PDA

View Full Version : Проблем!



Mayaa
01-06-2015, 18:34
Здравейте, имам проблем, с който не знам как да се справя и след който се появява друг проблем. Аз съм на 19 години и
основният проблем е цикълът ми. Той никога не ми е бил редовен. И под нередовен имам предвид със закъснение от 10 до 20 дни. Това винаги ми е било проблем, дори и преди да започна половият си живот. Наскоро ( март 2014 г. ) реших да се посъветвам с гинеколог, който да открие причината за този нередовен цикъл. Гинекологът ми реши да ми направи кръвен тест, от който да провери дали въпросният проблем не е от хормоните и ми изписа противозачатъчни, които да пия за да нормализирам цикълът си. След излизането на резултатите от кръвният тест се оказа, че нямам проблеми с хормоните, просто трябваше да пия хапченцата. И да хапчетата наистина ми помогнаха да се справя с проблемът. Пих ги 2 месеца и от тогава цикълът ми идваше като по часовник. Но този месец цикълът ми трябваше да се появи на 25.12., но все още го няма... Бях 99% сигурна, че няма как да съм забременяла, но все пак реших да си направя тест - е оказах се права .. бебе няма, но има друго което ме притеснява, от 20.12 започнах да вдигам температура 37-37.5, и нищо друго, следователно не е грип нито настинка.. ставаше ми лошо, но предположих, че е от повечекото храна по празниците, сега смятам да отида при личния си лекар, за да разбера дали не е някакво възпаление на нещо. Съмнявам се за възпаление на пикочната система, но не съм сигурна. Та въпросите ми са:
1. Може ли да ми закъснява от въпросната температура или възпаление( ако въобще е такова) ?
2. Възможно ли е промяната на времето да промени отново цикълът ми до такава степен?

P.S. Сигурна съм, че не съм бременна, тъй като си направих 3 теста.
Моля, не ме упреквайте, за това, че все още не съм посетила лекарят си, мисля да го направя идната седмица...до тогава искам да знам има ли някой по-запознат с моят случай .. :) Благодаря!

kalpazanka
01-06-2015, 18:50
Тестовете различни марки ли бяха? С първа сутрешна урина ли ги направи?
Ако в 7-дневната пауза не настъпи кървене, не започвай следващ блистер.

Кои точно хормони си изследвала?

Mayaa
01-06-2015, 18:55
Тестовете бяха една и съща марка - Surecheck, и трите теста бяха със сутрешна урина. Отдавна вече не пия противозачатъчни, трябваше да ги пия март, април и май, но след април спрях... За хормоните не мога да ти кажа, не обръщам внимание на такива неща, мислех, че единственият, който трябва да разбира е гинекологът.

kalpazanka
01-06-2015, 18:56
Добре де, нямаш ли копие от изследванията вкъщи?
Не се ли интересуваш какво са ти правили, какви са ти резултатите?

Mayaa
01-06-2015, 19:04
Не, нямам копие от резултатите. От лабораторията ми дадоха една единствена бележка, която трябваше да занеса на гинекологът си, но ясно си спомням, че всичко си беше в нормата... Не знам, явно не ми е било от значение, тъй като не им разбирам медицинските работи.

kalpazanka
01-06-2015, 19:07
Пускай тогава щитовидни хормони фТ3, фТ4+антителата ТАТ и МАТ, както и ТСХ. Може там да излезе проблем.