма да отварям дума- рутинно е.

Аз винаги съм бил за повишаване на квалификацията и за продължаването на образованието в дадена сфера по един или друг начин. Това не е реализация в случая.

haritov
01-17-2015, 19:09
само да спомена че като съм се родил майка ми и баща ми не са имали жилище а пералня печка легло и диван аде и един телевизор и са били на квартира в която мебелите са били на собственика

ама са успели да ме отледат да си построят свое жилище(с всичките му екстри както се казва) и да го обзаведът даже доста добре че нещеш ли и брат си имам даже и с цялото си нахалство водим един добър живот в нормална среда

нито един от двамата не е вишист

сега ми обяснете от где са имали пари за храна памперси количка и другите дивотии дето ви идват на ум че и жилище да си строят (знаете какво е било 90те години тогава съм расъл)

че и две деца да гледат

ако може някой който разбира от икономика да ми каже

някой прочете ли този коментар?

draid
01-17-2015, 19:10
Те четат избирателно. Сега ще кажат колко са скъпи памперсите и бебефоните и ще те питат ти в магазин за детски играчки влизал ли си скоро.

NomNomNom
01-17-2015, 19:23
Не ме разбра. Роден съм, защото е трябвало така да стане.
Разбирам те.
Но тук много писаха за това, ако децата в домовете бяха абортирани, дали щеше да е по-добре. Не знам дали ти също, но оставам с подобно впечатление.

Другото на страна, абортът е физически акт, с различна морална стойност за различният индивид или общество.
Да спорим дали е правилно или грешно, е като да спорим дали смъртното наказание трябва да го има, или дали сме за личният избор за евтаназия , или дали медът е по-полезен от ментата.

Просто ми направи впечатление, че всеки бяга от морална отговорност, независимо дали е за или против аборта.

Хоарата "против" бягат от отговорност за ескапела и презервативите ( и другата контрацепция ), но реално и това е възпрепятстване на бременност. Да, абортът е убийство на плод, ескапелът е също прекратяване на бременност.

Обаче, повечето от използваните аргументи в темата против абортът не са валидни. Сигурно си я разгледал и прочел, защото си от началото, но много от аргументите, които могат да се използват против контрацепцията като цяло, за използвани тук против абортът


На невалидната и емоционално обособена аргументация, такава излагам.

Папугая особено.

Между другото, никъде не видях за аборт на майка, която вече има 1-2-3-4 деца.

Също, майките с 5-10 деца от ромски произход дали са по-добри.



Един разговор е продуктивен, ако в него се цели достигане до истина И логично доказателство, че неистината е неистина.
Тук просто си е лични и емоционални нападки.

haritov
01-17-2015, 19:26
оф дали е по-добре аборт вместо дом

това че сме овце и се примиряваме че живеем зле и се нагаждаме по този начин на живот не значи че постъпваме правилно правилно ще постъпим ако осигурим бъдеще на тези деца в домовете
ама не
оставяме нещата така щото ни възпитаха като овце

Ева до преди малко не знаеше какво е аборт може и да греша ако не си изчела всичко

NomNomNom
01-17-2015, 19:30
Ева до преди малко не знаеше какво е аборт може и да греша ако не си изчела всичко

Как пък реши, че не знам :)

draid
01-17-2015, 19:32
Тук е важно да направиш разлика от възпрепятстване на бременност и прекратяване на настъпила вече такава. За това и няма как да се съглася, че аборта е равносилен на ползването на презерватив, защото това значи да призная аборта като метод за контрацепция, а той не е такъв. Отговорността не може дори да се сравнява.

Дали децата които са в домове щяха да са по-добре ако бяха абортирани ? Нямаше да са по-добре, защото нямаше да ги има. А като цяло колкото и да е тежък живота на даден човек той винаги иска да живее и макар сред трудностите има много хора които са щастливи, дори може би по-щастливи от някой пишещи тук.

Когато говорим за аборт не е редно да говорим за въпрос на избор, защото реално плода който бива премахван, респективно бъдещият човек няма право на избор, не му се дава думата и т.н. Това е малко като покръсвтването. В Камерун например след 12-14г човек има право да избере дали да се покръсти, т.е. когато вече е осъзнат и разбира значението на ритуала. За това също не мога да го сравнявам и с избора за ефтаназия, това е избор който правиш за себе си, а при аборта има унищожаване на живот който не е твой реално.

Относно еквивалента на живота и схемата която даде може също да се изпише много. Хипотетично живота си е живот и би трябвало да е равен, но де факто това не е така. Цената на живота зависи от това на кого е той и тук не става въпрос за човек с пари или някой без.

haritov
01-17-2015, 19:34
Как пък реши, че не знам :)

по обяснението което даде



а извърлянето на плода даже е незаконно и нямаш право на такова нещо освен ако не е по здравословни причини

сега ако обичаш кажи ми кога настъпва бременност

Ivaaaaa
01-17-2015, 19:34
ева, в единия случай става въпрос за превенция/възпрепятстване или там както искаш го наричай, в другия за убийство на бебе. бебето не е равнозначно на гаметите.

Aeternal
01-17-2015, 19:39
ева, в единия случай става въпрос за превенция/възпрепятстване или там както искаш го наричай, в другия за убийство на бебе. бебето не е равнозначно на гаметите.

Що да не е?

haritov
01-17-2015, 19:41
Що да не е?

щото са неразвити и все още са нищо
(нямат индивидуалност)

Aeternal
01-17-2015, 19:42
И папагале, името ми не е турско, името на никой в рода ми не е турско. В тоя форум няма с какво да ме обидиш, ако толкова държиш, няма проблем да се запознаем, тъкмо ще ти дам възможност да ми научиш името от първа ръка.

NomNomNom
01-17-2015, 19:42
Относно еквивалента на живота и схемата която даде може също да се изпише много. Хипотетично живота си е живот и би трябвало да е равен, но де факто това не е така. Цената на живота зависи от това на кого е той и тук не става въпрос за човек с пари или някой без.

От какво зависи.

NomNomNom
01-17-2015, 19:42
щото са неразвити и все още са нищо
(нямат индивидуалност)

А 3 месечен плод има индивидуалност.

NomNomNom
01-17-2015, 19:43
ева, в единия случай става въпрос за превенция/възпрепятстване или там както искаш го наричай, в другия за убийство на бебе. бебето не е равнозначно на гаметите.

3 месечен плод бебе ли е?

NomNomNom
01-17-2015, 19:43
Не ме разбирайте погрешно, не твърдя, че не е така, просто очаквам да се аргументирате.

Ivaaaaa
01-17-2015, 19:43
Що да не е?

щото са клетки без живот. като милионите, които оттичат в канала след като си вземем душ

NomNomNom
01-17-2015, 19:46
И папагале, името ми не е турско, името на никой в рода ми не е турско. В тоя форум няма с какво да ме обидиш, ако толкова държиш, няма проблем да се запознаем, тъкмо ще ти дам възможност да ми научиш името от първа ръка.
Нека да наричаме папагала Боби, за по-интересно.

Aeternal
01-17-2015, 19:46
щото са неразвити и все още са нищо
(нямат индивидуалност)

Ок, а това, което бива абортирано има ли?
Не ме разбирай погрешно, аз съм против убийството на личности.
Но както бях писал по-горе, при инвитрото се оплождат десетки, дори стотици яйцеклетки, които в последствие биват изхвърляни.
За да го водим тоя спорт адекватно, трябва да сме наясно къде е границата. Щото и за мен представата за лекари, душащи борещи се за въздух бебета е отвратителна. Но трябва да сме наясно в кой момент оплодената яйцеклетка става човешко същество, за да си говорим за убийство.

haritov
01-17-2015, 19:49
А 3 месечен плод има индивидуалност.

да

също и според закона е така

защо е така разбери сама и спрои с хората които смятат че е така и са го написали като закон

Ivaaaaa
01-17-2015, 19:50
3 месечен плод бебе ли е?

а какво е? алф?

draid
01-17-2015, 19:55
От какво зависи.

Зависи от това колко е ценен даден човек. И под ценен имам в предвид не за близките му, а за обществото и света. Най-елементарен пример може да се даде с шаха. В шаха знаеш, че има пешки има и офицери, топове, а има и цар и царица. Сравнението е много грубо но е показателно. Говоря за хората които движат света и това не са политиците. За това живота никога няма да е равен на практика или специално неговата цена.


Не ме разбирайте погрешно, не твърдя, че не е така, просто очаквам да се аргументирате.

Аз ти дадох куп аргументи, но ти не отговори на нито един ? Отговори ми поне на въпроса правиш ли разлика между предотвратяване и прекратяване ?

Aeternal
01-17-2015, 19:55
да

също и според закона е така

защо е така разбери сама и спрои с хората които смятат че е така и са го написали като закон
Само че, това за което ти пишеш не се нарича убийство, а криминален аборт.
Различни състави са, различна обществена опасност, различно наказание.

draid
01-17-2015, 19:59
Открих пантерата като малка. http://9gag.com/gag/aXEBZ9P Това е то закона за привличането хаха.

Aeternal
01-17-2015, 20:00
Нека да наричаме папагала Боби, за по-интересно.

Няма значение как се казва, въпроса е, че той се мъчи да измести темата на разговора, разчитайки на моята емоция, защото му липсват аргументи. А емоция от моя страна липсва, няма какво да напише в тоя форум, че да ме засегне. Но няма проблем, ако толкова държи, да се опита да ме засегне и в реалния живот. :Д

NomNomNom
01-17-2015, 20:01
Зависи от това колко е ценен даден човек. И под ценен имам в предвид не за близките му, а за обществото и света. Най-елементарен пример може да се даде с шаха. В шаха знаеш, че има пешки има и офицери, топове, а има и цар и царица. Сравнението е много грубо но е показателно. Говоря за хората които движат света и това не са политиците. За това живота никога няма да е равен на практика или специално неговата цена.



