PDA

View Full Version : Фармация или туризъм?



OGCJ
01-10-2015, 14:59
Здравейте, аз съм в 10-клас и се чудя дали да уча туризъм или фармация. Все още е рано, но трябва да реша на какво да наблягам. С химията съм добре. Фармацията винаги ще бъде търсена, защото докато има хора ще има и хапчета. А за туризма ще ми трябва английски(добре) + най-малко един език. Уча руски в момента и го мразя ужасно много :D Клоня повече към фармацията за сега. Дайте мнение/съвет на мое място какво бихте избрали, какви са алтернативите и т.н. :)

ameli
01-10-2015, 16:33
Естествено, че фармация, то там няма какво да му мислиш изобщо. Но не забравяй, че в момента е една от най-търсените специалности и ще ти се наложи да се напънеш сериозно, за да успееш да влезеш.

kalpazanka
01-10-2015, 16:37
^Не го шашкай, може да мине и *парашутист*, т. е. да изкара един семестър в Ниш и после да се прехвърли у нас като чуждестранен студент.


Здравейте, аз съм в 10-клас и се чудя дали да уча туризъм или фармация.

Понеже между двете има огромно сходство :D :D :D

anonymous708973
01-10-2015, 16:49
Да бе, и аз това се чудя все :д

С фармация в България може да се печели доста добре, помисли си :)

Fisherman
01-10-2015, 17:33
как така фармация или туризъм,тази специалност е сериозно нещо и защо трябва да сте такива материалисти винаги повдигайки въпроса за кирливите пари,за да си доктор или фармацевт се изисква повече от самото висше образование.тва не е мениджмънт в НБУ

омръзнало ми е от мърльовци,които са в тая специалност заради парите и БЪКЕЛ не разбират,а са 3ти курс примерно и носят лоша слава за себе си и колегите си,никой не иска още един

LoadRunner
01-10-2015, 18:08
леко леко
още малко сравни фармацевта с лекар

OGCJ
01-11-2015, 11:16
Fisherman, казах, че съм добре с химията. Не съм казала, че съм вътре заради парите! Не си правете грешни изводи. Благодаря на останалите :)

kaRamella
01-11-2015, 23:53
В туризъм има доста висша математика.Аз ако бях изправена пред тази дилема бих избрала Фармация.

tochko
01-13-2015, 15:33
Привет, и аз съм 10ти клас Фармация много по-добро е. Вярно е че ще учиш много химически извращения, но в туризмът няма бъдеще. Така или иначе ще си в сферата на услугите, но се замисли дали бедния човек ще предпочете почивка или лекарства. Отговорът е прост. Освен това, с туризъм могат да се занимават и по-ненадеждни хора, а предполагам ти си по-начетен. Във всяка държава здравеопазването е в челните места стане ли дума за инвестиции. В БГ населението е застаряващо-на бабите им трябват хапчета и няма да ги навиеш да рипат по горите. Искам да подчертая че не си налагам мнението, просто се аргументирам. Надявам се да съм бил полезен.

OGCJ
01-13-2015, 20:02
Разбира се :) и според мен това е по-разумното решение

prosto_chovek
01-14-2015, 21:15
Добър си с химията, следователно по - логичното е фармация. А защо не биохимия? Според мен лично е много хубава специалност с много широко поле за изява след това.

OGCJ
01-16-2015, 11:35
Искам да съм малко по-далече от биологията. Предпочитам химията.

teenems
01-18-2015, 11:36
Като за начало трябва да избереш това,което искаш да работиш и ще ти доставя удоволствие.Според мен и двете специалности са хубави,стига ти да знаеш кое повече ти харесва.Тук всеки един от нас ще ти отговори различно.Аз лично ще ти отговоря туризъм,защото не харесвам химия,биология и т.н.Уча туризъм,имам идеи как да се развия и нямам търпение да работя по специалността.Имаш време да помислиш,но ако избереш фармация вече трябва да започнеш здравото учене,защото кандидатите са много.



В туризъм има доста висша математика.Аз ако бях изправена пред тази дилема бих избрала Фармация.

В ИУ-Варна се учат оптимизационни методи само 1 семестър и край с математиката.

