PDA

View Full Version : Ниско телесно тегло



stamen_15
01-05-2015, 00:59
Здравейте!На 16 години съм.Значи аз попринцип като малък съм си бил слабичък, на 10-11 години напълнях, но после изведнъж на дължина а килограмите същите.Реших да почна фитнес, нищо не разбирах показваха ми но нещо не беше наред.Спрях докато посъбера малко пари(майка ми също много ми помогна) та отидох при фитнес инструктор написа ми режими, добавки ми препоръча,тренировъчен режим постоянно ме е наблюдавал- но те на ефект никакъв.Ял съм по 4-5 пъти на ден общо ми се връзваха по 400-500 грама чисто пилешко филе на ден(един ден пилешко друг телешко, различно).Качих малко килограми, но силата ми в тежестите беше една и съща, пробвах и лостове-там макс 4-5 набирания да направа и окапвам целия.Както и да е ядосах се, понеже ходех с други приятели а те ходят направат 1 серия лежанка и 10 минути се снимат-чатят седът и прогресират е така от нищото.Вземал съм Протеин,креатин,BCAA, буустер си купих с надеждата сила да ми даде(издръжливост ми даваше повече серии можех да направя, но силата не се качи).От там се ядосах, зарязах обсолютно всичко, отчаях се и почнах цигари яко по 30 на ден, почнах наркотици, е така напък(щом не може да се живее здравосложно, дай да си гледаме кефа).И така преди няколко месеца бях 60 килограма, сега съм 58.5 с маратонки дрехи+ яке на височина 182 см.Някакви съвети или..де да знам и аз, препоръчайте нещо.

FAKE IT
01-05-2015, 13:21
Какво да ти препоръчаме? Продължавай с цигарите и наркотиците и се оплаквай още по форумите, бездействайки.

marilyn
01-05-2015, 15:17
Не разбрах какъв период от време си тренирал? То не става от днес за утре. Опитай с друг инструктор и друга програма. Цигарите и наркотиците няма да те направят по-силен, по-красив и по-привлекателен.

stamen_15
01-05-2015, 23:50
9 месеца не съм прекъсвал най много 6 пъти да съм пропускал но съм наваксвал събота или неделя.За тези месеци смених около 3-4 треньора като хвърлях луди пари за програми и хранителни режими.Когато съм тренирал през тези 9 месеца-не съм пушил-нито съм вземал наркотици(преди това също не съм употребявал).По прогреса съдя по-мойте авери който бяха супер несериозни и прогресираха (не кой знае какви машини са станали, но като гледам снимки преди и след имат много по-голям прогрес от мене).Явно просто колкото и да искам не мога да стана здрав.С цигарите и наркотиците ще си продължа просто ми е изключително интересно защо не се получаваха нещата.

stamen_15
01-05-2015, 23:51
Всеки нормален човек-9 месеца да се мъчи да постигне нещо да става в 07:00 сутринта за да може да поеме храна 5-6 пъти естествено, че ще се отчая като не вижда никакъв прогрес от към сила и мускулна маса.Цигарите и наркотици ми излизат по-евтино от колкото съм дал пари за треньори през тези 9 месеца.

AngelBelchev
01-06-2015, 06:30
Търси грешката първо при теб. Всеки, който дойде и ми каже, че тренира 9 месеца почти без прекъсване, взима добавки и т.н., но няма резултати - за мен е несериозен. 4 инструктора и никой да не може да ти даде адекватно мнение? Айде стига, защо дори си го измисли това...? Не си спазвал нито диетата както трябва, нито тренировката, по всяка вероятност не си и спал колкото трябва. Ако искаш тяло - ще намериш начин. Просто не го искаш достатъчно. Цигари, наркотици, мрън-мрън - това са оправдания и ако още преди да си се захванал с нещо започваш с оправданията... I have some bad news for you.

stamen_15
01-06-2015, 08:54
Търси грешката първо при теб. Всеки, който дойде и ми каже, че тренира 9 месеца почти без прекъсване, взима добавки и т.н., но няма резултати - за мен е несериозен. 4 инструктора и никой да не може да ти даде адекватно мнение? Айде стига, защо дори си го измисли това...? Не си спазвал нито диетата както трябва, нито тренировката, по всяка вероятност не си и спал колкото трябва. Ако искаш тяло - ще намериш начин. Просто не го искаш достатъчно. Цигари, наркотици, мрън-мрън - това са оправдания и ако още преди да си се захванал с нещо започваш с оправданията... I have some bad news for you.

