PDA

View Full Version : Проблем със звука на лаптопа



SummerWhite
01-16-2015, 16:52
Здравейте имам следния проблем със звука. Наскоро преинсталирах лаптопа с windows 7 и всичко беше наред докато от известно време ми изключва звука. Не мога да гледам филми, нито да слушам музика. Клипчета от youtube също нямат звук. Инсталирани са драйвърите, защото като се включи лаптопа и се чува вписването на скайп. Не знам защо..По някое време когато му скимне се оправя звука?? От какво може да е

yakuza_
01-16-2015, 20:06
Пробва ли да ги обновиш, ако си ги сложил/а от диска? Често драйвърите са остарели и почват да правят проблеми с останалия софтуеър който е обновен.

SummerWhite
01-17-2015, 12:08
Изтеглих ги от сайта на Леново

JDeel
01-17-2015, 12:27
То да не е една причина, няма как някой тук да ти каже - това е проблема, така го реши. Може да е проблем с драйверите, може да вкарваш втора външна звукова карта, може някоя досадна програма като Skype да се гаври с волумето, може някое забавно вирусче да слуша музика, може да е някой рядък бъг на Windows. Всяко от тия неща се проверява по различен начин.

npp
01-17-2015, 18:38
по принцип има и възможност да не са инсталирани точните драйвери, понеже различията между адаптери от един и същи производител могат да се окажат малки дотолкова че драйверите на един модел да се инсталират на друг и да работят, но като бъгват понякога при определени условия, има и възможност някакъв род вирус(троянски кон) да прави номера, също така досега е имало и хакери, които са хаквали посочващото устройство, управлението на звука, и др. неща примерно за да се бъзикат с някой - най-малкото е имало такива хлапетии, имал съм случаи да инсталирам windows, и още при първото пускане, някой да съсипе цялата инсталация с някакъв хак/crack, или пък сякаш показалецът на мишката се движи сам по екрана и кликва (върху) разни неща

може и да е бъг в инсталациите, било то на ъпдейти, или програми - понеже има възможност някои инсталации да не протекат съвсем успешно при натоварване на компа, но първото най-важно нещо, преди windows да се включи към мрежата за първи път (след инсталация), определено е това да се постави добра защитна стена и добър антивирусен софтуер, защото често такъв род проблеми са възниквали отвън, било то причинявани от хакери, или вируси/троянци, обаче препоръчвам ти да провериш още веднъж дали драйверите, които си инсталирала, са точно за устройствата на твоята конфигурация, ако не си сигурна и искаш помощ, прати ми скрийншот на данните, които aida64 покаже за устройствата (или просто ми ги напиши), за да потърся точните драйвери, като все пак ще е добре да знам и марката на лаптопа, защото най-лесно е да се намерят от сайта на производителя, но ако и след това проблемът не се реши, или ще трябва да сканираш за проблеми със системния регистър с програми за поправка на регистъра, както и да сканираш за вируси, и лоши сектори, или да преинсталираш windows-а, което може да се окаже по-лесният вариант, обаче този път си намери добра защита от хакери и вируси преди да включиш новата инсталация към мрежата, и после ако ще инсталираш ъпдейти, което също може да се окаже от значение за безпроблемната работа на лаптопа, направи го без да работиш на него да не би нещо да попречи на успешното инсталиране на някой от ъпдейтите, и чак после го ползвай свободно