PDA

View Full Version : Моля, помогнете ми, много съм притеснен!



gowent
01-05-2015, 21:01
Здравейте! Искам да ви попитам за следния сайт- hardwareBG.com Там си има форум. В него форум написах една тема, за спама- дали мога да бъда осъден заради спам и т.н., това е дълга история за самата тема. Потребителите първоначално ми отговориха, но после... започнаха да се заяждат с мен, поне аз така си мисля. Накрая ме притесниха. Казаха, че за спам в интернет игра може да ме съдят в международния съд, тъй като играта не е изцяло българска и други. Много ме притесниха и аз започнах да им задавам въпроси- наистина ли го казват, гаврят ли се с мен. Много се притесних, какв толкова че съм започнал да задавам чести въпроси? Накрая дойде администраторът на форума и каза нещо, заради което в момента съм наистина в нервна криза. Ето как започваше:
"Уважаеми интернет потребители на света" и казваше, че този мой спам ще бъде предаде към нещо за националната сигурност Тъй като той изтри темата ми, не помня дали точно каза ДАНС, но беше нещо подобно, свързано с националната сигурност, а оттам спамът щял да бъде обект на разследване и от международна организация и даде следния линк- http://www.fbi.gov/about-us/investigate/cyber Тук забележете, че това го казва не кой да е, а администраторът! Моля ви, кажете ми- този форум- HARDWAREBG.COM наистина ли има такива връзки и може да ме съдят за кибер престъпление само защото съм задавал повече въпроси? След като го написа това, администраторът изтри темата ми. Доколкото разбрах, едва ли не излиза, че бъдещето ми е съсипано! Моля ви, кажете ми- това тотална гавра с мен ли беше или е истина? :(

npp
01-05-2015, 22:38
по принцип, в форума на посочения по-горе от теб сайт има разни чешити, които са склонни да се заяждат и да плашат, особено ако някак си им досадиш или им дадеш повод да си мислят, че могат лесно да се бъзикат с теб, дори си спомням, че имаше един такъв администратор на форума, а що се отнася до спама, истината е, че хората, които обикновено са били осъждани досега за спам са пращали стотици хиляди, милиони или милиарди спамерски имейли, един от тях беше осъден да изплати около седем милиона долара, и това беше собственикът на считаната за най-голям спамер рекламна комания, която редовно разпращаше такива рекламни имейли на милиарди потребители по света, друг вариант е да бъдеш осъден ако извършваш измами, както случаят с един американски студент осъден на около 13 милиона долара, който заедно с няколко свои приятели пращаха имейли, чрез които мамиха разни хора да им дадат личните си данни, които те после продавали на интернет компании без съгласието на получателите, така че ако питаш за риска, най-добре недей да ругаеш интернет потребители, за които не си сигурен, че не го взимат навътре, например в родните cs сървъри доста хлапетии дори псуват, но обикновено никой там не би го взел толкова навътре, че чак да тръгне да съди друг, иначе ако имаш доказателства, че в онази игра спамят, ругаят, псуват, и пр., тогава ще можеш да го използваш като доказателство, че това там е нещо обичайно, и че ти не си единственият, който е бил предизвикан да го прави, например можеш да направиш скрийншоти на графичните чатове, плюс това онзи, който иска да те съди, трябва да знае имената ти, егн-то, и въобще някакви точни данни, с които да бъдеш идентифициран, освен че и доказателства за това че ти си единственият злоупотребил, затова най-добре е да се внимава да не се злоупотребява в интернет

