PDA

View Full Version : Аборт на малолетна



Страници : 1 2 [3]

sweetka_96
01-18-2015, 20:00
Познавам момиче, което е седми клас и има дете на година и половина и честно казано не води много добър живот. Отказа се от образованието, живее при баба си, защото родителите и отказват да и помагат и приятеля и работи в друга държава, за да ги издържа с детето. Не съм много за аборта, но и не мога да си представя някаква пикла дето не знае яде ли и се, ебе ли и се да се прави на майка.

therichbitch
01-18-2015, 20:02
(чета, че учи право) - родители с минимални/липсващи доходи се „таксуваха“ по 80 лева за издръжка, нали?

уча финанси, респективно права, свързани с финансите, данъците и банките.
В бакалавър сме се спирали съвсем малко на семейно право, така че не мога да бъда категорична, но никъде в СК не е зададен номинален размер на издръжката, по принцип минималната е 1/4 от минималната работна заплата, но зависи и от платежоспособността на "виновния", така че този размер може многократно да бъде надхвърлен.
Предвижда се и изплащане от страна на държавата в случай на невъзможност на бащата (да кажем) да плаща, но не съм наясно с предпоставките, а и от лични наблюдения мога да кажа, че не се изпълнява това задължение на държавата почти никога.

draid
01-18-2015, 20:04
draid, висшист си, обаче я ми кажи, би ли си дал новороденото/детето под 12-месечна възраст на ясла?!
Наясно ли си изобщо с критериите за прием в такова заведение?
Или то детето според инженерите се ражда директно с млечни зъби и захранено с картофено пюре и кебапчета?!

Ти ми говориш за ясли, а сега ми обясняваш как няма да си дадеш детето. Нещо си противоречиш много яко. Детето на ясла не бих го дал, на детска градина естествено. Критериите предполагам са доста различни навсякъде дори в България.

Иначе не, според инженерите децата се раждат с помощта на една камара техника която те са направили и от която лекарите които я ползват хал хабер си нямат. Просто ми е смешно как се опитваш да нападаш. Следващият път като решиш да се доближиш до каквато и да е техника се сети как зад нея стои някой дето си мисли, че децата се захранват с кюфтета.

kalpazanka
01-18-2015, 20:06
Не, не си противореча, обаче според теб родителите ми ще помагат. Аз казах, че те са си изпълнили задълженията КЪМ МЕН. Върни се и ми прочети поста пак. Никъде не съм написала, че няма да пусна детето на ясла, като навърши година. Въпросът е как ще се справя, докато навърши година, а аз хипотетично още съм студентка редовно обучение на 19, която застъпва занятия в 08.00 и приключва в 17 и 30.

haritov
01-18-2015, 20:07
в този форум сте с изключително самочувствие спрямо другия все едно сте променили света

всъщност сте незначителни и не сте постигнали нищо което да направи така че да се откроявате ще се радвам ако греша ако е така моля да ме поправите споделяйки вашите постижения

не твърдя че аз съм нещо повече не овъртайте в тази насока

избирателното четене и отговаряне и повтаряне на едно и също нещо както е в случая не е диалог или водене на спор

да не говорим че се изкарахме варвари хора без морал хора дето са без грам мозък и такива дето са идиоти мен ме изкараха че си купувам щастието с детските сълзи ;(

това е просто не знам как да го кажа но не мисля че в една интелектуална среда би имало подобни нападки

ако ще се представяте за хора с развито мислене и самосъзнание се дръжте като такива

когато греша си признавам даже се извиних на една личност защото се почувства обидена от мен ако не ме лъже паметта защитих и Беатриче в един момент защото подкрепям с две ръце горчивата истина

и ако ще водим спор а не тази пародия на разумен разговор да започнем да го правим
не разбирам защо задавам конкретен въпрос към някой и той ме подминава все едно съм пътен знак и подхваща друга тема с мен след известно време все едно не съм го питал

Fisherman
01-18-2015, 20:08
Познавам момиче, което е седми клас и има дете на година и половина и честно казано не води много добър живот. Отказа се от образованието, живее при баба си, защото родителите и отказват да и помагат и приятеля и работи в друга държава, за да ги издържа с детето. Не съм много за аборта, но и не мога да си представя някаква пикла дето не знае яде ли и се, ебе ли и се да се прави на майка.

