PDA

View Full Version : кандидатствена след 12 клас - журналистика



ponitass31
01-02-2015, 19:59
Здравейте! Регистрирах се в сайта, защото имам един въпрос, който напоследък ме вълнува все повече и повече, тъй като сега съм в средата на 10 клас и след има няма 2 години ще трябва да се кандидатства.
Насочил съм се към Журналистика като специалност, но се интересувам кога според вас е правилно да се започне подготовка и каква? Вие например как ще ме посъветвате? Бих се радвал, ако има някой по-голям, който вече учи да ме посъветва!
Предполагам, че ще трябва да започна уроци по Български и литература и по История, но нечие лично мнение и опит ще ми бъдат от голяма полза!
Благодаря предварително!

marilyn
01-03-2015, 22:41
Много ти е рано да мислиш за това. Сега е по-добре да се отдадеш на училище, купони, да понаучиш чужд език. За да влезеш "Журналистика" не ти трябва особена подготовка, можеш и без уроци. Аз уча в СУ и мога да ти отговоря на някои по-конкретни въпроси, ако те интересува нещо.

supersonic0
01-05-2015, 08:41
Аз ти препоръчвам да не записваш "Журналистика" като специалност, има далеч по-добри специалности, които ще те подготвят много по-добре и отдавна между факултета по журналистика и този по филология в СУ е прекратен спорът затова от къде излизат по-добрите журналисти.

marilyn
01-05-2015, 09:35
Това дали си добър журналист не се определя от образованието. Но във фжмк е интересно и има много свестни преподаватели. Да не забравяме и практиките. :)