mimonte2
01-06-2015, 10:48
по принцип, в форума на посочения по-горе от теб сайт има разни чешити, които са склонни да се заяждат и да плашат, особено ако някак си им досадиш или им дадеш повод да си мислят, че могат лесно да се бъзикат с теб, дори си спомням, че имаше един такъв администратор на форума, а що се отнася до спама, истината е, че хората, които обикновено са били осъждани досега за спам са пращали стотици хиляди, милиони или милиарди спамерски имейли, един от тях беше осъден да изплати около седем милиона долара, и това беше собственикът на считаната за най-голям спамер рекламна комания, която редовно разпращаше такива рекламни имейли на милиарди потребители по света, друг вариант е да бъдеш осъден ако извършваш измами, както случаят с един американски студент осъден на около 13 милиона долара, който заедно с няколко свои приятели пращаха имейли, чрез които мамиха разни хора да им дадат личните си данни, които те после продавали на интернет компании без съгласието на получателите, така че ако питаш за риска, най-добре недей да ругаеш интернет потребители, за които не си сигурен, че не го взимат навътре, например в родните cs сървъри доста хлапетии дори псуват, но обикновено никой там не би го взел толкова навътре, че чак да тръгне да съди друг, иначе ако имаш доказателства, че в онази игра спамят, ругаят, псуват, и пр., тогава ще можеш да го използваш като доказателство, че това там е нещо обичайно, и че ти не си единственият, който е бил предизвикан да го прави, например можеш да направиш скрийншоти на графичните чатове, плюс това онзи, който иска да те съди, трябва да знае имената ти, егн-то, и въобще някакви точни данни, с които да бъдеш идентифициран, освен че и доказателства за това че ти си единственият злоупотребил, затова най-добре е да се внимава да не се злоупотребява в интернет
Не знам как да помогна, но ако питаш мен, може би нищо няма...

gowent
01-06-2015, 10:53
по принцип, в форума на посочения по-горе от теб сайт има разни чешити, които са склонни да се заяждат и да плашат, особено ако някак си им досадиш или им дадеш повод да си мислят, че могат лесно да се бъзикат с теб, дори си спомням, че имаше един такъв администратор на форума, а що се отнася до спама, истината е, че хората, които обикновено са били осъждани досега за спам са пращали стотици хиляди, милиони или милиарди спамерски имейли, един от тях беше осъден да изплати около седем милиона долара, и това беше собственикът на считаната за най-голям спамер рекламна комания, която редовно разпращаше такива рекламни имейли на милиарди потребители по света, друг вариант е да бъдеш осъден ако извършваш измами, както случаят с един американски студент осъден на около 13 милиона долара, който заедно с няколко свои приятели пращаха имейли, чрез които мамиха разни хора да им дадат личните си данни, които те после продавали на интернет компании без съгласието на получателите, така че ако питаш за риска, най-добре недей да ругаеш интернет потребители, за които не си сигурен, че не го взимат навътре, например в родните cs сървъри доста хлапетии дори псуват, но обикновено никой там не би го взел толкова навътре, че чак да тръгне да съди друг, иначе ако имаш доказателства, че в онази игра спамят, ругаят, псуват, и пр., тогава ще можеш да го използваш като доказателство, че това там е нещо обичайно, и че ти не си единственият, който е бил предизвикан да го прави, например можеш да направиш скрийншоти на графичните чатове, плюс това онзи, който иска да те съди, трябва да знае имената ти, егн-то, и въобще някакви точни данни, с които да бъдеш идентифициран, освен че и доказателства за това че ти си единственият злоупотребил, затова най-добре е да се внимава да не се злоупотребява в интернет
Но можеш ли да ми кажеш дали адиминстраторът на този форум може да изпрати спама ми (въпреки че това бяха чести въпроси, а не спам) към националната сигурност и към ФБР, както той сам написа? Наистина съм под голямо нервно напрежение и се притеснявам, че това може да е нещо много сериозно! :(

