PDA

View Full Version : ЛОШ ДЪХ В УСТАТА / СПЕШНО МИ ТРЯБВА ПОМОЩ/



ronaldinio337
01-05-2015, 09:05
Здравейте , имам ужасен проблем лош дъх в устата сутрин като стана. Измия си зъбите и се усеща по леко, ако хапна примерно и пиина нещо мисля че почти изчезва ама ако имам среща с момиче постоянно трябва да дъвча дъвки и ефекта май изчезва, на дъвката и се получава пак.Имам 1-2 зъба за правене, бях си направил зъбите и пак имах този лош дъх.Какво бихте казали , аз мисля че е от тялото незнам , не само от устата, незнам незнам трябва ми спешно помощ някой да ми помогне.

draid
01-05-2015, 09:08
Ами щом имаш зъби за правене, то те са главната причина вероятно. Предният път като са ти ги оправили, може да са пропуснали някой. Може да е и от проблеми със стомаха или гърлото и т.н. Моят съвет е да си оправиш зъбите, да ти изчистят зъбният камък, ако има такъв и след това да си вземеш и някоя хубава вода за уста. Търкай и езика като си миеш зъбите. Направи тия неща и виж как ще е положението.

ronaldinio337
01-05-2015, 10:34
Значи за зъбите понеже съм в чужбина и не работя просто, имам да правя не един зъб а поне 2-3 , наистина мисля че вече проблема е с стомаха или някъде там, а за зъбния камък до сега не съм го правил това нещо, понеже зъбите ми са критично зле аз така като ги гледам, и са тънки чупят се, дупки и вече ми писна от тях поне едно 1500лв съм хвърлил за пломби вадене на корени пулпити и разни простотии. И езика вече ще търкам, ама сутрента нали като стана положението в устата ми е критично зле майко мила.. Благодаря за помоща, ще видя какво може да се направи за тоз дъх сутринта, или положението е безнадежно.

draid
01-05-2015, 10:46
Щом са ти толкова зле зъбите значи определено проблема е от тях. То може и пародонтоза да имаш и един куп щуротии от които да се получава това. Определено си трябва зъболекар и то добър които да доведе нещата до край. Няма да е евтино, но иначе няма оправяне.

marilyn
01-05-2015, 11:08
Явно е от зъбите. Оправи ги и вероятно и дъхът ти ще се подобри.

ronaldinio337
01-05-2015, 11:50
Да да сега като спомена парадонтоза майка ми и тя май има такъв проблем и мисля че е наследствено, аз не и вярвам на тези глупости който ми говори корените се смъквали надолу, зъбите ми ще опадат на 30 години, и да ги мажа с това клеева тунктура, сутрен и вечер някакви такива неща ми говори.Лошо ли е това да попитам парадонтозата ? Ако имам такова заболяване и ще ми опадат зъбите.. :(

draid
01-05-2015, 12:57
Ами да това е едно от заболяванията които водят до загуба на зъби най-често.

galen_plamen
01-05-2015, 19:19
за този проблем - да се яде лимон с кората /но отново не е нещо,което ще реши проблема/
но трябва да имаш сериозна отговорност към зъбите
разбира се може и да е от стомаха,
проблеми с носа , сливиците, синузити, полипи
и още други...
А клеевата тинктура е много добър природен продукт за венците, и не е неприятен- той е спирт,който не се маже, а се разреждат капки с вода и се държи в устата - помага не само на устата, а и на цялото тяло, и на Стомаха също. 4лв

marilyn
01-05-2015, 19:33
С лимона трябва да се внимава, защото уврежда зъбния емайл!