аха,значи пиклата може да се ебе,обаче не може да си носи последствията

haritov
01-18-2015, 20:09
Не, не си противореча, обаче според теб родителите ми ще помагат. Аз казах, че те са си изпълнили задълженията КЪМ МЕН. Върни се и ми прочети поста пак. Никъде не съм написала, че няма да пусна детето на ясла, като навърши година. Въпросът е как ще се справя, докато навърши година, а аз хипотетично още съм студентка редовно обучение на 19, която застъпва занятия в 08.00 и приключва в 17 и 30.
както са се справили другите питай тях

kalpazanka
01-18-2015, 20:23
Да ти кажа, нямах бременни/родили по време на следването колежки.

haritov
01-18-2015, 20:26
Да ти кажа, нямах бременни/родили по време на следването колежки.
тук дадоха пример за такива не е задължително да имаш

мога да ти дам за пример семейство студенти по хуманна медицина които си гледаха детето учеха и работеха че и завършиха

който иска успява

предполагам знаеш че колкото и да си осигурен човек винаги може да удари дъното но въпреки това ще направи всичко за детето си

draid
01-18-2015, 20:49
Не, не си противореча, обаче според теб родителите ми ще помагат. Аз казах, че те са си изпълнили задълженията КЪМ МЕН. Върни се и ми прочети поста пак. Никъде не съм написала, че няма да пусна детето на ясла, като навърши година. Въпросът е как ще се справя, докато навърши година, а аз хипотетично още съм студентка редовно обучение на 19, която застъпва занятия в 08.00 и приключва в 17 и 30.

Супер зле. Изпълнили са си задължението = не могат да помагат = дай да си убия детето. Умна мисъл, направо ти се чудя. Пак ще ти повторя говоря за ДВАМА родители. А една година както казах може и да спреш да учиш и да си гледаш детето. Може и да изтеглиш един кредит за тва време. Ама не чакай, защо да се тормозиш като може да направиш аборт. Права си, това е по-лесното решение. И след като ще си пратиш детето на ясла за какво ти беше да ми задаваш тия малоумни въпроси ? Пак ще ти повторя, помощ не значи да им натресеш детето да го гледат те цял ден. Не те знам не четеш ли или просто трудно загряваш.

Просто супер пораженческото мислене...

102
01-18-2015, 21:12
четеейки тази тема започнах да изпитвам неистово желание да направя бебе на kalpazanka

anonymous908491
01-18-2015, 21:21
Първо трябва да се ожениш за нея

therichbitch
01-18-2015, 22:29
:lol:

tori
01-18-2015, 22:40
уча финанси, респективно права, свързани с финансите, данъците и банките.
В бакалавър сме се спирали съвсем малко на семейно право, така че не мога да бъда категорична, но никъде в СК не е зададен номинален размер на издръжката, по принцип минималната е 1/4 от минималната работна заплата, но зависи и от платежоспособността на "виновния", така че този размер може многократно да бъде надхвърлен.
Предвижда се и изплащане от страна на държавата в случай на невъзможност на бащата (да кажем) да плаща, но не съм наясно с предпоставките, а и от лични наблюдения мога да кажа, че не се изпълнява това задължение на държавата почти никога.
Ясно, мерси. Аз по спомени някакви говоря, явно нещо ми е останало в акъла.

kalpazanka
01-19-2015, 04:11
draid
Не че не могат, а не е редно. И който не иска дете, си спазва стриктно контрацепцията. Не знам къде видя, че съм го убила.
За не знам кой път пиша- не съм била бременна на 19.
За идеята с кредита- отпускат, ако докажа доходи.


четеейки тази тема започнах да изпитвам неистово желание да направя бебе на kalpazanka

Търсиш си някоя загубена да те издържа, щото ти самият си некадърен? Не си глупав, не се целиш в момичета, които са останали в България.


Първо трябва да се ожениш за нея

Тук пропускаш нещо важно- ако АЗ самата съм съгласна. ;)

Ewok
01-19-2015, 08:25
Сега ще кажа нещо, което ще прозвучи много нехуманно в ушите на дрейд, харитов и прочее, но зададоха този въпрос сигурно 50 пъти в темата с цел да провокират.
Да, по-добре детето да не се е раждало, ако ще отиде в дом/ще живее в мизерия без основни неща/ще трябва да се бори за всичко в живота си два пъти повече от деца гледани в нормална семейна среда
И не казвам да умре, защото това е все едно да приравнявате едно две-три годишно дете/възрастен човек, което да убиеш, с бебе, което не се е родило.

therichbitch
01-19-2015, 08:40
Хуманно или не, това е изключително относително, не си ти, нито аз тази, която да определя къде точно се намира тази граница на "мизерия". От кого два пъти повече? Имах съученици, които са с по 4 спални и шофьор, аз съмс е "борила" три пъти повече от тях, но ето ме тук съм, за добро или лошо.

Ewok
01-19-2015, 08:51
Ако аз съм надула корема, то аз определям къде е границата на мизерия за моето дете. Другите не ме интересуват, те също имат право на своя избор.

