PDA

View Full Version : Моето учение



uhnji
01-04-2015, 18:08
Виждате в заглавието, че моето е учение, а не религия, защото отхвърля всички религии и приема Бог.Аз отхвърлям будизъм, християнство, ислям и всички други религии.Аз приемам Бог.За мен всичките религии са култове, които заблуждават ума, карат хората към варварщина, войни и разруха.За мен Бог е един - там на небето и след като умра ще го видя и Той ще ни дава всички блага и желания, които пожелаем, но просто трябва да сме добри в живота.Душата ни ще отива горе.А душите на грешниците ще се реят из пространството на где ги вятър отвее.Разбира се, аз оценявам Иисус и неговото дело, делото на Буда, делото на Мохамед, почитам ги, уважавам.Уважавайте ги и вие.Религията е за хората, които не знаят в какво да вярват и вярват в нея.Вярващите вярват в Бог.Не съм пророк, месия или проповедник, но следвам пътя на логиката.Не вярвам, че Той ни е създал от кал, а вярвам че Той е създал всичко и посредством нас.Не казвам да палите църкви, джамии и светилища на други богове, но Той е само един и или ще го видим след смъртта си, или той е невидим за нас.

Auriss
01-04-2015, 18:58
делото на мохамед уважаваш ? кое по-точно ? масовите убийства или изнасилването на деца ?

haritov
01-04-2015, 19:12
делото на мохамед уважаваш ? кое по-точно ? масовите убийства или изнасилването на деца ?

какво общо има исляма с убийствата?

Auriss
01-04-2015, 19:19
ако христос беше клал на поразия и изнасилвал деца, пак ли щеше да ми задаваш същия въпрос ? Ислямът е продължение на 'философията' на мохамед - неслучайно допреди няколко десетилетия се е наричала мохамеданизъм религията, не ислям.

а мохамед е клал. И е изнасилвал деца. Конкретно той. Не говоря за религията тук, а конкретно за личността му.

Какъв ти е въпросът ?

haritov
01-05-2015, 04:53
ако христос беше клал на поразия и изнасилвал деца, пак ли щеше да ми задаваш същия въпрос ? Ислямът е продължение на 'философията' на мохамед - неслучайно допреди няколко десетилетия се е наричала мохамеданизъм религията, не ислям.

а мохамед е клал. И е изнасилвал деца. Конкретно той. Не говоря за религията тук, а конкретно за личността му.

Какъв ти е въпросът ?

тук говорим за религия
щото и божия наместник на земята не е бил по-добър

аз самия не знам да е клал покажи ми от къде ги чете тия неща

npp
01-05-2015, 16:52
вяра значи да си верен поне на доброто, ако не на Онзи, Който наистина е истинският Бог, защото истински(те) Светии са онези, които обичат своите съжители дотолкова, че не биха искали да се случи нищо лошо на никого, и затова не предпочитат да се доверяват на богове, които не са съвсем добри, но предпочитат да търсят и да следват само Онзи Бог, Който наистина е абсолютно добър и ни най-малко зъл, ето защо те имат истинския Господ Бог, защото съвършената любов в тях, която те имат/проявяват към всички други човеци, ги кара да търсят съвършено спасение за всички, и ги прави да не могат да се примирят с неспасението/погибелта, дори и (когато става въпрос) само за един човек, така щото както техният/истинският Бог е вселенски, така и тяхната любов е всеобхватна/вселенска - те дори промислят спасение за всички онези, които никога не са виждали и не познават, но (все пак) съществуват на света/вселената

espada
01-05-2015, 19:09
имам демон в мен ;д

npp
01-05-2015, 22:54
всеки зъл дух може да бъде изгонен чрез вяра в Исус

defender
01-06-2015, 16:11
Слушайте само учението на ДокторСатан666

ПП: да се преподава в час на класния.

an7raks
01-06-2015, 20:29
всеки зъл дух може да бъде изгонен чрез вяра в Исус

При раковите образувания върши ли работа?

defender
01-06-2015, 21:20
При раковите образувания върши ли работа?



нпп май е бил възкресен след нещо такова, съмняваш ли се

https://www.facebook.com/video.php?v=892694607420401

npp
01-06-2015, 23:20
При раковите образувания върши ли работа?

