PDA

View Full Version : Училища с прием след 8 клас



desislava16
01-03-2015, 09:42
Здравейте,драги читатели! :D Не съм запозната с този сайт,така че ако имам някакви грешки ме извинете. Аз съм 8 клас и искам да намеря някакво училище с прием след 8 клас.С засилено изучаване на биология,химия и английски защото имам намерение на заминавам в чижбина. Някакви съвети,да знаете някакво такова училище. :) иначе успеха ми е смея да кажа доста добър 6.00.

flearness
01-09-2015, 20:51
От кой град си? Ако си от София,в НПМГ има 3 паралелки с интензивно изучаване на биология,химия и английски. Във 2-ра АЕГ има същата паралелка,но и с испански език (не вярвам да има места). 119 СОУ има почти същата паралелка,но и с география.

desislava16
01-11-2015, 16:05
Здрасти,пак съм аз.Нещо не мога да влезна в моя профил затова направих нов.Междудругото съм от смолян.А тези училища където си дала не са ли с прием след 7-ми клас,а аз търся след 8-ми.Защото ако влезна в тях по-късно сигурно те ще са зимали някакъв много сложен материал,а аз трябва да наваксвам незнам дали ще мога. :D :( :(

flearness
01-12-2015, 00:16
http://www.rio-sofia-grad.com/web_folders/appl_files/2014_docs/profilirani_8klas.pdf Ето списък с училища, за които е обявено, че приемат,но сред паралелките не виждам точно предметите, които искаш.В повечето училища с кандидатстване след 7-ми клас приемат и след 8-ми клас (ако има места и ако имаш нужния брой часове по предметите-второто не е задължително навсякъде).Трябва да попиташ какви са условията за прием в съответните училища,които те интересуват.