Aeternal
01-19-2015, 08:59
Хуманно или не, това е изключително относително, не си ти, нито аз тази, която да определя къде точно се намира тази граница на "мизерия". От кого два пъти повече? Имах съученици, които са с по 4 спални и шофьор, аз съмс е "борила" три пъти повече от тях, но ето ме тук съм, за добро или лошо.


haritov казва, че в циганската махала не било толкова лошо. Ако беше излязла от там, мнението ти щеше да е релевантно.

therichbitch
01-19-2015, 09:00
Съжаляваш ли, че си се родила

Fisherman
01-19-2015, 09:12
как така детето още не се е родило,обаче някой решава,че ще живее в мизерия?

draid
01-19-2015, 10:20
Ако аз съм надула корема, то аз определям къде е границата на мизерия за моето дете. Другите не ме интересуват, те също имат право на своя избор.

Виждаш ли това е много тънка граница. Утре мога да реша ако си ми жена например, че аз решавам къде е границата и просто да ти скърша врата. Не изскачайте с такива гръмки слова. Това че някой е свързан с теб не значи че ти решаваш какво да се прави с неговият живот. Това с МОЕТО дете е малко смешно, може да си го родила ти/да го носиш ти, но не е твоя собственост, че да се разпореждаш с живота. Наясно си че това ти "право" на аборт би могло да се регулира с един закон и да се разрешат абортите като цяло само на непълнолетни нали ?

Отделно за мен хич няма значение дали аборта е преди 12 седмица или след 20-та. Резултата си е все един и същ.

LadyDi
01-19-2015, 11:27
Ох, много искам да се намеся в темата, обаче как да прочета 50+ страници...

draid
01-19-2015, 11:55
21 всъщност, хайде чакаме те довечера.

LadyDi
01-19-2015, 11:56
При мен са 50+, прочетох половината и виждам само едни и същи мнения...

therichbitch
01-19-2015, 12:33
при мен са 13

102
01-19-2015, 14:26
всъщност да си мерите страниците е по-умно от споровете ви

haritov
01-19-2015, 15:32
haritov казва, че в циганската махала не било толкова лошо. Ако беше излязла от там, мнението ти щеше да е релевантно.

Къде съм го казал искам целия цитат

Naive
01-19-2015, 16:18
Попаднах на една история (на едно изключение) бтв на човек, който е прекарал голяма част от живота си по домовете.
http://play.novatv.bg/programi/dikoff/514173?autostart=true
от 01:10 започва
Не съм го догледала все още, но мисля, че показва, че в домовете е ужасно, както и че въпреки това, има начин. Но - изключение.

draid
01-19-2015, 19:05
Попаднах на една история (на едно изключение) бтв на човек, който е прекарал голяма част от живота си по домовете.
http://play.novatv.bg/programi/dikoff/514173?autostart=true
от 01:10 започва
Не съм го догледала все още, но мисля, че показва, че в домовете е ужасно, както и че въпреки това, има начин. Но - изключение.

Хубаво предаване. Сега само очаквам да видя кой ще каже "Ама то това са единици"

LadyDi
01-19-2015, 19:08
Истината е, че каквито и романтици да сме, животът в България стана такъв, че на младите жени им се налага да мислят от къде ще вземат пари да си гледат децата. После са материалистки и не знам какво още, но е факт, че с една гола любов е много трудно.
Ама не за това беше темата.
Аз съм за аборта, защото по принцип съм за правото на избор. Една жена трябва да може сама да разполага с тялото си и да прецени дали е готова да даде живот на друго същество. Да, най-добре е да не се стига до него, но всичко се случва.

haritov
01-19-2015, 19:15
да погледнем нещата от друг ъгъл

трябва ли някой друг вместо теб да решава дали да живееш

LadyDi
01-19-2015, 19:19
да погледнем нещата от друг ъгъл

трябва ли някой друг вместо теб да решава дали да живееш

в тоя ред на мисли - имам ли право да избера да нямам деца? по този начин не отнемам ли живота на всичките си бъдещи деца, които мога да направя?

haritov
01-19-2015, 19:22
в тоя ред на мисли - имам ли право да избера да нямам деца? по този начин не отнемам ли живота на всичките си бъдещи деца, които мога да направя?

като не искаш да имаш що забременяваш?

LadyDi
01-19-2015, 19:26
като не искаш да имаш що забременяваш?

то аз съм забременяла така, самичка... непорочно

kalpazanka
01-19-2015, 19:27
то аз съм забременяла така, самичка... непорочно

:lol: :lol: :lol:


Истината е, че каквито и романтици да сме, животът в България стана такъв, че на младите жени им се налага да мислят от къде ще вземат пари да си гледат децата. После са материалистки и не знам какво още, но е факт, че с една гола любов е много трудно.
Ама не за това беше темата.

