PDA

View Full Version : Гъбички



galya21
01-05-2015, 00:52
Вече не знам за кой път третирам тези отвратителни гъбични инфекции! Всяка година поне веднъж ми се появяват отново и генеколожката ми не знае какво да ме прави, вече. Какво ли не пробвахме, за да престанат периодичните прояви, но без успех. Някой имал ли е същия проблем? Кажете някое лечение, което Ви е помогнало да се справите с това in the long run. Merci.

draid
01-05-2015, 09:10
Пробвай с друг лекар. Че то не е много хубаво да тъпчеш лекарства безразборно.

marilyn
01-05-2015, 11:05
Смени си лекаря. Няма как тук да ти препоръчаме лечение.

galya21
01-05-2015, 12:02
Лекар през живота си не съм сменяла, а гъбичките са ми от години насам. Допитвала съм се и до други, не си мислете, че не съм, но винаги идват с обикновените лечения. Аз питам дали някой тук е имал проблем с появата на гъбички и дали се е оправил, а вие скачате, че искам лечение. Въобще прочетохте ли какво бях написала? :)

baby_baby
01-05-2015, 12:24
Смени гинеколожката

daniela0108
01-06-2015, 07:50
Галя, имах подобен проблем, който се реши след посещение при венеролог. Ние не можем да ти помогнем с лечение защото при всеки появата е строго индивидуална и трябва да се установи при теб от какво се получават. Може да се окаже, че нямаш гъбички. Аз бях при д-р Петрана Каляшева, която ме диагностицира правилно и назначеното лечение имаше ефект. Ето ти нейни координати и линк към статия, в която е обяснила при какви случаи трябва да се притесняваме.
http://www.drkaliasheva.com/news/koga-tryabva-da-ni-pritesnyava-vlagalishtnoto-byalo-techenie
Медицински център „Дерма София”
София, бул. България 118, ул. Бяло поле 3, Бизнес център „Комфорт”, ет. 2, офис 6
Телефон
+359 886 888 668

galya21
01-06-2015, 14:51
Не живея в България от няколко години, генеколожката ми е в Дания. Изследванията ми са повтаряни и преповтаряни в различни лаборатории. Получавам гъбички от важност, която може да следва от ред причини, или антибиотици. Проблема не е, че леченията са лоши, не помагат и прочие. Проблема е, че аз съм лесно раздразнима от всичко, очевидно. Ако, не дай си Боже, отида на басейн и седя с мокър бански да се изпеча през лятото, положението става тежко. По принцип ползвам бебешки кремчета и пудри, за да се пазя суха отдолу и да предотвратявам появата на гъбички отново, но по коледа ми се случи, че трябва да взема антибиотици. Лошото е, че един от страничните им ефекти беше поява на гъбички... Е*ала съм му мамата, с извинение. След като се справихте с Вашия проблем, какви преванционни мерки взехте за повторна поява? :/

kalpazanka
01-06-2015, 15:36
Кръвна захар/ОГТТ правила ли си?

npp
01-06-2015, 16:20
да, добре е да намалиш захарите до максимум, което включва и храни съдържащи скорбяла/нишесте(полизахариди), защото захранват (развитието на) гъбичките. Като част от хранителния режим се препоръчва повече нискомаслено кисело мляко, канела, сок от грейпфрут, чесън, плюс алое вера, витамин C и B комплекс, които можеш да си набавиш от плодове като портокали и бирена мая, също така замени олиото, хидрираните и животинските мазнини със студено пресовани растителни масла. Това че се явяват рецидиви, освен казаното по-горе, може да означава и че имунната ти защита е понижена, което може да се получи ако често взимаш антибиотици и др. подтискащи имунната система лекарства, също и ако се храниш с храна съдържаща много химикали, и въобще при интоксикация/ленивост на организма, което може да е като резултат от заседнал начин на живот. Не знам точно какви антибиотици са ти предписали, не че се съмнявам в датските лекари, но, в случай че все още не си, би било добре да провериш дали са антигъбични препарати, имай предвид, че един познат, който беше болен от спин, се излекува от кандидоза в устната кухина с лекарства от аптеката и гореописания хранителен режим - като се има предвид тежкото състояние на имунната му система и факта, че кандидозата беше на влажно място

galya21
01-07-2015, 17:09
Да, измериха ми на няколко пъти кръвната захар, всичко беше в нормата. Цифрата беше 6, май, хах. Никаква идеая какво значи това, нищо, че майка ми е диабетичка..
По прицип никога не съм била захранвана с майчио мляко като бебе, затова имунната ми система не разпознава някой неща, като потенциална заплаха, така да се каже. Това е само теория от лекарката ми, де... Знам ли.
Много ме мъчи този проблем, не знам какво да правя вече. :/

npp
01-08-2015, 10:54
не вярвай на това, просто поддържай по-високи нива на киселинността в организма като консумираш кисело мляко, което наистина е кисело на вкус, т.е. което наистина съдържа достатъчно млечна киселина, сок от грейпфрут, домати, оризов или друг немного кисел оцет, и пр., избягвай прекалено кисели храни, но предпочитай умерено кисели