PDA

View Full Version : Себорея



weheartiit
01-05-2015, 20:16
От известно време ми откриха,че имам мазна себорея ,причината поради,която се е появила
е още неизвестна.Консултирах се с 2 дерматолога и все ми изписват някакви неща от които
няма никакъв ефект...А се чувствам супер некомфортно с тази коса и вече не знам какво да
я правя.Знам,че няма как да ми помогнете при положение,че съм говорила и със специалист ,но
просто искам да питам някой ако случайно е имал как се е справил,някакви домашни маски
правил ли е и какви шампоани или др. неща е използвал? :)

marilyn
01-06-2015, 09:01
До колкото знам зехтинът помага. Всъщност, дори да не помогне, няма да навреди. Прави си маски. Иначе съм чувала, че и морската вода влияе благоприятно, та като ходиш на море лятото прекарвай повече време във водата.

galen_plamen
01-06-2015, 19:46
за зехтина скоро казаха, че не е вярно , че помага за пърхот и подобни, а задълбочава проблема, а върху мазна коса съвсем.
За обезмазняване може в чаша вода да се сложи 1 л. сода и два пъти седмично да се мажат корените половин час преди измиване. След 1месец може да има резултат. Прочетох ,че може да се Пие сяра и да се маже със сяра , което е ,,плашещо,, и не толкова удачно. Полезно е и пиенето на Бирена мая.
Друга пациентка е споделила, че е разбрала за мазане на косата с Лимонов сок и стрит витамин -Ц , като след 3-то мазане е видяла ефект, а след това не е имала пърхот, петна или сърбеж.
А шампоани има колкото искаш, но е труден този проблем

weheartiit
01-08-2015, 20:56
Благодаря за съветите,но зехтин ме е страх да си сложа в сегашното
състояние на косата ми.Ситуацията ми е доста странна защото през целия
ми живот косата ми е била суха и се мазах с какви ли не неща да живне малко,а
сега корените ми са отчайващо мазни,но по дължините си продължава да е суха.
Мисля,че нямам петна,сърбеж се появява понякога и пърхота е налице,но най-голям
е проблема с омазняването. Ще се радвам и на още мнения. :)

duparinka
01-29-2015, 20:16
Проблемът ми беше подобен, минала съм през много изследвания и доктори, докато найстина се откри проблема къде е бил и как се решава, за да обясня на дълго и на широко ми пишете на лс.

Lia
02-16-2015, 11:42
Хубаво е да си вземеш някакъв по-хубав медицински шампоан. Освен това, кожата на главата ти може да е по-чувствителна и от обикновените неща, които използваш, може допълнително да създава проблем. Съветвам те да си вземеш шампоан Lavilin против пърхот, за няколко изкъпвания и трябва да има ефект.