PDA

View Full Version : За начинаещи :)



Wolfmerrya
01-13-2015, 18:34
Привет.. Наскоро започнах да живея с приятеля ми :) .. Никога не съм проявявала кой знае какъв интерес към готвенето, но от както започнахме да живеем заедно все повече ми се иска да го впечатля с някоя вкусна гозба :D Но за съжаление съм нова в тази сфера и се надявам тук да намеря помощ. Предложете ми лесни и бързи рецепти за начинаещи, които не изискват много умения или продукти. Търсих в интернет, но не намирам почти нищо което да е обяснено за хора като.. мен :D
Уловката е, че имаме само котлон и микровълнова печка - съответно манджите не трябва да включват никаква друга топлинна обработка.
Надявам се темата да е за този раздел и да ми помогнете. :)
Послепис; по възможност рецептите да не съдържат: чушки, гъби, маслини, черен дроб и/или други карантии. :)

anonymous708973
01-13-2015, 19:00
Начи, първото е да си купите един грил тиган, сериозно, това ще ви спаси живота! Печеш месо за 6-7 минути и сервираш с голяма салата. Или зеленчуци си гриловаш. Прекрасно е.
Второ, отивай в Пинтерест и пиши "рецепти за тиган" и ще ти излязат бая идеи.

Трето, ще ти споделя една много любима моя рецепта:
Загряваш мазнина в тиган и запичаш пилешко или пуешко на парченца до златисто. Вадиш и слагаш в купа, овкусяваш със сладко-пикантен азиатски сос - има ги навсякъде и черен пипер. През това време сипваш в тигана наситно нарязани домати и 2 с.л. доматена паста - тя придава по-наситен вкус, изчакваш да се посгъсти, посоляваш и връщаш месото в тигана, оставяш още 2-3 минути. Аз тук добавям и маслинки. И си готова.
Можеш да свариш един ориз към това, за да е по-засищащо.

Любимата ми закуска напоследък:
Загряваш мъъъъничко мазнина и слагаш вътре някакви парченца мръвка, колбас, нещо такова. Аз използвам виенски вурст. Изчакваш да се позачерви, аз моето направо си го оставям да загори, добавяш един наситно нарязан домат и чукваш 2-3 яйца.

И крем супичка - сваряваш няколко картофа и моркова/чушка. Посоляваш, изваждаш част от бульона в чаша, за да не стане прекалено рядка супата. В същото време, ако искаш да я поразредиш, е по-вкусно с бульона отколкото с вода. Пасираш, добавяш малко течна сметана. За 3 порции ти стигат 80-100 мл. Преценяш колко гъста я искаш. Ако все пак се наложи да добавяш вода, сложи 2 с.л. сушени зеленчуци (Не на Маги, че са вреден боклук, търси на Пикантина 100% сушени зеленчуци, струват по-малко от левче) в гореща вода за 10 мин, прецеди и добави.
ДоОбелени и нарязани на ивички гъби задушаваш в тиган с масло и добавяш към супичката.
Можеш да я сервираш със сиренце, крутони или пък филийки, намазани с кайма и изпечени в микровълновата.

:)

102
01-13-2015, 21:35
начи
пише се значи

prosto_chovek
01-14-2015, 18:42
Четвърто, http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/534905-%D0%9A%D0%B0%D0%BA-%D1%81%D0%BC%D0%B5-%D0%B2-%D0%BA%D1%83%D1%85%D0%BD%D1%8F%D1%82%D0%B0-%D0%B4%D0%B4 - тук има 140 страници писано, все можеш да намериш някоя идея, която да не е особено сложна. :)

galen_plamen
01-14-2015, 19:33
Щом си начинаеща трябва да вземаш рецепти от такива места.където пише всичко подробно и по грамаж, и да внимаваш разбира се, За да стане правилно е важно да се спазват грамовете

xXxPETYAxXx
01-16-2015, 15:28
Спагети болонезе в общи линии е най-вкусното нещо, за което се сещам, че е нужен само котлон.
И панирани неща.
Рецепти има много подробно описани стига да си избереш ястието, все ще намериш.

Ewok
01-16-2015, 15:38
Паста като цяло.
Лесна и вкусна е, а и не отнема много време.

Друго, за което се сещам е задушено. Каквото и да е (с месо) става многомного вкусно. Но пък му трябва доста време да се сготви. Ето една рецепта, в която се влюбих от първия път http://goodfood.bg/?go=recipes&p=detail&gf_recipeId=282 препоръчвам ти дългата версия :)