и още как, молитвата към Отца за спасение чрез Исус Христос е много силна

DoctorSatan666
01-07-2015, 08:22
Слушайте само учението на ДокторСатан666

ПП: да се преподава в час на класния.
Съмнявам се, че може да наречеш моята концепция за света учение. Липсва основната черта на всяко учение - предписателната. Бих казал, че моето е по-скоро анти-учение, понеже главния принцип не е в кохерентното надграждане на идеи, а тъкмо в обратното - тяхната дезинтеграция. Въпрос на семантика, разбира се...

DarkTemplar
01-07-2015, 08:43
Съмнявам се, че може да наречеш моята концепция за света учение. Липсва основната черта на всяко учение - предписателната. Бих казал, че моето е по-скоро анти-учение, понеже главния принцип не е в кохерентното надграждане на идеи, а тъкмо в обратното - тяхната дезинтеграция. Въпрос на семантика, разбира се...
Сега му го преведи на разбираем за него език, че иначе едва ли ще схване какво си искал да кажеш.

defender
01-07-2015, 10:59
Съмнявам се, че може да наречеш моята концепция за света учение. Липсва основната черта на всяко учение - предписателната. Бих казал, че моето е по-скоро анти-учение, понеже главния принцип не е в кохерентното надграждане на идеи, а тъкмо в обратното - тяхната дезинтеграция. Въпрос на семантика, разбира се...

готино подбран аватар, подбран никнейм, спазване правилата за правопис, характеризираш и описваш своето (не)учение, което е невъзможно ако наистина нямаше концепция за него - абе ти всъщност си един доста подреден човек.

ПП: както казваше в друга тема:
"А дали просто не се гледаш с предубеждението, че нямаш предубеждения?" - ама отнесено за твоето (не)учение.

Иначе виж го Дарки, под тебе е демонстрирал чиста злобичка - ето това вече му се вика неучение, пълна вътрешно-човешка разруха.

DarkTemplar
01-07-2015, 12:33
Дефенди, ти си толкова ощетен откъм разум, че обикновено предизвикваш съжаление, не злоба.

defender
01-07-2015, 13:11
"Истинското" учение и истинските "светии", хихи

http://youtu.be/3l-X-RgRHiQ


ПП: истински "свидетели"

(особено бай Желязко накрая)

DoctorSatan666
01-07-2015, 13:28
готино подбран аватар, подбран никнейм, спазване правилата за правопис
Тия неща съвсем не са част от "учението" ми. Те са само инструмент на речевия дискурс, както и изпълняват други функции, предназначени за мои си цели. Сатанинския аватар и никнеим не са нито задължителни, нито препоръчителни. Те изобщо нямат връзка с това, което искам да кажа. Правилата за правопис използвам само за целите на правилната комуникация и избягване на недоразумения. По същия начин както за да отрежеш едно парче салам, ти трябва остър нож. Тоест, по принцип не е задължително или препоръчително да имаш нож, но ако целта ти е да режеш нещо, е необходимо да имаш нож. Същата работа е и с комуникацията - и ако писането е като нож, то правилата за правопис са като точилото, което прави ножа остър.

характеризираш и описваш своето (не)учение, което е невъзможно ако наистина нямаше концепция за него
Аз не съм казал че няма концепция за него, но че тази концепция няма универсални битови и небитови предписания, както е с другите учения, а е предимно теоретична и обяснителна, без да насажда убеждението, че "Нещо трябва да бъде така и само така, или че някой трябва да бъде точно едикакъв си и да прави едикакво си". Иначе всяко учение си поставя за цел да обясни света и човека, и в този смисъл и моето, каквото и да е там, е вид учение. Както казах, въпрос на семантика.
Като ми кажеш учение обаче, веднага се сещам за учител и ученик, а това ми подсказва че учението по дефиниция има заложено в себе си необходимост от самото себе си, тоест има нужда от преподаване, от придобиване и предаване на познание - самото учение се изживява за полезно, а оттам и предаването му на други хора се счита за необходимо. И тук е разликата с моето "учение" - аз не давам "правилни" наставления за това как да живееш живота си, и как бих, след като не вярвам, че има обективен критерий за правилност на каквото и да е, извън рамките на предварително зададена цел. Моето учение няма цел; няма абсолютни величини и догми; няма я идеята за постигане на някаква крайна полза или удовлетворение; при него няма учители и ученици, защото няма как някой да се изживява като знаещ/незнаещ или достигнал/недостигнал нещо, и в същото време да е част от това "учение". На това "учение" също така няма как да има последователи, защото такава концепция е несъвместима с психиката на хора, които "следват". Изобщо ученията са продукт колкото на лични, толкова и на колективни процеси, а последните съвсем не играят роля върху формирането не моята концепция. Даже нещо повече, изключването на колективния фактор е необходимо условие, за осъзнаване на тая концепция. Та затова казах, че моето е по-скоро анти-учение. Затова и ми е толкова трудно да ти предам дори малко от него с думи, защото не се иска разбиране и вникване в думите, а промяна на съзнанието, т.е. нещо което изобщо не зависи от мен. Всъщност всичко което казвам, всеки го знае вътрешно, но на едно съвсем различно ниво на осъзнаване, много далеч от ежедневното, социално-емоционално, problem-solving съзнание.

