PDA

View Full Version : Аборт на малолетна



Страници : [1] 2 3

d0nitoooo
01-02-2015, 10:05
Здравейте , момиче на 15 години съм и съм бременна, казах на майка ми и тя каза, че ще ми направят аборт, искам да се интересовам колко пари трябва да се даде и какво става.. Ще ви бъда благодарна :)

Stella_SN
01-03-2015, 13:11
Първо непълнолетна си, не малолетна. Второ морал не искам да ти чета, ама tha fck на 15 си бременна, ми пазете се! Трето- не знам какви пари са тези процедури, но гледай да е в добра болница,с добри професионалисти. Това не е като да играеш на ластик пред блока..... *Препоръчвам като добра клиника МБАЛ Надежда!

Fisherman
01-03-2015, 22:58
и ще живееш цял живот с мисълта,че си убила детето си

kalpazanka
01-04-2015, 15:40
Фиш, доживях деня,, в който да съм съгласна с едно твое мнение...

Сумата зависи от болницата, някъде между 150 и 300 лева. Трябва да си изследваш кръвната група и резус-фактора, не е лошо да знаеш и резус-фактора на таткото.

anonymous908491
01-04-2015, 16:06
Препоръчвам като добра клиника МБАЛ Надежда!

Колко пари ти взеха ?

Stella_SN
01-04-2015, 19:42
Колко пари ти взеха ?

много.... :D

anonymous908491
01-04-2015, 21:11
много.... :D

Заеби парите, пари се печелят, но да ти вземат първото дете, това аз не бих им го простил.

girlwithblueeyes
01-04-2015, 22:37
и ще живееш цял живот с мисълта,че си убила детето си

Много сте интересни...а на 15 години какво да го прави?
Има вариант да го даде за осиновяване ама

anonymous908491
01-04-2015, 23:13
Много сте интересни...а на 15 години какво да го прави?
Има вариант да го даде за осиновяване ама

Това са чисти пари, продава го и излиза с 20 големи напред, може и повече, ако го пусне на части.

anonymous708973
01-04-2015, 23:38
и ще живееш цял живот с мисълта,че си убила детето си

А да го роди на 15 и да си плюе на живота? Или да го хвърли на мама и тате, все едно те си нямат друга работа, за да може тя да си изживее пубертета и да има шанс за образование? Или да жонглира с 10 дини под една мишница, да стане на 35-40 и тогава да изчатка и да тръгне да се наживява?
И не наричай дете нещо, което е голямо колкото орех.

Грешки се случват, някои - по-големи от други. Викам да оправим тия, които можем.

therichbitch
01-05-2015, 00:02
в 6-7 г.с. вече се появява сърдечна дейност, доколкото знам, така че аргументът с "убиването" от моя гледна точка си е валиден, но това могат да го разберат само зрели хора, които са препатили, вероятно
Онзи ден попаднах на плашеща статистика за това, колко много спонтанни аборта (и то не по един или два) има на жени, които вече имат семейство, искат това бебе и т.н. Изкючително тъжно, че разни пикли на по 15 имат тази възможност, която много други нямат, и се налага да я пропилеят (да, налага се, защото едно дете трябва да има стабилна и отговорна семейна среда и достатъчна финансова задоволеност на основните нужди)

Aeternal
01-05-2015, 13:16
Фиш, доживях деня,, в който да съм съгласна с едно твое мнение...



Трябва ли да се замисляме и след всеки секс, които не е завършил с раждане на бебе?

haritov
01-05-2015, 22:07
А да го роди на 15 и да си плюе на живота? Или да го хвърли на мама и тате, все едно те си нямат друга работа, за да може тя да си изживее пубертета и да има шанс за образование? Или да жонглира с 10 дини под една мишница, да стане на 35-40 и тогава да изчатка и да тръгне да се наживява?
И не наричай дете нещо, което е голямо колкото орех.

Грешки се случват, някои - по-големи от други. Викам да оправим тия, които можем.

човек живее заради децата си не заради себе си

anonymous708973
01-06-2015, 11:37
човек живее заради децата си не заради себе си

супер, живей тогава заради децата си и си смятай стотинките да им купиш памперси, щото не си седял на гъза и да учиш, та после да работиш, за да можеш да им осигуриш поне някакъв среден стандарт.

kalpazanka
01-06-2015, 11:59
Трябва ли да се замисляме и след всеки секс, които не е завършил с раждане на бебе?
Тва го решава всеки сам за себе си. :)


супер, живей тогава заради децата си и си смятай стотинките да им купиш памперси, щото не си седял на гъза и да учиш, та после да работиш, за да можеш да им осигуриш поне някакъв среден стандарт.

На сто процента си права.
Аурис,
Това, което като цяло не одобрявам, е че на абортите се гледа като на средство за контрацепция.
Опа, забременяла съм, голям праз, ще го махна. Хиляди път по-добре ескапел, хиляди пъти по-добре разните продукти с търговско наименование Фарматекс, спирали дори вече има за нераждали, разни ring за вагинално приложение, гъбки, цервикални шапки и един кош още глупости за ПРЕДОТВРАТЯВАНЕ на НЕЖЕЛАНА бременност.
Психическите поражения също не са за подценяване. Ами ако/като почнат угризения? Ами ако след десет години съжалява?!

Aeternal
01-06-2015, 12:26
И аз съм на мнение, че трябвя отговорно поведение, но последиците от аборта ще ги носи майката, а последиците от раждането ще са за детето. Не е редно то да плаща за чужда грешка.

kalpazanka
01-06-2015, 12:44
Това не го и оспорвам дори. Тази *грозна* ситуация няма положителен изход, както и да го въртим.

Просто не подценявам психическия компонент, щот бърша сълзи и сополи при разговорите за аборт, както и бърша сълзи и сополи на майки, които идват с кървене и мислят, че са загубили желано бебе. Виждам и двете страни на монетата и ме е яд за всяка прекъсната по желание бременност.

haritov
01-06-2015, 12:46
то детето е платило с живота си вече

аз самия имам подобна позната тя роди на 16

до колкото я познавам в момента осигурява доста добри грижи на детето си няма да ви разправям колко е успяла има си жилище и стабилен доход и не е единствен случай
който иска може който го мързи се извинява

останалото ще го разберете като станете родители

иначе колко е жалко да изчисляваме един живот с финанси иначе се водим цивилизовани

anonymous708973
01-06-2015, 14:32
то детето е платило с живота си вече

аз самия имам подобна позната тя роди на 16

до колкото я познавам в момента осигурява доста добри грижи на детето си няма да ви разправям колко е успяла има си жилище и стабилен доход и не е единствен случай
който иска може който го мързи се извинява

останалото ще го разберете като станете родители

иначе колко е жалко да изчисляваме един живот с финанси иначе се водим цивилизовани

Я ми кажи кой й е гледал детето и тя какво работи.

kalpazanka
01-06-2015, 14:42
иначе колко е жалко да изчисляваме един живот с финанси иначе се водим цивилизовани

Каквото и да си говорим, памперси и детски пюрета не се купуват само с любов...

haritov
01-06-2015, 15:11
Каквото и да си говорим, памперси и детски пюрета не се купуват само с любов...

добре кажи ми колко струва човешкия живот


Я ми кажи кой й е гледал детето и тя какво работи.
работи същото като останалите хора какво работят хората сам си отговори има достатъчно доходи гарантирам ти

по темата няма да пиша повече
моето становище е твърдо против аборта на тази възраст (освен ако не застрашава живота на родителя)
подкрепя се от много хора и е било подкрепяно от много хора
по вашата логика в Африка почти никой не трябва да ражда било то възрастен

за мен е по-добре в дом за сираци отколкото в гроба всеки заслужава шанс
както казах един ден ще станете родители

kalpazanka
01-06-2015, 15:18
Нда, в дома за сираци го очаква светло бъдеще... С изоставане в говора, респ. нервнопсихичното развитие, щото там няма кой да се занимава и да им говори, да им показва, да им разказва... Пък като навършат 18, са свободни да си дирят щастието.
Супер перспективи, чак да им завидиш...

haritov
01-06-2015, 15:19
Нда, в дома за сираци го очаква светло бъдеще... С изоставане в говора, респ. нервнопсихичното развитие, щото там няма кой да се занимава и да им говори, да им показва, да им разказва... Пък като навършат 18, са свободни да си дирят щастието.
Супер перспективи, чак да им завидиш...
викаш да умиргат неродени не заслужават да живеят

kalpazanka
01-06-2015, 15:37
Не заслужават да плащат за нечия безотговорност.
Затова и писах по-горе, но явно си прочел по диагонал, че има сума ти възможности да се предпази едно момиче от нежелана бременност. И това ли ще го считаме убийство? Ще забраняваме ли презерватива и противозачатъчните скоро?!

haritov
01-06-2015, 16:12
Не заслужават да плащат за нечия безотговорност.
Затова и писах по-горе, но явно си прочел по диагонал, че има сума ти възможности да се предпази едно момиче от нежелана бременност. И това ли ще го считаме убийство? Ще забраняваме ли презерватива и противозачатъчните скоро?!
то детето плаща така или иначе в случая с живота за това те попитах колко струва живота
убийство е да отнемеш нечий живот когато няма живот няма убийство
едно е да не искаш да забременееш друго е да не искаш някой да живее


как мислиш дали всеки заслужава да живее?

girlwithblueeyes
01-06-2015, 16:16
Разбира се че на 15 години е малка да има дете .Разбира се че за едно дете трябват не само любов и грижи ами и пари.Погрешно е да се мисли че това дете ще живее само от любовта и грижите .Вие от тях или от въздуха ли живеете и се храните . Едно дете изисква много ама много грижи памперси храна количка след това себеотдаване и грижи .Никой ама никой не може да ме убеди че 15 годишно момиче ще стои в вкъщи в Петък вечер и ще си гледа бебето вместо да е навън с приятели.И да опцията да се помага и до някъде обаче най-много момичето да намрази бебето и да стане по зле .На едно дете трябва да му се даде стабилност не само във финансово акспект а и в емоционален.Никой не може да ме убеди че едно 15 годишна пикла може да се грижи за дете. Така че варианта за аборт е приемлиев момичето е младо и когато вму дойде времето ще си роди детенце . И да разбира се че ще има чувство за вина трябва да си емоционално осакатен за да не изпиташ нищо но още по лошо ще е ако го роди .

Aeternal
01-06-2015, 16:24
за мен е по-добре в дом за сираци отколкото в гроба всеки заслужава шанс
както казах един ден ще станете родители

Ти ходил ли си в дом за изоставени деца?
Ако не си ходил отиваш в ъгъла и млъкваш.

Калпазанката горе писа за психическите щети върху майката, представи си какви са психическите щети върху детето, което цял живот ще живее с мисълта, че майка му не го иска и го е изоставила.
Отделно знаеш ли в каква мизерия живеят, ама сериозно, знаеш ли каква мизерия?

kalpazanka
01-06-2015, 16:30
как мислиш дали всеки заслужава да живее?

Всеки заслужава да живее прилично! Не подритнат в дом, дето ще го насилват разни пенсионери охранители! Ако това ти е идеята за живот, плюя и пикая на нея!

Aeternal
01-06-2015, 16:47
Всеки заслужава да живее прилично! Не подритнат в дом, дето ще го насилват разни пенсионери охранители! Ако това ти е идеята за живот, плюя и пикая на нея!

Това е най-безотговорното поведение, раждат ги и след това кучета ги яли.

На мен ми е интересно друго, що държавата субсидира тези инвитро процедури, които струват по 30-40к, че и повече, като домовете за изоставени деца са пълни.

haritov
01-06-2015, 16:52
Всеки заслужава да живее прилично! Не подритнат в дом, дето ще го насилват разни пенсионери охранители! Ако това ти е идеята за живот, плюя и пикая на нея!

ами ако си намери родители? знаеш ли колко бездетни двойки искат дете?

Aeternal
01-06-2015, 16:58
ами ако си намери родители? знаеш ли колко бездетни двойки искат дете?

Ами ако не си намери? Точно захвърляне на съдбата си е.

kalpazanka
01-06-2015, 17:06
На мен ми е интересно друго, що държавата субсидира тези инвитро процедури, които струват по 30-40к, че и повече, като домовете за изоставени деца са пълни.
Защото осиновяването е доброволен акт и не можеш/или поне не е редно да принуждаваш бездетни да осиновяват. Тук разковничето се крие в това жената да усети бременността, да мине през тези емоции дори детето да не е биологично нейно /в случаите с донорска яйцеклетка/.


ами ако си намери родители? знаеш ли колко бездетни двойки искат дете?

Ами ако не си намери?!

Aeternal
01-06-2015, 17:15
Защото осиновяването е доброволен акт и не можеш/или поне не е редно да принуждаваш бездетни да осиновяват. Тук разковничето се крие в това жената да усети бременността, да мине през тези емоции дори детето да не е биологично нейно /в случаите с донорска яйцеклетка/.




Ок, но защо държавата трябва да субсидира това нейно удоволствие?

haritov
01-06-2015, 17:16
Защото осиновяването е доброволен акт и не можеш/или поне не е редно да принуждаваш бездетни да осиновяват. Тук разковничето се крие в това жената да усети бременността, да мине през тези емоции дори детето да не е биологично нейно /в случаите с донорска яйцеклетка/.



Ами ако не си намери?!

нищо ново под слънцето ще трябва сам да се оправя

интересно ми е какво имаш предвид под приличен живот?

един мой познат на близо 98г че ако не и 100г участвал в операцията ''малкия сталин град'' ми каза
не мога да ви разбера обути сте нахранени здрави облечени няма война какво още искате да сте щастливи?
има много по-тежки съдби от тази за която си говорим и пак хората живеят

kalpazanka
01-06-2015, 17:22
Ок, но защо държавата трябва да субсидира това нейно удоволствие?
Значи, при кандидатстването във фонд асистирана репродукция трябва двойката да подаде определени документи и жената трябва да е под 43 години /по последни спомени/ и фоликулостимулиращият хормон да е под 12 /пак по последни спомени/. Нямам идея дали има промяна в изискванията, но приблизително. ;)
След това се започва чакането. От подаването на документи до одобряването минава година. Повечето двойки предпочитат да теглят потребителски кредити и да се самофинансират, без да си губят времето. По спомени един опит възлиза на около 5 бона.
Ако двойката бъде одобрена от фонда, получава финансиране до 3тия опит включително.



интересно ми е какво имаш предвид под приличен живот?

Дали се правиш на глупав умишлено, ми е трудно да разбера.
Ти сам ли се оправи? Сам ли стана ветеринар? Сам ли си плащаше семестриалните такси, квартирите? Сам ли проговори? Сам ли си плащаше таксата в детската градина? Сам ли си купи детската количка, проходилката?

