PDA

View Full Version : Проблем с менструацията



idk
01-14-2015, 08:17
Здравейте, не съм била неразположена от малко повече от два месеца. Никога до сега не бях имала проблеми с това, за това и се притеснявам. Преди ден направих два теста за бременност, но и двата бяха отрицателни - да кажем че бременността отпада. Остават проблеми с яйчниците или хормоните. Може ли някой по-запознат да ми обясни кое от двете е по-сериозно и трябва ли да се притеснявам много? Също така е невъзможно тест във втория/третия месец да греши, нали? Що се отнася до гинеколога, ще отида, ако и този месец не ми дойде, просто както казах за почти деветнадесетгодишния си живот не съм имала проблеми и се притеснявам.
Благодаря за мненията ви предварително.

marilyn
01-14-2015, 18:43
Няма как да се каже кое е по-опасно? И двата проблема са си кофти. Щом не си бременна, а имаш липса на М, по-добре иди час по-скоро на лекар. Ние и да гадаем тук, и да не гадаем какво ти е, няма да можем да ти помогнем. Приятелки са ми споделяли, че от стрес им е пропускала менструацията (1 месец). Говоря за смяна на климата, държавата и т.н. Друга пък имаше киста и я оперираха... случаи всякакви.

per-dead
01-14-2015, 18:49
Слабичка ли си? Имам предвид като телосложение.
Имам една позната, която е по-голяма от мен с няколко години, но е по-ниска и доста слабичка. Пет - шест месеца не и идваше. Оказа се от килограмите и или нещо подобно. Ако нямаш проблем с това, нямам други предположения. На мен от стрес пък ми е идвало и два пъти в месеца.
Но щом не си бременна - calm down.

idk
01-15-2015, 18:07
Мисля че за ръста ми съм слаба, да. (килограмите ми се въртят около 45 - 48 )
Ох, аз всеки път откачам с тази бременност. Дори и когато ми идва, което е повече от нелепо, но просто съм такава.
Изкупувам всички тестове в аптеките и въпреки че всички са отрицателни (разбирам един да отчете неправилен резултат но три, пет?), продължавам да се съмнявам, а нямам свестен гинеколог, с когото да се съветвам, както стана ясно.

razocharovana
01-19-2015, 20:52
Аз го имах същия проблем , но определено отиди на лекар пусни си всички възможни изследвания ( хормонални ) . Скъпичко ще ти излезе защото не за по ЗК (здравна каса) . Аз съм имала липса на месечен цикъл с по 6-7 месеца докато разберат от какво е а тия противозачатъчни ако ти ги изпишат ... не ги пий само те увреждат .. При мен проблема излезе от единия яйчник .

razocharovana
01-19-2015, 20:54
Ако си от Варна мога да ти препоръчам лекар за този проблем

idk
01-26-2015, 11:28
Ще съм ти благодарна, ако го направиш, да.

Vi.
01-28-2015, 06:27
Здравейте, и аз имам проблем с МЦ и направо изтрещявам.
На почти 18 години съм, имам менструация от 12-13 годишна, досега ппц никога не ми е бил редовен. Идвало ми е по-рано, закъснявало ми е с 2-3 дена но съм нямала проблеми, но сега от няколко месеца насам винаги ми закъснява. Дойде ми на 27ми декември и според изчисленията трябваше да ми дойде на 23ти а все още... нищо. Имам обичайните болки и симптоми, но не ще и не ще. Трябва да отбележа, че не водя полов живот и не виждам смисъл да си правя тестове за бременност и че съм отслабнала доста от миналата година, но не смятам че е в това проблема, понеже телосложението ми е нормално и съм доста нисичка, а и имам приятелки които са си клечки за зъби и им идва доста по-точно отколкото на мене :D , но факта който също много ме притеснява е, че страдам от малокръвие (нисък хемоглобин и тнт... абе с 2 думи имам много малко кръв в тялото) та възможно ли е това да е причина за закъсняването на МЦ :(
Наистина незнам какво да правя. Смятам да изчакам още една седмица и да отида на лекар и да си направя изследвания. Надявам се да е само от стрес или климата. :(

marilyn
01-28-2015, 07:22
Здравейте, и аз имам проблем с МЦ и направо изтрещявам.
На почти 18 години съм, имам менструация от 12-13 годишна, досега ппц никога не ми е бил редовен. Идвало ми е по-рано, закъснявало ми е с 2-3 дена но съм нямала проблеми, но сега от няколко месеца насам винаги ми закъснява. Дойде ми на 27ми декември и според изчисленията трябваше да ми дойде на 23ти а все още... нищо. Имам обичайните болки и симптоми, но не ще и не ще. Трябва да отбележа, че не водя полов живот и не виждам смисъл да си правя тестове за бременност и че съм отслабнала доста от миналата година, но не смятам че е в това проблема, понеже телосложението ми е нормално и съм доста нисичка, а и имам приятелки които са си клечки за зъби и им идва доста по-точно отколкото на мене :D , но факта който също много ме притеснява е, че страдам от малокръвие (нисък хемоглобин и тнт... абе с 2 думи имам много малко кръв в тялото) та възможно ли е това да е причина за закъсняването на МЦ :(
Наистина незнам какво да правя. Смятам да изчакам още една седмица и да отида на лекар и да си направя изследвания. Надявам се да е само от стрес или климата. :(


Предполагам, че отговорът на проблемът ти е свързан с ниския хемоглобин. Щом никога не си имала редовна менструация, отиди на лекар. Недей да чакаш, а отивай. Може да е хормонален проблем, може да са много други неща. А и един профилактичен преглед никога не е излишен. :)

Vi.
01-28-2015, 15:11
Предполагам, че отговорът на проблемът ти е свързан с ниския хемоглобин. Щом никога не си имала редовна менструация, отиди на лекар. Недей да чакаш, а отивай. Може да е хормонален проблем, може да са много други неща. А и един профилактичен преглед никога не е излишен. :)
Мерси за бързия отговор ! Ще отида да се прегледам :)

marilyn
01-29-2015, 17:42
Мерси за бързия отговор ! Ще отида да се прегледам :)

Успех ;)