defender
01-07-2015, 13:38
Тия неща съвсем не са част от "учението" ми. Те са само инструмент на речевия дискурс, както и изпълняват други функции, предназначени за мои си цели. Сатанинския аватар и никнеим не са нито задължителни, нито препопъчителни. Те изобщо нямат връзка с това, което искам да кажа. Правилата за правопис използвам само за целите на правилната комуникация и избягване на недоразумения.

ми едно от важните предпоставки едно нещо (учение или (не)учение) да е истина е то да може да отговаря на реалността и да може да се прилага към всички сфери на живота - духове или битов (и то по адекватен и ползотворен начин).
А ти се проваляш още в дребните детайли, а кво остава да ти се доверим за важните неща.

ПП: Ти ми казваш, че това, което говориш е истината, ама това или онова не се отнасят към него, само били за да се изразяваш или да не влизаш в недоразумения - ами извинявай, ама че то това е в съществото на живота бе брат.

DoctorSatan666
01-07-2015, 14:31
Опитвам се да ти обясня възможно най-нагледно , но изглежда няма шанс да ме разбереш. Е, в крайна сметка не се и налага.

defender
01-07-2015, 14:43
как да разбера нещо, което е толкова разплуто, това за мен си е едно напасване както ти харесва на тебе, но за съжаление те откъсва практически от света.

Да и на мен ми се иска да живея и да гледам на света като в приказката за "Принца и спящата красавица" и да си създам такова неучение, ама си остава само приказка, колкото и добре да ми звучи.

та твоето неучени ми изглежда нещо подобно. Същия си като обикновените хора, просто си навиваш, че си факир на някакво неучение за разлика от другите, да, изглежда обичаш да се открояваш и на това ти му викаш индивидиум, ами хубава, браво, това е готино, но кофтито е че е само в мислите ти, а на практика приложено ти си си като нас обикновените, просто се изживяваш някак си по-различно - на всичко слагаш представка "не" - като например (не)учение.

на тебе сякаш (не) ти дава смисъл на съществуването и те откроява .

npp
01-07-2015, 15:12
никакво учение/неучение, но милиарди човешки и други одушевени същества се нуждаят от спасение, дори и вие, замислете се само какво би могло да се случи с вас ако истинският Господ Бог не ви спаси за изобилен и вечен живот?!, вярата се състои поне в това да желаеш всичко най-добро на другите от сърце, но не и зло, обаче ако някак си, без значение точно как, предпочиташ/правиш някой да погине, тогава, дори и ако е под формата на свещена духовна/религиозна дейност в името на бог, това Истинският ще отчете като неправда/грях, а всеки такъв грях, който не е преустановен, е смъртен, защото такова духовно беззаконие докарва вечна смърт, например как ще речеш обичам човеците/одушевените същества, ако в същото време в сърцето си таиш учение, примерно онова за кармата, според което всяка душа на вселената е принципно обричана да страда неминуемо в продължение на милиарди години - не е ли това гибелна ерес?!

defender
01-07-2015, 15:24
примерно онова за кармата, според което всяка душа на вселената е по принцип неминуемо обречена да страда в продължение на милиарди години - не е ли това гибелна ерес?!

ами всеки носи последствията от делата си, в този живот тези последствие са временни, защото тук има време и всичко е изменяемо и Бог ни дал време за да видим грешките си и да се стараем да ги променим, в другия живот е вечно, защото там вече няма време, няма изменяемост, няма и стареене. Но това не е карма, а съда на сърцата ни над мислите ни. Тоест съда на Божия образ в нас над свободната ни воля, която се изрязва в начина ни на мислене, възприемане и начина на действие.