Душата, ша та разцалувам!

haritov
01-19-2015, 19:29
но да приемем че детето няма чувства и развито самосъзнание да го причислим като психика с една тъпа едноклетъчна амеба
амебата се води от 3 инстинкта

да се нахрани да се възпроизведе и да оцелее

това са трите инстинкта които са определящи психиката на всяко същество от амебата до човека те са кодирани в нашето ДНК и не могат да бъдат премахнати

човек склонен да отнеме собствения си живот е човек който нарушава един от тези 3 инстинкта или казано по друг начин е психично болен

до колкото знам в Холандия психично болен не може бъде евтаназиран


след като имате тази информация според вас какво би искало това неродено дете с доста по-голям потенциал от амеба

а що се отнася до това колко е трудно да имаш дете в тази страна

да трудно не е невъзможно

не знам защо живеете в свят в който нещата стават лесно

haritov
01-19-2015, 19:32
то аз съм забременяла така, самичка... непорочно

демек ме питаш кой ти ака в гащите които си обула

LadyDi
01-19-2015, 19:32
мрън-мрън

да погледнем на нещата от друг ъгъл: ами ако изнасилят жената? трябва ли да роди детето на насилника си?

Naive
01-19-2015, 19:33
Хубаво предаване. Сега само очаквам да видя кой ще каже "Ама то това са единици"

Аз лично го казвам. Казаха го и във видеото служителите на домовете.
А ти можеш ли да отречеш, че са единици и можеш ли да ми дадеш друг подобен пример?

haritov
01-19-2015, 19:35
мрън-мрън

да погледнем на нещата от друг ъгъл: ами ако изнасилят жената? трябва ли да роди детето на насилника си?
бла бла
ти да не мислиш че още същия ден ще забременее да ти поясни дева Мария колко време след акта настъпва бременност

kalpazanka
01-19-2015, 19:36
Ако е в овулация, що да не забременее още същия ден?

Naive
01-19-2015, 19:37
Харитов, надявам се да се шегуваш. Такова нещо като шок да ти е познато? В такъв момент може и да не се сетиш за Ескапел, когато трябва.

LadyDi
01-19-2015, 19:38
Ако е в овулация, що да не забременее още същия ден?

дево Марийо... ела насам... :cool:

haritov
01-19-2015, 19:42
дево Марийо... ела насам... :cool:

добре има 12 до 24 часа достатъчно време

сега ще ме питаш ако я държи затворена или я отвлече прочетох ти мислите

kalpazanka
01-19-2015, 19:42
дево Марийо... ела насам... :cool:

http://wac.450f.edgecastcdn.net/80450F/comicsalliance.com/files/2012/03/tumblrm0bhe5w95a1r5ur0ho1500.gif

haritov
01-19-2015, 19:45
калпазанке моля да поясниш кога при хората оплодената яйцеклетка най-рано може да достигне матката

kalpazanka
01-19-2015, 19:47
калпазанке моля да поясниш кога при хората оплодената яйцеклетка най-рано може да достигне матката

Между 4 и 7 дни отнема на зиготата да се транспортира от тръбата до маточната кухина.

Aeternal
01-19-2015, 19:48
Значи, оплодената яйцеклетка става човек когато достигне матката?

kalpazanka
01-19-2015, 19:49
По логиката на ветеринаря, явно да.

Aeternal
01-19-2015, 19:50
По логиката на ветеринаря, явно да.

Точно това питах. :)

haritov
01-19-2015, 19:55
Между 4 и 7 дни отнема на зиготата да се транспортира от тръбата до маточната кухина.

до колкото помня при хората бременност се нарича периода в който ембриона/фетуса се развива в матката на майката

ако няма бременност има ли аборт?

можеш ли да отговориш?

kalpazanka
01-19-2015, 19:58
до колкото помня при хората бременност се нарича периода в който ембриона/фетуса се развива в матката на майката


А що, когато ембрионът е извън маточната кухина, диагнозата е извънматочна бременност?!

LadyDi
01-19-2015, 20:00
А що, когато ембрионът е извън маточната кухина, диагнозата е извънматочна бременност?!

то тогава не си бременна с човешко същество
моля те, недей бърка терминологията

haritov
01-19-2015, 20:04
А що, когато ембрионът е извън маточната кухина, диагнозата е извънматочна бременност?!

нали се сещаш че това не е нормално физиологично състояние и до какво води

та кога настъпва бременност при хората?

kalpazanka
01-19-2015, 20:06
Когат се срещнат яйцеклетка и сперматозоид, гений.

haritov
01-19-2015, 20:09
Когат се срещнат яйцеклетка и сперматозоид, гений.

ако са се срещнали един ескапел ще спре ли тая бременност?

kalpazanka
01-19-2015, 20:11
ако са се срещнали един ескапел ще спре ли тая бременност?

Да, като промени условията в матката.

haritov
01-19-2015, 20:14
Да, като промени условията в матката.

добре сега ако няма бременност може ли да има аборт?

искам да ми отговориш с да или не колкото и да тъп тоя въпрос

моля най-смирено в духа на спора

ако е с да поясни как безабременяла жена абортира

kalpazanka
01-19-2015, 20:16
Кога за последно беше при психиатър?

Aeternal
01-19-2015, 20:24
Кога за последно беше при психиатър?

