PDA

View Full Version : Маркетинг?



Melk4i
01-13-2015, 16:12
Здравейте,някой може ли да ми обясни какво точно означава,да се занимаваш с маркетинг.Аз търсих и прочетох някои статии,но честно казано нищо не разбрах.

prosto_chovek
01-14-2015, 21:13
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%80%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B8%D0%BD%D 0%B3

Мисля, че ако прочетеш и осмислиш това, ще си отговориш максимално ефективно на въпроса. :)

teenems
01-17-2015, 09:25
Специалистите по маркетинг са хората, които се занимават с: откриване и обслужване на фирмените клиенти, разработване и модифициране на продукти, които трябва да задоволяват в максимална степен нуждите и желанията на клиентите; препоръчват кои са най-подходящите цени; къде е най-добре да се продават фирмените продукти; кои са верните комуникации (реклами, търговски промоции, лични продажби и събития от обхвата на връзките с обществеността); разработват маркетингови стратегии, за да се постигне най-голям успех. Специалистите по маркетинг са хората, които имат ангажиментите да наблюдават как се променя средата, в която работи компанията и какви са последствията от тези промени. Те могат да подпомагат управляващите една компания при изграждането на фирмената й култура и цялостният й облик.


Какво може да се работи ?

Специалистите, завършили тази образователно-квалификационна степен, могат да се реализират във фирмите като функционални специалисти и мениджъри в сферата на публичните (държавна администрация, здравеопазване, образование и др.) и бизнес организации. Тези длъжности са свързани с цялостната маркетингова дейност на фирмите и организациите - категориите длъжности са:

маркетинг мениджър;
ръководител/ мениджър отдел;
мениджър проучване на пазари;
мениджър покупки/продажби;
ръководител отдел маркетинг;
специалист, продажби;
специалист, маркетинг и реклама
рекламен агент;
ръководители в търговията на едро и дребно;
персонал, информиращ клиенти;
супервайзър, магазин;
търговски представител;
продавач – консултант и др.


П.С.
Това е от сайта на ИУ-Варна
..дано съм била полезна :)