Действително, направи си труда да се разходиш до дом за сираци, както вече те посъветваха. Щото съм ги виждала в Бг в детско отделение 2-годишни, тежащи 9 кг. Точно от дом. Точно щото трябва сами се оправят.

Aeternal
01-06-2015, 17:34
Значи, при кандидатстването във фонд асистирана репродукция трябва двойката да подаде определени документи и жената трябва да е под 43 години /по последни спомени/ и фоликулостимулиращият хормон да е под 12 /пак по последни спомени/. Нямам идея дали има промяна в изискванията, но приблизително. ;)
След това се започва чакането. От подаването на документи до одобряването минава година. Повечето двойки предпочитат да теглят потребителски кредити и да се самофинансират, без да си губят времето. По спомени един опит възлиза на около 5 бона.
Ако двойката бъде одобрена от фонда, получава финансиране до 3тия опит включително.


Мой приятелки ми казаха, че излиза 30-40 общо, сега вярно е, че аз не съм запознат, не ми е точно сфера на интерес. :Д
Макар че, сега като се замисля, едната беше споменавала, че е имала някакви усложнения и затова е излезнало по-скъпо.

kalpazanka
01-06-2015, 17:36
30-40 за 1 опит?!

Aeternal
01-06-2015, 17:39
А, не знам дали е бил 1. Тея разговори ги водя с половин ухо обикновено. Просто цената ми е направила впечатление и затова съм я запомнил.

haritov
01-06-2015, 17:46
Значи, при кандидатстването във фонд асистирана репродукция трябва двойката да подаде определени документи и жената трябва да е под 43 години /по последни спомени/ и фоликулостимулиращият хормон да е под 12 /пак по последни спомени/. Нямам идея дали има промяна в изискванията, но приблизително. ;)
След това се започва чакането. От подаването на документи до одобряването минава година. Повечето двойки предпочитат да теглят потребителски кредити и да се самофинансират, без да си губят времето. По спомени един опит възлиза на около 5 бона.
Ако двойката бъде одобрена от фонда, получава финансиране до 3тия опит включително.


Дали се правиш на глупав умишлено, ми е трудно да разбера.
Ти сам ли се оправи? Сам ли стана ветеринар? Сам ли си плащаше семестриалните такси, квартирите? Сам ли проговори? Сам ли си плащаше таксата в детската градина? Сам ли си купи детската количка, проходилката?

Действително, направи си труда да се разходиш до дом за сираци, както вече те посъветваха. Щото съм ги виждала в Бг в детско отделение 2-годишни, тежащи 9 кг. Точно от дом. Точно щото трябва сами се оправят.
като изляза на терасата си виждам един
а относно недохранените деца кой е виновен? някой не си е свършил работата
да питаме църквата какво мисли по въпроса или която и да е религия

относно дали съм глупав или не обичам да споря заел съм страна и не ми пука дали съм прав или не

kalpazanka
01-06-2015, 17:50
като изляза на терасата си виждам един

Добре, ще те питам по друг начин- би ли си оставил децата в дом, щом имаш директни наблюдения?

Aeternal
01-06-2015, 17:51
като изляза на терасата си виждам един
а относно недохранените деца кой е виновен? някой не си е свършил работата
да питаме църквата какво мисли по въпроса или която и да е религия

относно дали съм глупав или не обичам да споря заел съм страна и не ми пука дали съм прав или не

Повечето религии са против всички средства за контрацепция, ама капути сигурно ползваш.

Никой не ти пречи да си имаш мнение, но не ползвай лицермерни аргументи.
Относно дома и терастата, ако ставаше така кучетата щяха да са месари.

haritov
01-06-2015, 18:00
Добре, ще те питам по друг начин- би ли си оставил децата в дом, щом имаш директни наблюдения?

не но не бих и искал аборт ;)
(спец този който виждам е доста добре направен по ЕВ проект)
но дома е за предпочитане от смърт

Aeternal
01-06-2015, 18:00
не но не бих и искал аборт ;)
(спец този който виждам е доста добре направен по ЕВ проект)
но дома е за предпочитане от смърт
Влизал ли с в дома? Те сега искат да махат цялата институция на домовете и да направят домове за настаняване или нещо такова, при които условията ще са много по-добри, но все пак е кофти да си изоставиш детето.

anonymous708973
01-06-2015, 18:26
Ти ходил ли си в дом за изоставени деца?
Ако не си ходил отиваш в ъгъла и млъкваш.

Абсолютно.
Да ви пикая на сухите теории!

NomNomNom
01-07-2015, 11:14
Що замря спора, от вчера влизам да проверявам за ъпдейти :(

anonymous908491
01-07-2015, 18:47
Що замря спора, от вчера влизам да проверявам за ъпдейти :(

Спори се с хора, които не слагат цена на човешкия живот.
Аборта си е престъпление, ще го гледаш, щом не си имал достатъчно акъл, за да ползваш предпазни средства.

kalpazanka
01-07-2015, 18:59
^Айде задължи ги да си ги гледат http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1379514

anonymous908491
01-07-2015, 19:25
Абе не мога да ви разбере вас. Първо ревете навсякъде, че ромите правили деца, за да живеят с помощите, които държавата дава за тях.
Навсякъде по света се изоставят деца, не е като да сме единствената държава, не е като да имаме излъшък от население.

kalpazanka
01-07-2015, 19:27
Аз теб не мога да разбера- нали казваш, че като не са имали достатъчно акъл, трябва да си ги гледат. Айде, убеди ги. Предложи тактика. :)

anonymous908491
01-07-2015, 19:34
Няма тактики, това е работа на държавата.
Всеки може да бъде принуден да направи правилното нещо, не е като да ги карат да скачат под влак.

haritov
01-07-2015, 19:39
аз стигам до извода че ако си беден нямаш право да имаш деца

anonymous908491
01-07-2015, 19:54
При положение, че децата на богатите родители стават някви пълни пумияри, май трябва закон, с който да забранят на аристократите да се размножават, или поне да им забранят да го правят помежду си.
Дъщерята на Симеон е един от примерите, до какво води кръвосмешението, тя горката повече прилича на извънземно, отколкото на човек.

NomNomNom
01-08-2015, 14:00
https://scontent-b.xx.fbcdn.net/hphotos-xap1/v/t1.0-9/1897769_10153497949240476_9140672150141558439_n.pn g?oh=1713b66c4a94097ba4548bfb9a3485e5&oe=556ECE65

По темата - не искам да имам деца и взимам съответните противозачатъчни средства.
За аборта съм като право на избор. Може да е жестоко, може според някои да става дума за човешки живот, но предпочитам да нося последствията на това хора да ме осъждат, слагайки ме под общия знаменател на жени, предпочитащи аборт, от колко последствията на това да родя дете, за което не съм подготвена, и да не му дам нужданата грижа, или да го зарежа в дом.

Нямам против хората да критикуват и осъждат аборта, нямам против да съм долна, цинична и зла. Животът е твърде комплексен за да са ни известни обективните истини по въпросите - кое е добро или зло, кое е правилно и неправилно, има ли живот след смъртта, абортът убийство ли е и т.н. , заради това все да си прави свободните интерпретации , да си живее според тях и да спазва закона.
Ако забранят аборта, няма да абортирам нелегално, но ще оставя детето в дом и се надявам държавата да може да понесе тази отговорност, след като е взела такава мярка.

Иначе, ако забременея, може и да не абортирам, нямам против да имам дете и да наема гледачка да се грижи за него, докато работя.
Просто съм коравосърдечна по отношение на границата до която се простира свободата ми и не обичам нищо, различно от закона, да я нарушава.

Ако забременея аз, е вероятно и да го запазя.

NomNomNom
01-08-2015, 14:47
един мой познат на близо 98г че ако не и 100г участвал в операцията ''малкия сталин град'' ми каза
не мога да ви разбера обути сте нахранени здрави облечени няма война какво още искате да сте щастливи?
има много по-тежки съдби от тази за която си говорим и пак хората живеят

http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%B4%D0%B0_% D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%80%D0%B5%D0%B1%D 0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%82%D0%B5_%D0%BD%D0 %B0_%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE%D1%83

Също, струва ми се, че това го изпускате по пътя -

Човешката психика се развива в зависимост от генетичните особености на индивида, взаимодействащ си с конкретната околна среда.

Не искам да омаловажавам човешкия живот, но някой от вас тук ( реторичен въпрос ) наблюдавал ли е развитието на едно дете от раждането нататък - всеки ден, всяка стъпка?

Известно ли ви е, че то се ражда с празно съзнание ( хайде, остатъчни спомени от вътреутробното развитие, предимно придобити чрез слух ) , като животинче, и хората около него всъщност го правят човек, докато на него му идва от вътре да удря котката или да я дърпа за опашката ?

Да, хората имаме вроден инстинкт за запазване на вида, може би придобит за интеграция в групата ( в случая обществото ), който е в следствие на този за запазване на живота , но - всеки ден масово изнасилвачи, убийци и терористи.
Всеки ден масово избиване на животни за храна, унищожаване на околната среда.

Не ме разбирайте погрешно, стоя далеч от природозащитническите идеи, но искам само да припомня, че ако смятате, че хората сме толкова важни, съществени и ценни, то защо обезценявате животинският живот и не започнете да водите такъв, съобразен с тях?

Ако някой ми заговори за животните, че не са като хората, ще попитам каква е разликата между умствения капацитет на деде с тежка умствена изостаналост и маймуна на същата възраст.

Имам предвид, тук виждам някои високо-моралистки мнения, но съвсем нито едно не се осмели да си припомни грозната истина на света, в който нищо не е сигурно че е така, както ние го възприемаме, всичко е под въпрос, и най-доброто, което можеш да направиш, е да се приспособиш и да промениш средата , до колкото можеш и до колкото ти е удобно.

И, между другото.

Нито нападам, нито целя да водя дискусия. Това, е което смятам по въпроса, който иска да си прави заключения, който иска да се напъва да пише, който иска да го игнорира, който иска да отрече част или всичко, или пък нищо.
Ако някой метне обаче някоя градивна критика с някоя интересна идея, ще съм доволна.

haritov
01-08-2015, 18:56
Ева днес спасих точно 3 животни от сигурна смърт отне ми около 3 часа само 2 минути да се бях забавил нямаше да успея

ако ще сравняваме живота на животни и човек добре

също като при хората така и при животните всяко същество се бори за живот за глътка въздух днес 3 часа няколко същества бяха на границата и се бориха 3 часа за първа глътка въздух и да живеят
нужно ли е да ги питам има ли смисъл да им помагам?
нямат развито съзнание нямат зрение почти нямат слух и обуняние но все пак се бориха искаха да живеят

също така съм виждал и как умират и хора и животни приликата е че пак се борят за всяка глътка въздух не се дават
искат да живеят
относно това дали ще страда или не това е живота той не е само радост
чрез аборта ние не им помагаме а унищожаваме усилията им за живот

относно това какво ще направиш ти ако ти се случи на теб ако ти се случи ще ми разкажеш ;)
не знам дали се чудиш какво е можело да бъде това дете дали един ден няма да спаси някой изпаднал в беда или да има и свои деца и да бъде щастливо

живота си струва да се изживее дори и от любопитство

Fisherman
01-09-2015, 19:17
Много сте интересни...а на 15 години какво да го прави?
Има вариант да го даде за осиновяване ама

а кой я кара да се курви на 15?ти си също много интересна женичка
КОЙ е виновен,че на 15 има БЕДНА сексуална култура,БЕДНА представа за контрацепция?

преди много време имах едно изказване,че малоумните хора,тези без съвест,без преценка и без умисъл за утрешния ден не трябва да имат деца,защото или ще ги абортират или ще им скапят живота завинаги

draid
01-09-2015, 19:54
супер, живей тогава заради децата си и си смятай стотинките да им купиш памперси, щото не си седял на гъза и да учиш, та после да работиш, за да можеш да им осигуриш поне някакъв среден стандарт.

Много вредно мислене е че за да сполучиш трябва да учиш. Много грешно е да се мисли и че едно дете може да е щастливо само ако го затрупваш с материално.

По темата какво да кажа. Аз съм против аборта, ама съм и против олигофрени да отглеждат деца, така че най-добре сигурно да го спасят детето от тая "майка" Като я гледам надали ще поумнее, направо да си връзва тръбите и да си спи на воля, все пак е на 15...

haritov
01-09-2015, 20:12
Много вредно мислене е че за да сполучиш трябва да учиш. Много грешно е да се мисли и че едно дете може да е щастливо само ако го затрупваш с материално.

По темата какво да кажа. Аз съм против аборта, ама съм и против олигофрени да отглеждат деца, така че най-добре сигурно да го спасят детето от тая "майка" Като я гледам надали ще поумнее, направо да си връзва тръбите и да си спи на воля, все пак е на 15...
и живота е пред нея и има време да се поучи

не разбирам защо всеки избира да съди другия вместо да му покаже грешката и да му помогне?

girlwithblueeyes
01-09-2015, 20:57
Фиш това че е правила секс и по случайност е забраменя не я прави курва;) момичето може да си има приятел примерно.Хайде нека не съдим и не даваме епитети защото на всеки може да се случи.Проблема на 15 годишните не е че правят секс а че масово не се образоват на тези тема.
Много е лесно да обиждате и да се правите на много високо морални обаче нали не става дума за вашата дъщеря която на 15 е бременна.На 15 години когато трябва да учи и да се забавлява къде е това бебе в картинката и не ми обяснявайте как родните ще помагат защото нищо не заменя майката .

anonymous908491
01-09-2015, 21:33
На 15 години когато трябва да учи и да се забавлява къде е това бебе в картинката и не ми обяснявайте как родните ще помагат защото нищо не заменя майката .

Ако забременелите на 15 задължително правеха аборт, щеше да е много пусто тук, половината форум щеше да е нероден.
Много малко са сериозните причини, които изискват аборт, например кръвосмешение или проблем с плода, нищо друго не оправдава убийството.

Fisherman
01-09-2015, 21:55
Фиш това че е правила секс и по случайност е забраменя не я прави курва;) момичето може да си има приятел примерно.Хайде нека не съдим и не даваме епитети защото на всеки може да се случи.Проблема на 15 годишните не е че правят секс а че масово не се образоват на тези тема.
Много е лесно да обиждате и да се правите на много високо морални обаче нали не става дума за вашата дъщеря която на 15 е бременна.На 15 години когато трябва да учи и да се забавлява къде е това бебе в картинката и не ми обяснявайте как родните ще помагат защото нищо не заменя майката .

на всеки може да се случи?не може най-умопомрачителната човешка тъпотия да се случи на всеки,ако и ти си еквивалентно тъпа не си мисли,че с всички момичета е така

Fisherman
01-09-2015, 21:59
и живота е пред нея и има време да се поучи

не разбирам защо всеки избира да съди другия вместо да му покаже грешката и да му помогне?

