PDA

View Full Version : Влюбена в наркоман



Sc&Co
01-18-2015, 13:23
Здравейте!Запознах се с едно момче преди година чрез общи познати. Много си допаднахме, започнахме да излизаме, говорехме си часове наред без да спираме. Постепенно аз се влюбих много в него и дълбоко се привързах. Но когато се опознахме разбрах, че има проблеми с наркотиците и в миналото често е взимал. Ставаше въпрос за всичко без хероин. Минаха няколко месеца, откакто тръгнахме и той беше чист, пушеше само трева, за която, макар и да не ми е приятно, не му правех проблеми. Но изведнъж на главата му се струпа доста напрежение и лични проблеми и той отново започна да се друса. Много се разстроих, говорих с него и бях готова да го оставя, той обеща, че повече няма да се случва, вече няма да пипне. Мина месец... и всичко започна отначало. Този път нямаше проблеми...направи го от скука. Отново му показах, че това няма да го позволя и ще си тръгна. Пак започна да ме увещава, че е за последно, че много ме обича и компанията му го е подлъгала, всички взимали, правел го за купона, било съвсем малко. И този път простих.. Минаха още няколко месеца през които наистина виждах, че не го прави и държи на думата си. И снощи отидохме на рожден ден на общ приятел. По едно време той изчезна от апартамента с едни момчета и когато се върна беше надрусан...Едвам се сдържах,за да не правя циркове пред хората и си тръгнах без да му кажа нищо. Той се опита да ме догони, започна да ми се извинява. Бил взел съвсем малко, ей така за купона...не искал да се повтаря, много съжалява, не е трябвало да го виждам отново в тази светлина. Бил пълен боклук, аз съм заслужавала нещо по-добро... Но ако съм си тръгнела от живота му щял да изгуби всичко и да се срине.. и аз отново дадох шанс...за пореден път. Не знам дали си заслужава, не знам дали ще удържи на думата си. Никога не съм взимала нищо и нямам представа как ти влияе и промива мозъка. Много държа на него и ако изключим наркотиците всичко между нас е наред...Сбърках ли като му дадох шанс? Да вярвам ли, че е било за последно?

anonymous908491
01-18-2015, 13:27
Вярвай му, не е като да се е случвало същото и друг път.
Ако скъсате с него и си търсиш нов приятел, ще се самопредложа. Спрях да се друсам преди години.

Fragments
01-18-2015, 13:35
Точно така,повярвала си му 5 пъти,и 5 пъти той е лъгал.Сега на 6-тия едва ли ще се случи отново!

Щом му прощаваш,той ще си продължава.Не се занимавай,остави го в боклука където му е мястото.

Damia
01-18-2015, 14:00
Мисля, че и на двамата ще ви е много трудно да се справите с това, няма да те лъжа. Той трябва да поиска да спре не заради теб, не защото ще си тръгнеш, а заради себе си, трябва да осъзнае , че това му вреди и го прави подвластен. Можеш да пробваш да му помогнеш да осъзнае че не е "боклук" и да се вземе в ръце. Не съм сигурна колко точно е пристрастен, защото явно взима рядко, но все пак се връща към тях. Аз на твое място бих го попитала дали иска да се види с психолог, който да му покаже техники за справяне с желанието да вземе наркотици отново, в интернет също има информация, пиши ми на лично ако искаш да те насоча към някое от тези неща. Пристрастяванията са си опасно нещо и много трудно се излиза, говоря от личен опит, но не са причина да се откажеш от някой. Не мисля че трябва да го оставяш, защото той не може съвсем да се контролира, а просто да му помогнеш да се справи с проблема, но не и да вярваш сляпо и да чакаш нещата да се променят. Може една година да е чист, но ако истински не се е освободил от това, при някоя нова трудност, пак ще започне. Ако всичко друго във връзката ви е наред, това е просто едно изпитание, което да покаже дали ще останете заедно.
Ако той обаче продължи да отказва да поеме контрол над себе си и живота си, аз лично вече бих започнала да мисля за раздяла, защото мога да проявя разбиране към зависимостта и моментната слабост, но не и към постоянната слабост.
Просто помни че не можеш да спасиш човек, който сам не иска да се спаси и ако видиш това в него, можеш да спреш да опитваш особено ако това те кара да се чувстваш зле.

paradosou
01-18-2015, 14:59
психолог
Аха. И според мен опитайте :).

anonymous908491
01-18-2015, 15:49
Аха. И според мен опитайте :).

И какво точно ще опитват, това са пари хвърлени на вятъра и ще се хвърлят много често, докато не загреят, че точно това правят.

Damia
01-18-2015, 16:13
И какво точно ще опитват, това са пари хвърлени на вятъра и ще се хвърлят много често, докато не загреят, че точно това правят.

Прав си, че е възможно и това да се случи, но има и добри професионалисти, които помагат за сравнително малко посещения, просто се броят на пръсти особено в България. Зависи разбира се и от човека и неговото желание да се справи, но наистина добрият психолог може поне да те насочи.