gowent
01-06-2015, 11:57
по принцип, в форума на посочения по-горе от теб сайт има разни чешити, които са склонни да се заяждат и да плашат, особено ако някак си им досадиш или им дадеш повод да си мислят, че могат лесно да се бъзикат с теб, дори си спомням, че имаше един такъв администратор на форума, а що се отнася до спама, истината е, че хората, които обикновено са били осъждани досега за спам са пращали стотици хиляди, милиони или милиарди спамерски имейли, един от тях беше осъден да изплати около седем милиона долара, и това беше собственикът на считаната за най-голям спамер рекламна комания, която редовно разпращаше такива рекламни имейли на милиарди потребители по света, друг вариант е да бъдеш осъден ако извършваш измами, както случаят с един американски студент осъден на около 13 милиона долара, който заедно с няколко свои приятели пращаха имейли, чрез които мамиха разни хора да им дадат личните си данни, които те после продавали на интернет компании без съгласието на получателите, така че ако питаш за риска, най-добре недей да ругаеш интернет потребители, за които не си сигурен, че не го взимат навътре, например в родните cs сървъри доста хлапетии дори псуват, но обикновено никой там не би го взел толкова навътре, че чак да тръгне да съди друг, иначе ако имаш доказателства, че в онази игра спамят, ругаят, псуват, и пр., тогава ще можеш да го използваш като доказателство, че това там е нещо обичайно, и че ти не си единственият, който е бил предизвикан да го прави, например можеш да направиш скрийншоти на графичните чатове, плюс това онзи, който иска да те съди, трябва да знае имената ти, егн-то, и въобще някакви точни данни, с които да бъдеш идентифициран, освен че и доказателства за това че ти си единственият злоупотребил, затова най-добре е да се внимава да не се злоупотребява в интернет
Успях, чрез кешираната версия на Гугъл, да видя какво ми е писал точно. Моля те, кажи ми- това на шега ли ти прилича или е истина?
"Уважаеми интернет потребители на света
Уважаеми потребители на hardwarebgGlobal

Получих известие за увеличаване на глобалните спам рейтинги и глобалния интернет трафик причинени от потребител (тук става дума за мен)
Използваш Българското интернет пронстранство за деянията си. След като цялата събрана информация беше успено препратена
към съответните органи, прилагам лог по долу"
(по-долу това беше много дълго и нямам намерение да го публикувам всичкото, защото ще се окаже, че и тук спамя. Ето част от него: )

08:50:03 - Tue Feb 23 08:50:03 1993 Microsoft Mail Gateway to SMTP V3.0
{Version number listed here}
08:50:03 - Tue Feb 23 08:50:03 1993 Copyright 1991-1992 Microsoft
Corporation. All rights reserved.
08:50:03 - Running from X:\SMTPGATE.EXE
{Drive and path location of executable. Also where temporary files
are built.}
08:50:03 - Reading local configuration from m:smtp\local.cfg
{Local.cfg made & modified from Admin program, in GATEWAY-SMTP-SETUP}
08:50:04 - Local Domain = ".company.com"
08:50:04 - SMTP Gateway Host Name = "marvgard"
08:50:04 - SMTP Smart-Host IP = "11.1.16.15"
08:50:04 - Reading local Microsoft Mail Post Offices from m:smtp\local.cfg
{LOCAL.CFG made and modified from Administrator program, in Gateway,
SMTP, Post Offices}
08:50:04 - Local Post-Office: "DEPT/MSPO1"
08:50:04 - Local Post-Office: "DEPT/PO2"
08:50:04 - Local Post-Office: "washington/seattle3"
08:50:04 - Reading address map from m:smtp\addr_map.cfg
{ADDR_MAP.CFG made and modified from Administrator program, in Gateway,
SMTP, Address-Map}
08:50:04 - Mapping "DEPT/MSPO1" to "mspo1.dept"
08:50:04 - Mapping "dept/mspo1" to "dept"
08:50:04 - Mapping "dept/po2" to "po2.dept"
08:50:04 - Mapping "washington/seattle3" to "admiral.com"
08:50:04 - Gateway initialized
{Ready for Action!}
08:58:04 - Idling: 48258 bytes, largest 47234
{Memory available for processing mail}
08:58:04 - spawning SMTPGET
{Run SMTPGET.EXE, which checks the SMTP mailbag file in database for
outgoing mail}
Накрая админът завърши така:
Ще бъдат предприети ограничителни мерки за намаляване на интернет трафика генериран от гореупоменатия потребител.
Контрол по изпълнението ще извършват IT отделите на Държавна Агенция Сигурност и международната огранизация против кибер теторизъм - http://www.fbi.gov/about-us/investigate/cyber

