PDA

View Full Version : Как да накарам нашите да ми позволят да се преместя в училището което искам.



divinity2
01-12-2015, 18:42
Здравейте, моля ви за помощ! Значи случаят е такъв, че аз съм осми клас и в училището в което съм не ми харесва и искам да се преместя в друго което съм си избрал. Там ми харесва, чак тази година разбрах какво искам да уча и то е японски затова реших да избера такова училище. Както и да е постоянно като говоря с нашите по този въпрос винаги вдигат скандал, и после казват че никога няма да ме запишат там! Казват че там излизам със обикновено образувание, а там където дъм сега излизам със "средно специално" по информатика -_- На мен хич не ми пука за това образование защото, в самото училище е ужасно, само с момчета е пълно и всички там са олигофрени. Учителите са селяни и говорят на диалект малко, доста са стари, а има и някой от тях със наднормено тегло и не им пука много как се обличат и просто е много грозно. Също казват че ако завърша там където съм ще стана програмист с много висока заплата, а в другото училище излизам само със език, но аз им обясних че нямам проблем да завърша там и после да следвам висше образование. Но те пак не и не. Мисля че може да е заради финансовото ни състояние, защото и не сме много богати, средно положение повече надолу. Може би мислят че няма да могат да си позволят да ми плашат университета. Друго че аз когато им казах че за онова училище ще уча много сериозно както и да вляза там, така и след като вляза там ще уча и ще имам нормален забавен гимназиален живот. Но те не ми повярваха, сигурно защото две години подред имах лош успех, 6-клас 3,60 и 7-клас 4,30. Но този път съм сериозен. Мисля да си повиша успеха тази година, но съм сто процента сигурен че ще ме отрежат отново и няма да позволят. Много са строги на тази тема. Може би не искат да ме преместят защото до 7 клас ми беше мечта да съм програмист, но първо вече не ми е толкова голяма мечта, разбрах че е трудно за учене и вече не съм толкова въудошевен, плюс това мога да ходя нс курсове и да взема материал за програмист за една година в училише в рамките на едномесечен курс и също висше ще уча със такава специалност, така че не е проблем. Но не и не. Отчаях се, не знам какво да правя а искам повече от всичко на света да се преместя там в девети клас и дс започна на чисто всичко. Някакви идеи какво да правя? Споделяйте всякакви методи, моля! И моля отговерете и на това. Дали да направя сайт който е блог на някой съвсем измислен човек който не е в училището ми сега и да почна да пиша лоши неша за училишето и след известно време да го покажа на нашите? Благодаря ви предварително за отговорите и че отделихте време да прочетете темата ми!

П.П.
Аз съм момче на 14 години в 8 клас и изкам на края на годината да се преместя а не догодина кигстл съм девети клас попнсл тук и после да се преместя там. Искам преди да е почнал 9 клас!

Seattle
01-13-2015, 07:17
Както виждаш, ти самият не знаеш кво искаш: преди исках товааааа, ама сега искам оновааа, и утре ще искаш нещо друго.
Аз си мисля че се мъчиш да отбиеш номера с тоя измислен език дето никога няма да ползваш, щото било "трудно" програмирането. Нека те светна нещо: по добре сега да ти е трудничко от колкото после. Реално погледнато колкото лесно би взел курс за програмиране, толкова лесно би взел и курс по език, щом толкова ти се учи японски.

Но и те не са прави много да ти отказват категорично. Айде, да искат да те насочат на някаде, тва е разбираемо но да ти запоядват е малко множко. Явно не си заслужил доверието им, както ти сам спекулира. Честно казано, ако и аз бях на тяхно място и парите бяха тегави в къщи, и аз бих насочил детето си към нещо с което би се реализирало. Език... просто имаш много малко възможности. Едиственият ти шанс според мен е да им покажеш че знаеш точно какво искаш и как да го постигнеш. И повдигай темата често, рано или късно може малко по малко да умекнат, но гледай да е в шеговит тон че скандалите не са полезни за каузата ти. Идеята ти за блог-а е тъпа :)

И страничен въпрос, от каде по дяволите, ти дойде на акъла точно за японски?

RapExotic
01-16-2015, 15:54
Да не би да учиш в Хенри Форд или Джон Атанасов? Там наистина ще излезеш сЪС обикновено образУвание. Бягай далече от такъв тип училища. Кажи на вашите, че ще спреш да посещаваш училище, ако не ти позволят да се преместиш.

bonfire
01-23-2015, 20:46
За да кандидатсваш след осми клас не трябва ли да държиш някакви приравнителни изпити по самия език? Т.е. ти ще трябва така или иначе да имаш някаква представа от японския преди евентуално да влезеш в това училище. Освен това казваш, че програмирането било трудно, обаче не знам кое те кара да мислиш, че японския ще е лесен хаха.. Като оптимален вариант ако вашите не се съгласят да те преместят, може да си спестяваш пари и да си купиш помагала и учебници по японски, щом толкова ти се учи - така хем ще покажеш, че си станал сериозен, хем ще си учиш езика.

VinDiesel
01-23-2015, 21:21
Кажи им това!


На мен хич не ми пука за това образование защото, в самото училище е ужасно, само с момчета е пълно и всички там са олигофрени. Учителите са селяни и говорят на диалект малко, доста са стари, а има и някой от тях със наднормено тегло и не им пука много как се обличат и просто е много грозно.

divinity2
01-26-2015, 18:49
Благодаря ви за съветите, разбира се ще очаквам още отговори по темата, но искам да попитам едно две неща. Първо срока за кандидатстване в друго училище след 8 клас един и същ ли е във всички училища? Второ искам да попитам както bonfire спомена за изпита, той по езика, в чиято паралелка кандидатствам ли ще е? Или по друго? Благодаря отново!

bonfire
01-26-2015, 22:44
Изпитът би трябвало да ти е по съответния език на паралелката, в която кандидатстваш, да. За сроковете след осми клас не съм сигурна и не мога да кажа със сигурност, но по мое време след седми клас си бяха еднакви за всички училища. Защо не отидеш до въпросното даскало и не разпиташ това, което те интересува и дали изобщо имат прием след осми клас (защото мисля, че не навсякъде го има това)? Така де, по-добре да си подготвен и да знаеш какво, как и кога се иска от теб.