Аз ти дадох куп аргументи, но ти не отговори на нито един ? Отговори ми поне на въпроса правиш ли разлика между предотвратяване и прекратяване ?

Първо, не защитавам конкретна теза, а заех предишната за да изчистя част от аргументи, които не намирам за валидни.
Правя.

Сравнението с шаха ми харесва.

Да речем, че важна жена забременее и важното, което прави в аспекта, в който посочваш, ще бъде възпрепятствано от това, което тя прави.
Използвам общи понятия, защото не посочи какво точно означава "важен"

Naive
01-17-2015, 20:02
под дефекиране разбирам твърде много думи, пък нищо реално не каза или с две думи - без думи. започнала да развива теории за големия взрив и някви измислени хипотетични ситуации. да, ще кажеш нали трябва да разгледаме въпроса от всичките му страни, но на мен ми дойде малко в повече и не ми изглежда адекватно. трябва да гледаме реално на нещата с реални примери. и да, антипатична ми е много преди да си позволи да лепи етикети, отвличайки вниманието от собствените си недостатъци. нали.., атаката е най-добрата защита. уеревър, и аз започнах да някойтамствам.

а ти защо си толкова войнствено настроена, си няам на идея. жалко, някога ми беше симпатична. и недей да казваш, че си се променила. все същата наперена, непремерена и неадкватна персона си.

/сори за спама/

Време е да излезеш от сапунения мехур, в който живееш, и да осъзнаеш, че такива ситуации изобщо не са измислени. Напълно реални са. Просто е необходимо да имаш малко повече допирни точки с тази сфера - я родител лекар, я много близки, които минават през репродуктивни проблеми, и ще се учудиш как тази иначе благородна професия, се е превърнала в чист бизнес и подигравка с пациентите. И не, изобщо не хиперболизирам, Калпазанка вероятно ще потвърди. Не казвам, че на всяка цена е така, но подобни случаи не са рядко срещани. Ако желаеш - ще ти дам и примери, които са съвсем близки до мен. За да ти покажа, че гледам съвсем реално на нещата със съвсем реални примери. Също така имаше една потребителка в бг мама (да, понякога чета там, тъй като гинекологията и репродуктивните проблеми са ми особено интересни, не само от медицинска гледна точка, ами и от на пациентите), която бях чела, с абсолютно същата история с ПКЯ и аборт. При необходимост ще намеря и нейните мнения. Когато твърдя нещо и го използвам като аргумент, съм готова да го подкрепя с реални примери.

Другото - лепнала съм ти етикет в темата, в която се пита какво мислиш за еди кой си потребител спрямо мненията му, а не в някаква случайна тема, в която съм се обърнала към теб с: "Ей, посредствената.". Нямало е от какво да се защитавам в конкретната тема, че да тръгна да те атакувам. :lol: Да не говорим, че в момента и ти лепиш етикети на Пантерката. :)
И още едно нещо - когато спориш с някого/дискутираш нещо, трябва да имаш умението да се абстрахираш от личното си мнение за конкретния човек и да вникнеш в думите му, защото той може да е прав все пак и да говори верни неща. Не казвам, че категорично случаят е такъв, но все пак, имай го предвид.
Та, да, нека не говорим за адекватност.

Ще дочета темата и сигурно ще имам и друго включване. :Д

102
01-17-2015, 20:02
защо не си направите един конферентен разговор

NomNomNom
01-17-2015, 20:02
Няма значение как се казва, въпроса е, че той се мъчи да измести темата на разговора, разчитайки на моята емоция, защото му липсват аргументи. А емоция от моя страна липсва, няма какво да напише в тоя форум, че да ме засегне. Но няма проблем, ако толкова държи, да се опита да ме засегне и в реалния живот. :Д

Че прави така, прави. :D

draid
01-17-2015, 20:09
Първо, не защитавам конкретна теза, а заех предишната за да изчистя част от аргументи, които не намирам за валидни.
Правя.

Сравнението с шаха ми харесва.

Да речем, че важна жена забременее и важното, което прави в аспекта, в който посочваш, ще бъде възпрепятствано от това, което тя прави.
Използвам общи понятия, защото не посочи какво точно означава "важен"

Разбира се има жертви които са наложителни, но не мисля че тук се коментират такива казуси. Питаш какво имам в предвид под важен човек. Вземи за пример от новата ни история Хокинг, това е човек чиито живот струва хиляди пъти повече от нашия, въпреки двигателното му положение. Не искам обаче да се отклоняваме от темата.

Не ми отговори на въпроса правиш ли разлика между предотвратяване и прекратяване.

Aeternal
01-17-2015, 20:15
draid, аз съм елитист и въпреки това не бих си позволил такова сравнение, като това със шаха.
Въпроса е да се постъпи по възможно най-хуманния начин. Тоест, ако някой ще се роди само за да страда е по-добре да не се ражда.

NomNomNom
01-17-2015, 20:19
Правя.

.

draid
01-17-2015, 20:22
Чакай, че гледам един филм с Хопкинс и пиша по инерция Хопкинс. Хокинг имах в предвид.


draid, аз съм елитист и въпреки това не бих си позволил такова сравнение, като това със шаха.
Въпроса е да се постъпи по възможно най-хуманния начин. Тоест, ако някой ще се роди само за да страда е по-добре да не се ражда.

Това на нея и го казах в друг ред на мисли. А и никога не знаеш дали някой само ще страда или ще бъде и щастлив.

haritov
01-17-2015, 20:23
Ок, а това, което бива абортирано има ли?
Не ме разбирай погрешно, аз съм против убийството на личности.
Но както бях писал по-горе, при инвитрото се оплождат десетки, дори стотици яйцеклетки, които в последствие биват изхвърляни.
За да го водим тоя спорт адекватно, трябва да сме наясно къде е границата. Щото и за мен представата за лекари, душащи борещи се за въздух бебета е отвратителна. Но трябва да сме наясно в кой момент оплодената яйцеклетка става човешко същество, за да си говорим за убийство.

хубав въпрос


та яйцеклетката е нещо на клетъчно ниво опложда се и започва да се дели но получените клетки не са крайния вариант има още много да се развиват не се знае кои какво ще станат (демек не показват никаква индивидуалност)
докато не стане зародиш вече е съставен от напълно развитки клетки които се знае какво ще станат започват да се изхранват и да развиват организма според ДНК информацията
така нареченото развитие на нов организъм тоя недоразвит организъм минава през много процеси и шантави имена (понеже съм вет при мен са повече) при хората фетус например после плода се ражда и става бебе бебето става дете детето пубер дето пише в тоя форуми и тн и това развитие на организма свършва някъде 25 26г мисля че беше не съм сигурен като до 9ти месец не може да живее без майката


на 21 ден сърцето вече бие че и други органи вече са започнали да се разиват и както казах това развитие ще спре на 25 26г

haritov
01-17-2015, 20:25
draid, аз съм елитист и въпреки това не бих си позволил такова сравнение, като това със шаха.
Въпроса е да се постъпи по възможно най-хуманния начин. Тоест, ако някой ще се роди само за да страда е по-добре да не се ражда.

защо ще страда? ти бъдещето ли виждаш?

kalpazanka
01-17-2015, 20:28
ще се учудиш как тази иначе благородна професия, се е превърнала в чист бизнес и подигравка с пациентите. И не, изобщо не хиперболизирам, Калпазанка вероятно ще потвърди. Не казвам, че на всяка цена е така, но подобни случаи не са рядко срещани.
Абсолютно.
Другата хитова диагноза, която набира скорост, е ендометриозата.
Затова и се махнах, за да не бъда заставяна да откривам патология там, където я няма.

anonymous895156
01-17-2015, 20:29
то щото детските са милиони

по онова време са били
едно време каква младеж имаше

Aeternal
01-17-2015, 20:36
защо ще страда? ти бъдещето ли виждаш?
Говорим за предвидими рискове.
Ти би ли препоръчал майка шизофреничка или с каквото и да е друго заболяване с голям шанс да се предаде на новороденото да роди?
И не говорим само за това, има достатъчно нещастници на тоя свят за да се раждат още. И не говорим само за финансови условия. Писах по-горе, за мен потресаващото в посещението ми в един такъв дом за изоставени деца не беше мизерията, а децата борещи се за човешко докосване.
Това е толкова сбъркано, не мога да приема, че някой може да иска дете да живее такъв живот. Дори и това желание да е породено от добри подбуди.

102
01-17-2015, 20:38
по онова време са били
едно време каква младеж имаше

а какви милиони имаше ехее

Fisherman
01-17-2015, 20:40
draid, аз съм елитист и въпреки това не бих си позволил такова сравнение, като това със шаха.
Въпроса е да се постъпи по възможно най-хуманния начин. Тоест, ако някой ще се роди само за да страда е по-добре да не се ражда.

а ти кой си,че да отнемаш живота от тоя някой?

haritov
01-17-2015, 20:49
Говорим за предвидими рискове.
Ти би ли препоръчал майка шизофреничка или с каквото и да е друго заболяване с голям шанс да се предаде на новороденото да роди?
И не говорим само за това, има достатъчно нещастници на тоя свят за да се раждат още. И не говорим само за финансови условия. Писах по-горе, за мен потресаващото в посещението ми в един такъв дом за изоставени деца не беше мизерията, а децата борещи се за човешко докосване.
Това е толкова сбъркано, не мога да приема, че някой може да иска дете да живее такъв живот. Дори и това желание да е породено от добри подбуди.