Харитката пак е по-добре от климатроника. Просто си е навил на пръста да спечели, а няма с какво и извърта на където може. С климатроника обаче вече ме е жал като се ебавам.

haritov
01-19-2015, 20:25
Кога за последно беше при психиатър?

ами интересно ми е щото ескапела не може да прекрати бременност или да предизвика аборт
а ти каза че яйцеклетка и сперматозоид се срещнат една жена е бременна а ти каза че може да да спре този процес когато яйцеклетката е оплодена каза си че действала мизерията

а в листовката му пише че не действа ако една жена е вече бременна

ще хвърлиш ли повече светлина по ситуацията

Aeternal
01-19-2015, 20:29
Кака ти не писа ли 3 страници по назаде точно за това?

kalpazanka
01-19-2015, 20:31
Кака ти не писа ли 3 страници по назаде точно за това?

Да, затова не бих си направила труда втори път, кака. :)

haritov
01-19-2015, 20:38
http://apteka.framar.bg/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D 0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8/g03ac03/%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B3%D 0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB това имаш предвид знам

но въпроса ми е по-скоро логичен в листовката пише че ако една жена е бременна няма да подейства

ти казваш че една жена е бременна щом яйцеклетка и спермозотоид се срещнат и после казваш че ескапела действал на вече оплодена яйцеклетка

добре кой бърка тия дето са писали листовката ли щото ако е така да им се обадим да вземат да си поправят грешката

haritov
01-19-2015, 20:39
http://apteka.framar.bg/%D1%84%D0%B0%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D 0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8-%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B8/g03ac03/%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%BE%D0%BD%D0%BE%D1%80%D0%B3%D 0%B5%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%BB това имаш предвид знам

но въпроса ми е по-скоро логичен в листовката пише че ако една жена е бременна няма да подейства

ти казваш че една жена е бременна щом яйцеклетка и спермозотоид се срещнат и после казваш че ескапела действал на вече оплодена яйцеклетка

добре кой бърка тия дето са писали листовката ли щото ако е така да им се обадим да вземат да си поправят грешката
би ли дала точно определение за бременност ако може да използваш някой литературен източник

kalpazanka
01-19-2015, 20:40
Не действа на оплодената яйцеклетка, а на ендометриума, правейки го негоден за нидация! Чети с разбиране, мамка му!

Няма да навреди при вече установена бременност- в превод- не е средство за предизвикване на експулсия на концептуса!

haritov
01-19-2015, 20:46
Не действа на оплодената яйцеклетка, а на ендометриума, правейки го негоден за нидация! Чети с разбиране, мамка му!

Няма да навреди при вече установена бременност- в превод- не е средство за предизвикване на експулсия на концептуса!

а предизвиква ли аборт ако се вземе според приложението му в листовката ?

едит
оплодена яйцеклетка бременност ок съгласен действа на матката ок съгласен яйцеклетката изчезва прекратява се тая бременност по пътя на логиката аборт(мисля че така се наричаше прекратяването на бременността)

Aeternal
01-19-2015, 20:46
концептуса
Ебаси яката дума, честно.
На български как ще се преведе, зачатък? :Д

kalpazanka
01-19-2015, 20:47
Продукта на зачатие. :)

Aeternal
01-19-2015, 20:48
close enough :D

haritov
01-19-2015, 20:50
ESCAPELLE не трябва да се сравнява и с хапчетата за аборт, които прекъсват наличната бременност като подпомагат отделянето на плода от матката на жената. Този тип хапчета предизвикват т.н. медикаментозен аборт. Действието на таблетката за спешна контрацепция няма такова въздействие.


достатъчно ясно ли е вече ?



относно кога нещото става човек писах в предните страници
преди малко ме върнахте назад да търся сега ви връщам жеста

и мисля че причината която съм дал е достатъчна за достатъчно голям кръг хора(то си е така) приятно търсене

или направо ми кажете по какви проявени белези една оплодена яйцеклетка се различава от друга оплодена
че да кажа това нещо е уникално

draid
01-19-2015, 23:22
Истината е, че каквито и романтици да сме, животът в България стана такъв, че на младите жени им се налага да мислят от къде ще вземат пари да си гледат децата. После са материалистки и не знам какво още, но е факт, че с една гола любов е много трудно.
Ама не за това беше темата.
Аз съм за аборта, защото по принцип съм за правото на избор. Една жена трябва да може сама да разполага с тялото си и да прецени дали е готова да даде живот на друго същество. Да, най-добре е да не се стига до него, но всичко се случва.