еми ето показваме им грешките явно,но ти го наричаш "съдене"

draid
01-10-2015, 09:34
Фиш това че е правила секс и по случайност е забраменя не я прави курва;) момичето може да си има приятел примерно.Хайде нека не съдим и не даваме епитети защото на всеки може да се случи.Проблема на 15 годишните не е че правят секс а че масово не се образоват на тези тема.
Много е лесно да обиждате и да се правите на много високо морални обаче нали не става дума за вашата дъщеря която на 15 е бременна.На 15 години когато трябва да учи и да се забавлява къде е това бебе в картинката и не ми обяснявайте как родните ще помагат защото нищо не заменя майката .

Случайност е да вървиш, да ти падне метеорит на главата и да те убие. Да бъркаш във включен пасатор и да се нарежеш, не е случайност, а нещо очаквано.

anonymous708973
01-10-2015, 11:26
Много вредно мислене е че за да сполучиш трябва да учиш. Много грешно е да се мисли и че едно дете може да е щастливо само ако го затрупваш с материално..

Броене на стотинки за памперси съм написала, че дори си го цитирал, ве, майка му стара.
НАУЧИ СЕ ДА ЧЕТЕШ!

Не ми обяснявай как на 15-17 една пикла може да осигури приличен стандарт на детето си. И ти говоря за наистина най-необходимото. Знаеш ли какви пари е бебешка количка? А кога за последно си бил в детски магазин да видиш какви пари е едно смешно бебешко боди, от които обикновено се купуват с тонове? А какви пари можеш да хвърлиш за непредвидени разходи като една келява настинка? Или те мама и тате ще помагат? Така и баба знае. Само дето мама и татко имат дълг към собственото си дете, не към внучето.

Кой ти говори за щастие въобще, Господи...

girlwithblueeyes
01-10-2015, 11:36
Не бе Ина тва бебе сигурно ще се гледа от въздуха нищо не разбираш .... ти

И да момиче на 15-17 години не може да осигури не само материален стандарт а и емоционален на детето си .

draid
01-10-2015, 11:54
Ами в предвид, че съм малко по-старичък от вас сигурно може да се предположи че съм имал досег до деца. Колички и от 200 и от 2200лв. Тук не ставаше въпрос изобщо за това дали 15г може да гледа деца, а какво е необходимо за да се осигури отглеждането на едно дете. Много ми е интересно как едно дете ще го гледате ВИЕ след като за да му осигурите така мечтаният от вас стандарт вие ще работите по цял ден ? А чакай тогава може би ще го гледа детегледачка или може би ще е на детска градина, да това е далеч по-добре от това да го гледат баба му и дядо му през това време, прави сте някак не бях се сетил. Ако приемем, че едно дете не може да остава вкъщи само поне до 14г, то явно ще трябва да сте си заваксали 14г парите за да не работите и да го издържате, че иначе някой друг ще трябва да ви го гледа.

Разбира се винаги може да приемем, че страдате от някакъв комплекс за доказване.

NomNomNom
01-10-2015, 13:53
А защо стандартът трябва да се осигурява на детето, а не на родителите?
Имам предвид, аз искам да си гледам детето в хубави условия, просто защото предпочитам на мен да ми е приятно и като вляза в магазин за средна класа, да си избирам продуктите по цвят и материя, и хич да не поглеждам цената.
Искам да си позволя едноседмична почивка за цялото семейство в европа, като да я покрия само с една заплата или бонус и такива неща.
На детето ще му купувам такива неща, че да се слива с околните и да не парадира с пари, ами с други качества. Също смятам, че желанието ми е съвсем адекватно.
И в момента, ако забременея, мога да осигуря това и сама, и евентуалният баща също би могъл, но просто не искам деца. И той също. Всъщност включвам се в тази тема, защото провокира в мен интерес, тъй като нямам никакво желание да се размножавам. И тъй като срещнах човек със същите желания, то мога да се обвържа с него ( рядко хората не искат деца ).
Всъщност от 2-3г. издържам още едно същество, освен мен, което много обичам - не като дете, а като сестра. Но това, че не желая да имам собствени деца до толкова има общо с темата, до колкото това означава, че ако забременея, ще направя аборт ( но чисто хипотетично, контрацепцията се спазва стриктно).

kalpazanka
01-10-2015, 16:15
draid, откъде, по дяволите, една 15-годишна ще извади дори 200 лева за детска количка? Ако си е спестявала стипендиите от предната учебна година, нали?

draid
01-10-2015, 16:49
draid, откъде, по дяволите, една 15-годишна ще извади дори 200 лева за детска количка? Ако си е спестявала стипендиите от предната учебна година, нали?

Не ме разбирай погрешно, в тоя случай тя няма как да го отгледа без помощта на родителите си, но да ми обясняват как на 18-20 не може да отгледаш дете, защото не си учил до 30 няма да се съглася. Да не говорим, че всеки разбира "задоволяването" на нуждите на едно дете по различен начин. За едни да има количка за 2 бона е необходимост, за други изгъзица. Няма да се съглася и с твърдението което се превръща в универсално, че за да осигуриш нормален живот на себе си и евентуално дете задължително трябва да си вишист. Друго нещо с което не съм съгласен е крайното изказване за случаите в които родителите на двойката помага по някакъв начин, дали ще е гледане и т.н. Просто е лицемерно да се твърдят подобни неща, при все че ако родителите имат възможност и са около детето винаги помагат и силно се съмнявам че тук има някой който да не е оставян на баба и дядо за някой ден или че не са помагали за неговото отглеждане.

Това ми беше мисълта.

kalpazanka
01-10-2015, 16:53
Наясно ли си, че едно момиче, завършвайки училище на 19, няма необходимия трудов стаж, за да получава някакво достойно майчинство? Не говорим за количката за два бона, а за памперсите, че и адаптираните млека, в случай че тя няма кърма! Ти поне самият си виСшист, на ти си с математиката, сметни, ако обичаш, докъде биха й стигнали 35-те лева детски. :)
Наясно ли си, че бабата и дядото са изпълнили ангажиментите си към невръстната майка и някак си не са длъжни да отгледат внуците и правнуците?

draid
01-10-2015, 17:03
Благодаря ти, че се заяждаш за изпусната буква, мога да те уверя, че знам как се пише. Естествено това може и да бъде успокоение за теб. Вероятно ти си наясно, че не говорим за някоя самотна майка която се чуди как да свърже двата края, а за работещи родители. Сега не скачай, че майката не може да работи, да така е но това дете има и баща нали ? Не мога да разбера понякога какво става с хората в днешно време, интересно ми е как едно време са гледали деца на по 19-20, как сега има купища млади родители със средно и т.н. Не знам защо просто всеки обяснява колко трудно е да се направи. Страх ли ви е или е някакво извинение ?

kalpazanka
01-10-2015, 17:27
Не е успокоение, щом не си поставил на място пропуснатите запетаи.

Айде, като си висшист и над 19-20, да задам въпроса така- що нямаш дете/деца? Извинение да имаш? Или просто те е страх?

draid
01-10-2015, 17:37
Всъщност имам извинение, но не мисля че точно ти си човека на когото бих казал какво е то, но може да си сигурна че не е от страх. Много пъти съм казвал, че нямам претенции за перфектен правопис и пунктуация, виж ако това е начина жена на определена възраст като твоята да се заяжда, аз съм ок с това.

kalpazanka
01-10-2015, 17:39
Всъщност имам извинение

Вече ми е кристално ясно, що се напъваш в темата. :)

draid
01-10-2015, 17:40
Нищо не ти е ясно, ама хайде. Желая ти много дечица, че и на теб ти е време вече.

kalpazanka
01-10-2015, 17:42
Ако се водех от размишленията ти по темата, трябваше да съм стартирала на 19 :lol:

anonymous708973
01-10-2015, 17:43
Айде, като си висшист и над 19-20, да задам въпроса така- що нямаш дете/деца? Извинение да имаш? Или просто те е страх?

И аз исках това да попитам.
Щото ако случайно забременея и някой бездетен, и при това който очевидно е много далече от децата и разходите по тях като цяло, ме обвини, че съм направила аборт, ще го изям с парцалите. Щото по масовата логика в темата е направо престъпление как здрави, прави, образовани и добре печелещи хора нямат деца.

draid
01-10-2015, 17:45
Ако се водех от размишленията ти по темата, трябваше да съм стартирала на 19 :lol:

Може би ако беше разбрала какво казвам, ама надали.

Мога да ти кажа някой неща тук, но не смятам да го правя.


И аз исках това да попитам.
Щото ако случайно забременея и някой бездетен, и при това който очевидно е много далече от децата и разходите по тях като цяло, ме обвини, че съм направила аборт, ще го изям с парцалите. Щото по масовата логика в темата е направо престъпление как здрави, прави, образовани и добре печелещи хора нямат деца.

Хубави думички използваш. Много ми се ще да видя как ще ме изядеш с парцалите ама на 4 очи за да мога да се насладя на всяка твоя хапка.

anonymous708973
01-10-2015, 17:54
Ама не, откровено нагло е.
Ти си на 25+ и печелиш добре, как смееш да нямаш деца и да обвиниш едно 18-20 годишно момиче, че е направило аборт, защото не може да издържа дете?

draid
01-10-2015, 17:58
Ама не, откровено нагло е.
Ти си на 25+ и печелиш добре, как смееш да нямаш деца и да обвиниш едно 18-20 годишно момиче, че е направило аборт, защото не може да издържа дете?

Понякога живота е гаден, вероятно ще го разбереш рано или късно. Въпреки всичко ти пожелавам да не го разбираш. Друго нещо което е хубаво да разбереш ако не си успяла е че парите не купуват щастие.

kalpazanka
01-10-2015, 17:59
Раздавам салфетки и попивам сополи!

draid
01-10-2015, 18:00
Задръж си ги никога не са ми трябвали. Мисля че времето ми в този форум вече изтече.

kalpazanka
01-10-2015, 18:01
Мисля че времето ми в този форум вече изтече.
Това го чета за пръв път.

anonymous908491
01-10-2015, 18:26
хихиххи, голям смях в тая тема.
Едната отгледана със златна лъжица, другата отказа да се омъжи, защото явно желанието и не е било от любов, а по сметка.
Ако всеки нямаш финансова(както вие го разбирате) възможност да отгледа дете правеше аборт, щяхме да сме под милиард на планетата и още да яздим коне.
На пинкуу лично бих и резнал тръбите, защото е копие на майка си и ще отгледа същото такова чудо като себе си.

kalpazanka
01-10-2015, 18:28
Ако беше зарад сметка, интелект, нямаше да изкараме 10 години заедно, преди да почна да калкулирам приход и разход.

anonymous908491
01-10-2015, 18:30
10 години си кроила планове, които обаче не се осъществиха.
Има такъв вид паяк, дебне много време, за да докопа плячката.

kalpazanka
01-10-2015, 18:31
Нали знаеш, че човек подозира останалите в това, което самият той би направил. :)

anonymous908491
01-10-2015, 18:33
Като изключим факта, че ти се жена, а аз не, май нещата, които ти би направила, ще е невъзможно да направя и аз.

Fisherman
01-10-2015, 18:44
скоро света ще стане,като Япония където се продават повече старчески памперски от бебешки,необятен е човешкия егоизъм

haritov
01-10-2015, 19:37
за да имаш деца трябва да има втори за секс от съответния пол

не става дума дали да има или да няма и кога и колко

става дума дали да убиеш нещо или да го оставиш да живее

Aeternal
01-12-2015, 00:17
за да имаш деца трябва да има втори за секс от съответния пол

не става дума дали да има или да няма и кога и колко

става дума дали да убиеш нещо или да го оставиш да живее

Само дето не е живо, ама карай.
Ако има възможност и само една прищявка води към аборта, може би, наистина е грешно.
От друга страна, да родиш дете без да имаш условията да го гледаш си е чиста проява на садизъм и престъпление спрямо детето.

Ewok
01-12-2015, 15:24
ами ако си намери родители? знаеш ли колко бездетни двойки искат дете?

А ти знаеш ли колко е "лесна" процедурата по осиновяване тук?

Fisherman
01-12-2015, 18:38
Само дето не е живо, ама карай.
Ако има възможност и само една прищявка води към аборта, може би, наистина е грешно.
От друга страна, да родиш дете без да имаш условията да го гледаш си е чиста проява на садизъм и престъпление спрямо детето.

кое не е живо?

Ivaaaaa
01-12-2015, 21:10
четох отгоре-отгоре последните коментари. хм. не искам деца на този етап /19г/, защото нямам психическата и финансовата възможност за това. та аз все още се смятам за дете. самата мисъл за това ми се струва смешна и много далечна. обаче хипотетично, ако предположим, че забременея - ще го запазя. не мога да си представя как ще живея с мисълта, че съм убила човешки живот. същество, което носи моите гени. от егоизъм. начини се намират. да, квакайте че ще го натреса на нашите, но вие /включително и аз/ сега не смучете ли кинти за образование? да, всеки с приоритетите си. моят винаги е бил животът.
та, против аборта.

anonymous908491
01-12-2015, 21:18
не мога да си представя как ще живея с мисълта, че съм убила човешки живот.

Няма да го убиваш ти, ще звънеш на калпазанката, за нея това е ежедневие, трепе ги като хлебарки.

anonymous708973
01-12-2015, 21:28
но вие /включително и аз/ сега не смучете ли кинти за образование?

1. Да, ама кинти за образование+кинти за детето > кинти за образование, капиш?
2. Да не говорим, че на повечето от нас родителите са млади, здрави, прави и работещи, тва да не са ти пенсионери да си нямат друга работа освен да дондуркат бебе? Как да стане? Тамън са си изхвърлили поне едното пиле от гнездото, а аз да им натреса друго?
3. Всеки с приоритетите си, да. НаправИ грешка и накарай някой друг да поеме последствията, да ;)

therichbitch
01-12-2015, 21:30
силно се съмнявам че тук има някой който да не е оставян на баба и дядо за някой ден или че не са помагали за неговото отглеждане.
това

а тези от вас, които са много довлни и благодарни, че до 10 годишна възраст мама по цял ден им е решила косата и не ги е оставяла на баба и дядо, мама отде взе парички, за да ви издържа?
Да го оставиш на родителите си, "така и баба знае", по същата логика- да имаш съпруг, който ти налива в устата пари, така и баба знае. Голямо геройство.
(Щом по цял ден си с детето, не го оставяш на родителите си, значи това е единственият вариант, за който аз се сещам)

Ivaaaaa
01-12-2015, 21:43
1. Да, ама кинти за образование+кинти за детето > кинти за образование, капиш?