След приключване на процедурите, всички лог файлове ще бъдат архивирани на отдалечен сървър, в отдалечен дейта център на виртуална машина с цел сигурност

Регистриран в системата

Поздрави,
Global Admini

AngelBelchev
01-06-2015, 12:25
Но можеш ли да ми кажеш дали адиминстраторът на този форум може да изпрати спама ми (въпреки че това бяха чести въпроси, а не спам) към националната сигурност и към ФБР, както той сам написа? Наистина съм под голямо нервно напрежение и се притеснявам, че това може да е нещо много сериозно! :(

Брато, вместо да обясняваш как не си спамил, а са били просто чести въпроси, по-добре кажи ЧЕСТНО колко точно и какво си наспамил. Спамерите колкото и да търсят "вратички" в закона за да кажат "това моето не е спам според определението буква по буква" - спама си е спам.
Това ми напомни за Stoqn Trakiev (или както му беше никнейма във форума тук), който отговаряше в произволни теми нещо безсмислено или напълно очевидно и после хоп - линк към някаква страница, която няма нищо общо с форумната тема. "Гаджето ме напусна, объркана съм, какво да правя" и в отговор "всичко ще се оправи + линк". После "ама аз не спамя". Не, никак даже...

gowent
01-06-2015, 12:52
Брато, вместо да обясняваш как не си спамил, а са били просто чести въпроси, по-добре кажи ЧЕСТНО колко точно и какво си наспамил. Спамерите колкото и да търсят "вратички" в закона за да кажат "това моето не е спам според определението буква по буква" - спама си е спам.
Това ми напомни за Stoqn Trakiev (или както му беше никнейма във форума тук), който отговаряше в произволни теми нещо безсмислено или напълно очевидно и после хоп - линк към някаква страница, която няма нищо общо с форумната тема. "Гаджето ме напусна, объркана съм, какво да правя" и в отговор "всичко ще се оправи + линк". После "ама аз не спамя". Не, никак даже...
Не лъжа. Специално в него форум само задавах въпроси. Тъй като ме плашеха, ч есъм се забъркал в нещо много дълбоко и т.н. Затова започнах да ги питам- наистина ли, моля, кажете ми, не се шегувайте с мен и т.н. Иначе спам, който няма общо с темата НЕ СЪМ ПРАВИЛ. Кажи ми и ти мнението си. По-горе написах какво е казал администраторът, дали наистина имат връзки във ФБР и с националната сигурност? Дали наистина заради тези въпроси сега от ФБР ще ме издирват?

AngelBelchev
01-06-2015, 16:23
100% вече си пуснат за международно издирване.

gowent
01-06-2015, 16:31
100% вече си пуснат за международно издирване.
След сарказма на онези в онзи форум, за който става въпрос, знаеш ли колко ми е хубаво да чувам още сарказъм! Кажи го ЯСНО И ЧЕСТНО- наистина ли има такава вероятност или се шегуват с мен?

npp
01-06-2015, 16:40
Не лъжа. Специално в него форум само задавах въпроси. Тъй като ме плашеха, ч есъм се забъркал в нещо много дълбоко и т.н. Затова започнах да ги питам- наистина ли, моля, кажете ми, не се шегувайте с мен и т.н. Иначе спам, който няма общо с темата НЕ СЪМ ПРАВИЛ. Кажи ми и ти мнението си. По-горе написах какво е казал администраторът, дали наистина имат връзки във ФБР и с националната сигурност? Дали наистина заради тези въпроси сега от ФБР ще ме издирват?