Ти си за избора, тогава кажи ми какъв избор даваш на детето си ? Не мислиш ли, че е малко егоистично да говориш за избор, при положение, че за да упражниш правото си на избор решаваш съдбата на друг човек и оставяш него без какъвто и да е избор. Да малко е абстрактно като се говори за някой който още не се е родил, но на практика е така. И ще кажа пак тъй като ти вероятно не си чела назад. Ако една двойка се случи да очаква дете, трябва ли да го махне само защото ще им излезе скъпо или ще им отнема много от времето ? Или може би трябва да поеме отговорност за детето ? Пак казвам не става дума за сакати майки дето живеят в кашон, не става дума за самотни майки, не става дума за изнасилвания или пък болно дете. Не за друго ама се наслушах тука на калпазанка да извърта все най-неугодния вариант, че да се изкара права.


Аз лично го казвам. Казаха го и във видеото служителите на домовете.
А ти можеш ли да отречеш, че са единици и можеш ли да ми дадеш друг подобен пример?

Така е, не всяко второ става човек. Факта обаче е че има начин да се излезе от там и то не само ако си много интелигентен и т.н. Явно е съдба, така е трябвало да стане. Ето тоя човек от видеото например си каза, че не съжалява за живота който е имал, защото той го е научил на много неща.

kalpazanka
01-20-2015, 04:32
оплодена яйцеклетка бременност ок съгласен действа на матката ок съгласен яйцеклетката изчезва прекратява се тая бременност по пътя на логиката аборт(мисля че така се наричаше прекратяването на бременността)

Нали и аз това ви питах по-напред: що скачате срещу аборта, пък срещу ескапела- не.

LadyDi
01-20-2015, 06:02
Ти си за избора, тогава кажи ми какъв избор даваш на детето си ? Не мислиш ли, че е малко егоистично да говориш за избор, при положение, че за да упражниш правото си на избор решаваш съдбата на друг човек и оставяш него без какъвто и да е избор. Да малко е абстрактно като се говори за някой който още не се е родил, но на практика е така. И ще кажа пак тъй като ти вероятно не си чела назад. Ако една двойка се случи да очаква дете, трябва ли да го махне само защото ще им излезе скъпо или ще им отнема много от времето ? Или може би трябва да поеме отговорност за детето ? Пак казвам не става дума за сакати майки дето живеят в кашон, не става дума за самотни майки, не става дума за изнасилвания или пък болно дете. Не за друго ама се наслушах тука на калпазанка да извърта все най-неугодния вариант, че да се изкара права.
Напротив, става дума за сакати майки дето живеят в кашон, става дума за самотни майки, става дума за изнасилвания и за болно дете. Не можеш да лишиш тези хора от правото им да изберат да не дадат живот на дете, когато този живот няма да бъде живот. Когато една двойка направи дете съзнателно и проблемите им са парите и липсата на време - тогава не оправдавам аборта. Щом си създал това дете (дори да е резултат от инциденти като спукан презерватив и т.н.), то ти трябва да поемеш отговорност за него. Глезотията не може да е оправдание и докато си пишех поста дори не ми мина през ума за този вариант. Но да се обявяваме против аборта изобщо, е меко казано абсурдна идея. Жената трябва да има право да избере, защото това дете излиза от нея.
Спорът "право на живот или право на избор" е доста стар и все още неразрешен и цялата нагласа зависи от това кога приемаш, че един ембрион се превръща в същество.

draid
01-20-2015, 06:39
Не, не става дума за това, защото аз от 20 стр повтарям друг сценарии. Има случаи в които аборта е оправдан, но в 80% от случаите той се прави без видима ОСНОВАТЕЛНА причина за това. Извиненията все са "ама аз не съм се наживяла", "ама как ще му пера насрания задник" "ама аз трябва кариера да правя" и ред подобни оправдания от егоизъм. Аз не съм против аборта като цяло,защото има случаи в който той е оправдан. Не знам къде видя, че съм против абортите тотално, против съм тия 80% дето го ползват като оправдание за да не поемат отговорност и като лесният вариант на решаване на проблема. Иначе до това кога се превръща в дете, според мен значението практически никакво, има ли 2 черти според мен вече трябва да се говори за наличие на дете и както казах, аз не виждам разлика между аборт преди 12 седмица и след 20 (оставям настрана евентуалните медицински проблеми с които не съм запознат)

LadyDi
01-20-2015, 06:54
Не, не става дума за това, защото аз от 20 стр повтарям друг сценарии. Има случаи в които аборта е оправдан, но в 80% от случаите той се прави без видима ОСНОВАТЕЛНА причина за това. Извиненията все са "ама аз не съм се наживяла", "ама как ще му пера насрания задник" "ама аз трябва кариера да правя" и ред подобни оправдания от егоизъм. Аз не съм против аборта като цяло,защото има случаи в който той е оправдан. Не знам къде видя, че съм против абортите тотално, против съм тия 80% дето го ползват като оправдание за да не поемат отговорност и като лесният вариант на решаване на проблема.
Тези оправдания са смешни, прав си. Трябва да се поема отговорност. Както каза калпазанка - недопустимо е абортът да се смята за средство за спешна контрацепция. Има ли две черти е нужно да се седне и здраво да се помисли дали, защо и как. Аз за себе си, както казах и на горещия стол, едва ли бих направила аборт, ако ми се беше случило да забременея случайно. Но знам, че имам подкрепата на родителите си и ми се иска да вярвам, че щях да имам подкрепата и на евентуалния баща. Това са много важни фактори, когато взимаш решението дали да родиш детето. Едно младо и объркано момиче, което не се радва на тези неща, може да вземе и друго решение.
Има случаи и случаи и не можеш да изискваш от една жена самостоятелно да носи отговорност за дете, само защото някой ѝ го е направил.
За избора съм, но когато този избор е наистина оправдан.
В другата тема не ми се навлиза, там аргументите са прекалено всеобхватни и честно казано, мен лично ме объркват.