верно ли? добре, че ме светна О:
казах вече - всеки с приоритетите си. не искам да изпадам в дискусии. всяка ситуация е индивидуална сама по себе си, но точно ти да си толкова яростна противничка..., нз. голям егоист ми се струваш. колко тряа да си безчувствен да поставяш някакви незначителни неща пред живота на едно невинно същество /да, незначителни са в сравнение с бъдещото ти дете/. глупаво е да го казваш точно пък ти, която знаем, че не живееш на прага на мизерията, което за мен е единственото оправдание.

haritov
01-12-2015, 21:45
А ти знаеш ли колко е "лесна" процедурата по осиновяване тук?

ти ако мислиш че има нещо лесно на тоя свят значи витаеш в облаците

anonymous908491
01-12-2015, 21:56
ти ако мислиш че има нещо лесно на тоя свят значи витаеш в облаците

Това е защото не си правил деца, няма друго толкова лесно нещо.
Но в един от любимите ми филми казаха нещо много добро
https://www.youtube.com/watch?v=xYUjWqSv58w

Ivaaaaa
01-12-2015, 22:07
и пинк, вместо родителите да плащат за 'грешката' ти, по-добре детето ти да плати с живота си?

Aeternal
01-12-2015, 22:14
и пинк, вместо родителите да плащат за 'грешката' ти, по-добре детето ти да плати с живота си?

Няма как да плати с живота си, щото не е живо.
Говорим за клъстер от клетки, без чувства, емоции, мисли или какво и да е друго човешко качество.

Плащането с живота си е да се роди и цял живот да живее с мизерия, щото мама е била много 'принципна'.

Ivaaaaa
01-12-2015, 22:15
ми, хубаво. успокоявай се с тази мисъл

102
01-12-2015, 22:18
не съм чел темата но за тези неща няма универсална формула
тук наистина всеки си решава
няма правилно и грешно

haritov
01-12-2015, 22:27
Това е защото не си правил деца, няма друго толкова лесно нещо.
Но в един от любимите ми филми казаха нещо много добро
https://www.youtube.com/watch?v=xYUjWqSv58w

нали знаеш че най-трудно се намира четвърти за карти и втори за секс? :D

Aeternal
01-12-2015, 22:40
ми, хубаво. успокоявай се с тази мисъл

Трудно е да се живее, не да се умре.
И е достатъчно трудно за нас, израсналите в семейства, за да си представя какво е на тези които и това нямат.


И понеже съм простак, на теб гадно ли ти е, всеки месец като се циклиш, за потенциалния живот, който изхвърляш в кошчето или където там си хвърляте тампоните.

Aeternal
01-12-2015, 23:25
Как някой може да живее с мисълта, че е причинил това на детето си?
http://www.blitz.bg/article/40086

anonymous708973
01-13-2015, 11:59
Да го оставиш на родителите си, "така и баба знае", по същата логика- да имаш съпруг, който ти налива в устата пари, така и баба знае. Голямо геройство.
(Щом по цял ден си с детето, не го оставяш на родителите си, значи това е единственият вариант, за който аз се сещам)

Логиката е коренно различна, трудно ми е да повярвам на това ти необмислено включване.

Fisherman
01-13-2015, 16:36
Няма как да плати с живота си, щото не е живо.
Говорим за клъстер от клетки, без чувства, емоции, мисли или какво и да е друго човешко качество.

Плащането с живота си е да се роди и цял живот да живее с мизерия, щото мама е била много 'принципна'.

щом с толкова лека ръка убиваш дете,значи и ти не заслужаваш да живееш,тъпунгера и той е бил клъстер от клетки или си се появил от големия взрив?

an7raks
01-13-2015, 17:00
не съм чел темата но за тези неща няма универсална формула
тук наистина всеки си решава
няма правилно и грешно

+

Ivaaaaa
01-13-2015, 17:47
Трудно е да се живее, не да се умре.
И е достатъчно трудно за нас, израсналите в семейства, за да си представя какво е на тези които и това нямат.


И понеже съм простак, на теб гадно ли ти е, всеки месец като се циклиш, за потенциалния живот, който изхвърляш в кошчето или където там си хвърляте тампоните.

ми, съншайн, аз не говоря за бедните, които не могат да си позволят елементарни неща. казах, че в такъв случай толерирам аборт, както и ако бебето е със сериозни увреждания. издразних се на други потребители, ясно защо.
и не, не ми е гадно. сравнението е неуместно. да ми е гадно за яйцеклетка? сериозно? след оплождането се образува зигота, от която се развива бебе и от която си се развил и ти, както каза фишката. различно е, когато вече знаеш, че го има.

therichbitch
01-13-2015, 19:41
Логиката е коренно различна, трудно ми е да повярвам на това ти необмислено включване.

Не е различна. Ти смяташ оставянето на баба и дядо за нещо недопустимо. Други хора смятат друго за недопустимо и за да бъда по- конкретна, не го смятат, а им се налага, повечето средностатистически семейства в Б-я не могат да си позволят само единият родител да работи и да издържа цялото семейство, откъдето пък намалява времето им с детето.
Ако и двамата работят по 10 часа на ден, през това време на някоя чужда бавачка ли да го дадат? Ти какви алтернативи виждаш?

kalpazanka
01-13-2015, 20:21
Няма да го убиваш ти, ще звънеш на калпазанката, за нея това е ежедневие, трепе ги като хлебарки.

Ако си мислиш, че преритвам от кеф при всяка прекъсната бременност...

tori
01-13-2015, 21:49
скоро света ще стане,като Япония където се продават повече старчески памперски от бебешки,необятен е човешкия егоизъм
Егоизъм е от чисто морална гледна точка и от гледна точка на СВОИ, ЛИЧНИ угризения, да родиш хлапето и да трябва да плаща грешките на родителите си докато не заможе да работи и да се изхранва само. И говоря за 15-годишни, които и да искат, нямат откъде да вземат парички, освен от стипендии, бабини и родителите си. В най-добрия случай, защото по-притеснително ми се струва 15-годишен да не ходи на училище, а да бачка някъде в учебно време.
Едно е да не искаш деца, щото ще ти пречат на душевната нирвана, съвсем друго - да не искаш деца преди ти самият да си достатъчно подготвен за тях и техните нужди от финансови средства, възпитание и време със теб.


Ако има възможност и само една прищявка води към аборта, може би, наистина е грешно.
По-точно едва ли бих могла да го кажа.

Не съм против аборта, нито за. За съм да мога да избирам, пък правел ме тоя избор коравосърдечна кучка, която „убива детето си“ в очите на околните. Лично моята съвест обаче би била много по-чиста ако направя аборт преди да успея да дам всичко на детето си, отколкото ако го „убия“.

Fisherman
01-14-2015, 14:59
тия петнайсегодишни къде са тръгнали да се въргалят,като не могат да поемат отговорност,секса е нещо много отговорно ако за първи път чуваш

an7raks
01-14-2015, 16:51
тия петнайсегодишни къде са тръгнали да се въргалят,като не могат да поемат отговорност,секса е нещо много отговорно ако за първи път чуваш
Ако хората започваха да правят секс, когато са готови за деца, то в днешно време трябва да са девствени докато станат на около 30...

Fisherman
01-14-2015, 17:54
Ако хората започваха да правят секс, когато са готови за деца, то в днешно време трябва да са девствени докато станат на около 30...

глупав,не става дума за тва,става дума,че неотговорни хора се занимават с отговорни неща и ето кво става

Ivaaaaa
01-14-2015, 18:00
http://medicalvideos.org/videos/2809/surgical-abortion-procedure

едит: гнусливите да не гледат.

Aeternal, клъстер от клетки викаш?

tori
01-14-2015, 18:07
Ма, Фиш, то тва е работа първо на родителите (колкото и да са досадни с тия презервативи и нам-ко, са си в правото да съскат) и второ на хората, които ни образоват. Аз за дванайсет години така и не съм имала нито един разговор с мед. сестра/учител по квото и да е относно контрацепцията, никой от учителите дори думичка не е обелил що е то тва презерватив и има ли почва у нас. Аре, нашите не са чак такива консерви и сме си говорили съвсем свободно относно основните методи, но я си представи едно семейство с трудности в тая тема точно. На 15-6 госпожичката решава да спи с дългомесечното гадже, което по същия начин не е чувало за предпазване, само порно е гледало момчето. И отиде. Или пък единия от двамата има алергия към латекс, но няма кой да им каже, че има и нелатексови презервативи, хапченца и така нататък.

Мисълта ми е - всичко идва от липсата на образование по темата. Господи, дори в Биг брадър имаше наскоро някаква изцепка относно скуърта...

Ivaaaaa
01-14-2015, 18:11
аха, ти вярваш ли, че точно ива екимова и кали не знаят кво е скуирт оргазъм? гнусна чалгарка

Lychezar
01-14-2015, 19:23
Момичето не е пуснало темата в раздел Философия. Доколкото е разбирам, тя се е интересувала - колко, къде, как. Вие като големите моралисти и четете конско дали е правилно, или не. Вменявате й вина, която искате да е съпътства през целия живот (явно се радвате на чуждото нещастие).
Когато една дейност е законово-установена, то дали някой ще е прилага, изборът си е изцяло негов. От гледна точка на етиката и морала няма ясна граница.

an7raks
01-14-2015, 20:23
глупав,не става дума за тва,става дума,че неотговорни хора се занимават с отговорни неща и ето кво става
Да, съгласен съм, че има много идиоти, дето "се контролират", но има и случаи на скъсани презервативи, примерно.


Иве, определено много гадно ми стана от клипчето... особено, където ясно се различават крайниците, но ти можеш ли да си сложиш ръка на сърцето и да кажеш, че ако утре забременееш, ще си родиш и отгледаш детето?

едит: Фиш, и на теб, както и на мен може да ни е много лесно да кажеш, че не би искал приятелката ти да направи аборт при подобна случка... За нас е лесно, щото си знаем, че все някак ще изкараме пари и ще се справим малко или много, но се постави на мястото на момичето... Тя никога не може да бъде 100% сигурна, че ще останеш до нея докато отгледа детето, а ако дори не е завършила гимназия, шансовете на нея и детето за някакво свястно бъдеще са нищожни.

anonymous908491
01-14-2015, 20:33
Ако си мислиш, че преритвам от кеф при всяка прекъсната бременност...

Не съм написал това, а че ги трепеш като хлебарки, не е нуджно да ти доставя удоволствие, достатъчно е, че не ти пука, какво точно правиш.

kalpazanka
01-14-2015, 20:36
Откъде ТИ си сигурен дали НА МЕН ми пука? Откъде знаеш как се чувствам АЗ?

anonymous908491
01-14-2015, 20:39
Ако дори малко ти пукаше, щеше поне веднъж да напишеш нещо срещу аборта, а не само да го подкрепяш и да измисляш оправдания, за да го оправдаеш.

kalpazanka
01-14-2015, 20:45
Против съм кухите лейки да използват аборта като средство за контрацепция! Това го писах и по-напред!
Иначе детето и в двата случая е потърпевшо- ако се роди и отрасне в непълно семейство и ако се роди и бъде захвърлено в дом.

tori
01-14-2015, 20:49
аха, ти вярваш ли, че точно ива екимова и кали не знаят кво е скуирт оргазъм? гнусна чалгарка
Говоря като цяло, че младите сме си леко необразовани на тая тема. Изцепката на тия двете и коя от тях какво точно знае и може, си е нещо, което съвсем леко закачих един вид, за да си докажа твърдението. А именно, че не можеш да вменяваш вина на тоя и оня, щото прави аборт заради липса на адекватно образование.

Антраксе, тая вечер си бая грамотен, ве. Чак ми умре коня.

anonymous908491
01-14-2015, 20:55
Иначе детето и в двата случая е потърпевшо- ако се роди и отрасне в непълно семейство и ако се роди и бъде захвърлено в дом.

Ти даваш ли си сметка, какви безумни неща пишеш.
Какво значи непълно семейство, един родител не може да отгледа добре дете или липсата на достатъчно финанси също пречат ?
Отгледаните в сиропиталища не заслужават да са раждани ли ?

dreamwalker
01-14-2015, 20:55
Следя дискусията от известно време: Защо почти всички пишещи в темата са толкова агресивни? Или само на мен така ми се струва... Толкова ли е трудно веднъж да кажете "да, прав си"!
За да не е спам: Против аборта съм, (ако няма опасност за майката, разбира се.)
П.П. Papugai, напълно съм съгласна с всичко, което каза/написа досега, между другото.

kalpazanka
01-14-2015, 20:59
Отгледаните в сиропиталища не заслужават да са раждани ли ?

http://www.blitz.bg/article/40086

Кажи ми Божидар с какво е заслужил този начин на живот? Няма ли право на пълноценно семейство, на образование?

an7raks
01-14-2015, 21:02
Антраксе, тая вечер си бая грамотен, ве. Чак ми умре коня.

Аз винаги съм си громотен... Горкото конче, съболезнования... :(

anonymous908491
01-14-2015, 21:02
http://www.blitz.bg/article/40086

Кажи ми Божидар с какво е заслужил този начин на живот? Няма ли право на пълноценно семейство, на образование?

Всеки има право, но не всеки го получава, такъв е живота.
Да го питат това момче дали би предпочело да не се е раждало, да видим дали ще е на твоето мнение.


Горкото конче, съболезнования... :(

Дори на мен ми направи впечатление, че не те покани на кюфтета.
Няква криза във връзката ви ?

kalpazanka
01-14-2015, 21:04
Окей, забраняваме абортите и вместо да затваряме сиропиталищата, почваме да строим допълнително. Така съгласен ли си?
На 18 нежеланите деца излизат на улицата и хващат живота си в ръце.

anonymous908491
01-14-2015, 21:06
Ти почвай да строиш, аз предпочитам да ограмотим децата, защото съм зле с финансите.
Казах ти го достатъчно разбираемо - дори в кошара да си отгледан, ще си обичаш живота и няма да си готов да се разделиш с него.

kalpazanka
01-14-2015, 21:08
Окей, прокарвай законопроекта за забрана на абортите и почвай да набираш спонсори за сиропиталищата.
Стискам палци за ограмотяването. Може да внесеш идеи за промяна на учебния план, щото в 8. клас хигиената на половия живот е обсъдена в максимум 1 урок по биология.

anonymous908491
01-14-2015, 21:11
За теб сиропиталището може да е единствената възможност, сигурно така би направила, ако забременееш и родиш, но други биха се натоварили с отглеждане, различните хора са с различни приоритети.

an7raks
01-14-2015, 21:13
Дори на мен ми направи впечатление, че не те покани на кюфтета.
Няква криза във връзката ви ?

Да, напоследък започва да я домързява... Ще й прехвърлям керемидите в най-скоро време, за да се вземе в ръце! Онзи ден мусака нещя да направи!

Aeternal
01-14-2015, 22:20
Окей, прокарвай законопроекта за забрана на абортите и почвай да набираш спонсори за сиропиталищата.
Стискам палци за ограмотяването. Може да внесеш идеи за промяна на учебния план, щото в 8. клас хигиената на половия живот е обсъдена в максимум 1 урок по биология.