айде сега генетика ти от къде знаеш че някой твой пра родител живял в каменната ера няма бъгнат ген който може да се предаде на твоето дете?

за здравословните причини казах че съм съгласен ще го видиш в предните ми коментари ако не ми вярваш провери

има си начини да се прави диагностика подобни заболявания имам такива познати дето първото им дете умря на 6 месеца

забременя направиха изследване оказа се че и плода е болен и направи аборт

тук става дума за заболяване което води до смърт и то сравнително скоро но при следващия опит детето беше здраво и сега е на 2г и си е напълно нормално дете
в такива случаи съм съгласен

а що се отнася до останалите случаи в случая ти от хуманност не позволяваш на някой да живее защото ще живее в мизерия и с липса на човешко докосване

а няма ли да е много по-хуманно ако му се позволи да живее но не му се позволи да живее в свят с мизерия и липса на човешко докосване?

да му се осигури бъдеще
ама е после направо да му видим сметката преди да се роди и да икономисаме някой лев и да кажем че го правим от хуманност да ти се невиди хуманността
не ми казвай че е невъзможно възможно е ама както казах сме възпитани да се нагаждаме към ада вместо да създаваме рая

на тоя свят има нещастници защото никой не им помага иначе викаш елитист

големия елит сте в полски тръбмеж 100 пищова на голия си тумбак имаш

и ако питаш мен този свят в който живеем е една пародия на добър живот и свобода

Aeternal
01-17-2015, 20:57
haritov, създай тоя свят и тогава ела да ми говориш. Не прави твой деца, осинови си и тогава ела да ми говориш. Лесно се говори за благотворителност, като няма да я плащаш ти цената.

Ivaaaaa
01-17-2015, 21:01
Време е да излезеш от сапунения мехур, в който живееш, и да осъзнаеш, че такива ситуации изобщо не са измислени. Напълно реални са. Просто е необходимо да имаш малко повече допирни точки с тази сфера - я родител лекар, я много близки, които минават през репродуктивни проблеми, и ще се учудиш как тази иначе благородна професия, се е превърнала в чист бизнес и подигравка с пациентите. И не, изобщо не хиперболизирам, Калпазанка вероятно ще потвърди. Не казвам, че на всяка цена е така, но подобни случаи не са рядко срещани. Ако желаеш - ще ти дам и примери, които са съвсем близки до мен. За да ти покажа, че гледам съвсем реално на нещата със съвсем реални примери. Също така имаше една потребителка в бг мама (да, понякога чета там, тъй като гинекологията и репродуктивните проблеми са ми особено интересни, не само от медицинска гледна точка, ами и от на пациентите), която бях чела, с абсолютно същата история с ПКЯ и аборт. При необходимост ще намеря и нейните мнения. Когато твърдя нещо и го използвам като аргумент, съм готова да го подкрепя с реални примери.

Другото - лепнала съм ти етикет в темата, в която се пита какво мислиш за еди кой си потребител спрямо мненията му, а не в някаква случайна тема, в която съм се обърнала към теб с: "Ей, посредствената.". Нямало е от какво да се защитавам в конкретната тема, че да тръгна да те атакувам. :lol: Да не говорим, че в момента и ти лепиш етикети на Пантерката. :)
И още едно нещо - когато спориш с някого/дискутираш нещо, трябва да имаш умението да се абстрахираш от личното си мнение за конкретния човек и да вникнеш в думите му, защото той може да е прав все пак и да говори верни неща. Не казвам, че категорично случаят е такъв, но все пак, имай го предвид.
Та, да, нека не говорим за адекватност.

Ще дочета темата и сигурно ще имам и друго включване. :Д

единственото съществено нещо, което каза по темата е, че си за аборта, позовавайки се на свободното право на избор. всичко останало го виждам така:


Обикновено хората им се въртят такива мисли в главата..дрън-дрън..


А дали..дрън-дрън? Възможно ли е ..дрън-дрън..и доколко? не съм сигурна, че това, че тази процедура е травмираща за теб и за мен, я прави такава и за всички..дрън-дрън. От друга страна - би трябвало…дрън-дрън

Другото, което е под въпрос, е, че е спорно … дрън-дрън..Ясно е,..дрън-дрън..което не е гаранция…дрън-дрън…Не знам доколко дрън-дрън.


говорим за и угризения в дългосрочен план обаче. При нея може да предстои да се появят, а може и не.

в даден момент, ако поиска деца а примерно, не може да има повече, угризения могат да се появят. А това, че не я е осъзнала тази бременност и за момента е окей с прекъсването й, не значи, че в даден момент нещата няма да се променят - осъзнаването може да дойде на един по-късен етап.


и аз допускам, че не са задължителни тези угризения, просто слагам условия, при които бих ги приела за факт и при които бих ги поставила под съмнение. Съответно направила си аборт, нямаш угризения, но аз допускам, че могат да се появят, както и че могат да не се


не се знае - може и да е здраво, ама може и да не е.
дали бла-бла, дали бла-бла, дали бла-бла.

няма как да не заявявам открито неприязънтта си към теб, след като веднъж си ме провокирала лично. щото да кажем, че съм единствената - не съм. нужно ли е да споменаваме коментарът ти за някакво момиче и снимката й от 'раклата' или нещо такова? предполагам това не е тема, в която спокойно и ненатрапчиво да обиждаш? така че не излизай с този номер. да, лепя етикет на пантерата, както казах по логиката си по-горе. ако искаш да ме допълниш, можеш да ми пишеш лично съобщение. няма какво да си кажа повече с теб.

Naive
01-17-2015, 21:05
Едит: Не излиза целия пост. Така може вече.

Ivaaaaa
01-17-2015, 21:05
иии мнението ми се изгуби.... ;д

haritov
01-17-2015, 21:07
haritov, създай тоя свят и тогава ела да ми говориш. Не прави твой деца, осинови си и тогава ела да ми говориш. Лесно се говори за благотворителност, като няма да я плащаш ти цената.

80% от това което съм направил през живота ми е за обществото и ще продължавам да го правя
никой не говори за осиновяване
и да ще го създам този мой свят защото не съм като теб да се примирявам и не съм сам в това което правя има и други
а от такива като теб очаквам само думи и нищо повече

а за птица като теб дето живее в клетка летенето е болест

съжалявам аз не съм от тия дето живеят с мисълта че нещата са такива каквито са
могат да бъдат и по-добри

Aeternal
01-17-2015, 21:20
80% от това което съм направил през живота ми е за обществото и ще продължавам да го правя
никой не говори за осиновяване
и да ще го създам този мой свят защото не съм като теб да се примирявам и не съм сам в това което правя има и други
а от такива като теб очаквам само думи и нищо повече

а за птица като теб дето живее в клетка летенето е болест

съжалявам аз не съм от тия дето живеят с мисълта че нещата са такива каквито са
могат да бъдат и по-добри

Ми живей си с мисълта, само че ти казах, цената за твоята мисъл не се плаща от теб.
Щото в момента твоето душевно задоволство е равно на мизерията на изоставените деца. Щото ти не знаеш какво е майка ти и баща ти да те изоставят, не знаеш какво е да израснеш в дом, не знаеш какво е да си лишен от минималното ниво на човешка емоция.
Но нали ти постъпваш 'правилно' и се бориш други да постъпват 'правилно'. Нищо, че невинни деца ще плащат.

Ако се пребориш за това изоставените деца да водят живот близък до тези в семейства ще дойда да ти стисна ръката и ще се боря против аборта заедно с теб, но докато децата плащат с мизерията си за твоят морална позиция не смей дори да се преструваш, че си на по-високо морално ниво от мен.

haritov
01-17-2015, 21:25
Ми живей си с мисълта, само че ти казах, цената за твоята мисъл не се плаща от теб.
Щото в момента твоето душевно задоволство е равно на мизерията на изоставените деца. Щото ти не знаеш какво е майка ти и баща ти да те изоставят, не знаеш какво е да израснеш в дом, не знаеш какво е да си лишен от минималното ниво на човешка емоция.
Но нали ти постъпваш 'правилно' и се бориш други да постъпват 'правилно'. Нищо, че невинни деца ще плащат.

Ако се пребориш за това изоставените деца да водят живот близък до тези в семейства ще дойда да ти стисна ръката и ще се боря против аборта заедно с теб, но докато децата плащат с мизерията си за твоят морална позиция не смей дори да се преструваш, че си на по-високо морално ниво от мен.

аз искам децата макар и в дом да водят щастлив живот и да създадът свой собствен
(за това говорех досега четеш ли изобщо?)

ти пак си разбираш нещата по твоя си начин все едно говоря на стена

и прав си ако се преборя
докато опитвам да направя нещо ти ще стоиш и ще гледаш и ще говориш за морал

отново не ми четеш коиментарите и дрънкаш глупости

Aeternal
01-17-2015, 21:29
аз искам децата макар и в дом да водят щастлив живот и да създадът свой собствен

ти пак си разбираш нещата по твоя си начин все едно говоря на стена

и прав си ако се преборя
докато опитвам да направя нещо ти ще стоиш и ще гледаш

Искаш, ама не живеят. И аз искам, но не живеят. В момента ти купуваш душевния си комфорт с цената на детски сълзи.
Твоето голо искане нищо не прави, те пак ще си живеят в мизерията.

haritov
01-17-2015, 21:32
Искаш, ама не живеят. И аз искам, но не живеят. В момента ти купуваш душевния си комфорт с цената на детски сълзи.
Твоето голо искане нищо не прави, те пак ще си живеят в мизерията.