haritov
01-20-2015, 07:47
Нали и аз това ви питах по-напред: що скачате срещу аборта, пък срещу ескапела- не.


ESCAPELLE не трябва да се сравнява и с хапчетата за аборт, които прекъсват наличната бременност като подпомагат отделянето на плода от матката на жената. Този тип хапчета предизвикват т.н. медикаментозен аборт. Действието на таблетката за спешна контрацепция няма такова въздействие.


достатъчно ясно ли е вече ?



относно кога нещото става човек писах в предните страници
преди малко ме върнахте назад да търся сега ви връщам жеста

и мисля че причината която съм дал е достатъчна за достатъчно голям кръг хора(то си е така) приятно търсене

или направо ми кажете по какви проявени белези една оплодена яйцеклетка се различава от друга оплодена
че да кажа това нещо е уникално

попитай още веднъж след 10 страници пак ще ти го копна

TheDeath
01-20-2015, 09:33
Много пъти съм навлизала в спор на тази тема, обикновено сама се обърквам, защото от една страна съм против аборта, от друга не съм. Има случаи и случаи... Подкрепям абортите в случаи на забременяване в резултат на изнасилване, подкрепям абортите и при доказано увреждане на плода, несъвместимо с живота, разбира се при реална преценка дали това е така и дали родителите могат да се грижат за силно увредено дете. Аз лично бих предпочела да не се раждам, вместо да се родя с някакво брутално увреждане и да нямам поне нещо близо до нормален живот. Но това мисля аз, а няма как докйато съм в корема на мама да й кажа какво искам, все пак.... Темата е много обширна и винаги има повече от една правилна гледан точка, според мен

draid
01-20-2015, 13:29
Тези оправдания са смешни, прав си. Трябва да се поема отговорност. Както каза калпазанка - недопустимо е абортът да се смята за средство за спешна контрацепция. Има ли две черти е нужно да се седне и здраво да се помисли дали, защо и как. Аз за себе си, както казах и на горещия стол, едва ли бих направила аборт, ако ми се беше случило да забременея случайно. Но знам, че имам подкрепата на родителите си и ми се иска да вярвам, че щях да имам подкрепата и на евентуалния баща. Това са много важни фактори, когато взимаш решението дали да родиш детето. Едно младо и объркано момиче, което не се радва на тези неща, може да вземе и друго решение.
Има случаи и случаи и не можеш да изискваш от една жена самостоятелно да носи отговорност за дете, само защото някой ѝ го е направил.
За избора съм, но когато този избор е наистина оправдан.
В другата тема не ми се навлиза, там аргументите са прекалено всеобхватни и честно казано, мен лично ме объркват.

Ами в тая тема подкрепата от родителите е тотално отхвърлена като вариант от калпазанка и пантерата. За това и питах дали е по-добре аборт, отколкото някой да ти помогне. И когато казвам помощ нямам в предвид друг да ти изгледа детето.


Много пъти съм навлизала в спор на тази тема, обикновено сама се обърквам, защото от една страна съм против аборта, от друга не съм. Има случаи и случаи... Подкрепям абортите в случаи на забременяване в резултат на изнасилване, подкрепям абортите и при доказано увреждане на плода, несъвместимо с живота, разбира се при реална преценка дали това е така и дали родителите могат да се грижат за силно увредено дете. Аз лично бих предпочела да не се раждам, вместо да се родя с някакво брутално увреждане и да нямам поне нещо близо до нормален живот. Но това мисля аз, а няма как докйато съм в корема на мама да й кажа какво искам, все пак.... Темата е много обширна и винаги има повече от една правилна гледан точка, според мен

Надали има някой против аборта, когато се касае за някое заболяване. Не съм наясно обаче колко от сериозните такива могат да се хванат преди 12 седмица.

anonymous908491
01-20-2015, 15:17
попитай още веднъж след 10 страници пак ще ти го копна

Има ли смисъл, нямням сравни аборта с чикията, сякаш им говориш на чужд език.

anonymous708973
01-20-2015, 15:59
Ами в тая тема подкрепата от родителите е тотално отхвърлена като вариант от калпазанка и пантерата. За това и питах дали е по-добре аборт, отколкото някой да ти помогне. И когато казвам помощ нямам в предвид друг да ти изгледа детето.