Кво му се връзваш на папагала?
Толкова жалко човешко създание, мисълта, че някой друг ще живее в мизерия сигурно го радва, да не е той единствения минат.

Отделно, много лесно се говори за аборт, като не си правил секс, Папагале.

dreamwalker
01-14-2015, 22:26
^
Той не каза, че "мисълта, че някой друг ще живее в мизерия" го радва. Доколкото разбрах, не го радва мисълта, че някой няма да получи шанс за живот.

haritov
01-14-2015, 22:32
явно е по-лесно да го претрепеш преди да се роди вместо да се стегнем като общество и не помогнем на тези хора в домовете

като толкова много ги съжалявате избирайте между моето предложение или просто да не им позволим да живеят

Калпазанке кое предпочиташ?

задавам ти директен въпрос

Aeternal
01-14-2015, 22:39
явно е по-лесно да го претрепеш преди да се роди вместо да се стегнем като общество и не помогнем на тези хора в домовете


Общо взето това ми е мисълта. Да го претрепеш преди да е станало човек, за да не страда. Ако бяха други домовете и условията, вероятно щях да съм на друго мнение. Обаче в момента си е чист садизъм.

Друг е въпроса, че тялото си е на жената и тя трябва да може да избира какво става със и в него, но там вече границата между правата на детето и жената е много размита и предпочитам да не разсъждавам по този въпрос.

Ewok
01-14-2015, 22:44
Аз бих предпочела да не се роди изобщо, вместо да живее скапан живот.
Малко ли хора казват, че не искат да са се раждали?

an7raks
01-14-2015, 22:48
Аз бих предпочела да не се роди изобщо, вместо да живее скапан живот.
Малко ли хора казват, че не искат да са се раждали?

Повечето такива хора са разни разлигавени депресарчета... На когото не му се живее, винаги може да се хвърли от някъде.

Ewok
01-14-2015, 22:57
На повечето не им стиска.

an7raks
01-14-2015, 23:02
На повечето не им стиска.

А защо не им стиска? Май, щото им се живее, в крайна сметка?

Aeternal
01-14-2015, 23:39
А защо не им стиска? Май, щото им се живее, в крайна сметка?

В "Хайка за вълци" имаше един много хубав цитат на тая тема, ако намеря къде съм я струпал сигурно ще го постна.

an7raks
01-14-2015, 23:49
Постни го. :)

Някой по-назад беше споменал, че всяко живо същество се бори за още една глътка въздух... Това важи с пълна сила и при хората... Колкото и да им е тежък живота, винаги ще се борят за оцеляване. Поне психически здравите хора...

kalpazanka
01-15-2015, 06:29
За теб сиропиталището може да е единствената възможност, сигурно така би направила, ако забременееш и родиш, но други биха се натоварили с отглеждане, различните хора са с различни приоритети.

Не ставаш нито за ясновидец, нито за психолог.

Предлагам ти, като си толкова алтруистично настроен, да осиновиш и издържаш безропотно всички обитатели на сиропиталищата в България, щото явно само на думи в тийнпроблем го раздаваш велик. :)

Ivaaaaa
01-15-2015, 08:44
Иве, определено много гадно ми стана от клипчето... особено, където ясно се различават крайниците, но ти можеш ли да си сложиш ръка на сърцето и да кажеш, че ако утре забременееш, ще си родиш и отгледаш детето?.

да, мисля, че се познавам достатъчно добре, за да го кажа без колебание. емоционална съм, приемам всичко много присърце и прекалено много се вглеждам и премислям нещата. още повече съм сигурна сега, че ще постъпя по този начин след като изгледах клипа. та то си има ръчички, бе! сигурно много бих се травмирала.


Говоря като цяло, че младите сме си леко необразовани на тая тема. Изцепката на тия двете и коя от тях какво точно знае и може, си е нещо, което съвсем леко закачих един вид, за да си докажа твърдението. А именно, че не можеш да вменяваш вина на тоя и оня, щото прави аборт заради липса на адекватно образование.


о, това си е лична отговорност. никога не съм говорила с нашите на тази тема или с когото и да било друг и никога не съм имала съмнения. не може да очакваш някой да ти набие тези неща в главата. трябва сам да се информираш и да се запознаеш с рисковете, когато започваш полов живот.

an7raks
01-15-2015, 08:55
да, мисля, че се познавам достатъчно добре, за да го кажа без колебание. емоционална съм, приемам всичко много присърце и прекалено много се вглеждам и премислям нещата. още повече съм сигурна сега, че ще постъпя по този начин след като изгледах клипа. та то си има ръчички, бе! сигурно много бих се травмирала.

Добре, аз честно казано не знам какво бих искал от приятелката си, ако подобно нещо се случи в близко бъдеще...
След 2-3 години дори не бих се замислил. И аз останах потресен от клипа... До сега винаги съм си мислил, че първите 3-4 седмици плода няма нищо общо с човешко същество...

anonymous708973
01-15-2015, 09:03
Ти даваш ли си сметка, какви безумни неща пишеш.
Какво значи непълно семейство, един родител не може да отгледа добре дете или липсата на достатъчно финанси също пречат ?
Отгледаните в сиропиталища не заслужават да са раждани ли ?
Бил ли си някога в сиропиталище?

Aeternal
01-15-2015, 09:04
http://medicalvideos.org/videos/2809/surgical-abortion-procedure

едит: гнусливите да не гледат.

Aeternal, клъстер от клетки викаш?

Мерси, слънце. Това беше очарователно гнусно.

Макар че, това май е някакъв граничен случай. Калпазанката да каже какво се изтъргва/изсмуква и дали винаги е в такава форма, че ми е интересно.

Fisherman
01-15-2015, 12:00
всяка тема се обръща на парад на микроцефалията

Aeternal
01-15-2015, 13:27
всяка тема се обръща на парад на микроцефалията

разкарай си миниатюрната глава и няма да е.

Fisherman
01-15-2015, 14:16
разкарай си миниатюрната глава и няма да е.

знаеш ли,че си провален аборт

Aeternal
01-15-2015, 14:28
знаеш ли,че си провален аборт

За съжаление провален, иначе нямаше да водя тоя тъп спор с хомосексуален имбецил.

anonymous908491
01-15-2015, 15:46
Не ставаш нито за ясновидец, нито за психолог.
Предлагам ти, като си толкова алтруистично настроен, да осиновиш и издържаш безропотно всички обитатели на сиропиталищата в България, щото явно само на думи в тийнпроблем го раздаваш велик. :)

Май ставам и за двете, като гледам единствената ти гледна точка е, че нежеланите деца се оставят в сиропиталища и го пишеш във всеки твой коментар.


Бил ли си някога в сиропиталище?
Там верно не хранят със златни лъжици, дори сребърни си нямат, за теб подобно отношение към децата сигурно е нечувано и непоносимо.
Децата отраснали в такива домове, са в пъти по-приспособими и способни от някой като теб.

Fisherman
01-15-2015, 16:29
За съжаление провален, иначе нямаше да водя тоя тъп спор с хомосексуален имбецил.

нищо чудно че името ти е етърнал,защото си безкрайно тъп

Ivaaaaa
01-15-2015, 16:29
Добре, аз честно казано не знам какво бих искал от приятелката си, ако подобно нещо се случи в близко бъдеще...
След 2-3 години дори не бих се замислил. И аз останах потресен от клипа... До сега винаги съм си мислил, че първите 3-4 седмици плода няма нищо общо с човешко същество...

не мисля, че е редно да искаш нещо и да я подтикваш към определено решение. каквото и да си говорим, целият шит пада на главата на момичето, тъй че ти би могъл само да я подкрепиш, независимо от решението.

Aeternal
01-15-2015, 16:49
нищо чудно че името ти е етърнал,защото си безкрайно тъп

Напиши някое друго стихотворение да ти олекне.

Fisherman
01-15-2015, 17:00
мълчи лице свинско

Aeternal
01-15-2015, 17:06
мълчи лице свинско

Тоя път къде ти е римата? Даже и за хомосексуалист не ставаш :Д
Провала е пълен.

Fisherman
01-15-2015, 17:35
Тоя път къде ти е римата? Даже и за хомосексуалист не ставаш :Д
Провала е пълен.

е ти нали ставаш,бъди спокоен,ти си педераст и за това мразиш децата,дори неродените

Naive
01-15-2015, 18:48
Аз лично (сама за себе си) съм против абортите, които не са по медицински причини, но не бих съдила някого, направил този избор веднъж. Ако говорим за два и повече пъти, сериозно ще се замисля и най-вероятно бих осъдила, защото ще намирисва на безотговорност и на използване на аборта като средство за контрацепция, което си е чиста злоупотреба и за мен е меко казано отвратително.
За правото на избор съм, както и категорично защитавам тезата, че всеки човек трябва да прави всичко възможно, за да не се стига до там, въпреки това право.

На почти 19г съм и съм в сериозна връзка от 2 години. Ако се случи някакво чудо и забременея въпреки контрацепцията, ще задържа детето, убедена, че ще се справя без сериозни сътресения в бъдещето и развитието ми, както и без да се налага бабите да издържат мен, детето и бащата. Но имам предвид това, че приятелят ми е сериозен мъж с възможности и ще имам подкрепата и съдействието му. Ако бях в друга ситуация и друга връзка, не знам как бих постъпила. Но ключовото е там, че не си позволявам да бъда лекомислена и контрацепцията винаги досега ми е била приоритет.

Едит: Също така съм далеч от мисълта, че домовете за деца са по-добрия вариант и като цяло предпочитам изобщо да не гледам на тях като на вариант. Ако е станала белята и наистина нямаш възможност да поемеш такава отговорност, правиш аборт, но есенциалното е да си научиш урока и да бъдеш внимателен.
И бтв, започва да ми излиза пяна от устата, когато някой ми обяснява, че се пази с прекъснат полов акт, а на въпроса: "Ако се случи бебе, какво?", ми се отговори с: "Аборт, как какво.". Еми като не искаш бебе, по дяволите, си стоиш кротко на задника, пиейки си хапчетата/ползвайки си презервативите.

И един въпрос - защо разглеждаме аборта като вреда само върху плода? Убедена съм, че такава манипулация има траен негативен ефект и върху психиката, и върху организма на жената. Мерси да си го причиня от безотговорност.

kalpazanka
01-15-2015, 19:31
И един въпрос - защо разглеждаме аборта като вреда само върху плода?
Щото, видиш ли, ние сме били егоистите. ;)

Ivaaaaa
01-15-2015, 19:48
И един въпрос - защо разглеждаме аборта като вреда само върху плода?


никой не е казвал подобно нещо

Naive
01-15-2015, 19:52
Права си, никой не го е казвал, но досега в дискусията никъде не стана дума за влиянието върху жената.

kalpazanka
01-15-2015, 19:58
^

Психическите поражения също не са за подценяване. Ами ако/като почнат угризения? Ами ако след десет години съжалява?!

Обаче никой от неегоистите не захапа в тази посока...

Naive
01-15-2015, 20:05
Ох, значи съм те пропуснала, сори. :)
На мен ми се искаше да обърна дискусията в тази посока. Преди дни отворих някаква тема в бг мама за абортите по желание, голяма част от писалите бяха с повече от един аборт, а огромна част бяха споменали, че в годините са започнали да съжаляват за направения избор, че и до ден днешен имат угризения и т.н. Да не говорим, че един аборт може да доведе и до здравословни усложнения.

kalpazanka
01-15-2015, 20:07
Първата прекъсната бременнност може да се окаже последна, това го казвам и аз. И винаги питам дали пациентката е сигурна, че например след 10 години няма да съжалява?

Ivaaaaa
01-15-2015, 20:17
Права си, никой не го е казвал, но досега в дискусията никъде не стана дума за влиянието върху жената.


Просто не подценявам психическия компонент, щот бърша сълзи и сополи при разговорите за аборт, както и бърша сълзи и сополи на майки, които идват с кървене и мислят, че са загубили желано бебе. Виждам и двете страни на монетата и ме е яд за всяка прекъсната по желание бременност.



Психическите поражения също не са за подценяване. Ами ако/като почнат угризения? Ами ако след десет години съжалява?!


Момичето не е пуснало темата в раздел Философия. Доколкото е разбирам, тя се е интересувала - колко, къде, как. Вие като големите моралисти и четете конско дали е правилно, или не. Вменявате й вина, която искате да е съпътства през целия живот (явно се радвате на чуждото нещастие).



сигурно много бих се травмирала.



Друг е въпроса, че тялото си е на жената и тя трябва да може да избира какво става със и в него, но там вече границата между правата на детето и жената е много размита и предпочитам да не разсъждавам по този въпрос.


ако не искаш да те съпътства вина.., ясно е, че абортът отпада.

Naive
01-15-2015, 20:17
Обикновено хората им се въртят такива мисли в главата: "Значи, медицината се развива толкова бързо, че това, че съм направила аборт сега, едва ли ще е предпоставка за проблем, когато пожелая да имам бебе."
Поне аз съм останала с такова впечатление, поне за моите връстници.

Ива, не е нужно да ми вадиш цитати. Мисълта ми беше, че като цяло това не се обсъди и проблемът се разгледа почти изцяло само от едната му страна, с изключение на някои отделни вмятания.

Едит: Калпазанка, изпразни си кутията.

Ivaaaaa
01-15-2015, 20:28
този ПРОБЛЕМ е следствие от травмиращата процедура - аборт. как да го избегнем? предпазваме се от нежелана бременност или при гаф си поемаме отговорността.
нищи колкото си искаш

kalpazanka
01-15-2015, 20:32
Достатъчно нападки има в темата, айде, много ви молим, да изпиете по един чай от маточина/жълт кантарион или пък направо чаша топло мляко с мед и да заровите томахавките. Харитов и папагал ми стигат.

Naive, опразних я.

Fisherman
01-15-2015, 20:37
Първата прекъсната бременнност може да се окаже последна, това го казвам и аз. И винаги питам дали пациентката е сигурна, че например след 10 години няма да съжалява?

един вид си го заслужава

kalpazanka
01-15-2015, 20:38
Един вид наказание...

Naive
01-15-2015, 20:44
А дали единствения начин да го избегнем е като не се стига до аборт? Възможно ли е една жена да абортира без да е съпътствана от угризения после и доколко в такъв момент можеш да прецениш какво ще изживееш след това? Иначе казано - не съм сигурна, че това, че тази процедура е травмираща за теб и за мен, я прави такава и за всички останали (също - ако действително не си ок с това, не би следвало да допускаш да се повтори, а това не е чак толкова рядко срещано). От друга страна - би трябвало майчинският инстинкт да е заложен у всяка жена, а оттам и угризенията при една прекъсната бременност.