Доктор Сатан например е останал само с начина на мисленето, но в действието на практика учението му куца.

DoctorSatan666
01-07-2015, 15:41
как да разбера нещо, което е толкова разплуто, това за мен си е едно напасване както ти харесва на тебе, но за съжаление те откъсва практически от света.

Да и на мен ми се иска да живея и да гледам на света като в приказката за "Принца и спящата красавица" и да си създам такова неучение, ама си остава само приказка, колкото и добре да ми звучи.

та твоето неучени ми изглежда нещо подобно. Същия си като обикновените хора, просто си навиваш, че си факир на някакво неучение за разлика от другите, да, изглежда обичаш да се открояваш и на това ти му викаш индивидиум, ами хубава, браво, това е готино, но кофтито е че е само в мислите ти, а на практика приложено ти си си като нас обикновените, просто се изживяваш някак си по-различно - на всичко слагаш представка "не" - като например (не)учение.

на тебе сякаш (не) ти дава смисъл на съществуването и те откроява .
> Отричаш науката като цяло.
> Правиш ми някъв жалък опит за психоанализ


http://prikachi.com/images/880/7833880b.jpg

npp
01-07-2015, 18:03
ами всеки носи последствията от делата си, в този живот тези последствие са временни, защото тук има време и всичко е изменяемо и Бог ни дал време за да видим грешките си и да се стараем да ги променим, в другия живот е вечно, защото там вече няма време, няма изменяемост, няма и стареене. Но това не е карма, а съда на сърцата ни над мислите ни. Тоест съда на Божия образ в нас над свободната ни воля, която се изрязва в начина ни на мислене, възприемане и начина на действие.

Доктор Сатан например е останал само с начина на мисленето, но в действието на практика учението му куца.

какво значи карма?!, това е все едно да ти кажат, че има съдба наместо жив Бог на доброто, едва ли не съдбата на човеците се ръководи от някаква си природа - нещо, което не е живо от само себе си, но от него едва ли не са произлезли всички, и то ги е превърнало в жертви на собственото си несъвършенство поради това че самото то представлява просто някакъв механизъм от случаен и хаотичен сблъсък на супер тъпи елементарни частици - т.е. физика на хаоса, но ето как хората можеха да бъдат добри, защото досега е имало/имаше и добри хора, макар и те да са били/да бяха някакъв малък процент, което е още едно доказателство, че има Нещо живо отвъд законите на механиката, и ако Неговата воля е всички да получат изобилен и вечен живот колкото се може по-скоро, то кои сме ние, че да се противопоставяме на онова, което е пълно спасение за всички?!, обаче учението за кармата е едно от нещата, чрез които се противоречеше на истинския Бог и Неговото пълно решение на проблемите, защото обричаше всяка една душа на вселената да преминава през милиони неизбежни последователни раждания и смърти най-напред чрез някакви три обвързаности наричани гуни, които едва ли не просто държали душата и я водили по този път - това е учението за кармата според оригиналния му произход, който е ведическата/индийската духовна/религиозна традиция, тъй като във ведите се говори не само за карма, но и за други неща, такива като трите гуни и самсара, които (според същия източник) са една система/единен механизъм с нея, и въобще все неща, които (неслучайно) дори не фигурират в библейските писания като нещо свято/от Бога, или казано с други думи, какво ако всички бъдат мъчени в продължение на хилядолетия, макар и уж под формата на правосъдие/справедливост, без страданията им да бъдат съкратени - ще има ли някаква полза от преживяната болка/мъка ако, според както и е писано, истинският Бог винаги унищожава и ще унищожи всяка форма на злото, дори и лошия опит(лошите спомени), а само лукавият е поддръжник на злото и сетнината му е да бъде напълно унищожен?!, или казано с други думи, каква полза от това да мачкаш чисто злато с огромни преси и валяци върху чакъл и пясък, ако после ще трябва да го пречистваш от частиците пясък и чакъл, които са се впили в златото, и с които то се е примесило при процеса на екстремно пресоване, смачкване и раздробяване?!

defender
01-07-2015, 20:29
> Отричаш науката като цяло.
> Правиш ми някъв жалък опит за психоанализ

мда ве, на тебе,
на тебе кой може ти направи анализ, ти сигурно и детектор на лъжата ще излъжеш.
ще ходя се занимавам с глупости, просто си говоря.

defender
01-07-2015, 20:34
какво значи карма?!, това е все едно да ти кажат, че има съдба наместо жив Бог на доброто, едва ли не съдбата на човеците се ръководи от някаква си природа - нещо, което не е живо от само себе си,

да, така е, това е все едно да кажеш, че богът ти спи, а дявола през това време си разиграва баджаците.

defender
01-07-2015, 22:41
Какво става, когато ДокторСатан666 става със задника нагоре?