YonaToxic
01-19-2015, 03:28
Фармация...(не си направих труда да прочета какво си написал, само че знам че с фармация ще имаш по-стабилен доход)

prosto_chovek
01-19-2015, 16:48
Фармация...(не си направих труда да прочета какво си написал, само че знам че с фармация ще имаш по-стабилен доход)

А ако не го влече, например и парите са за сметка на личното удовлетворение какво да прави? После защо в туризма да няма пари? Много съм против неща от сорта на учи това, защото има пари в него.

teenems
01-21-2015, 08:45
И аз съм съгласна с мнението на prosto_chovek.Какво означава това носи пари?Ми то много неща носят пари, ама като нямаш акъл само ще си чоплиш носа.И според мен в туризма има пари...най-малкото е,че можеш да си избереш поне 5 професии с тази специалност.А и някои мнения тук бяха едва ли не тези лекарства се правят само за бабите, които няма да отидат на почивка.Ама не всичко е болести..хората имат нужда и от развлечения, защото има и такива, които могат да си го позволят.

xXxPETYAxXx
01-21-2015, 09:39
Според мен пък е доста важно и това дали искаш да се реализираш в България или в чужбина.
Иначе фармацията на мен ми звучи доста сложно нещо, но ако ги разбираш нещата супер. Не знам в кои университети в туризма има много висша математика, ама както и да е. Туризъм всеки глупак може да запише, че и да завърши.

Illusion772
01-21-2015, 10:52
Здравейте, аз съм в 10-клас и се чудя дали да уча туризъм или фармация. Все още е рано, но трябва да реша на какво да наблягам. С химията съм добре. Фармацията винаги ще бъде търсена, защото докато има хора ще има и хапчета. А за туризма ще ми трябва английски(добре) + най-малко един език. Уча руски в момента и го мразя ужасно много :D Клоня повече към фармацията за сега. Дайте мнение/съвет на мое място какво бихте избрали, какви са алтернативите и т.н. :)

Казвам фармация. Поради простата причина че с другото учиш за безработен.
Фармацията,Денталната медицина и Медицината имат - 100% реализация винаги - независимо дали си тук или в чужбина.
Успех :)

Fisherman
01-21-2015, 11:49
Искам да съм малко по-далече от биологията. Предпочитам химията.

е ако си решил да си далече от биологията,фармацията пак не става защото там има доста биология и прочие
тва,че си добър по химия също нищо не значи,училищното ниво е смешно

an7raks
01-21-2015, 12:09
как така фармация или туризъм,тази специалност е сериозно нещо и защо трябва да сте такива материалисти винаги повдигайки въпроса за кирливите пари,за да си доктор или фармацевт се изисква повече от самото висше образование.тва не е мениджмънт в НБУ

омръзнало ми е от мърльовци,които са в тая специалност заради парите и БЪКЕЛ не разбират,а са 3ти курс примерно и носят лоша слава за себе си и колегите си,никой не иска още един

Фишка, ма то така е във всички специалности... 90% са там "за дипломата" и щото после "ще бачкат за 4-цифрени суми", нищо, че си нямат дори и идея какво се иска от тях на съответните длъжности...

OGCJ
01-22-2015, 16:43
Правилно! Повечето, които са висшисти въобще не си разбират от професията. Тогава какво значение имат парите? Разбираш ли си от професията всичко е тип-топ.

lisi4ety
01-25-2015, 23:22
Привет, и аз съм 10ти клас Фармация много по-добро е. Вярно е че ще учиш много химически извращения, но в туризмът няма бъдеще. Така или иначе ще си в сферата на услугите, но се замисли дали бедния човек ще предпочете почивка или лекарства. Отговорът е прост. Освен това, с туризъм могат да се занимават и по-ненадеждни хора, а предполагам ти си по-начетен. Във всяка държава здравеопазването е в челните места стане ли дума за инвестиции. В БГ населението е застаряващо-на бабите им трябват хапчета и няма да ги навиеш да рипат по горите. Искам да подчертая че не си налагам мнението, просто се аргументирам. Надявам се да съм бил полезен.

Доста незадълбочен анализ даде. ;d
Туризма винаги ще има бъдеще.
Противно на общоприетото в България има ПРЕдостатъчно хора, които могат да си позволят да хвърлят парите си за почивки.
Да не говорим, че фармацевти има бол, а наплива за университетите ни е и от съседните ни страни. Влизането там е доста трудно и освен ако наистина не искаш да практикуваш нещо такова няма смисъл да минаваш през тоя стрес

Въпроса е теб какво те влече и с какво ти се занимава повече - двете неща са прекалено различни, а и е ясно, че всички ще ти поръчат фармацията (: