PDA

View Full Version : Mини пинчер



purssue_
01-12-2015, 05:47
Здравейте,
искам да си взема мини пинчер.Разгледах доста обяви,но просто явно нямам късмет и все попадам на такива,които са ги взели вече,та мисълта ми е можете ли да ми съдействате за някакви обяви, и другото което е искам да попитам тези от вас,които имат,като грижи,като някакви по-специални храни,навици всичко,което се сетите да споделите много ще съм Ви благодарна. :)

haritov
01-12-2015, 20:43
като си взимаш кученце присъствай лично и избери най-игривото най-шумното най-голямото и най-силното

огледай краката дали имат 5ти пръст това е симптом на нечиста генитика

виж му устата и как се сключват челюстите има случаи на шаранова захапка което значи че горната челюст е много пред долната

това е генетичен дефект а един такъв води до още такива ( в някои развъдници с цел запазване на гените се допуска кръвосмешаване)

ако има родословие огледай хубаво за кръвосмешение

кучето трябва да е над 30 дни ако има зъби значи е навършило тази възраст
гледай паспорта ако има сложена ваксина в последните 14 дни не го взимай смяната на средата може да го убие (поискай да остане при развъдчика докато мине 14 дневния срок след ваксината)
най-честия номер е да сложат ваксина в някоя държава като словения или унгария и да го пратят да пътува същия ден
това сваля драстично имунитета и се разболява от самата ваксина която става смъртоносна и кучето умира имал съм много такива случаи
около 35ти ден се прави вътрешно обезпаразитяване след седмица първа ваксина която ще му изгради кратък уминитет срещу смъртоносни вирусни заболявания

две седмици след ваксината се прави ново вътрешно седмица след вътрешното се прави втора ваксина

относно третата ваксина тя се прави след третия месец(повтаря се всяка година на тази дата на която е сложена за това и викат и годишна) като седмица преди поставянето се прави задължително вътрешно
тя включва заболяването бяс и често срещани вирусни болести които са с висока смъртност като паровизора
две седмици след третата ваксина препоръчвам ново вътрешно обезпаразитяване и чак след това кучето вече може да излиза навън за разходка

ако не се изхвърлят паразити се потаря на всеки два месеца ако изхвърли на всеки две седмици докато спре

относно външното обезпаразитяване против бълхи и кърлеже и други гадни твари може да се прави след втория ден от раждането СТИГА ПРЕПАРАТА ДА ПОЗВОЛЯВА (като не препоръчвам толкова скоро)

това се прави през месец или два зависимост от препарата и сезона (при нашийник ако е качествен а не тия за 7 8 лв може да се изтрае и 4 до 8 месеца)

противопаразитния нашийник може да се сложи след 6тия месец

докато трае ваксинационната схема кучето трябва да е здраво да не изпада в стресови ситуации (смяна на средата смяна на храната отделяне от майката или от кученцата или пътуване) това води до СМЪРТ в някои случаи

относно храната аз лично препоръчвам марката Еукануба

тя е много висок клас и дава отлични резултати като няма никаква химия в нея

вече кой вариант ще си избереш ти

но започнеш ли с една храна никакво сменяне докато не навърши съотвената възраст или не се наложи по здравослони причини

смяната на храната не е добра идея не си мисли много марки или много видове че е много полезно напротив
това води до стомашни проблеми

високия клас храни като тази която казах е разработвана с години и е изчислено че това е най-добрата комбинация за твоето куче

все пак ако не си доволен от резултата и решиш да сменяш задължително смяната да е плавна като смесваш храните известно време

никакви колбаси те съдържат подправки които дразнят и никакви кокали най-вече пилешки те разрязват червата

що се отнася до останалите те могат и да заседнат в червата и да се наложи операция

все пак това е мини пинчер а не опикан карпатски вълк

относно къпане след 6ти месец препоръчвам с качествен шампоан тъй като кожата на кучетата има защитен слой който се отмива при къпане и кожата им става незащитена и може да предизвикаш болесто като демодекоза
шампоана се разрежда в съд с вода не се нанася директно върху кожата мокриш кучето поливаш с разтворения шампоан и изплакваш

при къпане взимаш памук колкото палеца ти и тъпчеш в ушите колкото можеш повече ухото е конусовидно памука няма да влезе прекалено навътре но ще предпази ухото от влагата (само влажния въздух може да възпали ухото)
що се отнася до козината сутрин и вечер мокриш ръката и минаваш веднъж срещу косъма и после по посока на косъма
така ще обереш мъртвия ненужен косъм
относно възпитание
има 3 системи една само с лакомства друга само с бой и третата е комбинация

когато кучето свърши нещо добро да речем изака се изпишка се когато и където трябва ще му кажеш браво добро куче някаква награда ще го погалиш ще му се порадваш
а когато направи бела не така лошо куче ще му повишиш то (няма да викаш ест) леко потупване по дупето (това е боя)
кучето долавя интонацията и емоцията по този начин различава доброто от злото но ако ще се караш му се карай на момента като свърши белата 2 мин след това ще е късно
и го пази от студ и много много да не скача има много случаи когато пинчер слиза от дивана и чупи двата си крака

и да знаеш че пинчера е роден да лае и хапе :cool: понякога стават агресивни за това прилагай строго възпитание спрямо това

когато стане на 10 11 месеца му огледай зъбите дали няма задържани млечни това е често срещан проблем и трябва да се вадят

какво е микро чипа
той не е нещо дето излъчва сигнал към сателити за да знаеш къде се намира няма такова нещо(веднъж дойде една мургава тикна ми нашийника паспорта и номера на микро чипа в ръцете и каза изгубих го на нивата намери ми го по сателита)
той е 14 цифрен код който е като ЕГН за животното и чрез неговото ЕГН ти удостоверяваш че кучето е твое
дефакто ако си го изгледал и аз го открадна и няма микро чип поставя ли му то става мое напълно законно и ти нямаш права над него
микро чипа е задължителен според закона и като го поставиш трябва да плащаш данъци и да го регистрираш

за какво служи паспорта
той е здравна книжка в която е описано дали има ваксина против бяс която е задължителна дали има вътрешно и външно обезпаразитяване и номера на микро чипа

ако нямаш паспорт или едно от изброените неща които да са във валиден срок на действие и те спре полицай подлежиш на солена глоба
ако имаш въпроси питай