PDA

View Full Version : Смяна на средата?



peanaplle1
01-05-2015, 17:41
Здравейте! Просто ми е интересно дали, ако си смениш компанията това ще повлияе на характера ти, маниерите, на чувството ти на хумор и до колко може да се промени това. Дали ще запази нещо и от "старото си Аз".
Благодаря предварително.

galen_plamen
01-05-2015, 19:00
когато си имаш свой характер и навици хората не могат да те променят. освен в по-голямо разхайтване

RapExotic
01-05-2015, 19:01
ДА! Променя те. Същевременно те изгражда като характер. А дали и колко ще запазиш като характер от "старото си аз" си зависи изцяло от теб.

peanaplle1
01-05-2015, 19:25
А можем ли подсъзнателно да го променим без дори да го искаме и как можем да го "предотвратим".

LoadRunner
01-05-2015, 19:34
ти ако мислиш да си променяш държанието спрямо различните хора значи си лицемер а според мен това е мн зле
Винаги трябва да си си ти, а не да се нагаждаш спрямо хората само и само да им се харесаш

RapExotic
01-05-2015, 19:54
А можем ли подсъзнателно да го променим без дори да го искаме и как можем да го "предотвратим".

То характера винаги се формира подсъзнателно. Ако насила се опитваш да го промениш не става - ще изглежда изкуствено и неестествено.

човек се влияе от средата, колкото и да се опитва да се абстрахира от нея. Представи си, че около теб всички говорят по един и същи начин, интересуват се от едни и същи неща, одобряват и неодобряват дадени постъпки.. Малко или много и ти ще попиеш част от тяхното мислене. Особено в тийн възрастта, когато човек все още не си е формирал мирогледа напълно. За това е добре човек да общува с повече хора от различни сфери, за да може да извлече най-полезното от всеки. А ако искаш да "предотвратиш" това обогатяване на характера си можеш просто да спазваш буквално поговорката "Едно си баба знае, едно си бае". Така ще бъдеш почти винаги в опозиция на другите около теб и ще запазиш мисленето си, което си придобил от първоначално (което не винаги е правилно).

peanaplle1
01-05-2015, 20:24
Благодаря за съветите. :)