Значи, аз не те лъжа както ми беше написано в програмата това съм правил.Никакв иа не бях качил.НО като не ми вярвате това е.И на лекар ходих, правиха ми изледвания, тестостерона ми бил 18-19 значи няма предпоставка да ми дава рецепта за нещо.
Айде препоръчайте някой интруктор за последен път да пробвам.

AngelBelchev
01-06-2015, 10:03
- 2.5г протеин на килограм телесна маса яж дневно и не пропускай закуската
- преди 6-7 вечерта гледай да вкарваш повече въглехидрати за сметка на мазнините, а след 6-7 - обратното. Не ми се обяснява защо да го правиш това, ако ти е интересно каква е ползата от това и кога и как работят анаболните и катаболните хормони - www.google.com
- под 2, дори 3 литра вода на ден, НЕ трябва да падаш.
- използвай предимно свободни тежести (щанги, гири, а не толкова машини)
- и нещо много важно - ако някой ти казва "направи 3 серии по 10 повторения", използвай такава тежест, че като стигнеш до 9-10 повторение, да нямаш сила за повече. А ако досега като е трябвало да правиш 10 повторения, ти ги направиш с малка тежест, но имаш сила за още да кажем 5 обаче спреш на десетото... ами тая серия може да не я броиш или я зачитай за загряваща. Много хора го правят това и после - ама аз ям, тренирам и пия добавки, а не раста. Накарайте ги тия мускули да растат, стресирайте ги с по-сериозни тежести.
- спи по поне 7-8 часа.

И протеин... яж храни, богати на градивен материал, а не сандвичи, дюнери, пици, шоколади, газирано. Дебела шия не се прави от туршия.

П.С. Цигарите ще ти пречат при качването на мускулна маса. Стесняват и запушват кръвоносните съдове, в резултат на което по-малко кислород, азот и храна стига до мускула. Алкохола пък (пак без да изпадам в подробности защо и как) има една камара негативни ефекти, един от които е факта, че ще усвояваш по-малко протеин от приетия. Колкото до наркотиците, не знам какви използваш, предполагам иде реч за трева, но всичките пречат, най-малкото защото мозъка освобождава серотонин и допамин - те те правят щастлив, доволен, заслужаващ награда и последното нещо за което ще мислиш след като се напукаш, е тренировка. Демек разкарай и наркотиците или поне не прекалявай с тях.

Ок, някой ще каже да бе ама малко цигари не са проблем, малко алкохол, малко нещо друго, я тая пица, вземи тая вафла и... то се насъбира. Общо взето язък и за тренировките и за добавките.

Прави това, което ти писах и до 2-3 месеца не просто ще има резултати, а ще се видоизмениш.

AngelBelchev
01-06-2015, 10:10
Не ти пиша упражнения, серии и методики за да се изнервиш малко и да си ги намериш сам. По метода на пробата и грешката е най-добре, от опит ти казвам. Времето, за което ти ще си намериш тренировъчна програма за маса в интернет и времето, за което инструктора ще направи copy -> paste -> print вероятно от същия източник, е едно и също, само че във втория случай, ще олекнеш с някой лев.

girlwithblueeyes
01-06-2015, 10:24
Еххх мен лично ме трогна с оправданието за цигарите и наркотиците ахахаахах.Има много калпави инструктори обаче ти нищо не си правил като хората.Освен това не говори кой какво правел от нищото защото нямаш на идея отсрещният човек какъв труд полага за целите си .Независимо че на теб ти изглежда лесно .И не повярвай ми не е от нищото те просто правят нещата правилно за разлика от теб.

redbul2
01-07-2015, 18:39
Айде препоръчайте някой интруктор за последен път да пробвам.
За какво ти са инструктори? Ние тук можем да те направим машина за една година. Но първо най-добре да нпишеш програмата/програмите по които си тренирал през тези 9 месеца. Коя от тях си използвал най-дълго време? Какви уреди си използвал и какви упражнения си правил? По колко серии и повторения?

