PDA

View Full Version : Заек или хамстер?



Clint Eastwood
01-11-2015, 12:18
Ако може да ми помогнете с избора на домашен любимец,раздвоен съм м/у заек и хамстер.

kalpazanka
01-11-2015, 12:27
Хамстерът е по-компактен, аквариумът/клетката заемат по-малко място, няма чак такава нужда от пространство и разходки, особено ако му купиш и въртележка. Отделно с една кутия суха храна за левче ще изкара поне 6 месеца. Ако заделяш резенчета от сезонната ти салата /без олио и оцет, нали/, парчета белтък и жълтък от варено яйце и топчета от супа топчета+ориз от супата/печено пилешко без мазнина и без кожичка, животинчето ти ще е повече от щастливо. Може да добавиш към менюто и около 15 мл топло подварено мляко без захар. Отделно обичат да гризат и пролетни клонки с напъпили млади листенца. :)
А ако имаш комшия дърводелец, стърготините ти ще идват без пари :)

Clint Eastwood
01-11-2015, 12:34
Благодаря за съвета!

Seattle
01-11-2015, 17:13
От друга страна, заекът е много по вкусен :D

anonymous908491
01-11-2015, 17:26
От друга страна, заекът е много по вкусен :D

Сигурен ли си ?

haritov
01-11-2015, 18:28
Хамстерът е по-компактен, аквариумът/клетката заемат по-малко място, няма чак такава нужда от пространство и разходки, особено ако му купиш и въртележка. Отделно с една кутия суха храна за левче ще изкара поне 6 месеца. Ако заделяш резенчета от сезонната ти салата /без олио и оцет, нали/, парчета белтък и жълтък от варено яйце и топчета от супа топчета+ориз от супата/печено пилешко без мазнина и без кожичка, животинчето ти ще е повече от щастливо. Може да добавиш към менюто и около 15 мл топло подварено мляко без захар. Отделно обичат да гризат и пролетни клонки с напъпили млади листенца. :)
А ако имаш комшия дърводелец, стърготините ти ще идват без пари :)
има пълноценни храни за тия животни
това което казваш може да е вкусно за хамстера но нещата в магазините рядко са достатъчно качествени и един чувствителен стомах като този на хамстера може да пострада а тези животни умират от такива неща за доста кратко време

доста често съм имал случай на гастрит след като са дали небелена краставица (кората и е пълна с химия)
да не говорим за веществата с които се обработва месото за това нито едно от изброените неща не го препоръчвам

знам че го казваш за добро но можеш да навредиш по този начин и то доста сериозно

иначе както казах има пълноценни храни които са напълно достатъчни

хамстерите не се интересуват от вкуса а от количеството те крият тъпчат и тн разнообразието е по-скоро вредно за тях понеже различните видове храна натоварват храносмилателната система и също може да доведе до заболяване

за това свикне ли на един вид храна с нея и нищо друго(можете да давате понякога пресни зеленчуци или плодове задължително обелени) (в храните за които говоря има плодове зеленчуци и тн пълната гама) стига да е качествена а не някоя за по 1лв килото

относно подовата настилка също не препоръчвам от дърводелец не са малко случаите когато идва груба и причинява наранявания за това по-добре талаж който си е точно за целта

другия вариант е целулозна настилка върши много добра работа и е много щадяща и предпочитана от животинките

мога да кажа че и за заека е същото общо взето много чувствителни същества изнежени поради добрите условия на живот

не им понасят промените и стреса

иначе помисли си добре и в двата случая животинката става част от семейството и трябва да си отговорен

kalpazanka
01-11-2015, 18:35
Пич, моята принцеса си живя с това меню до 4 годишна. :) Имах една книжка вкъщи от поредицата "Обичам те, животно" и хамка я гледах точно по тази книжка :)

anonymous908491
01-11-2015, 18:45
Пич, моята принцеса си живя с това меню до 4 годишна.

Съдейки от менюто и, май е умряла от инфаркт.
Повечето хора мечтаят да се хранят като хамстерът ти

LoadRunner
01-11-2015, 18:56
само да те предупредя че съм имал 2 пъти хамстери
и двата са умирали от слънчев удар

haritov
01-11-2015, 19:05
Пич, моята принцеса си живя с това меню до 4 годишна. :) Имах една книжка вкъщи от поредицата "Обичам те, животно" и хамка я гледах точно по тази книжка :)

браво на теб има кучета дето цял живот ядът кокалаци и нищо им няма има други дето ги режем при първия път когато пробват един

аз ти казвам какво ми идва в клиниката и как е най-добре за животното ти прави какво искаш на твоя отговорност

тая твоя книжка да не е от преди 10г случайно или 15г?

kalpazanka
01-11-2015, 19:47
^Гледала съм хамстерка от втори до пети клас :)

haritov
01-11-2015, 19:55
^Гледала съм хамстерка от втори до пети клас :)

добре съгласен съм имаш моите поздравления
но ти гарантирам че това което ти казвам е вярно в момента има прекалено много химия в храните които изброи
15г са доста време
специално животните са доста чувствителни на тази тема и най-честите заболявания при нас са на храносмилателната система за това гледаме да предложим най-добрия вариант

Seattle
01-11-2015, 23:56
Сигурен ли си ?