ако наистина е само това, което си представил тук в тази тема, тогава бъди сигурен, че никой няма да ти направи нищо, и че онези от онзи форум просто са те сплашили като са ти написали тези неща, могат да те осъдят за спам ако пращаш много рекламни имейли на много потребители без тяхно позволение и против волята им, или ако извършваш интернет измами, или ако засягаш интернет потребител, който го взима навътре, дотолкова че решава да те съди като се обърне към адвокат, подаде жалба в съд, на прокурор, органи на реда, и пр., но ако са само някакви ругатни, или думи като "тъпак", "идиот", и тям подобните, тогава дори и да успее да те осъди, едва ли присъдата ще бъде тежка, но обикновено никой не се занимава с такива неща

RapExotic
01-06-2015, 20:48
Ти не виждаш ли, че администратора е толкова тъп, че си е превеждал "заплашителното" писмо с Гугъл Транслейт.. Смятай какви връзки има.. Ако си мо пречел толкова до сега да те е баннал по ИП адрес.

NomNomNom
01-06-2015, 21:41
:((((

gowent
01-06-2015, 21:55
Ти не виждаш ли, че администратора е толкова тъп, че си е превеждал "заплашителното" писмо с Гугъл Транслейт.. Смятай какви връзки има.. Ако си мо пречел толкова до сега да те е баннал по ИП адрес.
Коя част от писмото е преведена с Ггъл Транслейт?
Аз намерих и сайта, откъдето е копиран този "лог", който дава администраторът. Ето линк: http://support.microsoft.com/kb/KbView/112286
Цитираният текст от него си е точно същия, какъвто е и в линка по-горе. Това не означава ли, че наистина съм измамен, защото този администратор всъщност е копирал всичко от сайта на поддръжката на Майкрософт, нали? В такъв случай информацията не би трябвало да е вярна.
Има и още нещо, което забелязах- този Глобал админ се е регистрирал на същия ден, в който ми писа на мен. Поне така пишеше в профила му. Общо мненията му във форума са 1 - това, което ми написа на мен. Дали не означава това, че някой от тези, които преди това ме плашеха, не си е направил този профил нарочно? Не съм запознат, останалите мнения на администраторите може и да са скрити, не съм сигурен, и затова да пише, че има само едно мнение, но то си пише и, че се е регистрирал януари 2015-та. Как мислите?

NomNomNom
01-06-2015, 22:07
:((((((((((((((((

anonymous908491
01-07-2015, 16:52
хахахаха, голям смях.
Модове, админи и потребители в хардуер.бг са известни само с второто си място по олигофрения, на първо по разбираеми причини са тия маймуни от калдата.
Пиши им направо, че могат да ти ядат кура, те и без това от дума не разбират.

gowent
01-07-2015, 19:19
хахахаха, голям смях.
Модове, админи и потребители в хардуер.бг са известни само с второто си място по олигофрения, на първо по разбираеми причини са тия маймуни от калдата.
Пиши им направо, че могат да ти ядат кура, те и без това от дума не разбират.
Тези ги разбрах, че ме лъжат и манипулират, но сега се сетих за нещо друго, което ме разтревожи. Аз обичам да коментирам песните в Youtube. Естествено, някои от изпълнителите не ги харесвам и си го казвам направо. Под песните им пиша, че не ги харесвам, че не могат да пеят и т.н. Запитах се- някой от тези изпълнители възможно ли е да ме осъди за това, че съм публикувал коментар под негова песен, в който го обиждам и изказвам мнението си, че не струва и т.н.? Може ли да заведе дело за нещо подобно, при положение, че коментарите са си под песните в Ютуб? Да вмъкна, че става дума за български изпълнители, нямат да кажа точно кои, но са български. Напоследък все си мисля това и се притесннявам. Мислите ли, че някой от тези изпълнители би завел дело срещу мен?

anonymous908491
01-07-2015, 19:23
Дело няма да заведат, но ще пратят някой да те набие.
Хората са казали, че страх лоза пази, но твоето повече прилича на параноя.
Псувал съм всички наред, във всеки един бг сайт или форум, още не са ме осъдили, май ги е страх от миналото ми.