А, най-важното по колко пъти седмично си ходил в залата? Ако си тренирал в стил "Арнолд Шварценегер" всеки божи ден, резултатът е съвсем логичен. Какъв хранителен режим си спазвал? Вземал ли си извара, овесени ядки, яйца? Витамини в залата или у дома? Първо разкажи подробно какво си правил в залата, като уточняваща информация. За да ти кажем къде грешиш може би.

galen_plamen
01-07-2015, 19:17
причината е,че структурата на тялото и мускулите, въпреки височината е такава, че не наддава.
това е при много такива високи ,тънки и доста слаби момчета ,с тънки кости, които винаги са си слаби така, че...

stamen_15
01-08-2015, 01:02
причината е,че структурата на тялото и мускулите, въпреки височината е такава, че не наддава.
това е при много такива високи ,тънки и доста слаби момчета ,с тънки кости, които винаги са си слаби така, че...

Е да де и аз познавам доста слаби момчета даже по 55-56 килограма, но могат над 50 лицеви и набирания силови и тем подобни.Аз ако направя 15 чисти лицеви ще е рекорд за мене(имайки впредвид, че съм тренирал над 8 месеца).

За пича по-горе, ял съм по 500 грама чисто филе на ден това са със сигурност над 2.5 протеин на тегло и по 400 грама суров ориз на ден (да не мога да кажа, че не съм наддал на тегло но това което качих не беше мускул съдейки по снимки и сила в тежестите).Почнах си с 30 кила на лежанката и след 8 месеца дигах 40 това са едва 10 килограма за 8 месеца на лежанката което според мен е губене на време и пари.Наспивал съм се спал съм, по над 9 часа, не съм посещавал училище, така съм има пресвободно време.

П.П. Сещам се за една поговорка, че всички слаби са със плочки.....е аз и плочки не съм изкарал!

AngelBelchev
01-08-2015, 06:39
Аз предлагам да изкараме по някой лев с един рекорд от Гинес, к? Почти съм сигурен, че досега не е съществувал човек, който да яде по 400г суров ориз на ден и да е жив. Това твоето не е храносмилателна система, то е поезия. Имаш ли си дори бегла представа какво ще се случи със стомаха ти ако наистина го правеше това? Говориш глупости. А за половината кило пилешко филе дневно в комбинация с 9 месеца тренировки с четирима инструктора и никакви резултати?... ... ... КАЖИ честно :)
Чувал съм и преди такива неща, но хората се бъркат... всъщност искат да ми кажат "ям не по 500г чисто филе на ден, а няколко пъти ми се е случвало да ям по толкова, иначе принципно се тъпча с каквото ми падне ОБАЧЕ като съм изял днес някаква мръвчица и една ябълка - аз правя нещата както трябва." Като казват че тренират 9 месеца нон стоп и с инструктори и т.н., но аз не виждам никакви резултати, всъщност пак не знам защо човека така се бърка, а не каже директно "Тренирам от 9 месеца, обаче постоянно пропусках тренировки, мързеше ме и като ходех използвах малки тежести, колкото до инструктори - задал съм някой друг въпрос, но не съм си плащал за индивидуален подход защото ако бях плащал, всеки инструктор би ми казал какво да ям и как да тренирам." Цигарите според мен също не си ги спирал. Виж, ако искаш съвети, кажи честно какво ядеш, как тренираш и изобщо нещата както са си.