ДокторСатан999

демек оправя се.


Какво става, когато ДокторСатан666 става със задника нагоре?
сензора за движение на телефона му се настройва правилно.

ПП: Ай докторе, напиши една гатанка и ти. хихи

npp
01-08-2015, 10:38
да, така е, това е все едно да кажеш, че богът ти спи, а дявола през това време си разиграва баджаците.

не може и да няма някаква причина, поради която човеци(те) страдаха в продължение на хилядолетия досега, а ако истинският Бог беше напълно буден, тогава едва ли щеше да допусне да има зло на света, или ако домакинът е напълно буден, би ли допуснал крадец да влезе в къщата му и да го ограби?! (Матей 24:43)

докторчето е като интелектуален еквилибрист, а ти сякаш и веднъж не изповяда всеобщото спасение в Онзи, Който наистина е истинският Господ Бог, а във вярата е така, че трябва нещо добро да се работи, с което да се допринася за (тази) Св. кауза, и ако не друго, то поне (може) да се свидетелствува Истината, сиреч Неговата Правда

espada
01-08-2015, 10:51
За какво ми е да следвам учение? С какво би ми помогнало в развитието ми като личност? За какво би ми било нужно въобще?

DoctorSatan666
01-08-2015, 11:19
Какво става, когато ДокторСатан666 става със задника нагоре?

ДокторСатан999

демек оправя се.


Какво става, когато ДокторСатан666 става със задника нагоре?
сензора за движение на телефона му се настройва правилно.

ПП: Ай докторе, напиши една гатанка и ти. хихи

Какво става, когато дефенфър става със задника нагоре?
Хомо-приятелят му го посреща отзад.

defender
01-08-2015, 13:09
Какво става, когато дефенфър става със задника нагоре?
Хомо-приятелят му го посреща отзад.

Какво става когато ДокторСатан говори за хомосексуалисти?
Опъва палатката.


ПП: майтап бе докторе, ти си пич.

defender
01-08-2015, 13:17
не може и да няма някаква причина, поради която човеци(те) страдаха в продължение на хилядолетия досега, а ако истинският Бог беше напълно буден, тогава едва ли щеше да допусне да има зло на света, или ако домакинът е напълно буден, би ли допуснал крадец да влезе в къщата му и да го ограби?! (Матей 24:43)

защо тогава хората страдат като не са виновни за нищо, защо твоя спящ бог е трябвало да ни създава след като е знаел, че после ще заспи и дявола ще ни гърчи. Това е гадно.

DoctorSatan666
01-08-2015, 13:33
За какво ми е да следвам учение? С какво би ми помогнало в развитието ми като личност? За какво би ми било нужно въобще?

Защо не следваш Истинския Бог Отец Исус? Не знаеш ли, че ако не следваш написаното в Светото писание, извършваш грях срещу божиите заповеди и ще страдаш вечно. Затова трябва да приемеш Исус, за да не бъдеш наказан, задето нарушаваш заповедите дадени от Бога.... който всъщност е Исус..... О не, чакай, нямах това предвид.

espada
01-08-2015, 14:44
Защо не следваш Истинския Бог Отец Исус? Не знаеш ли, че ако не следваш написаното в Светото писание, извършваш грях срещу божиите заповеди и ще страдаш вечно. Затова трябва да приемеш Исус, за да не бъдеш наказан, задето нарушаваш заповедите дадени от Бога.... който всъщност е Исус..... О не, чакай, нямах това предвид.

Не разбирам. На забавен ли се опитваш да се направиш с това тъпанарско ексцентрично отношение или какво?

defender
01-08-2015, 14:48
Не разбирам. На забавен ли се опитваш да се направиш с това тъпанарско ексцентрично отношение или какво?

аз мисля, че той тук се ебава не с тебе, а с християните, ама иначе толкова готино звучи, когато излиза от устата на доктора, аз се насирам от смех, страшни интерпретации твори.

npp
01-08-2015, 17:12
защо тогава хората страдат като не са виновни за нищо, защо твоя спящ бог е трябвало да ни създава след като е знаел, че после ще заспи и дявола ще ни гърчи. Това е гадно.

