PDA

View Full Version : настройки на интернет :(



keleshlesh
01-04-2015, 16:55
Привет, имам проблем с настройките на интернета.. не мога да си пусна нет на лаптопа (с кабел), взех си ip-то и мак адреса от доставчика, но когато си отворя cmd-то, за да видя и останалите неща, ми дава друго ip и не знам кое трябва да въведа, но и с двете пробвах пак не става, трябва ли да въвеждам днс- сървър..

npp
01-04-2015, 17:45
по принцип, когато някакво устройство се връзва за първи път към такава мрежа, е добре да се въведат всички необходими настройки, които доставчикът е посочил, обикновено това са: ip, mask, dns и gateway, след това, веднъж въведени, при осъществяване на успешна връзка с доставчика, mac адресът на устройството се запаметява от доставчика, и повече няма нужда да се въвеждат другите настройки(т.е. ip, mask, dns и gateway), независимо дали същата операционна система ще се преинсталира или ще се инсталира друга

keleshlesh
01-04-2015, 18:04
дадоха ми само мак и ip, друго не а и лаптопа го връзвам за пръв път .. след като въведох каквото знам, като цъкна да видя информация за мрежата на едно място пише, че DHCP не е разрешен.. а не разбирам чак толкова, че да знам дали това е проблема

SprayPaint
01-05-2015, 03:07
Звънни на доставчика

JDeel
01-05-2015, 16:11
На лаптопа нищо недей да му правиш, просто си вземи един рутер, настрой го и си щракай с пръсти :)

npp
01-05-2015, 16:27
дадоха ми само мак и ip, друго не а и лаптопа го връзвам за пръв път .. след като въведох каквото знам, като цъкна да видя информация за мрежата на едно място пише, че DHCP не е разрешен.. а не разбирам чак толкова, че да знам дали това е проблема

mac адрес ли имаш предвид, или mask?!, защото ip-то и mask се настройват от 'Local Area Connection (Properties)' --> 'Internet Protocol TCP/IP(v4) (Properties)', докато mac адресът може да се настройва от 'Local Area Connection (Properties)' --> 'Configure...'

keleshlesh
01-05-2015, 19:51
mac адрес, който настройвам от конфигурацията и въвеждам на Network address, a ip-то и mask-a от ipv4.. тези 2 процедури ги извърших многократно, но не знам дали ми трябват днс сървъра и шлюз

npp
01-05-2015, 22:45
mac адрес, който настройвам от конфигурацията и въвеждам на Network address, a ip-то и mask-a от ipv4.. тези 2 процедури ги извърших многократно, но не знам дали ми трябват днс сървъра и шлюз

най-добре е да попиташ интернет доставчика си за настройките, врътни им един телефон (ако са ти оставили някакъв номер) и ги питай какви настройки трябва да се въведат освен ip-то и mac адреса - кажи им, че си се опитала да се свържеш, като си повторила процедурите няколко пъти, но не се е получило, а и, така или иначе, те са единствените, които биха могли да знаят dns, mask, и gateway (в случай че трябва да се въведат такива)