PDA

View Full Version : Ветеринарна медицина



catfrost
01-09-2015, 21:39
Здравейте,

11ти клас съм и искам да уча ветеринарна медицина, но не знам почти нищо нито за образованието, нито за реализацията в последствие. Инетересува ме дали има бъдеще в тази професия и най-вече дали мога да уча в България и да се реализирам в чужбина! Бих била благодарна ако някой ми даде някаква информация.

Благодаря предварително!

haritov
01-10-2015, 04:56
Здравейте,

11ти клас съм и искам да уча ветеринарна медицина, но не знам почти нищо нито за образованието, нито за реализацията в последствие. Инетересува ме дали има бъдеще в тази професия и най-вече дали мога да уча в България и да се реализирам в чужбина! Бих била благодарна ако някой ми даде някаква информация.

Благодаря предварително!
дай като хуманен не ми ставай колега

catfrost
01-10-2015, 07:30
Не мога да се занимавам с хора! Не ги харесвам :D

pandabear
01-10-2015, 08:06
от теб зависи колко силно искаш да се реализираш като ветеринарен лекар. дипломата ти се приема и в чужбина, да. иначе аз съм първи курс и не мога да дам все още много компетентно мнение. до момента то е, че и база, и начин на преподаване/оценяване са си средна работа. както навсякъде общо взето. има и добри преподаватели, които имат желание да те научат, има и такива, които са там, колкото да отчетат някаква дейност. хубаво трябва да си помислиш преди да решиш дали искаш да се занимаваш с това. все пак почти 6 години следване не са никак малко. нужно е доста време и отдаденост. материала трябва да ти е интересен, за да може да го възприемаш по-лесно, тъй като не е никак лек (предполагам си се запознала поне с учебния план и предметите, които се изучават). имах колеги, които се отказаха още след първия месец, именно защото вероятно не са обмислили добре дали това е нещото, с което искат да се занимават сега и занапред :)

haritov
01-10-2015, 18:27
Не мога да се занимавам с хора! Не ги харесвам :D

напротив пак ще се занимаваш с хора не си прави илюзии

catfrost
01-11-2015, 21:49
имам предвид че няма техните животи да зависят от мен.. за тяхно щастие

pandabear
01-16-2015, 19:34
ако приемаш животинския живот за по-малко ценен още от сега се отказвай. не е за теб тази професия.

catfrost
01-16-2015, 20:07
всъщност е точно обратното..

haritov
01-16-2015, 20:09
ако приемаш животинския живот за по-малко ценен още от сега се отказвай. не е за теб тази професия.
хуманния лекар лекува човека ветеринарния човечеството

далеч си от истината

catfrost
01-22-2015, 19:07
ако имам намерение да се занимавам сериозно с това има ли значение каква ми е мотивацията? друго ми е питането! :)