PDA

View Full Version : Възпаление от тампони ?



ang3lix
01-02-2015, 22:11
Здравейте ! за първи път ползвах тампони преди седмица ползвах ги през целия цикъл нямах проблеми сменях ги на 2-3 часа но последния ден от цикъла нещо май се обърка .. когато си извадих последния тампон и след час два се появи нещо като лек сърбеж и лека болка
Чудя се да не би да съм алергична към тях при положение че ги сменях редовно пък и точно последния ден да ме засърби ...!? сега вече 2-3 дена съм така но вече имам и леко течение но то е безцветно така че ако може някой да ми каже дали е имал подобни проблеми как се е справил с тях и има ли някакво домашно лечение ?
Благодаря предварително :) !

NomNomNom
01-03-2015, 00:00
Ако имаш притеснения относно секрет, отивай при чичо доктор. Мисля, че без рецепта има вагинални таблетки за възстановяване на баланса на влагалищната среда.
Противогъбични кремчета също.
А сърбежа - възможно ли е да си се одраскала без да искаш , или наранила лекичко някак при поставянето/махането?
Безцветното течение е по-скоро симптом на здраве, стига да не тече в промишлени количества.

ang3lix
01-03-2015, 18:30
Ами възможно е майка ми днес ми каза че промивки с топла вода с малко сода и чай от лайка помага но ако не ми мине до няколко дни ще отида до аптеката и ще видя какво мога да взема

marilyn
01-03-2015, 21:55
Не е добра идея да си правиш такива промивки, защото така се унищожават и "добрите" бактерии във влагалището. Именно те предпазват от инфекции. Отиди на лекар.