Enchanting
01-18-2015, 16:38
Мисля, че и на двамата ще ви е много трудно да се справите с това, няма да те лъжа. Той трябва да поиска да спре не заради теб, не защото ще си тръгнеш, а заради себе си, трябва да осъзнае , че това му вреди и го прави подвластен. Можеш да пробваш да му помогнеш да осъзнае че не е "боклук" и да се вземе в ръце. Не съм сигурна колко точно е пристрастен, защото явно взима рядко, но все пак се връща към тях. Аз на твое място бих го попитала дали иска да се види с психолог, който да му покаже техники за справяне с желанието да вземе наркотици отново, в интернет също има информация, пиши ми на лично ако искаш да те насоча към някое от тези неща. Пристрастяванията са си опасно нещо и много трудно се излиза, говоря от личен опит, но не са причина да се откажеш от някой. Не мисля че трябва да го оставяш, защото той не може съвсем да се контролира, а просто да му помогнеш да се справи с проблема, но не и да вярваш сляпо и да чакаш нещата да се променят. Може една година да е чист, но ако истински не се е освободил от това, при някоя нова трудност, пак ще започне. Ако всичко друго във връзката ви е наред, това е просто едно изпитание, което да покаже дали ще останете заедно.
Ако той обаче продължи да отказва да поеме контрол над себе си и живота си, аз лично вече бих започнала да мисля за раздяла, защото мога да проявя разбиране към зависимостта и моментната слабост, но не и към постоянната слабост.
Просто помни че не можеш да спасиш човек, който сам не иска да се спаси и ако видиш това в него, можеш да спреш да опитваш особено ако това те кара да се чувстваш зле.

+1

RapExotic
01-18-2015, 17:05
Или го приеми такъв или бягай от него. Той няма да се промени.

anonymous908491
01-18-2015, 17:09
но има и добри професионалисти, които помагат за сравнително малко посещения, просто се броят на пръсти особено в България, но наистина добрият психолог може поне да те насочи.

Това са градски легенди.
И Господ не може да му помогне, ако сам не го реши. Психолозите си нямат и представа за тия неща, знаят това, на което са ги учили, а то е едно голямо нищо.

Damia
01-18-2015, 17:34
Това са градски легенди.
И Господ не може да му помогне, ако сам не го реши. Психолозите си нямат и представа за тия неща, знаят това, на което са ги учили, а то е едно голямо нищо.

Явно не си ме разбрал, основното което казвам е че той сам трябва да се справи заради себе си, помощта от нея или психолог може само да го насочи и да е вид подкрепа, но не и да свърши работата вместо него.
Темата за психолозите е дълга и разбирам мнението ти, аз също смятам, че всичко зависи от теб самия, но в случая й го предложих, за да ги запознаят с техники на справяне със зависимости. Това може да стане с две посещения и няколко въпроса, както казах - може да стане и с качествена информация от интернет.

tuzaro
01-18-2015, 18:08
Толкова ли няма някой нормален покрай теб та точно наркоман... Бягай далече

zdraveniaka
01-19-2015, 07:47
Не си заслужава този пичага. Махай се, ще го преживееш.

kaRamella
01-22-2015, 19:42
Ако държиш на него и искаш да му помогнеш му мрънкай постоянно, че това са пари на вятъра,проблеми с закона,със здравето,че може нещо да му стане и бла бла прочие. Ако наистина не желае да се промени,то няма какво да търсиш при такъв човек.

VinDiesel
01-22-2015, 19:48
Бивш наркоман и, бивш хазартен тип все още не съм срещал....

iwwocXr
01-24-2015, 10:52
знаят това, на което са ги учили, а то е едно голямо нищо.

Психологията не учи на нищо? По-голяма глупост не съм чел от много време. Сигурно си дарвинист като ти гледам потребителското име и аватара. От онези любителите на дълбоките теми витаещи из форумите и социалните мрежи, далеч от академични среди.

zombolovesu
01-24-2015, 17:03
никога не вярввй на клетва на наркоман, от опит ти казвам тази ситуация е неспасяема. Зарежи го може първите няколко седмици да ти е гадно, ама после ще свикнеш. Знам колко си го харесваш, ам това нещо няма оправия.
Късмет!

Dagichka
01-24-2015, 17:23
хм, щом не е взимал хероин не виждам какво толкова се е закачил, познавам сумати хора, които от време на време (главно по партита) взимат някви неща, да, не е готино, но в крайна сметка е въпрос на избор.. със заплахи и тн. нищо няма да постигнеш, просто го остави, ако не се чувстваш окей с това, което прави.

anonymous908491
01-24-2015, 17:38
Психологията не учи на нищо? По-голяма глупост не съм чел от много време.

Защото основно четеш надписите по стените в обществените тоалетни.


хм, щом не е взимал хероин не виждам какво толкова се е закачил,

Защото кафевото е по-лошо от всяквите му синтетики ли ?
Белото те превръща в идиот за отрицателно време, хероина само ти прецаква тялото, но не и мозъка.