PDA

View Full Version : физика



nevena.ivanova.927
01-14-2015, 15:21
моля за помощ за една задача
чайка и влак се движат с една и сащта скорост и с една и сащта посока движи ли се чаиката
а.спрсмо земята
б.спрямо дете овесило се на прозореца на влака
в.спрсмо патник които отива кам вагон ресторанта
много ви моля

haritov
01-14-2015, 16:10
да

ако съм разбрал правилно задачата

nevena.ivanova.927
01-14-2015, 16:14
спрямо всички тези
а.спрсмо земята
б.спрямо дете овесило се на прозореца на влака
в.спрсмо патник които отива кам вагон ресторанта

an7raks
01-14-2015, 17:36
Спрямо пАтника всички се движат...

nevena.ivanova.927
01-14-2015, 17:50
не ми е ок клавиетурата но моля да ми отговорите и за 3 те че ми е много нужно благодаря

prosto_chovek
01-14-2015, 18:49
моля за помощ за една задача
чайка и влак се движат с една и сащта скорост и с една и сащта посока движи ли се чаиката
а.спрсмо земята
б.спрямо дете овесило се на прозореца на влака
в.спрсмо патник които отива кам вагон ресторанта
много ви моля

Темата ти не трябва да се казва "физика", а "тест за минимално ниво на интелигентсност". Наистина, не можеш ли се досетиш за отговорите на тези твои въпроси? За всеки случай, ако не се чудиш как да си начешеш пръстите и всъщност не се подиграваш (което е проява на ниска интелигентност):

а. Разбира се, че се движи, както и влака, както и всяко нещо на земното кълбо и Вселената, спрямо Земята всяко нещо се движи, тъй като самата тя извършва непрекъснато движение.
б. Теоретично не, ако се движи с еднаква скорост с влака, но ако и детето е в състояние на абсолютен покой. Практически отново се движи спрямо детето, което се движи също както и влака, на който практически виси.
в. Да, тъй като пътникът се движи със скорост по - малка или по - голяма от влака спрямо земята в зависимост от това дали вагон - ресторанта е в задната част на влака или в предната съответно и след като това е изпълнено, следователно имаме движение с различна скорост от тази на влака, с която скорост лети и чайката, имаме движение спрямо пътника.

Защо народът масово става все по - немислещ и неграмотен да попитам аз?