Е, поне знам че заека е вкусен :)

KIRIL98
01-12-2015, 12:23
ХАМСТЕР.

galen_plamen
01-12-2015, 19:17
хамстер , но като си помисля, че това си е направо мишка - не...

anonymous908491
01-12-2015, 19:19
Е, поне знам че заека е вкусен :)

Ти и свинско би избрал пред конско или магарешко, но това не означава, че свинското е по-вкусно.

fls63
01-12-2015, 19:59
Seattle,и да е вкусен и да не е вкусен... човека иска да си го гледа като домашен любимец,а не да го готви. :)

haritov
01-12-2015, 20:55
ако е декоративен заек и едно кюфте няма да направите иначе хамстера е по-вкусен

но все пак те са домеш любимец не за транжиране

Seattle
01-13-2015, 06:43
и баба на село гледа домашни любимци, ама ги ядем ЛоЛ.


Ти и свинско би избрал пред конско или магарешко, но това не означава, че свинското е по-вкусно.

опитвал съм и от 3-те ;)

dimitar_ak
01-13-2015, 07:35
Гледам мини зайче от 2 седмици и изрично ме предупредиха да не включвам в менюто му човешки салати, плодове и зеленчуци. Те са обработвани с химикали, които могат да навредят на чувствителното заешко стомахче. Храня го с гранулирана храна и пакетирана трева от зоомагазин. Има и специализирани лакомства за гризачи, но трябва да е над 3-4 месеца.

borianka
01-13-2015, 08:20
Хамстер.

dimitar_ak
01-13-2015, 11:42
Хамстерите в плен рядко живеят повече от 3 години. Ако се привързвате към животинката, домашна мишка не е добра идея.

KIRIL98
01-15-2015, 13:31
Seattle,и да е вкусен и да не е вкусен... човека иска да си го гледа като домашен любимец,а не да го готви. :)

Prav si

Indistinct
01-24-2015, 18:39
Вземи си заек. Една приятелка за 5 години беше сменила към 8-9 хамстера и след всеки голям рев беше. Макар че няма толкова голяма привързаност към хамстер.

Mi-nah
02-06-2015, 19:10
Коте..пуф пуф :3

BlackWings
02-09-2015, 16:54
Заекът най-вероятно ще живее по-дълго (ако прескочи трапа с детското разстройство).

heartshapedbox
02-14-2015, 11:59
Харесвам зайчетата и съм гледала, не е трудно, а са много сладки.
За хамстер не мога да изкажа лични наблюдения.

res5ect111
02-14-2015, 20:41
щом пишеш такава тема, начи не искаш много да се грижиш за животното, купи си хамстер, поне да заема малко място и грижите да са му по малки

колкото по малко - толкова по малко :)


изкупуване на коли за скрап Изкупуване на коли за скрап (http://tinstrade.com/) за софия. Изкупуване на коли за скрап

kaRamella
02-15-2015, 16:30
Зайче.Но в къщата не трябва да има други животни , защото им се пръсват сърчицата от страх.

Zaharinka
02-15-2015, 18:07
Зайче, при добра подръжка не мирише.Не вдига шум, изключително милички и добри са, моето се гушка в мен, но все пак са плахливи.Никога не трябва да се вдигат за ушичките, лятото да не се оставят на слънце или на жега, трябва се пазят от течение.Моето го храня по следния принцип:
http://lcd.alle.bg/a1f6b4fd8eurn-jpg-207-233-cc-dri-3hnfm4ighea1a10r8g9.jpg

fUcKsMiLe
02-15-2015, 18:29
Два хамстера имах, умряха в рамките на година и двата. Така и не разбрах защо, но според мен зайче е по-добрия вариант. Пак трябва да се внимава и да се обгрижва животинчето, но е по-лесно според мен. Искам и аз, обаче у нас животни не мога да гледам, има човек, който е алергичен. :/

sofityoy
02-18-2015, 15:00
Аз бих предпочела хамстер,преди няколко години имах и са ужасно готини животинки,не са претенцьозни просто трябва да го храниш с определените неща и да го пазиш да не настине,иначе и зайче е сладко но повече цапат и са по претенцьозни от към гледане.
Но за гушкане и като цяло на външен вид зайчето определено е по-сладко,но в крайна сметка избора си е твой,но на знаеш от мен +стче за хамстера :3