Бог е промислил всичко и е намерил възможно най-доброто решение - просто не може да има по-добро от това според наличните условия/обстоятелства, например ако беше сътворил всичко постепенно, тогава това щеше да отнеме хилядолетия до създаването на човека, появата на човешкия род и многомилионна популация от хора, понеже ако трябваше да почива след всеки един от шестте дена на сътворение(то), тогава това щеше да Му отнеме примерно около 5 хилядолетия докато успее да създаде човека, а така после щеше да е необходимо да изминат още десетки векове до появата на милиарди човеци, плюс това Той е определил само до не повече от около 5-6 възможни хилядолетия за греха, понеже не е възможно (за) лукавия(т) да царува за повече време, и също така Бог е направил властта/силата на "тъмнината" да се разсее до максимум така щото опустошенията да бъдат сведени до минимум - така е разпределил всичко, че страданията да бъдат съкратени до колкото се може повече, като е дал на човеците възможността да работят за ускоряване на процеса на всеобщо спасение в Неговия Син, Исус Христос, чрез вяра, така че едно е да се роптае, а друго - да се взима участие в Христовите страдания за осигуряването на пълно спасение за изобилен и вечен живот на всички

uhnji
01-09-2015, 15:41
Ни съ бийти в темата ми бе!Учението ми учи да сме добри, не да са бием пред блокове и зад клавиетури!К?

uhnji
01-09-2015, 15:41
И да пишем грамотно...

DoctorSatan666
01-10-2015, 01:26
Ни съ бийти в темата ми бе!Учението ми учи да сме добри, не да са бием пред блокове и зад клавиетури!К?

Това звучи доста назидателно. Следващия път пробвай поне малко да влезеш в ролята си, г-н фейл трол.

uhnji
01-11-2015, 09:27
Сори...и без туй станаха доста спамовете, та...оу, забравих да спомена, че всеки отива след смъртта си там където вярва.npp наистина ли вярваш, че Му е отнело 6 дена, направил ни е от кал, Адам измислил имена на животните и други художествени измислици в светото писание?Тъй като съм толерантен към всяка една религия, защото смятам, че хората не могат да си обеснят как са се пръкнали и са си измислили свети книги, градове и други глупости.И няма лукав, такъв, онакъв, демони, екзорсизъм и такива неща.Оф.Отивам да се утеша при Мотикаря...

npp
01-12-2015, 11:50
Сори...и без туй станаха доста спамовете, та...оу, забравих да спомена, че всеки отива след смъртта си там където вярва.npp наистина ли вярваш, че Му е отнело 6 дена, направил ни е от кал, Адам измислил имена на животните и други художествени измислици в светото писание?Тъй като съм толерантен към всяка една религия, защото смятам, че хората не могат да си обеснят как са се пръкнали и са си измислили свети книги, градове и други глупости.И няма лукав, такъв, онакъв, демони, екзорсизъм и такива неща.Оф.Отивам да се утеша при Мотикаря...

истинският Бог е преценил всичко много добре, така щото да може да го доизкара докрай във възможно най-кратки срокове и при възможно най-минимални опустошения, като е сътворил цялото вселенско творение само за шест дена, а и ти знаеш, че е съвсем типично за човека да измисля звукови/буквени имена на всяко нещо за да го посочва/назовава, как казваш, че няма дявол, след като толкова много хора се оказаха зли, при положение че не са били такива когато са се родили?!, иначе относно това че досега имаше и (уж) "свещени" писания измислени от човеци, а не дадени от истинския Бог, наистина е така, обаче онези, които причиняват зло на ближния си, може и да не отидат директно в Рая, дори и ако вярват, че ще отидат там

haritov
01-12-2015, 21:05
истинският Бог е преценил всичко много добре, така щото да може да го доизкара докрай във възможно най-кратки срокове и при възможно най-минимални опустошения, като е сътворил цялото вселенско творение само за шест дена, а и ти знаеш, че е съвсем типично за човека да измисля звукови/буквени имена на всяко нещо за да го посочва/назовава, как казваш, че няма дявол, след като толкова много хора се оказаха зли, при положение че не са били такива когато са се родили?!, иначе относно това че досега имаше и (уж) "свещени" писания измислени от човеци, а не дадени от истинския Бог, наистина е така, обаче онези, които причиняват зло на ближния си, може и да не отидат директно в Рая, дори и ако вярват, че ще отидат там
приятел на тоя свят няма студ
студ наричаме онова чувство когато ти липсва топлина и трепериш но дефакто при абсолютна нула не съществува нищо

