PDA

View Full Version : БД за банка



stenli96
01-10-2015, 20:16
Здравейте някой може ли да ми помогне с разработването на БД за банка. Поставиха ми една задача, но и идея си нямам как и какво да направя. Ако може някой да ми помогне и да ми обясни ще съм супер благодарен! :) Долу-горе знам, как се правят заявки, връзки и таблици, но с организацията хич ме няма!

Разработете база от данни за клиентските сметки в банка като се поддържат 2 вида клиенти: физически и юридически лица, както и няколко вида сметки: депозитна, разплащателна, текуща, картова.
Справки:
Да се следят операциите (разход, приход)с цел да се правят извлечение на сметките за определен период конкретно за даден клиент. Да може да се извлича информация за даден клиент: колко сметки има, дата на откриване на нова сметка.

dimitar_ak
01-12-2015, 12:24
На Access ли работите или на нещо друго?

stenli96
01-12-2015, 12:56
На Access работим.

dimitar_ak
01-13-2015, 05:55
Казваш, че знаеш как се правят връзки и таблици. Започни с това. Създай базата данни. Създай таблици за клиентите. Може да са 2 отделни таблици, защото за ЧЛ и ФЛ се записват различни данни. ФЛ има наприемр 3 имена и ЕГН. ЮЛ има наименование и Булстат. Трябва ти таблица за сметките, в която вече ще има оказан тип дали е на физическо или юридическо лице. В тази таблица трябва да има и поле ClientID, по което да направиш връзката с ID-то от 2-те таблици на клиентите.

Започни с това пък после ще говорим и за допълнителните неща, които са необходими за да следиш движението по сметките и да направиш справките.