О, не сме се разбрали.
Аз я отхвърлям като вариант, не защото не ми харесва, а защото: 1) е географски невъзможно; 2) би било вариант за чат-пат, но тъй като нашите и двамата са в разцвета на трудовия си стаж, не е приложима опция в дългосрочен вариант.

Не я отхвърлям от гордост или нещо такова :)

Aeternal
01-20-2015, 16:22
3. Има хора в лоши отношения с баби и дядовци.
4. Има хора без баби и дядовци.

haritov
01-20-2015, 16:30
3. Има хора в лоши отношения с баби и дядовци.
4. Има хора без баби и дядовци.
при аборт на малолетна нали бабата и дядото подписват формуляра

Aeternal
01-20-2015, 17:01
За драстични нарушения в дома за лишаване на деца от родителски грижи "Асен Златаров" в жк "Надежда" сигнализира общинският съветник от БСП Калоян Паргов, който има питане на утрешната сесия на СОС.

14-годишната Галя Любенова, иначе в напреднала бременност, и 12-годишно серопозитивно момче са сред 50-ината обитатели на дома в столицата,
http://www.bnews.bg/article-53196

Не е имало кой да ѝ подпише формуляра, затова не е направила аборт.

Aeternal
01-20-2015, 17:02
Дойче веле: Безмилостните детски домове в България

Неизяснени смъртни случаи, малтретиране, недохранване - състоянието на някои домове за деца в България разтърси цяла Европа. Редица от домовете вече са закрити, а българското правителство обеща да подобри условията.

http://www.dw.de/%D0%B1%D0%B5%D0%B7%D0%BC%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D1%81%D 1%82%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%B5-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/a-6093931

Държавата мрази изоставените деца

Трагедиите с деца станаха всекидневие. Деца бяха бити от родители и учители. Деца падаха от високи етажи. В страната има домове за изоставени деца в такива мизерни условия, каквито и в Средновековието не е имало.
http://www.classa.bg/%D0%B0%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0%B8/item/11314-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D 0%B0-%D0%BC%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D 0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0/11314-%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D1%82%D 0%B0-%D0%BC%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8-%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D 0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0

haritov
01-20-2015, 17:19
За драстични нарушения в дома за лишаване на деца от родителски грижи "Асен Златаров" в жк "Надежда" сигнализира общинският съветник от БСП Калоян Паргов, който има питане на утрешната сесия на СОС.

14-годишната Галя Любенова, иначе в напреднала бременност, и 12-годишно серопозитивно момче са сред 50-ината обитатели на дома в столицата,
http://www.bnews.bg/article-53196

Не е имало кой да ѝ подпише формуляра, затова не е направила аборт.
a тези непълнолетни дето са имали дядо и баба и не са направили аборт какъв % от тях са оставили децата в дом ?

незначителен

Aeternal
01-20-2015, 17:24
България №1 по изоставени деца
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1240737

Aeternal
01-20-2015, 17:26
Изоставените деца на България още са тук
http://www.webcafe.bg/id_527059511

haritov
01-20-2015, 17:43
не схващам какво общо с аборта имат домовете но там децата са 3819 от 5000+ и продължава да спада поне така пише

от тях включи 60% циганчета които ще живеят по-зле в семейната си среда и останалите 40% ми кажи колко са децата на малолетните майки

но знам че ти си човек с морал и ще направиш всичко за тях за да са добре вярвам в твоята светла душа

anonymous908491
01-20-2015, 17:59
Тук пропускаш нещо важно- ако АЗ самата съм съгласна. ;)

Сякаш би отказала или някой би те питал.

Aeternal
01-20-2015, 17:59
Не, аз съм изрод, който се кефи на убити бебета.

Говориш за проценти от малолетни майки, но на изоставените деца не им пука дали са от малолетни или пълнолетни майки.

haritov
01-20-2015, 18:04
Не, аз съм изрод, който се кефи на убити бебета.

Говориш за проценти от малолетни майки, но на изоставените деца не им пука дали са от малолетни или пълнолетни майки.

тя самата тема е за малолетни майки ако не си забелязал

та само да ти поясня че на година има около 60 000 до 70 000 раждания умножи по 18 (до толкова седят в домовете) и виж сега какъв е процента изоставени деца като знаем че грубо казано броя е 4000

Aeternal
01-20-2015, 18:16
тя самата тема е за малолетни майки ако не си забелязал

та само да ти поясня че на година има около 60 000 до 70 000 раждания умножи по 18 (до толкова седят в домовете) и виж сега какъв е процента изоставени деца като знаем че грубо казано броя е 4000

50% от децата, които се раждат са циганчета.

haritov
01-20-2015, 18:22
50% от децата, които се раждат са циганчета.

до колкото помня не те питах това
все пак нищо не променя