дори и 1градус по келвин да е пак има топлина

също така няма и мрак
мрак наричаме липсата на светлина дори и най-тънкия лъч светлина пронизва мрака и се забелязва

а бог е любов злото което наричаш ти не е наличието на дявол а липсата на бог или каквото и да е там според религията на хората

uhnji
01-14-2015, 16:44
А тъй, Харитов, npp, дано си трол...иначе отивам при Жорката...

dreamwalker
01-14-2015, 21:14
ако христос беше клал на поразия и изнасилвал деца, пак ли щеше да ми задаваш същия въпрос ? Ислямът е продължение на 'философията' на мохамед - неслучайно допреди няколко десетилетия се е наричала мохамеданизъм религията, не ислям.

а мохамед е клал. И е изнасилвал деца. Конкретно той. Не говоря за религията тук, а конкретно за личността му.

Какъв ти е въпросът ?

Стига с това "Мохамед е колил и изнасилвал деца". Bullshit bores me to death. Аз имам въпрос. Въпросът ми е: Кого е колил и кого е изнасилвал? Посочи. Искам да посочиш източник. Един казал нещо, стотина се изреждат да го повторят...

DoctorSatan666
01-14-2015, 21:44
приятел на тоя свят няма студ
студ наричаме онова чувство когато ти липсва топлина и трепериш но дефакто при абсолютна нула не съществува нищо

дори и 1градус по келвин да е пак има топлина

също така няма и мрак
мрак наричаме липсата на светлина дори и най-тънкия лъч светлина пронизва мрака и се забелязва

а бог е любов злото което наричаш ти не е наличието на дявол а липсата на бог или каквото и да е там според религията на хората
По принцип съм забелязал, че правиш малоумни изказвания, но това е като бъркоч от неяснота, грешно имплициране и повърхностни аналогии.
Какво общо имат човешките възприятия с обективната действителност? Човешкото усещане за студ си има причина - измяна в температурата, съвсем физично явление. Същото е и със светлината. Къде се вписва бог? Има ли физично, измеримо проявление? Тогава какво се опитва да докаже тази аналогия?
И какво ще рече бог е любов? Какво е любов тогава? Някакво общо понятие, символ на удовлетворението на всичките човешки желания и страсти? Някакво дълбоко, мистериозно чувство за свързаност със света? Може би любов към близките, към обществото, към живота като цяло? А може би е в нещо по-простичко, както любовта към парите? Къде се вписва образ като Джийзъс във всичко това, или които и да е друг религиозен персонаж? Как така се прави паралел между изцяло субективното и имагинерно разбиране за добро и зло (оттам и "любов"), и обективни явления като светлина и енергия на телата(температура). Това че тези явления имат отражение върху човешките възриятия, съвсем не значи че самите възприятия и породените от тях "преживявания" и мисловни построения, концепти, изразяват пряко реалността. Във физиката им градуси, условно приети величини, няма нито студ, нито топлина - тия дихотомии са крайно абстрактни, крайно общи и като такива остават изцяло в света на мислимото, не на обективното. Същото е и с разбирането за любов/омраза, добро/зло, правилно/неправилно И тъй като понятието любов и не-любов няма никакъв смисъл и проявление извън човешкия свят, то аналогията е неправилна 2 пъти - първо, защото любовта не е съизмерима с физичните явления и второ, защото бог съвсем не е съизмерим с тези явления. Заместването на Бог с любов не променя нищо . Колкото и да ти се иска в измисления ти свят всичко да се обяснява с простички абсолютизми като "добро" и "зло", това няма да промени факта, че огромната непонятна действителност не дава пет пари за това кое е "добро" и "зло". Излез малко от филма.

defender
01-14-2015, 21:51
По принцип съм забелязал, че правиш малоумни изказвания, но това е като бъркоч от неяснота, грешно имплициране и повърхностни аналогии.

бях забравил доктора колко е откровен, б*х маа му

DoctorSatan666
01-14-2015, 22:28
Аз почти бях забравил колко си жалък, но ето че пак си тук за да ми напомниш.

defender
01-15-2015, 00:04
ей докторе много си не жалък, брао.