Другото, което е под въпрос, е, че е спорно доколо едно 14-15-16 годишно девойче би могло да направи този избор съзнателно и самостоятелно. Ясно е, че взетото решение в повечето случаи е повлияно от страха и от родителите, които не е гаранция, че се замислят за последиците, които могат да се проявят на по-късен етап. Не знам доколко това е правилно.
Такива неща мега много ме тормозят, защото тези теми сякаш са табу, а са изключително важни и трябва задължително да бъдат засягани при възпитанието и израстването на едно дете.

DisappointedDreamer
01-15-2015, 20:52
Възможно ли е една жена да абортира без да е съпътствана от угризения после и доколко в такъв момент можеш да прецениш какво ще изживееш след това?

Възможно е, разбира се. Имам такава бивша съученичка.

Няма такова нещо като "майчинския истинкт би трябвало да е заложен у всяка жена".

Аз съм ЗА абортите, защото е избор. Така както тези, които решават да го запазят имат избор, така и тези, които решават, че не го искат, би трябвало да получат същата възможност.

Naive
01-15-2015, 20:59
Маги, говорим за и угризения в дългосрочен план обаче. При нея може да предстои да се появят, а може и не.

DisappointedDreamer
01-15-2015, 21:01
Тя аборта не го е правила вчера, Нели, а преди доста годинки, предвид че в момента е на 20+.

Ти просто не можеш да приемеш факта, че някоя жена не може да изпитва угризения. Нормално е да се бунтуваш срещу идеята, и аз не я харесвам, но е факт. Съученичката ми просто никога не успя да проумее бременността; до днес разправя как не знае какво и се е случило и просто не може да го приеме, и не и влияе по някакъв начин, колкото и фантастично да звучи.

Така както има жени, които не искат да имат деца, така има и такива, които не се трогват от абортите, колкото и да не ни се вярва и да не ни харесва.

haritov
01-15-2015, 21:02
само като замисля 50% тук се чудят как да не напълнеят и това е главната им мисъл в живота

45% се чу как да свалят килограми и 5% не им пука 70-80% се чудят как да си похарчат парите или как се таковат тази вечер

и 100% ми говорят за живота какъв бил жесток

пообиколете повечко държави не ви го препоръчвам
мога да измисля 1000 пъти по-тежък живот от този да си в Българско сиропиталище

нямате си и ни най-малка представа колко добре живеем в тази държава наречена България

Naive
01-15-2015, 21:09
Тя аборта не го е правила вчера, Нели, а преди доста годинки, предвид че в момента е на 20+.

Ти просто не можеш да приемеш факта, че някоя жена не може да изпитва угризения. Нормално е да се бунтуваш срещу идеята, и аз не я харесвам, но е факт. Съученичката ми просто никога не успя да проумее бременността; до днес разправя как не знае какво и се е случило и просто не може да го приеме, и не и влияе по някакъв начин, колкото и фантастично да звучи.

Така както има жени, които не искат да имат деца, така има и такива, които не се трогват от абортите, колкото и да не ни се вярва и да не ни харесва.
Ами не бих казала, че не мога да го приема. Аз мисля така - в даден момент, ако поиска деца (в случай, че иска), а примерно, не може да има повече, угризения могат да се появят. А това, че не я е осъзнала тази бременност и за момента е окей с прекъсването й, не значи, че в даден момент нещата няма да се променят - осъзнаването може да дойде на един по-късен етап. Ако раждала жена (с трудна бременност след аборт/с нормална бременност) ми каже, че не е изпитвала грам угризения, ще го приема като факт, както и жена, която просто не иска да има деца, но в други случаи винаги бих го поставила под въпрос. :Д

DisappointedDreamer
01-15-2015, 21:14
Не можеш да го приемеш :) Доказателство за това е горният ти пост.

Според мен, пък, дори и да иска деца в бъдещето угризения могат да се появят, но далеч не са задължителни.

Може би, аз разсъждавам по-сухо и твърдо, но имам няколко познати, които се вписват в по-горната графа и затова приемам тяхната алтернатива толкова лесно, като вариант.

Naive
01-15-2015, 21:16
и 100% ми говорят за живота какъв бил жесток

пообиколете повечко държави не ви го препоръчвам
мога да измисля 1000 пъти по-тежък живот от този да си в Българско сиропиталище

нямате си и ни най-малка представа колко добре живеем в тази държава наречена България

Не мисля, че логиката ти е правилна. Това, че някъде там съществува по-тежък живот от това да си в българско сиропиталище, не означава, че автоматично, ако растеш в такова, трябва да си благодарен, че имаш поне тази възможност.
Все пак човек трябва да се ориентира и според средата, в която е в момента, не само глобално. Ако у нас е прието, че тежък живот е да си израснал в дом за сираци, то това означава, че трябва да се стремиш да осигуриш на детето си поне минимума, който ще го държи далеч от тези места, защото да, ако го сравниш с гладуващите африканчета, ще заключиш, че в сиропиталището направо живот си живееш, но ако го сравниш с хора, които растат в нормална среда, ще заключиш, че нещата не са толкова цветущи. Това, че някъде там има по-зле, не трябва да е успокоение.

Naive
01-15-2015, 21:24
Маги, ези твои думи


Според мен, пък, дори и да иска деца в бъдещето угризения могат да се появят, но далеч не са задължителни.


са аналогични на моите

Ако раждала жена (с трудна бременност след аборт/с нормална бременност) ми каже, че не е изпитвала грам угризения, ще го приема като факт.

Т.е. и аз допускам, че не са задължителни тези угризения, просто слагам условия, при които бих ги приела за факт и при които бих ги поставила под съмнение. Съответно направила си аборт, нямаш угризения, но аз допускам, че могат да се появят, както и че могат да не се, но се убеждавам във второто чак ако след трудно забременяване (пък дори и не) и раждане, заявиш отново, че не си си помислила и за миг: "ами ако не бях абортирала". Такива са ми разбиранията.

haritov
01-15-2015, 21:27
Не мисля, че логиката ти е правилна. Това, че някъде там съществува по-тежък живот от това да си в българско сиропиталище, не означава, че автоматично, ако растеш в такова, трябва да си благодарен, че имаш поне тази възможност.
Все пак човек трябва да се ориентира и според средата, в която е в момента, не само глобално. Ако у нас е прието, че тежък живот е да си израстнал в дом за сираци, то това означава, че трябва да се стремиш да осигуриш на детето си поне минимума, който ще го държи далеч от тези места, защото да, ако го сравниш с гладуващите африканчета, ще заключиш, че в сиропиталището направо живот си живееш, но ако го сравниш с хора, които растат в нормална среда, ще заключиш, че нещата не са толкова цветущи. Това, че някъде там има по-зле, не трябва да е успокоение.
за птиците в клетка летенето е болест
добре де не може ли както казах да се помогне на тези хора
има фондации и програми които го правят просто няма желаещи да се включат

преди време някои хора от писалите тук ме обявиха за чудовище за дето съм искал парите отделени за уличните кучета
да отидат при нуждаещи се хора

нали какъв ветеринар съм само опазил ви бога от мен

за пример давам кучето мима дето летя на държавния самолет

то да е само това строим площади и магистрали а нямаме болница като хората да не говорим за болните хора и инвалидите

искам да кажа че си харчим парите за глупости и само говорим колко бил жесток живота и че от състрадателност ги убиваме за да не живеят зле

ама никой от състрадание не подари нормален живот на някой
криворазбрана цивилизация

an7raks
01-15-2015, 22:08
не мисля, че е редно да искаш нещо и да я подтикваш към определено решение. каквото и да си говорим, целият шит пада на главата на момичето, тъй че ти би могъл само да я подкрепиш, независимо от решението.
А, редно ли е решението дали НАШЕТО дете да живее да бъде само в нейните ръце?

anonymous908491
01-15-2015, 22:32
Мислех си, че по-глупави коментари от на калпазанката няма да има, сгрешил съм.

@дисапоийнт майката да не решава как да си боядиса косата, че това е само нейно решение и не засяга друг ?

@наив да седнем да съжаляваме жените, които решават, че понеже няма да могат да обличат детето в дрешки за по 1000лв значи по-добре аборт ? Никво съжаление към такива тъпи путки, ако зависи от мен, ще им режа главите и ще го правя с кеф.

dreamwalker
01-15-2015, 22:42
за птиците в клетка летенето е болест
добре де не може ли както казах да се помогне на тези хора
има фондации и програми които го правят просто няма желаещи да се включат

преди време някои хора от писалите тук ме обявиха за чудовище за дето съм искал парите отделени за уличните кучета
да отидат при нуждаещи се хора

нали какъв ветеринар съм само опазил ви бога от мен

за пример давам кучето мима дето летя на държавния самолет

то да е само това строим площади и магистрали а нямаме болница като хората да не говорим за болните хора и инвалидите

искам да кажа че си харчим парите за глупости и само говорим колко бил жесток живота и че от състрадателност ги убиваме за да не живеят зле

ама никой от състрадание не подари нормален живот на някой
криворазбрана цивилизация

Това.

tori
01-15-2015, 22:48
@наив да седнем да съжаляваме жените, които решават, че понеже няма да могат да обличат детето в дрешки за по 1000лв значи по-добре аборт ? Никво съжаление към такива тъпи путки, ако зависи от мен, ще им режа главите и ще го правя с кеф.
Чакай сега, не говорим за дрешки от 1000 лева, а за 15-годишни, които и да искат, не могат да гледат деца, основно защото те са деца. И не говоря само за пари, а за възпитание, време, любов... Комплексно е.

NomNomNom
01-16-2015, 08:43
Маги, ези твои думи


са аналогични на моите


Т.е. и аз допускам, че не са задължителни тези угризения, просто слагам условия, при които бих ги приела за факт и при които бих ги поставила под съмнение. Съответно направила си аборт, нямаш угризения, но аз допускам, че могат да се появят, както и че могат да не се, но се убеждавам във второто чак ако след трудно забременяване (пък дори и не) и раждане, заявиш отново, че не си си помислила и за миг: "ами ако не бях абортирала". Такива са ми разбиранията.

Присетих се за темата и питах майка ми тази седмица.

Правила е аборт преди мен, била е на 19-20.
Искала е да има дете, но когато е забременяла от баща ми, се е притеснявала, че той не е бил изтрезнявал от месеци и , че плодът е щял да има увреждания , ако не видими докато се роди, то след като се роди.

Също, баща ми пиян, нестабилен и заедно само от около 1-2г.

Та, питах я дали й е било мъчно и е имала угризения - каза, че да, било й е криво. Ходила е даже по врачки тогава да пита, какъв пол е било детето. ( Майка ми е атеист и харесва групите на бог, исуската,мохамедката,лошо ми е, и светия дух, и т.н. във фейсбук, но да речем, че на 19 е била малко в гъбите :D )

Но, след като забременяла с мен, на около 23-24, каза, че й е минало и сега не се чувства зле, и го е приела това, което се е случило.
А мен ме е възпитавала да не се притеснявам, каквото и да се случи ( преди да навърша 18 ), само да се пазя от ППИ.
Сега само ме врънка за деца, даже иска тя да го гледа, ако аз не искам, само да й го родя :D
Но моето решение да нямам деца съм го взела, и тя всъщност е ок с него, макар, че й е леко мъчно.


Леля ми знам, че е правила аборт също, извънматочна бременност, ще я разпитам и нея.

Друго е да го чуеш от първа ръка, от близки хора, или да го видиш, от колкото да го прочетеш в нета.

anonymous708973
01-16-2015, 10:10
Чакай сега, не говорим за дрешки от 1000 лева, а за 15-годишни, които и да искат, не могат да гледат деца, основно защото те са деца. И не говоря само за пари, а за възпитание, време, любов... Комплексно е.

Заеби, Тори, ти им обясняваш, че не става въпрос за лукс, а за нормални разходи покрай едно бебе, а те всичкита накуп много знаят. Не помнят кога за последно са влизали в детски магазин да видят какви пари струват най-дребните неща, ама дрънкат.
И се говори само за жената, естествено, ама ся да ги питаш, ако мадама, с която са заедно от Х месеца, забременее, какво ще правят.

Naive
01-16-2015, 11:40
@наив да седнем да съжаляваме жените, които решават, че понеже няма да могат да обличат детето в дрешки за по 1000лв значи по-добре аборт ? Никво съжаление към такива тъпи путки, ако зависи от мен, ще им режа главите и ще го правя с кеф.
Извинявай, обаче звучиш смешно.
Първо, никъде не съм призовавала към съжаление, просто е редно въпроса да се разгледа от двете страни, не само от едната.
Второ, самата аз казах, че абортите, които не са по медицински причини, не ги одобрявам, но това не пречи да защитавам правото на избор и да знам, че има ситуации и ситуации.
Трето, отглеждането на детето се състои в малко повече от дрешки за 1000лв. Когато на една жена й предстои да бъде майка, трябва да е наясно, че е желателно да осигури поне най-необходимото на детето си - храна (която е скъпа, не всеки има кърма), памперси, които също са сериозен разход, както и пари за здравето му - децата често боледуват, често се налага да се наливат пари и там. Дрехите са най-повърхностното нещо, за което трябва да се замислим. Една бъдеща майка трябва да е готова да бъде всеотдайна, да не спи нощем, когато се налага и т.н. А когато си на 15, тези неща са непосилни за теб, т.е. тежестта отива върху родителите ти, които освен собственото си дете, трябва да гледат и детето на детето си. И разликата между това да оставиш детето си при баба и дядо за една седица/няколко дни/когато имаш ангажимент и това да оставиш детето си изцяло на издръжката на тях, докато издържат теб, е огромна. Първото е приемливо, второто - не.

Понякога абортът наистина е най-доброто решение. Дори и на по-зряла възраст. Представи си момиче на 25 да речем, отдавна е с приятеля си, но и двамата са студенти, не работят или работят почасово и парите, които взимат, стигат единствено за поддържането на приличен начин на живот на тях двамата заедно. На момичето е поставено някаква диагноза някога, заради която е ясно, че спонтанно няма как да забременее. Спокойни (доколкото могат да бъдат след такава диагноза), че спонтанно бебе няма как да има, хората си правят секс без презерватив. В един момент се оказва, че -шок и ужас, момичето забременява - студенти, без добри доходи, без изглед за такива в близко бъдеще и без родители, които могат да си позволят да издържат изцяло внуците си. Освен това може да има и допълнителни фактори - например през този период да си се тъпкал с лекарства, да си пил алкохол и т.н. Замислял ли си се някога, че такива ситуации има? Защото аз знам за поне 3 такива случая, които по някакъв начин са близки за мен.
Та, в такава ситуация има три варианта:
а)задържаш бебето, гледаш го едва, едва докато следваш, междувременно работейки и подхвърляйки го от едната баба на другата
б)правиш аборт и си носиш угризенията
в)оставяш детето в дом за деца.
Вариант а) не е особено разумен, тъй като освен, че го причиняваш на бебето, го причиняваш на себе си, на съпруга си, на родителите ви дори. Засегнатите са много повече. Напрежението със сигурност е голямо и вероятно средата, в която ще бъде отглеждано бебето, е нездравословна. Не че такива случаи няма, не че такива деца не са ставали хора, но... щом имаш право да избереш да не го причиняваш на бебето и на себе си в момента, защо да не избереш именно това?
Вариант в) изобщо не мисля, че трябва да се обмисля, защото е твърде условен и несигурен - ако някой го осинови, ще живее добре, но ако не се случи, тогава какво?
=> Стигаме до вариант б), който за мен звучи най-логичен. Въпреки че бебето не е нежелано (така да кажа), бременността се прекъсва, защото е спонтанна и се случва в неподходящ момент. И в случая дори родителите нямат такава вина, защото са се доверили на заключението, направено от лекар.
Е, аз лично в тази ситуация ще се замисля дали с кеф ще отрежа главата на въпросната жена. :)


NomNomNom, благодаря за споделеното. В такъв случай, когато има опасност за бебето поради някакви външни фактори, абортът си е направо единствения положителен изход. Защото иначе пак не се знае - може и да е здраво, ама може и да не е.