ти добре ли си? пиян ли си?
трябва ли да обеснявам като на умствено изостанал?

трябва да ти повтарям като папагал явно

това с което се занимавам цели точно това за което говоря ти ми бръщолевиш врели некипели

за разлика от теб аз се опитвам да направя нещо а ти само стоиш

и ме изкара някакъв дето си купува щастието на страданието на другите

пич смени дилъра моля те

Aeternal
01-17-2015, 21:47
ти добре ли си? пиян ли си?
трябва ли да обеснявам като на умствено изостанал?

трябва да ти повтарям като папагал явно

това с което се занимавам цели точно това за което говоря ти ми бръщолевиш врели некипели

за разлика от теб аз се опитвам да направя нещо а ти само стоиш

и ме изкара някакъв дето си купува щастието на страданието на другите

пич смени дилъра моля те

Дилара си ми е много добър, мерси.
Това, което ти не можеш да проумееш е, че независимо от това какво целиш, e по-важно какво се получава на практика.
Иначе приказката "пътят към ада е постлан с добри намерения" нямаше да я има. Щото в момента се получава точно това.
И това, което искам да ти кажа е, първо създай условията, после се бори срещу аборта.

haritov
01-17-2015, 21:58
Дилара си ми е много добър, мерси.
Това, което ти не можеш да проумееш е, че независимо от това какво целиш, e по-важно какво се получава на практика.
Иначе приказката "пътят към ада е постлан с добри намерения" нямаше да я има. Щото в момента се получава точно това.

аде прочети ми коментарите пак(говоря за няколко страници назад) и спри да бръщолевиш твоите си мисли

както казах не заслужаваш внимание и се чудя защо ти обръщам

Aeternal
01-17-2015, 22:00
аде прочети ми коментарите пак(говоря за няколко страници назад) и спри да бръщолевиш твоите си мисли

както казах не заслужаваш внимание и се чудя защо ти обръщам

Дори и да не падам до твоето ниво на лични обиди, коментарите ти в повечето случай не заслужават четене. Отегчителна посредственост.
Има ли деца, които живеят при унизителни условия в домевете - има. Живеят ли те гадно - живеят.
От там нататък, какви ментални гимнастики си правиш, ми е все тая.

haritov
01-17-2015, 22:04
Дори и да не падам до твоето ниво на лични обиди, коментарите ти в повечето случай не заслужават четене. Отегчителна посредственост.

ако съм те обидил извинявай

Aeternal
01-17-2015, 22:08
ако съм те обидил извинявай

Дреме ми, тук обсъждаме идеи, не личности.
Докато ти си праведен и могъщ в правотата си, децата страдат. Дори и да се бориш за тяхното благополучие те пак страдат.
Не държа да съм прав в случая. Просто невинните не трябва да плащат чужди грешки.

haritov
01-17-2015, 22:16
Прочети ми предните коментари
Не си толкова специален че да повтарям заради теб


ако мислиш че да стоим и гледаме е решение аз не смятам така

Aeternal
01-17-2015, 22:30
Whatever, аз казах, каквото имах да казвам.

Naive
01-17-2015, 22:38
Да си ме чула да се оправдавам как бих гледал дете ? Да си чула да рева колко са скъпи памперсите ? Да си чула да казвам, че е по-добре да направи жена ми аборт защото финансовото ми положение е еди какво си ? Доколкото помня не съм писал подобни неща, ако на 20 се беше случило да очаквам дете, което надали щеше да стане, щях да кажа на приятелката си да го задържим и да го гледаме, щях да я подкрепя и т.н. И повтарям за не знам кой ли път,тук не става въпрос за конкретно целенасочено правене на дете на Х години, става въпрос, че ако на 20 се случи да забременее трябва да си понесеш отговорността и да не е оправдаваш с глупости с каквито се оправдавате половината тук.


Мога да ти кажа, щях да уча по-малко, щях да се откажа от втора специалност, щях да работя повече и т.н. и пак щеше да стане. Никой не е казал, че трябва да е приятно или лесно, но щеше да стане. И с тоя пълноценен родител станахте за смях. Кой е пълноценен родител, като и на вас родителите ви са работили по цял ден за да ви издържат и да имате всичко нали ? Какво значи пълноценен родител ? За мен пълноценен родител може да е само тоя дето е 24/7 с детето поне до 10г че да го възпита. Ама вие много обичате да злоупотребявате с думички.



А тия 300лв за количка са такъв смях, че няма на къде. Ако трябва ще навъртя 20 телефона и ще намеря количка от познати които са я ползвали преди 1-2г и няма да дам и 1лв. Ама чакай то сигурно бебето може да хване краста, ако не е от магазина. Това са просто толкова смешни извинения, че направо жал ми става като ви слушам. И после аз съм бил комплексиран на тема пари.

Искам да обърна внимание на това, защото е важно.
Първо, поздравления за начина, по който мислиш и за подкрепата, която би оказал, за отговорността, която би поел. Така е редно да се постъпи. Обаче вярвам, че осъзнаваш, че не всеки мъж би постъпил като теб, когато е на 19-20, а и не само. Точно от там се поражда още несигурност у младата жена и стигаме до думите на Калпазанка:

Айде замислете се, щом жената до вас се е решила на аборт, що за мъж е *мъжът* до нея. ;)
вЕрвайте ми, една спокойна уверена в собствените и тези на партньора си способности, жена, която може във всяко едно отношение да разчита на мъжа до нея, няма да отиде да направи аборт ей така колкото да види какво е чувството

Всеизвестно е, че за създаването на дете са нужни двама => най-логично е отговорността да пада и на двамата. В общия случай жената взима крайното решение дали да направи аборт или да задържи бебето, НО със сигурност то е повлияно от отношението на бъдещия баща към ситуацията - да е щастлив, че ще има бебе и да казва: "всичко ще е наред", докато продължава да цъка игри на компа по цял ден, примерно, вместо да мисли план как да се случат нещата, да си търси работа и т.н., не вдъхва особено голяма сигурност. А една жена има нужда да се чувства в сигурни ръце, подкрепяна, закриляна, а когато е бременно - необходимостта се увеличава, защото тя вече не мисли само за себе си, мисли и за плода.
Студентка, която е самотна майка, няма как да разчита сама на себе си, колкото и да й се иска. Няма как да съчетаваш работа на пълен работен ден + гледане на бебе + безсънни нощи. Дори и да се откажеш от ученето. Невинаги можеш да ангажираш родителите си, както и невинаги можеш да плащаш за детегледачки. Ето тук идва несигурността за една жена - мога ли аз да дам най-доброто на детето си? В този случай - определено не. Ако има баща, който би постъпил като Дрейд - везната със сигурност ще се наклони към раждане на детето, защото тогава просто нещата изглеждат много по-възможни.
Но разбира се, това е само единия случай - когато е станал гаф и въпреки това ти се иска да запазиш детето, но нямаш/имаш нужната сигурност.


Също така не мисля, че е много адекватно да се дава личен пример от рода на "нашите като са ме родили са нямали нищо, бла бла бла, а сме растяли много добре и са постигнали достатъчно". Не отричам, че това е често срещано, дори и при нашите е било така (но за да бъдем добре, тате е ходил доброволно на някакави мисии и го е нямало по мега много време, а когато се е прибирал отпуските аз не съм го познавала и съм питала "кой е това", както и винаги присъствието му ми е липсвало мега много, така че това не е най-добрият вариант, но е... оптимален). Обаче говорим за други времена - някъде бях гледала някаква статистика, че тогава х% (висок) от браковете са били провокирани от бременност. Т.е. жената забременява, мъжът поема отговорност, предлагайки брак и след това градят семейство. И дори си мисля, че е било прието нещата да се случват така - направил си нещо, носиш си последствията.
Сега нещата стоят по малко по-различен начин и шансът един 20 годишен мухльо да си каже: "абе, какво ще се занимавам с това бебе, как ще се лишавам от личните си забавления, що не си събера нещата и да се махна" и да срещне подкрепа от хората е по-голям. Защото е млад, защото "нека се наживее момчето", "ами тя да е мислила като е давала без контрацепция"... какви ли не неща съм чувала.

Та, мисълта ми е, че при случай, в който абортът не е приет като начин за контрацепция, има бременност, ако жената има гаранция, че таткото ще бъде отговорен и към нея, и към детето, то абортът ще е далеч от план А.

П.П. Мега много ми се спи и не мога да преценя дали се изразявам добре в момента, ама се надявам да ми схванете мисълта. :Д

haritov
01-18-2015, 05:02
Искам да обърна внимание на това, защото е важно.
Първо, поздравления за начина, по който мислиш и за подкрепата, която би оказал, за отговорността, която би поел. Така е редно да се постъпи. Обаче вярвам, че осъзнаваш, че не всеки мъж би постъпил като теб, когато е на 19-20, а и не само. Точно от там се поражда още несигурност у младата жена и стигаме до думите на Калпазанка:


Всеизвестно е, че за създаването на дете са нужни двама => най-логично е отговорността да пада и на двамата. В общия случай жената взима крайното решение дали да направи аборт или да задържи бебето, НО със сигурност то е повлияно от отношението на бъдещия баща към ситуацията - да е щастлив, че ще има бебе и да казва: "всичко ще е наред", докато продължава да цъка игри на компа по цял ден, примерно, вместо да мисли план как да се случат нещата, да си търси работа и т.н., не вдъхва особено голяма сигурност. А една жена има нужда да се чувства в сигурни ръце, подкрепяна, закриляна, а когато е бременно - необходимостта се увеличава, защото тя вече не мисли само за себе си, мисли и за плода.
Студентка, която е самотна майка, няма как да разчита сама на себе си, колкото и да й се иска. Няма как да съчетаваш работа на пълен работен ден + гледане на бебе + безсънни нощи. Дори и да се откажеш от ученето. Невинаги можеш да ангажираш родителите си, както и невинаги можеш да плащаш за детегледачки. Ето тук идва несигурността за една жена - мога ли аз да дам най-доброто на детето си? В този случай - определено не. Ако има баща, който би постъпил като Дрейд - везната със сигурност ще се наклони към раждане на детето, защото тогава просто нещата изглеждат много по-възможни.
Но разбира се, това е само единия случай - когато е станал гаф и въпреки това ти се иска да запазиш детето, но нямаш/имаш нужната сигурност.