gowent
01-07-2015, 19:38
Дело няма да заведат, но ще пратят някой да те набие.
Хората са казали, че страх лоза пази, но твоето повече прилича на параноя.
Псувал съм всички наред, във всеки един бг сайт или форум, още не са ме осъдили, май ги е страх от миналото ми.
Това с набиването сериозно ли беше? Как така ще пратят някой да ме набие? Имам предвид- не само аз обиждам, много хора, които коментират, го правят, при това по по-вулгарен начин. Тъй като, както казах, се бях разтревожил, си изтрих акаунта в Ютуб. Така всичките ми коментари против певици и певци изчезнаха и вече никой не ги вижда. Дали е възможно вече да са завели някакво дело или нещо подобно, при положение, че аз активно пиша и коментирам от горе-долу 3 месеца?

koko95
01-09-2015, 20:16
Здравейте! Искам да ви попитам за следния сайт- hardwareBG.com Там си има форум. В него форум написах една тема, за спама- дали мога да бъда осъден заради спам и т.н., това е дълга история за самата тема. Потребителите първоначално ми отговориха, но после... започнаха да се заяждат с мен, поне аз така си мисля. Накрая ме притесниха. Казаха, че за спам в интернет игра може да ме съдят в международния съд, тъй като играта не е изцяло българска и други. Много ме притесниха и аз започнах да им задавам въпроси- наистина ли го казват, гаврят ли се с мен. Много се притесних, какв толкова че съм започнал да задавам чести въпроси? Накрая дойде администраторът на форума и каза нещо, заради което в момента съм наистина в нервна криза. Ето как започваше:
"Уважаеми интернет потребители на света" и казваше, че този мой спам ще бъде предаде към нещо за националната сигурност Тъй като той изтри темата ми, не помня дали точно каза ДАНС, но беше нещо подобно, свързано с националната сигурност, а оттам спамът щял да бъде обект на разследване и от международна организация и даде следния линк- http://www.fbi.gov/about-us/investigate/cyber Тук забележете, че това го казва не кой да е, а администраторът! Моля ви, кажете ми- този форум- HARDWAREBG.COM наистина ли има такива връзки и може да ме съдят за кибер престъпление само защото съм задавал повече въпроси? След като го написа това, администраторът изтри темата ми. Доколкото разбрах, едва ли не излиза, че бъдещето ми е съсипано! Моля ви, кажете ми- това тотална гавра с мен ли беше или е истина? :(

https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/p526x296/10906016_1003938449623448_2808150222742061756_n.jp g?oh=e9de26d92fa305ab50dd77acf32100b5&oe=5536B478

koko95
01-09-2015, 20:23
Дело няма да заведат, но ще пратят някой да те набие.
Хората са казали, че страх лоза пази, но твоето повече прилича на параноя.
Псувал съм всички наред, във всеки един бг сайт или форум, още не са ме осъдили, май ги е страх от миналото ми.

Хаахахахха миналото ти като маймуна :D :D :D

koko95
01-09-2015, 20:25
Това с набиването сериозно ли беше? Как така ще пратят някой да ме набие? Имам предвид- не само аз обиждам, много хора, които коментират, го правят, при това по по-вулгарен начин. Тъй като, както казах, се бях разтревожил, си изтрих акаунта в Ютуб. Така всичките ми коментари против певици и певци изчезнаха и вече никой не ги вижда. Дали е възможно вече да са завели някакво дело или нещо подобно, при положение, че аз активно пиша и коментирам от горе-долу 3 месеца?


Хахахахаха направо отивай се закопай в гроба ,още утре от гдбоп могат да дойдат и да те заключат за многото спам в интернет и да ти наложат глоба от 35 000лв :D ...

gowent
01-09-2015, 21:36
https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-xpa1/v/t1.0-9/p526x296/10906016_1003938449623448_2808150222742061756_n.jp g?oh=e9de26d92fa305ab50dd77acf32100b5&oe=5536B478
Май това наистина беше филм, съгласен съм вече. :)

gowent
01-09-2015, 21:37
Хахахахаха направо отивай се закопай в гроба ,още утре от гдбоп могат да дойдат и да те заключат за многото спам в интернет и да ти наложат глоба от 35 000лв :D ...
Без сарказъм, моля! От тези потребители в Хардуер.ком омразих сарказма и вече ми е противен!