И се говори само за жената, естествено, ама ся да ги питаш, ако мадама, с която са заедно от Х месеца, забременее, какво ще правят.
Доста уместен въпрос бтв. Жените правят аборт и когато не са сигурни в човека до себе си - дали ще поеме отговорност по начина, по който трябва, дали ще бъде сериозен, дали ще помага и ще подкрепя.

Aeternal
01-16-2015, 13:20
ако не искаш да те съпътства вина.., ясно е, че абортът отпада.

А ако се чувства виновна, че го е родила?

Ivaaaaa
01-16-2015, 15:33
А, редно ли е решението дали НАШЕТО дете да живее да бъде само в нейните ръце?

не, разбира се. имам позната, която забременя на 16, роди на 17, завърши средно и то доста прилично и сега е към края на висшето си. обаче с приятелят й разликата им е 10г. той искаше бебе. техните откачиха. можеш ли да си представиш какво напрежение е било от една страна родителите, от друга гаджето, ами тя? заради това бебе рискуваш много, щото гаранция, че бащата утре няма да духне нанякъде няма. цялата отговорност пада на главата на майката. ако имаш претенции, предяви ги без да притискаш.


еха, колко абстрактна е станала темата. браво, найв, успешно дефекира върху нея.

едит: етърнал, тва е несериозно ;д

kalpazanka
01-16-2015, 16:15
А, редно ли е решението дали НАШЕТО дете да живее да бъде само в нейните ръце?

Айде замислете се, щом жената до вас се е решила на аборт, що за мъж е *мъжът* до нея. ;)

вЕрвайте ми, една спокойна уверена в собствените и тези на партньора си способности, жена, която може във всяко едно отношение да разчита на мъжа до нея, няма да отиде да направи аборт ей така колкото да види какво е чувството.


Мислех си, че по-глупави коментари от на калпазанката няма да има, сгрешил съм.


Въпрос за първа сигурна сума- водиш ли полов живот? Ако да, продължавай да четеш по-надолу.
За втора сигурна сума- ползваш ли предпазни средства? От колко време сте заедно с приятелката ти?
Ако забременее и роди, обаче после й се присъни, че не си е поживяла, та вземе и те зареже, ще успееш ли да се справиш сам с отглеждането на детето, ходейки и на работа? Какво ще му обясниш, когато те попита, защо другите деца ги взимат от детска градина мамите им, а неговата мама я няма?!

Въпрос за последна сигурна сума:
Сега имаш ли бегла представа как би се чувствало едно бременно момиче пред подобна дилема?!

Fisherman
01-16-2015, 17:07
Айде замислете се, щом жената до вас се е решила на аборт, що за мъж е *мъжът* до нея.

закла ги

Aeternal
01-16-2015, 17:24
едит: етърнал, тва е несериозно ;д

Несериозно?
Такива случай колкото искаш.
Не съди за другите по себе си, моля те.

yakuza_
01-16-2015, 18:08
И в крайна сметка изпика ли трупа?
Аз лично съм за абортите, държавата има твърде много проблеми, за да гледа и лапето на някоя инфантилна стипца, която не иска да даде 30ст. за гума.

А ако това дете стане сериен убиец? Убие 30 човека? Така че да го погледнем така - в момента 30 човека живеят благодарение на това. Няма никакъв шанс детето да е умно, че да направи нещо значимо на света. ДНК...

Fisherman
01-16-2015, 18:24
И в крайна сметка изпика ли трупа?
Аз лично съм за абортите, държавата има твърде много проблеми, за да гледа и лапето на някоя инфантилна стипца, която не иска да даде 30ст. за гума.

А ако това дете стане сериен убиец? Убие 30 човека? Така че да го погледнем така - в момента 30 човека живеят благодарение на това. Няма никакъв шанс детето да е умно, че да направи нещо значимо на света. ДНК...

защото ти правиш мониторинг на всяко новоредно и знаеш,че няма да стане убиец или педал изнасилвач

anonymous908491
01-16-2015, 18:43
квак, квак, квак и много блеееее

Въобще няма и да се хабя да споря или обяснявам, тук не виждам една жена с достатъчно акъл, само някви прости овце, които повтарят една и съща глупост в хор.
Дали ставаш за родител не зависи от пари, години, образование или няква друга глупост.
Родител си, когато си дадеш сметка, че вече не живееш собствения си живот, а живееш за друг, когато чуждите нужди ги поставяш пред своите.
15 годишните курвета дават по 200лв на месец за грим, с който пак изглеждат като маймуни, но иначе пари за належащите разходи за бебе нямали.
С 500лв заплати си купувате/купуват родителите/ телефони за по 1000лв, в зоологиеската градина има животни, които биха се справяли по-добре с финансите от вас.
Вие сте толкова залупени, че не заслужавате да имате деца, защото ще се превърнат в същите олигофрени.
За каплазанката ми е пределно ясно, че от аборт печели двойно повече, отколкото от раждане, не и пречи да изважда бебето на части с лъжица, нали и плащат, те кинтите са определящото нещо в целия и живот.

Ivaaaaa
01-16-2015, 18:48
И в крайна сметка изпика ли трупа?
Аз лично съм за абортите, държавата има твърде много проблеми, за да гледа и лапето на някоя инфантилна стипца, която не иска да даде 30ст. за гума.

А ако това дете стане сериен убиец? Убие 30 човека? Така че да го погледнем така - в момента 30 човека живеят благодарение на това. Няма никакъв шанс детето да е умно, че да направи нещо значимо на света. ДНК...

да, прав си. жалко, че майка ти е от тези, родили един олигофрен в повече.



Несериозно?
Такива случай колкото искаш.
Не съди за другите по себе си, моля те.

децата не са обичани/желани преди да се родят, но вярвам, че след появата им стават центърът на живота ти. по себе си и наличните примери съдя. няма как да е иначе. майка ми е може да се каже не толкова желано дете, дори не съм виждала дядо ми.., както и да е. говорила съм с баба ми и винаги е казвала, че не съжалява за нищо. не й е било лесно като самотна майка, но все пак е доволна от избора си. та, не вярвам да има такива, които да съжаляват след като детето им вече се е родило, ма знам ли...

dreamwalker
01-16-2015, 18:50
А ако това дете стане сериен убиец? Убие 30 човека? Така че да го погледнем така - в момента 30 човека живеят благодарение на това. Няма никакъв шанс детето да е умно, че да направи нещо значимо на света. ДНК...
Wtf! Ти сериозно ли? По тази логика ще тръгнем да убиваме всички новородени - някой от тях може да се окаже Хитлер II. Ти да не си реинкарнация на фараона?

kalpazanka
01-16-2015, 18:51
За каплазанката ми е пределно ясно, че от аборт печели двойно повече, отколкото от раждане, не и пречи да изважда бебето на части с лъжица, нали и плащат, те кинтите са определящото нещо в целия и живот.

папугай, само толкова ли можа да изсмучеш от пръстите си? Като ти свършиха аргументите, премина на лични нападки?!

Що ми подмина въпросите по-горе?

haritov
01-16-2015, 18:53
папугай, само толкова ли можа да изсмучеш от пръстите си?

Що ми подмина въпросите по-горе?

ти що ми подмина въпросите?

имам молба към всички влизали в дом да ми кажат колко процента са циганчетата в дома и колко се различава живота им в дома от този в домашната им среда

dreamwalker
01-16-2015, 18:56
Аз съм ходила в дом. Преди две години. Обсъждахме наркотиците. Децата бяха горе-долу на моята възраст и ме слушаха много внимателно, мога да ви кажа. Положението не е толкова черно, колкото го изкарвате. Животът е висша ценност. Съжалявам, че някой все още не го е разбрал.

kalpazanka
01-16-2015, 18:57
Като ще се прокрадва дискриминация и като аргументите ще са изсмукани от пръстите, с какво пък българчетата са си заслужили престоя в сиропиталище?


Положението не е толкова черно, колкото го изкарвате.

Мне, не сме стъпвали в дом, не сме виждали в детско отделение деца, тежащи 9 кг на две години. Мне. Не сме виждали деца с двигателни стереотипи, щото няма кой да се занимава с тях.

Крайно време е някой да спука сапунения мехур, в който живеете.

dreamwalker
01-16-2015, 18:59
Kalpazanka, не мога да разбера как това, което си написала, е релевантно към темата.
Дали съм разбрала: Твърдиш, че по-добре аборт=смърт, отколкото сиропиталище?

haritov
01-16-2015, 19:01
Като ще се прокрадва дискриминация и като аргументите ще са изсмукани от пръстите, с какво пък българчетата са си заслужили престоя в сиропиталище?



Мне, не сме стъпвали в дом, не сме виждали в детско отделение деца, тежащи 9 кг на две години. Мне. Не сме виждали деца с двигателни стереотипи, щото няма кой да се занимава с тях.

Крайно време е някой да спука сапунения мехур, в който живеете.

добре де кажи как живеят децата в циганската махала там положението по-добро ли е?

kalpazanka
01-16-2015, 19:02
Харитов, сравни ми начина, по който живеят българчетата в едно сиропиталище с българчетата, които живеят в нормална семейна среда.


dreamwalker, напълно нормално е, когато нещо не ти изнася, да ти изглежда без връзка с темата.

dreamwalker
01-16-2015, 19:06
Стига с това сиропиталище! По-добре ли е да те убият, отколкото да попаднеш в сиропиталище? Познавам деца от сиропиталища. Били са оставени там... Едното е сега на 3-4 годинки, мисля, и миналата година го осинови едно семейство с доста стабилни приходи - хората имат вериги магазини в съседни страни.
П.П.: Не ми изнася аборта, права си. Но и ти отказваш да признаеш, че абортът е равен на смърт май.

anonymous908491
01-16-2015, 19:06
Харитов, сравни ми начина, по който живеят българчетата в едно сиропиталище с българчетата, които живеят в нормална семейна среда.


Сравни начина, по който живеят децата на богатите родители и тези на бедните, след това спокойно можем да ги избием.
И понеже сме на тема пари, ще споделиш ли, колко ти плащат за аборт и колко за раждане. Също може да допълниш с интересни факти, например, колко най-много мръвка си вадила от жена след аборт.

Aeternal
01-16-2015, 19:08
добре де кажи как живеят децата в циганската махала там положението по-добро ли е?

Ами иди живей в циганската махала с циганите, като е толкова добре.

kalpazanka
01-16-2015, 19:08
Едното е сега на 3-4 годинки, мисля, и миналата година го осинови едно семейство с доста стабилни приходи - хората имат вериги магазини в съседни страни.
П.П.: Не ми изнася аборта, права си. Но и ти отказваш да признаеш, че абортът е равен на смърт май.

Да, а аз няма да забравя хлапето, което дойде с двустранна пневмония от дом. На 2 години, 9 килограма. Не може да говори, не може да ходи. С двигателни стереотипии от скука. Чудя се с какво е заслужило подобна съдба. Лошото е, че не е единствен изолиран случай.

Пак го казвам- време е някой да ви свали розовите очила и да спука сапунения мехур.


И понеже сме на тема пари, ще споделиш ли, колко ти плащат за аборт и колко за раждане. Също може да допълниш с интересни факти, например, колко най-много мръвка си вадила от жена след аборт.

До 49тия ден от закъснението се прави с медикаменти. Жената изхвърля концептуса.
Ултразвуково CRL/SSL (зависи кой език ползваш) трябва да ти е под 12 г. с. за хирургично прекъсване на бременността. Тук се прави с вакуум, т. е. ембрионът отива в тръбичка. Не вадя нищо.

Ще се въздържа да кажа колко ми е заплатата по договор, просто щото не го намирам за редно. Дежурствата ми се плащат отделно, извънредният труд се чисти с компенсации.

dreamwalker
01-16-2015, 19:09
По-добре да не се беше родило ли? Извинявай много, ама няма как да знаеш кой какъв живот ще води. Аз поне нямам такива способности. Ако други, включително и ти, имат, браво на тях.

haritov
01-16-2015, 19:13
Харитов, сравни ми начина, по който живеят българчетата в едно сиропиталище с българчетата, които живеят в нормална семейна среда.

супер знаем отговора на тоя въпрос постигнах диалог с теб привлякох внимание

така българчетата в домовете казахме че са по-малко и то драстично циганчетата са повече

в махалата ромите този вид цигани живеят по-зле и от тези в дома
пак си раждат на 15 13 че и на 5г :cool: даже за органи си ходят ама стане ли на 13 е готова за булка както е в израел там на толкова стават пълнолетни момичетата
в дома е същата *боговъзмутима дума* но поне ги карат да завършат някакво образование което да ги направи малко грамотни докато хасанчето даже и училище не помирисва
+ това там на тия циганчета им се дава редовно храна колкото и малко да е и имат покрив

да го кажем така ако ще се раждам циганин искам в дома не в махалата

та българчетата казахме са по-малко колко ли от тях са изоставени от непълнолетни майки?

щом мамата е родила значи бабата и дядото са го позволили и няма логика да се разделят с внучето

толкова до твоята теза че ако ги родят отиват в дом
и друг въпрос недай си боже не ти го пожелавам ама знаеш ли ако хипотетично имаш дъщеря и тя роди все тая как си и позволила ще пратиш ли детето и в дом?