Също така не мисля, че е много адекватно да се дава личен пример от рода на "нашите като са ме родили са нямали нищо, бла бла бла, а сме растяли много добре и са постигнали достатъчно". Не отричам, че това е често срещано, дори и при нашите е било така (но за да бъдем добре, тате е ходил доброволно на някакави мисии и го е нямало по мега много време, а когато се е прибирал отпуските аз не съм го познавала и съм питала "кой е това", както и винаги присъствието му ми е липсвало мега много, така че това не е най-добрият вариант, но е... оптимален). Обаче говорим за други времена - някъде бях гледала някаква статистика, че тогава х% (висок) от браковете са били провокирани от бременност. Т.е. жената забременява, мъжът поема отговорност, предлагайки брак и след това градят семейство. И дори си мисля, че е било прието нещата да се случват така - направил си нещо, носиш си последствията.
Сега нещата стоят по малко по-различен начин и шансът един 20 годишен мухльо да си каже: "абе, какво ще се занимавам с това бебе, как ще се лишавам от личните си забавления, що не си събера нещата и да се махна" и да срещне подкрепа от хората е по-голям. Защото е млад, защото "нека се наживее момчето", "ами тя да е мислила като е давала без контрацепция"... какви ли не неща съм чувала.

Та, мисълта ми е, че при случай, в който абортът не е приет като начин за контрацепция, има бременност, ако жената има гаранция, че таткото ще бъде отговорен и към нея, и към детето, то абортът ще е далеч от план А.

П.П. Мега много ми се спи и не мога да преценя дали се изразявам добре в момента, ама се надявам да ми схванете мисълта. :Д
ще бъде отговорен вярвай ми ;)

Ivaaaaa
01-18-2015, 09:01
ох, поредната тема, в която няма правилно решение. единствената истина за мен е моята истина. формирам я, събирайки истини от другите. това не означава, че очаквам моята истина да е такава и за останалите. всеки сам решава какво да отсее и приобщи към своите. /сори за тавтологията/. развили сме 99% резистентност за приемане на чуждата гледна точка. и в това няма нищо лошо. нещата са субективни и индивидуални. затова няма смисъл да се пънем да промотираме своя светоглед. ( :

предлагам калпазанката да заключи темата, защото се изчерпа, а и авторката сигурно отдавна е решила.

anonymous895156
01-18-2015, 09:23
а какви милиони имаше ехее

ядеше се хляб за милиони
човек

Ewok
01-18-2015, 10:47
Само ще кажа на дрейд, че евтаназията не е задължително да отнемеш твоя живот. Даже повечето пъти е чужд.

draid
01-18-2015, 12:11
Зависи имам приятели в Холандия които скоро прибегнаха до това решение за техен раково болен роднина. Обикновено самият акт на ефтаназия там се разрешава само след доказване на психическо здраве на ефтаназирания. Тук не говорим за случаи на мозъчна смърт. И по тази тема може да се говори много.

Naive
01-18-2015, 12:31
еВтаназия :)
поправям, защото на три места видях да го пишеш, не за да се заяждам

kalpazanka
01-18-2015, 12:35
Ей сега ще ти каже, че няма претенции за перфектен правопис и че щом това е начинът жена на възраст като твоята да се заяжда, той не би имал нищо против.
:lol:

anonymous908491
01-18-2015, 13:22
Ей сега ще ти каже, че няма претенции за перфектен правопис и че щом това е начинът жена на възраст като твоята да се заяжда, той не би имал нищо против.

Зла жена.
Повечето от вас имат пуснат спелчекър в браузърите, за да това постовете ви са относително грамотни.
Ако искаш и за краснопис можем да поговорим, каква е причината лекар да може да бъде прочетен само от друг лекар ?

kalpazanka
01-18-2015, 14:28
Неам идея за какво говориш- пиша красиво на три езика.

draid
01-18-2015, 14:30
Ей сега ще ти каже, че няма претенции за перфектен правопис и че щом това е начинът жена на възраст като твоята да се заяжда, той не би имал нищо против.
:lol:

Не, няма да и кажа подобно нещо. Особено когато в действителност не съм обърнал внимание как реално се пише. Грешката си е моя. Прави обаче ако обичаш разлика между нейното поведение и твоето. А да не коментирам ти как се криеш и не заставаш зад думите си.


Неам идея за какво говориш- пиша красиво на три езика.

Само не ми се хвали. Аз пиша красиво на един език, който се разбира в цял свят хахахаха.

Naive
01-18-2015, 14:41
Ох, аз пък пиша сравнително грозно, независимо на какъв език. Но пък мога да пиша и с двете ръце. :Д И като мислех да кандидатствам медицина, бях много филмирана как ще ми разчитат. :Д

anonymous908491
01-18-2015, 15:11
Неам идея за какво говориш- пиша красиво на три езика.

Защото е възможно да пишеш красиво на два и грозно на един ли ?

girlwithblueeyes
01-18-2015, 15:14
Не рaзбирaм зaщо се кaрaте..стaвa въпрос зa избор и приоритети.
Твa вaшто е нaглa рaботa дa съдите още повече,че имa стрaхливци от мъжки пол,който бягaт и не поемaт отговорност.
И дa питaм aко.15 годишнaтa ви дъщеря утре нaдуе коремa ,много ли доволни ще бъдете,сигурно нямa дa ви трепне,че сaмaтa тя е дете,че й предстои кaндидaствaме,сигурно ще литнете от щaстие.Лицемери!

anonymous908491
01-18-2015, 15:17
И дa питaм aко.15 годишнaтa ви дъщеря утре нaдуе коремa ,много ли доволни ще бъдете,сигурно нямa дa ви трепне,че сaмaтa тя е дете,че й предстои кaндидaствaме,сигурно ще литнете от щaстие.Лицемери!

И ако това си ти и те попитам дали избираш да направиш аборт и да те изритам на улицата или да родиш с всички последствия, какво ще направиш ?
Родител не би накарал детето си да абортира, не и свестните.

girlwithblueeyes
01-18-2015, 15:28
Бих избрaлa aбортa,честно нa 15 години,последното нещо с което бих се зaнимaвaлa е дете.

anonymous908491
01-18-2015, 15:36
Разбира се, че е по-лесно да излезеш на улицата и да се прехранваш с проституция, къв е смисъла да поемеш отговорност за постъпките си, на това никой не се е сетил да ви научи.

Fisherman
01-18-2015, 15:41
Бих избрaлa aбортa,честно нa 15 години,последното нещо с което бих се зaнимaвaлa е дете.

на 15 кой те кара да се въргаляш с потни селяни,мърло и да те пълнят с тиквено семе като невидела

аз утре мога да излезна на улицата и да осмъртя първия пешеходец,на полицията ще кажа "на 21 години последното нещо,което ми трябва е затвор"

girlwithblueeyes
01-18-2015, 15:51
Aмa то имa голямa бaзa зa сръвнение между двете нещa.

yakuza_
01-18-2015, 16:00
Aмa то имa голямa бaзa зa сръвнение между двете нещa.

явно правописа също е едно от последните неща

Ivaaaaa
01-18-2015, 16:03
Aмa то имa голямa бaзa зa сръвнение между двете нещa.

БАЗА за сравнение няма и между превенцията на бременността и аборта, ма ко да праиш )) :

Ewok
01-18-2015, 16:34
явно правописа също е едно от последните неща

тодоре, моля ти се :Д

Fisherman
01-18-2015, 16:45
Aмa то имa голямa бaзa зa сръвнение между двете нещa.

и двете са убийство

anonymous908491
01-18-2015, 16:54
За 18 страници дори една не си призна, че е правила аборт, защо така ви е срам ?

draid
01-18-2015, 17:21
От цялата работа, аз само не разбрах що калпазанка ме ненавижда толкова, че на всичко от горе я е шубе да си признае ?

Очевидно е че няма да получа и отговор на въпроса какво би спряло една двойка на 19-20 да отгледа дете нищо че го чакам от 3-тата страница насам.

kalpazanka
01-18-2015, 17:25
Не разбрах що си мислиш, че те ненавиждам.

yakuza_
01-18-2015, 17:30
тодоре, моля ти се :Д

аз не съм фактор, но 3 мнения и засякох и 3-те бяха по-зле от моите
и предполагам имаш предвид членуването (извинявам се за мръсния език)

draid
01-18-2015, 17:30
А аз не разбрах, защо не искаш да ми отговориш на въпроса дето пръстите ми се протриха да го пиша ?

kalpazanka
01-18-2015, 17:36
А аз не разбрах, защо не искаш да ми отговориш на въпроса дето пръстите ми се протриха да го пиша ?

Незрялост/страх/финансова несигурност? На прима виста толкоз.

draid
01-18-2015, 18:00
Незрялост/страх/финансова несигурност? На прима виста толкоз.

Това ли са ти аргументите ?

Страх ? Незрялост ? Честно това ли измисли на "прима виста" ?

kalpazanka
01-18-2015, 18:03
Това ли са ти аргументите ?

