PDA

View Full Version : ВАЖНО ! При откраднат или загубен IPhone



emostylegirl
01-03-2015, 22:23
Здравейте.От няколко дни много хора ми казват,че намират или губят Айфони и реших да пусна тази тема.Лично аз имам от 2 години,заключила съм го с парола,пазя си го,но ме е страх какво ще стане ако го загубя или ми го откраднат.Мислех,че с паролата и сигурно,обаче ако го занесат на ремонт там ги разкодирват.После си казах,че има GPRS и нали самият телефон си има код уникален по себе си и го имам на кутията и на договора и ако ги дам на полицията ще го намерят и ще докажа,че апарата е мой като влязат в настройки пише този уникален код.Казах си,че то с полиция е несигурна работа.Чух за една програма Find my IPhone,но я нямам и не знам на телефона или на компютъра да я инсталирам и то принципно ще ми показва само светеща точка къде се намира,но в дадения блок живеят поне 100 човека,аз няма как да ходя от апартамент на апартамент и да правя обиск.Също така не използвам Icloud,защото колкото и да питам пак не разбирам какво е и как да качвам информация на него,с кого се споделя тя и дали може да си сложа там приложенията,за да имам повече памет в телефона,чувала съм че чрез него човек може да си открие телефона.Може ли да ми обясните по най-нормален начин без сложна терминология ако не дай си Боже нещо се случи как да си върна телефона ?

Black SyM Bellamy
01-04-2015, 17:32
За да я имаш тази опция Find my IPhone трябва да имаш профил или да си направиш такъв във iCloud.Този уникален код който е в настройките в телефона до колкото знам може да го променят (някой който си разбира) Това е което знам тъй като имам iPhone 4 :) И все пак не можах да разбера какъв ти е въпроса ?
Сега погледнах на моя като си излязох от iCloud и тази опция Find my IPhone пак си я имам :)
Не знам кака ти я нямаш :)

emostylegirl
01-05-2015, 19:40
Аз вече се оправих ,поиграх си 3-4 часа с телефона и в интернет четох за нещата,които питах.Имам си Find my IPhone и си го пуснах и се регистрирах в Icloud и си го ползвам,само че пак не е гаранция ,че при открадване ще си го върна,защото то нали си пускаш от сайта,че е откраднат и го заключваш и като човека не ти знае паролата не може да работи с него и може да напишеш на екрана номер на който да ти звънне и да ти го върне,но пак разчитаме на доброто му сърце,защото може да го метне в някой кош.
Въпросите ми ,който не си ми разбрал бяха :

Какво е Icloud и за какво се излолзва ? Вече разбрах.

Как да си върнеш телефона ако ти го откраднат,като не е сигурно,че дори да го заключиш да не може да се ползва ,че човека 100% ще реши да го върне.

Arendatora
01-19-2015, 18:57
Не забравяйте за недостатъка на iCloud като си го правите тъй като ако го изгубиш/откраднат ти го, не могат да стигнат до началния екран следователно не могат да ти проследят телефона.Относно самото проследяване то става като ти вземат IMEI кода на телефона пускат го за издирване и когато се проведе разговор а дори не е и нужно да ти вдигнат достатъчно е да чуе един сигнал и ще го засекат и ще му цъфнат на вратата.Преди време си бях загубил телефона и процедурата беше както я описах,миналата седмица една съученичка също си изгуби телефона и процедурата е била същата отиваш с документите вземат IMEI кода и чакаш възмездие.