(забрави това което говорех за циганите привличах внимание само )

kalpazanka
01-16-2015, 19:16
По-добре да не се беше родило ли? Извинявай много, ама няма как да знаеш кой какъв живот ще води. Аз поне нямам такива способности. Ако други, включително и ти, имат, браво на тях.
Няма как да задължиш едно момиче/жена да задържи бременност, която не желае. Както и няма как да си наложиш възгледите за нормално раждане, ако жената иска секцио.
Имаш право да решиш какво ще направиш ТИ, ако забременееш непланирано и неочаквано. Нямаш право да си тикаш носа в чужди животи. Най-малкото е невъзпитано. Мнение се дава, ако преди това е поискано.

yakuza_
01-16-2015, 19:19
Wtf! Ти сериозно ли? По тази логика ще тръгнем да убиваме всички новородени - някой от тях може да се окаже Хитлер II. Ти да не си реинкарнация на фараона?

Специално в България, можем да си позволим да убиваме поне половината, смятам, че % на "тъмнозелени" става доста висок.

Между другото имаше една история, как един е спасил Хитлер от удавяне като малък и каза - ако знаех, че ще стане така, щях да го оставя да се удави.

dreamwalker
01-16-2015, 19:22
Не виждам какъв проблем има да изразявам мнението си във форум и без някой да ми го поиска.
Между другото, думите ми засягат твоето мнение като човек, а не като лекар. Ясно е, че ти не можеш да разубедиш жена да абортира - там си, за да изпълняваш. Лекарската професия е трудна и много уважавам лекарите, защото са едно равнище над обикновените хора, но аз се интересувам от твоето лично мнение (не професионално) по въпроса. Мислиш, че е по-добре детето да умре, отколкото да има нисък стандарт на живот?


Между другото имаше една история, как един е спасил Хитлер от удавяне като малък и каза - ако знаех, че ще стане така, щях да го оставя да се удави.

Чувала съм я, много ѝ се кефя. Повратностите на съдбата...

Aeternal
01-16-2015, 19:31
В домовете съотношението българчета - циганчета/турчета е 60% към 40% за българчетата :(

Мангалите не получават помощи като си изоставят децата и затова си ги 'гледат'

haritov
01-16-2015, 19:33
Специално в България, можем да си позволим да убиваме поне половината, смятам, че % на "тъмнозелени" става доста висок.

Между другото имаше една история, как един е спасил Хитлер от удавяне като малък и каза - ако знаех, че ще стане така, щях да го оставя да се удави.

че ти си жив Хитлер поне с тоя коментар до този извод стигам

Aeternal
01-16-2015, 19:33
Абе калпазанке, напиши ембриона в нормалните случай на аборт до какво ниво на развитие е достигнал. Щото оная гнусотия дето я беше постнала Ива беше с развити крайници вече, но си мисля че при 'нормалния' аборт не е чак такова нивото на развитието. Та, ако можеш да хвърлиш малко светлина по въпроса.

Ivaaaaa
01-16-2015, 19:35
че ти си жив Хитлер поне с тоя коментар до този извод стигам

той се ебава, но това не го прави по-малко кретен

haritov
01-16-2015, 19:38
Абе калпазанке, напиши ембриона в нормалните случай на аборт до какво ниво на развитие е достигнал. Щото оная гнусотия дето я беше постнала Ива беше с развити крайници вече, но си мисля че при 'нормалния' аборт не е чак такова нивото на развитието. Та, ако можеш да хвърлиш малко светлина по въпроса.

оная гнусотия си беше плод

Aeternal
01-16-2015, 19:39
оная гнусотия си беше плод

Беше, ама в кой месец/седмица?

haritov
01-16-2015, 19:41
Беше, ама в кой месец/седмица?

разбрах на къде биеш за това да те питам ако убия някой без да усети нищо убийство ли е?

Ivaaaaa
01-16-2015, 19:42
http://www.medicalvideos.org/videos/2808/surgical-abortion-end

това е жестоко...

калпазанке, работата ти е ужасна и обременяваща ) :

Aeternal
01-16-2015, 19:44
разбрах на къде биеш за това да те питам ако убия някой без да усети нищо убийство ли е?

Ами не знам, инвитрото убийство ли е? Щото там се оплождат десетки/стотици яйцеклетки и се ползват само няколко, другите се замразяват/изхвърлят.
Що не си против инвитрото, и там умират много оплодени яйцеклетки?

kalpazanka
01-16-2015, 19:44
но аз се интересувам от твоето лично мнение (не професионално) по въпроса.

Първа страница, мнението ми след включването на Fisherman. ;)

haritov
01-16-2015, 19:44
http://www.medicalvideos.org/videos/2808/surgical-abortion-end

това е жестоко...

калпазанке, работата ти е ужасна и обременяваща ) :
нейната работа е да помага на хората а тия дето искат аборт ще го направят със или без нея

по-добре е със нея щото може и сама да се опита да го прави ''майката''
в случая убиваш вестоносеца

haritov
01-16-2015, 19:46
Ами не знам, инвитрото убийство ли е? Щото там се оплождат десетки/стотици яйцеклетки и се ползват само няколко, другите се замразяват/изхвърлят.
Що не си против инвитрото, и там умират много оплодени яйцеклетки?

ти от де разбра каква ми е позицията в случая

както казах не заслужаваш да ти се орбъща внимание и няма и да ти бъде обърнато повече

yakuza_
01-16-2015, 19:46
че ти си жив Хитлер поне с тоя коментар до този извод стигам

по-добре Хитлер, отколкото комунист


той се ебава, но това не го прави по-малко кретен

не се меси когато хората с IQ по-високо от номера на обувките им, говорят

tori
01-16-2015, 19:47
разбрах на къде биеш за това да те питам ако убия някой без да усети нищо убийство ли е?
Така като поставиш въпроса, ми идва да те питам - ами Ескапела не е ли пак вид убийство? Защо е свободно достъпен, щом за убийство на човек ти дават 30 години затвор?

kalpazanka
01-16-2015, 19:48
Абе калпазанке, напиши ембриона в нормалните случай на аборт до какво ниво на развитие е достигнал. Щото оная гнусотия дето я беше постнала Ива беше с развити крайници вече, но си мисля че при 'нормалния' аборт не е чак такова нивото на развитието. Та, ако можеш да хвърлиш малко светлина по въпроса.

Пиша максимума- 12 г. с. Коремната стена се е затворила, има оформени крайници, главичка.
Поствам и снимка- http://media.snimka.bg/6005/018266153.jpg?r=0
Съкращенията отдолу: CRL (crown-rupm length) или разстоянието от главичката до седалището отговаря на GA Gestational age 12 седмици и 6 дни. Вече аборт не е разрешен.

Не съм гледала клипчето на Ива, ще се върна да го разцъкам.


нейната работа е да помага на хората а тия дето искат аборт ще го направят със или без нея

по-добре е със нея щото може и сама да се опита да го прави ''майката''
в случая убиваш вестоносеца

Един път да проявиш здрав разум.


[url]калпазанке, работата ти е ужасна и обременяваща ) :

Медалът има винаги две страни. Кеф ми е, когато бебешорът изплаче, кеф ми е, когато поздравявам родителите, кеф ми е, като правя ултразвук на бременни.

haritov
01-16-2015, 19:49
Така като поставиш въпроса, ми идва да те питам - ами Ескапела не е ли пак вид убийство? Защо е свободно достъпен, щом за убийство на човек ти дават 30 години затвор?

ескапела не прави аборт

Aeternal
01-16-2015, 19:49
Харитката го е яд още щото в раздел политика нацвъка едни глупости и се изнесе. Сега и тука се мъчи да наложи посредственото си интелектуално ниво и понеже не успява, се цупи. Отегчително.

haritov
01-16-2015, 19:53
Един път да проявиш здрав разум.


не се изсилвай

понякога чуждата гледна точка не винаги е грешна и това че едно решение е правилно не означава че няма друго по-добро

може и да си права че е по-добре аборт вместо сиропиталище нито нито аз сме живяли в такова но едва ли греша че можем да направим повече за тия в сиропиталищата до степен че децата да имат бъдеще

или да направим така че детето да може да бъде изгледано от младата майка

друг е въпроса че и да можем има друг който не го желае а ние не правим нищо

kalpazanka
01-16-2015, 19:54
ескапела не прави аборт

А оплодената яйцеклетка, която не може да се посели в променения от левоноргестрела ендометриум, да не би да не се заселва в царството небесно? Не отнемаш ли пак живот, вложен от Създателя?

Ivaaaaa
01-16-2015, 19:54
Медалът има винаги две страни. Кеф ми е, когато бебешорът изплаче, кеф ми е, когато поздравявам родителите, кеф ми е, като правя ултразвук на бременни.

доста си силна и смела явно ;д

haritov
01-16-2015, 19:59
А оплодената яйцеклетка, която не може да се посели в променения от левоноргестрела ендометриум, да не би да не се заселва в царството небесно? Не отнемаш ли пак живот, вложен от Създателя?

по твоята логика трябва да съм против мастурбацията при мъжете

нали знаеш какво е Бременност и кога настъпва

както казах нямам против презарвативите и другите гати пати

kalpazanka
01-16-2015, 20:01
^Двойни стандарти.

haritov
01-16-2015, 20:02
^Двойни стандарти.

не съм виновен че ме разбираш грешно

както казах съм против аборта

предполагам и аборт знаеш какво е та ескапела предизвиква ли аборт когато се употребява според листовката?

tori
01-16-2015, 20:03
ескапела не прави аборт
Същото е - оплодена яйцеклетка бива насилствено изхвърлена от тялото.
Лично според мен е все тая дали ще изджасаш един Ескапел в първите 72 часа или ще направиш аборт до 12тата седмица и шестия ден (съдя по приказки на кака), все едно бебе няма да се развие и роди. Не можеш да си окей с едното и против за другото. Не че нещо, просто е лееееко двулично. Бътхъртнати сте от клиповете на Ива, щото там, видиш ли, има ръчички и крачета и го вадят на части.
В такъв случай трябва едно 90 процента от фороня да се чувства кофти, щото е пил/е купувал Ескапел на женското. Не виждам на никой от вас да са му окапали веждите от срам.

NomNomNom
01-16-2015, 20:07
А оплодената яйцеклетка, която не може да се посели в променения от левоноргестрела ендометриум, да не би да не се заселва в царството небесно?
++


Да речем, че в даден момент в спермата на мъжа има един сперматозоид, който е по-як от другите, и той е такъв, и да речем, че е ясно, че той ще оплоди яйцеклетката. Или някой от другите милиони, в тоз момент.

Жената е в овулация. Има точно една конкретна яйцеклетка в този момент.

Тази яйцеклетка и сперматозоид могат да формират уникална камбинация от гени, която няма да се повтори при други яйцеклетки и сперматозоиди ( иначе всички братя и сестри щяха да си приличат като близнаци на различни възрасти)

Имаш 3 варианта :

- забременяваш и абортираш. Губиш точно това дете.
- оплодена яйцеклетка, пиеш ескапел. Губиш точно това дете.
- презерватив, спермата в кофата или фостата. Губиш точно това дете.

Единствената разлика между трите, която виждам, е физиологически и психически сътресения за майката.

Първото е да хванеш една работа и преди 3тия месец да кажеш - хора, отказвам се, нищо, че започнах.
Второто е да я приемеш и преди да си я започнал, да я откажеш.
Третото е да не я приемеш изобщо.

Но при всеки случай тя е единствена и уникална възможност, и във всеки един от 3те случая ти я ОТКАЗВАШ.

На всички от нас, ако на майка ни й бяха свършили не там където трябва, ами отвън, пак нямаше да ни има.

haritov
01-16-2015, 20:28
Същото е - оплодена яйцеклетка бива насилствено изхвърлена от тялото.
Лично според мен е все тая дали ще изджасаш един Ескапел в първите 72 часа или ще направиш аборт до 12тата седмица и шестия ден (съдя по приказки на кака), все едно бебе няма да се развие и роди. Не можеш да си окей с едното и против за другото. Не че нещо, просто е лееееко двулично. Бътхъртнати сте от клиповете на Ива, щото там, видиш ли, има ръчички и крачета и го вадят на части.
В такъв случай трябва едно 90 процента от фороня да се чувства кофти, щото е пил/е купувал Ескапел на женското. Не виждам на никой от вас да са му окапали веждите от срам.

++


Да речем, че в даден момент в спермата на мъжа има един сперматозоид, който е по-як от другите, и той е такъв, и да речем, че е ясно, че той ще оплоди яйцеклетката. Или някой от другите милиони, в тоз момент.

Жената е в овулация. Има точно една конкретна яйцеклетка в този момент.

Тази яйцеклетка и сперматозоид могат да формират уникална камбинация от гени, която няма да се повтори при други яйцеклетки и сперматозоиди ( иначе всички братя и сестри щяха да си приличат като близнаци на различни възрасти)

Имаш 3 варианта :

- забременяваш и абортираш. Губиш точно това дете.
- оплодена яйцеклетка, пиеш ескапел. Губиш точно това дете.
- презерватив, спермата в кофата или фостата. Губиш точно това дете.

Единствената разлика между трите, която виждам, е физиологически и психически сътресения за майката.

Първото е да хванеш една работа и преди 3тия месец да кажеш - хора, отказвам се, нищо, че започнах.
Второто е да я приемеш и преди да си я започнал, да я откажеш.
Третото е да не я приемеш изобщо.

Но при всеки случай тя е единствена и уникална възможност, и във всеки един от 3те случая ти я ОТКАЗВАШ.

На всички от нас, ако на майка ни й бяха свършили не там където трябва, ами отвън, пак нямаше да ни има.
добре аз съм против аборта какво става преди жената да забременее ми е все тая

NomNomNom
01-16-2015, 20:31
Аз съм против на децата да им се чува звук от устата под 9г. възраст, или поне да глобяват майките на шумните и плачещите деца, но за съжаление не мога да го забраня със закон.

kalpazanka
01-16-2015, 20:33
^Аз съм против да им крещят и да ги шамаросват, щот тва за мен е израз на родителско безсилие, ама...

NomNomNom
01-16-2015, 20:36
^ всъщност това май ми е по-неприятно , също доста често виждам озлобени срещу децата си майки, обиждат ги на пикла и ги гледат злобно.

haritov
01-16-2015, 20:38
Аз съм против на децата да им се чува звук от устата под 9г. възраст, или поне да глобяват майките на шумните и плачещите деца, но за съжаление не мога да го забраня със закон.

че ако 95% от хората по света сме съгласни с теб що да не се забрани?

те забраняват на жените да карат кола и да си веят косата при това наказанието е смърт и на тези места е напълно нормално и прието
ти за това се чудиш
:D

не си мислете че има невъзможни неща

пп
надявам се схванахте тънката ирония

NomNomNom
01-16-2015, 20:40
че ако 95% от хората по света сме съгласни с теб що да не се забрани?

те забраняват на жените да карат кола и да си веят косата при това наказанието е смърт и на тези места е напълно нормално и прието
ти за това се чудиш
:D

не си мислете че има невъзможни неща

пп
надявам се схванахте тънката ирония

Само че не 95% от хората са съгласни на това с косата :D а и на децата няма да се навият.