Не съм на 19, отдавна я минах тая възраст. Ако бях забременяла, трябваше да прекъсна и да стана сервитьорка, за да свързваме с татето двата края. Докторка щях да стана на куково лято.

Затва ти написах страх/финансова несигурност. Да не говорим, че не ми е детска мечта да родя извънбрачно дете.

haritov
01-18-2015, 18:30
Не съм на 19, отдавна я минах тая възраст. Ако бях забременяла, трябваше да прекъсна и да стана сервитьорка, за да свързваме с татето двата края. Докторка щях да стана на куково лято.

Затва ти написах страх/финансова несигурност. Да не говорим, че не ми е детска мечта да родя извънбрачно дете.
как ще коментираш моето детство?

yakuza_
01-18-2015, 18:35
Не съм на 19, отдавна я минах тая възраст. Ако бях забременяла, трябваше да прекъсна и да стана сервитьорка, за да свързваме с татето двата края. Докторка щях да стана на куково лято.

Затва ти написах страх/финансова несигурност. Да не говорим, че не ми е детска мечта да родя извънбрачно дете.

Майка ми е родила на 19, има две висши дори, работи нещо за което се иска 2-рото.

kalpazanka
01-18-2015, 18:37
Сега ми кажи, че и двете са били редовна форма. :)


как ще коментираш моето детство?

А ти как ще коментираш последното ми изречение от цитата?

yakuza_
01-18-2015, 18:40
Сега ми кажи, че и двете са били редовна форма. :)

Не, но второто го е изкарал след 25 и в момента се занимава с това. Просто оставам с впечатление, че ако не почнеш да учиш веднага след 19, няма да имаш успех в живота, по вашите думи.

kalpazanka
01-18-2015, 18:42
Ми аз ако почна медицина на 30, докъм 42 тъкмо ще съм взела специалност, баси. :lol:

haritov
01-18-2015, 18:44
Сега ми кажи, че и двете са били редовна форма. :)



А ти как ще коментираш последното ми изречение от цитата?

не е пречка

Fisherman
01-18-2015, 18:45
ми да беше записала бизнес администрация

kalpazanka
01-18-2015, 18:45
не е пречка

Мхм, викаш, със сто лева социално майчинство и 35 лева детски мога да си отгледам детето и без мъж :)


ми да беше записала бизнес администрация

Понеже с медицината има много общо, нали :lol:

yakuza_
01-18-2015, 18:46
Ми аз ако почна медицина на 30, докъм 42 тъкмо ще съм взела специалност, баси. :lol:

е не всеки иска да прави прегледи на простатата, има и др професии, а и ако иска да става лекар, би трябвало да има минималните познания, да избегне "изваждането на хора" от тялото си, нека това го остави на Астор

draid
01-18-2015, 18:47
Не съм на 19, отдавна я минах тая възраст. Ако бях забременяла, трябваше да прекъсна и да стана сервитьорка, за да свързваме с татето двата края. Докторка щях да стана на куково лято.

Затва ти написах страх/финансова несигурност. Да не говорим, че не ми е детска мечта да родя извънбрачно дете.

Ако се беше отказала нямаше да станеш много ясно. Но едно дете не би те спряло на 100% ако имаш желанието. Просто щеше да е доста по-трудно. Не го намирам това за аргумент.

haritov
01-18-2015, 18:48
Мхм, викаш, със сто лева социално майчинство и 35 лева детски мога да си отгледам детето и без мъж :)



Понеже с медицината има много общо, нали :lol:
не е пречка в спора Беатриче

не съм те питал ти защо и тн или защо не искаш извънбрачно а как ще коментираш моето детсво

за това моля коментирай

kalpazanka
01-18-2015, 18:48
Ако се беше отказала нямаше да станеш много ясно. Но едно дете не би те спряло на 100% ако имаш желанието. Просто щеше да е доста по-трудно. Не го намирам това за аргумент.

Детето щеше да е потърпевшо. Нямаше да съм в кондиция да съм на занятия от 08.00 до 17 и 30, да се прибера, да му отделя внимание и да подготвя материала за упражнения за следващия ден. За домакинстване щеше да ми остава време само събота и неделя.


не е пречка в спора Беатриче

не съм те питал ти защо и тн или защо не искаш извънбрачно а как ще коментираш моето детсво

за това моля коментирай

Авторката на темата е забременяла 2015 година, да ти напомня, ако си забравил.

yakuza_
01-18-2015, 18:50
Детето щеше да е потърпевшо. Нямаше да съм в кондиция да съм на занятия от 08.00 до 17 и 30, да се прибера, да му отделя внимание и да подготвя материала за упражнения за следващия ден. За домакинстване щеше да ми остава време само събота и неделя.

Според много хора (жени да съм по-конкретен) и домакинството е професия :lol: Все пак дрехите не се слагат сами в пералнята и не си натискат отново сами копчето.

haritov
01-18-2015, 18:51
Детето щеше да е потърпевшо. Нямаше да съм в кондиция да съм на занятия от 08.00 до 17 и 30, да се прибера, да му отделя внимание и да подготвя материала за упражнения за следващия ден. За домакинстване щеше да ми остава време само събота и неделя.



Авторката на темата е забременяла 2015 година, да ти напомня, ако си забравил.

не овъртай добре знаеш какво искам да кажа

kalpazanka
01-18-2015, 18:53
Не Овъртам, само ще ти кажа, че наемът на гарсониерата беше 220 лева, токът и водата- грубо около 100 зимните месеци, така че не живея в сапунен мехур, че щях да се справя. Памперсите са още около 300 грубо. 620 лева без храна и без адаптирани формули. Количка и дрешки втора ръка мога да взема от приятелка, обаче за памперсите чакам идея как да съкратя разхода.
От другата страна на уравнението са 100 лева социално майчинство и 35 лева детски.

haritov
01-18-2015, 18:58
Не Овъртам, само ще ти кажа, че наемът на гарсониерата беше 220 лева, токът и водата- грубо около 100 зимните месеци, така че не живея в сапунен мехур, че щях да се справя. Памперсите са още около 300 грубо. 620 лева без храна и без адаптирани формули. Количка и дрешки втора ръка мога да взема от приятелка, обаче за памперсите чакам идея как да съкратя разхода.
От другата страна на уравнението са 100 лева социално майчинство и 35 лева детски.

супер към това добави още едно дете сиреч две и строеж на жилище и само един работещ с доход на строител

като се осигурява добър начин живот без лишаване от нищо и без теглене на заем

и то във времена по тежки и от сегашните

само не ми казвай че е невъзможно все едно отричаш моето съществуване

kalpazanka
01-18-2015, 18:59
Абе, ей, ветеринаре, ти четеш ли, че детето щеше да е извънбрачно, ако бях забременяла на 19?! Демек втори родител в сметките не влиза?!

haritov
01-18-2015, 19:01
Абе, ей, ветеринаре, ти четеш ли, че детето щеше да е извънбрачно, ако бях забременяла на 19?! Демек втори родител в сметките не влиза?!

аз да съм те питал ти как си щяла да раждаш?

kalpazanka
01-18-2015, 19:02
Те верно ли не вдяваш липсата на паралел при двете ситуации?

haritov
01-18-2015, 19:08
Те верно ли не вдяваш липсата на паралел при двете ситуации?

ама все ми е тая за какви ситуации ми говориш просто съм ти цитирал коментара за да ти задам въпрос въобще не коментирам това какво си правила ти или защо нямаш дете или те упреквам

аз ти зададох въпрос спрямо нещо което написах преди няколко страници

не разбирам защо го свързваш с твоята светла личност

anonymous708973
01-18-2015, 19:10
обаче за памперсите чакам идея как да съкратя разхода.

Ще переш насрани пелени, бе, как? "Няма да е невъзможно, само доста по-трудно"^^

kalpazanka
01-18-2015, 19:10
ама все ми е тая за какви ситуации ми говориш просто съм ти цитирал коментара за да ти задам въпрос въобще не коментирам това какво си правила ти или защо нямаш дете или те упреквам

аз ти зададох въпрос спрямо нещо което написах преди няколко страници

не разбирам защо го свързваш с твоята светла личност

Щото обсъждаме СЕГА какво би спряло едно момиче на 19-20 да роди. Затова изхождам от лична позиция що аз на 19 /все пак не беше отдавна това/ не бих се престрашила.


Ще переш насрани пелени, бе, как? "Няма да е невъзможно, само доста по-трудно"^^

;)

therichbitch
01-18-2015, 19:11
И при нас има бременни (студентки) и всички даскали ги дундуркат, щото като си надула корема, явно ти се полага 6 по презумпция.

haritov
01-18-2015, 19:13
Щото обсъждаме СЕГА какво би спряло едно момиче на 19-20 да роди. Затова изхождам от лична позиция що аз на 19 /все пак не беше отдавна това/ не бих се престрашила.
а с мен ли го обсъждаш?

не си разбрала какво съм те питал не си ми схванала мисълта мисля че го разбрахме и двамата

ако искаш можем да спрем да разтягаме тоя локум

и след като сега знаеш какво те питам как ще коментираш моето детство?

kalpazanka
01-18-2015, 19:13
И при нас има бременни (студентки) и всички даскали ги дундуркат, щото като си надула корема, явно ти се полага 6 по преумпция.

При нас пък се гледаше с лошо око и съм чувала реплики "ИмАла си време *да правиш бебе*/заменете с произволен нецензурен израз/, пък не си имАла време да се подготвиш за изпита по хирургия".

haritov
01-18-2015, 19:13
И при нас има бременни (студентки) и всички даскали ги дундуркат, щото като си надула корема, явно ти се полага 6 по преумпция.

аз познавам лекар който е родил два пъти докато е била студент

yakuza_
01-18-2015, 19:15
И при нас има бременни (студентки) и всички даскали ги дундуркат, щото като си надула корема, явно ти се полага 6 по преумпция.

З^

и при нас имаше, но се отнасяха с нея като нормална студентка, естествено с някои отклонения при нужда, но аз лично не се чувствам ощетен

therichbitch
01-18-2015, 19:15
Аз се чувствам, защото никой не ми е опоростил изпити, когато имах още 13 изпита да покривам, нито утре (буквално) някой ще ме пита дали съм с температура, че да защитавам казуси по право.

Из многото коментари срещанах едно изречение на Дрейд, което обикновено си казвам, когато гледам философски на нещата. Самият факт, че си жив и че си на тази земя може би не е за подценяване, дори ако си в дом.

Понеже (естествено) темата се завъртя и около болести, какво мислите за родителите, които оставят деца с увреждания по домовете?

kalpazanka
01-18-2015, 19:17
Понеже (естествено) темата се завъртя и около болести, какво мислите за родителите, които оставят деца с увреждания по домовете?
Абсолютно безотговорно. Лесен изход, бягане от отговорност.
Обикновено и лекари, и акушерки, и сестри допринасят за това- "Ама защо ви е? Млади сте, не си съсипвайте живота, дайте го в дом, ще имате други здрави деца и бла бла."

draid
01-18-2015, 19:22
Детето щеше да е потърпевшо. Нямаше да съм в кондиция да съм на занятия от 08.00 до 17 и 30, да се прибера, да му отделя внимание и да подготвя материала за упражнения за следващия ден. За домакинстване щеше да ми остава време само събота и неделя.

И смяташ това, че нямаше да си в кондиция след занятията до 17:30 е достатъчно да направиш аборт ? Не ви разбирам. Казваш, че е щяло да бъде извънбрачно, но в действителност това не е гаранция за липса на втори родител. Сигурна си била, че евентуалният баща щеше да избяга ли ? И не знам все въртите сучете и гледате да го изкарате така, че вашата теза да е правилна. Ето сега пак ми прокрадваш хватката със самотният родител. Аз говоря при двама родители. Да не говорим, че дори бащата да избяга си има начини да се принуди да плаща издръжка, но не ми се навлиза в тия неща че отиде. Алтернатива на памперсите искаш, има и такава. Сигурно обаче и ти ще реагираш така:


Ще переш насрани пелени, бе, как? "Няма да е невъзможно, само доста по-трудно"^^

Естествено, защо да переш пелени, след като може да направиш аборт ? Защо да се мъчиш и да ти е трудно след като може да направиш аборт ? Жалка картинка, само с каква погнуса го казваш... сигурно твоето дете друг ще му бърше сополите, че да не си цапаш маникюра.


Абсолютно безотговорно. Лесен изход, бягане от отговорност.
Обикновено и лекари, и акушерки, и сестри допринасят за това- "Ама защо ви е? Млади сте, не си съсипвайте живота, дайте го в дом, ще имате други здрави деца и бла бла."

Когато детето е с увреждания и това се установи навреме, аз съм за аборта. Иначе ето ти темата за извиненията. Същото е и със количките по 300лв.

anonymous908491
01-18-2015, 19:22
Абе, ей, ветеринаре, ти четеш ли, че детето щеше да е извънбрачно, ако бях забременяла на 19?! Демек втори родител в сметките не влиза?!

Как реши, че родител се става, ако сте сключили брак ?
Май виновната си ти, че се хващаш с мъже, които само с брак можеш да ги задържиш и да ги накараш да се грижат за детето си.

tori
01-18-2015, 19:23
Ако има баща, който би постъпил като Дрейд - везната със сигурност ще се наклони към раждане на детето, защото тогава просто нещата изглеждат много по-възможни.
Не, не във всички положения. Изхождам от своите, собствени виждания - ако ще бащата на детето ми да има пари баш за дрешки от по 1000 лева, пак не бих се решила ако виждам, че покрай мен седи човек, който няма да го бъде за родител. Или самата аз не бих успяла да бъда добър родител.


ще бъде отговорен вярвай ми ;)
Ако едно бебе се гледаше само със уверение от някого във форум за тийнове, че таткото няма да хукне след някоя духовита състудентка/колежка, досега много 19-20 годишни да са народили един бюлюк бебета.

haritov
01-18-2015, 19:24
Не, не във всички положения. Изхождам от своите, собствени виждания - ако ще бащата на детето ми да има пари баш за дрешки от по 1000 лева, пак не бих се решила ако виждам, че покрай мен седи човек, който няма да го бъде за родител. Или самата аз не бих успяла да бъда добър родител.


Ако едно бебе се гледаше само със уверение от някого във форум за тийнове, че таткото няма да хукне след някоя духовита състудентка/колежка, досега много 19-20 годишни да са народили един бюлюк бебета.

закона го задължава да плаща издръжка

пък ако ще да ходи и след 1000 нимфоманки

kalpazanka
01-18-2015, 19:25
draid, издръжката е 70 лева.
Семестриалната такса е 450 лева, щом ще я добавяме към харчовете. А докато съм на занятия, детето кой ще го гледа?


Как реши, че родител се става, ако сте сключили брак ?
Май виновната си ти, че се хващаш с мъже, които само с брак можеш да ги задържиш и да ги накараш да се грижат за детето си.
Не, идеята е, че щом няма брак, другият родител не влиза на 100% в сметките.

haritov
01-18-2015, 19:27
draid, издръжката е 70 лева.
Семестриалната такса е 450 лева, щом ще я добавяме към харчовете. А докато съм на занятия, детето кой ще го гледа?


Не, идеята е, че щом няма брак, другият родител не влиза на 100% в сметките.

то всеки студент сам си плаща таксите :cool:

караш ме да се чувствам игнориран много грубо държане

tori
01-18-2015, 19:28
закона го задължава да плаща издръжка

пък ако ще да ходи и след 1000 нимфоманки
Хубаво де, той закона си е закон, но реално като няма 4 лева за кутия презервативи или 30 за Ескапел, откъде да изважда по 80 на месец?

Вметка: Богатата кучка да ме поправи ако греша (чета, че учи право) - родители с минимални/липсващи доходи се „таксуваха“ по 80 лева за издръжка, нали?

draid
01-18-2015, 19:29
draid, издръжката е 70 лева.
Семестриалната такса е 450 лева, щом ще я добавяме към харчовете. А докато съм на занятия, детето кой ще го гледа?


Не, идеята е, че щом няма брак, другият родител не влиза на 100% в сметките.

Разбира се, че и родителите ти ще помагат и МЪЖА ти, защото аз не говоря в момента за самотни майки, а за ДВОЙКИ. Под двойка имам в предвид и такива които нямат брак. По-скоро ми се вижда, че искате да докарате случая до там, че вие да не се жертвате, а не толкова че няма как. Както казах вие просто с пантерата искате да изкарате как няма да стане. Лошо мислене е това.

kalpazanka
01-18-2015, 19:29
то всеки студент сам си плаща таксите :cool:


Ми щом съм достатъчно голяма да раждам, не е ли време сама да почна да се грижа И за себе си?!
Щото ако мама меси, тати носи, досега да съм спретнала футболен отбор.


Разбира се, че и родителите ти ще помагат


draid, от теб пък най-малко очаквах подобно паразитно мислене.

Aeternal
01-18-2015, 19:31
draid, издръжката е 70 лева.
Семестриалната такса е 450 лева, щом ще я добавяме към харчовете. А докато съм на занятия, детето кой ще го гледа?


Не, идеята е, че щом няма брак, другият родител не влиза на 100% в сметките.

То пък щото като има брак влиза.

haritov
01-18-2015, 19:31
Хубаво де, той закона си е закон, но реално като няма 4 лева за кутия презервативи или 30 за Ескапел, откъде да изважда по 80 на месец?

Вметка: Богатата кучка да ме поправи ако греша (чета, че учи право) - родители с минимални/липсващи доходи се „таксуваха“ по 80 лева за издръжка, нали?
да си търси работа много хора го правят напоследък

anonymous908491
01-18-2015, 19:33
Не, идеята е, че щом няма брак, другият родител не влиза на 100% в сметките.

Чия е тази идея, не е моя, нито на някой нормален човек.
Бракът не гарантира абсолютно нищо, той ако реши да те трепе, ще го спре ли една халка на пръста.
Заради жените има сватби, мислиш ли, че на някой мъж му е приятно да се разкарва като мечка пред тълпа хора.
Нарочно написах, че сама си избираш такива мъже, не търси причината там, където я няма.

kalpazanka
01-18-2015, 19:33
папугай, не успя да ме ковнеш, нищо че го написа два пъти. Пробвай друга тактика.

И не знам що си мислиш, че от сегашната ми позиция ще ми е обидно и трудно да гледам бебе и сама. :) Трудно щеше да ми е на 19-20. ;)

haritov
01-18-2015, 19:34
Ми щом съм достатъчно голяма да раждам, не е ли време сама да почна да се грижа И за себе си?!
Щото ако мама меси, тати носи, досега да съм спретнала футболен отбор.




draid, от теб пък най-малко очаквах подобно паразитно мислене.

ако заявиш публично с ръка на сърцето че ако хипотетично имаш дъщеря и тя се озове в същата ситуация ще я изоставиш и няма да и помагаш ще се съглася с теб

draid
01-18-2015, 19:35
draid, от теб пък най-малко очаквах подобно паразитно мислене.

Това не е паразитно мислене, нещо се бъркаш. В това някой да ти помогне няма нищо лошо. Тук не говорим за използване на някого а за помощ. Лошото е да забравиш тия дето са ти помагали. Това с родителите е единствено в случай, че си самотна майка както се опитваш да извъртиш нещата. Не знам и защо скачате толкова против това с родителите, след като всеки са го гледали баба и дядо в даден етап от живота му. Не говоря да го завещаеш на тях, а да помогнат когато имаш нужда, прави разлика.

anonymous908491
01-18-2015, 19:37
папугай, не успя да ме ковнеш, нищо че го написа два пъти. Пробвай друга тактика.

Тъжното е, че не схващаш, какво ти казвам.
Живота си е твой, жалко, че не мога да кажа същото за стотиците деца, които си изтрепала.

Aeternal
01-18-2015, 19:37
Това не е паразитно мислене, нещо се бъркаш. В това някой да ти помогне няма нищо лошо. Тук не говорим за използване на някого а за помощ. Лошото е да забравиш тия дето са ти помагали. Това с родителите е единствено в случай, че си самотна майка както се опитваш да извъртиш нещата. Не знам и защо скачате толкова против това с родителите, след като всеки са го гледали баба и дядо в даден етап от живота му. Не говоря да го завещаеш на тях, а да помогнат когато имаш нужда, прави разлика.
А ако няма баби и дядовци?

kalpazanka
01-18-2015, 19:37
draid
Щом съм си вирила краката, без да питам мама, се предполага, че ще мога да си гледам отрочето, без да цивря на мама. Щото мама не е длъжна да гледа внуците и правнуците. Тя е изпълнила задълженията си, отглеждайки мен.
Не говоря да оставям детето за по час-два-три събота и неделя, а за това да й прехвърлям МОИ задължения и отговорности.


Тъжното е, че не схващаш, какво ти казвам.
Живота си е твой, жалко, че не мога да кажа същото за стотиците деца, които си изтрепала.

Решението е било на майките им. ;)


А ако няма баби и дядовци?

draid и papugai имат решения за всяка ситуация :D

draid
01-18-2015, 19:38
А ако няма баби и дядовци?


А ако й падне саксия на главата и я убие, даже няма нужда да мисли за аборт.


draid
Щом съм си вирила краката, без да питам мама, се предполага, че ще мога да си гледам отрочето, без да цивря на мама. Щото мама не е длъжна да гледа внуците и правнуците. Тя е изпълнила задълженията си, отглеждайки мен.
Не говоря да оставям детето за по час-два-три събота и неделя, а за това да й прехвърлям МОИ задължения и отговорности.

Аха, а аз сигурно ти казах да го оставиш те да ти го гледат ? Ти правиш ли разлика между помощ и поемане на всички задължения ? Направо се чудите как да го извъртите, че да докажете колко е трудно. Пак ще питам интересно как толкова много двойки на 19-20 имат деца и са ги изгледали. Аз даже имах съученик който в 12 клас му се роди дете и си го оставиха.

Aeternal
01-18-2015, 19:41
А ако й падне саксия на главата и я убие, даже няма нужда да мисли за аборт.


Ми не, но приемаш по дефоулт, че има баба и дядо, а не всички имат.

tori
01-18-2015, 19:41
да си търси работа много хора го правят напоследък
И как можеш да го натиснеш да си търси работа? Айде, ако сте си заедно и решите да го задържите, логично да си намери работа, но ако верно избяга по какъв начин ще го натиснеш? Пак можеш да го осъдиш ако не плаща издръжка, но лично аз не виждам логиката да даваш пари по адвокати и да се занимаваш с глупости.

Fisherman
01-18-2015, 19:42
Ще переш насрани пелени, бе, как? "Няма да е невъзможно, само доста по-трудно"^^

от твоя гъз се едно е капал мармалад от боровинки

kalpazanka
01-18-2015, 19:43
Аха, а аз сигурно ти казах да го оставиш те да ти го гледат ? Ти правиш ли разлика между помощ и поемане на всички задължения ? Направо се чудите как да го извъртите, че да докажете колко е трудно. Пак ще питам интересно как толкова много двойки на 19-20 имат деца и са ги изгледали. Аз даже имах съученик който в 12 клас му се роди дете и си го оставиха.

Ако бях на 19 и бях студентка редовно обучение, да, точно това щеше да означава. Като ме няма до 17 и 30, това дете нали трябва да се нахрани, преобуе?
А майка ми е и в активна трудова възраст. Викаш, да си напусне работата и да стане бавачка, само и само да не се оправдаваме в темата що не можело да сме родители по на 19-20 години. И да ставаме сите икономисти и биснес администратори.

anonymous908491
01-18-2015, 19:43
draid и papugai имат решения за всяка ситуация :D

Старая се да не изпадам в твоите ситуации, не е трудно, достатъчно е да си ползваш главата.

draid
01-18-2015, 19:45
Ако бях на 19 и бях студентка редовно обучение, да, точно това щеше да означава. Като ме няма до 17 и 30, това дете нали трябва да се нахрани, преобуе?
А майка ми е и в активна трудова възраст. Викаш, да си напусне работата и да стане бавачка, само и само да не се оправдаваме в темата що не можело да сме родители по на 19-20 години. И да ставаме сите икономисти и биснес администратори.

А кой би ти гледал детето сега, като си от 8 до 5 на работа да речем ? Чисто любопитство ? Да не говорим, че винаги има вариант да си отложиш ученето с година две без да е нещо фатално.

Отделно не мислиш ли, че е по-добре да търсиш решение на всичко отколкото да търсиш оправдание за всичко ?

kalpazanka
01-18-2015, 19:45
Старая се да не изпадам в твоите ситуации, не е трудно, достатъчно е да си ползваш главата.

^Не съм забременяла, споко. ;)


А кой би ти гледал детето сега, като си от 8 до 5 на работа да речем ? Чисто любопитство ?

Mutterschaft говори ли ти нещо? Чисто любопитство?

haritov
01-18-2015, 19:46
Ми не, но приемаш по дефоулт, че има баба и дядо, а не всички имат.

няма такава опция казахме ще ги трепем вместо да са сираци

ако няма това ако няма онова хора моля да не издребнявате

ако таткото го блъсне подводница

ако има торнадо ако има пожар ако няма баба и дядо

нали сте наясно че аборта при малолетна/непълнолетна се прави с разрешението родител което значи че ще има баба и дядо

ако е пълнолетна и няма баба и дядо и задържи бебето трябва ли да я виним?

на тоя свят има милиони съдби и истории на хора

това че изкарвате само отрицателните неща на показ не значи че всичко е точно така

anonymous908491
01-18-2015, 19:47
^Не съм забременяла, споко. ;)

Спокоен съм, да му мисли бъдещето ти дете, сигурно с ези-тура ще определяш дали да го задържиш.

kalpazanka
01-18-2015, 19:48
Не, няма да изплагиатствам твои подходи.

draid
01-18-2015, 19:49
^Не съм забременяла, споко. ;)

Mutterschaft говори ли ти нещо? Чисто любопитство?

Сигурно майчинството е 10г или ? Чисто любопитство.

kalpazanka
01-18-2015, 19:50
Сигурно майчинството е 10г или ? Чисто любопитство.

Не знам дали знаеш, но има ясла/градина/училище. Нямам против да си стоя у дома 10 години, но детето няма да е по цял ден вкъщи.

anonymous908491
01-18-2015, 19:50
При теб това с ези-тура няма смисъл, решението винаги е едно и също, но човек трябва да яде.
След аборт случвало ли ти се е да хапнеш бутчета на скара или по друг начин приготвени ?

haritov
01-18-2015, 19:51
И как можеш да го натиснеш да си търси работа? Айде, ако сте си заедно и решите да го задържите, логично да си намери работа, но ако верно избяга по какъв начин ще го натиснеш? Пак можеш да го осъдиш ако не плаща издръжка, но лично аз не виждам логиката да даваш пари по адвокати и да се занимаваш с глупости.

права си няма зор да си търси работа ще си бъде безработен и ще си живее щастливо

kalpazanka
01-18-2015, 19:53
При теб това с ези-тура няма смисъл, решението винаги е едно и също, но човек трябва да яде.
След аборт случвало ли ти се е да хапнеш бутчета на скара или по друг начин приготвени ?

Не знам дали се изразих правилно, обаче от мен се изисква да направя ултразвуковия преглед и да дам медикаментите на пациентката. С това се изчерпва абортът от моя гледна точка.
С колегите се храним заедно в ресторанта на болницата. Можем да избираме между хит, вегетарианско меню и такова с месо.

draid
01-18-2015, 19:53
Не знам дали знаеш, но има ясла/градина/училище. Нямам против да си стоя у дома 10 години, но детето няма да е по цял ден вкъщи.

Значи за тия над 30 има ясли, детски градини, а за тия на 20 няма. Интересна логика ми се струва тая твоята. Чакай, чакай, току що открихме, че може да оставиш детето в ясла. Rocket science.

anonymous908491
01-18-2015, 19:55
Не знам дали се изразих правилно, обаче от мен се изисква да направя ултразвуковия преглед и да дам медикаментите на пациентката. С това се изчерпва абортът от моя гледна точка.

Определяш целта и стреляш, с трупове не се занимаваш.

kalpazanka
01-18-2015, 19:55
draid, висшист си, обаче я ми кажи, би ли си дал новороденото/детето под 12-месечна възраст на ясла?!
Наясно ли си изобщо с критериите за прием в такова заведение?
Или то детето според инженерите се ражда директно с млечни зъби и захранено с картофено пюре и кебапчета?!