PDA

View Full Version : Дилема



ShtrudeL
01-19-2015, 09:17
Пускам си темата и тук:

На кратко: Държавна или частна работа?
Или възможност за второто, но се колебая. Второто естсетвено е доста по-високо платено, времето е що годе добро, отпуската - 22 дена, 1 или 2 почивни дни в седмицата, шефката ми се вижда голям пич, ама това само първо впечатление. Мястото е на майната си от мен, но да кажем, че това не ми пречи.
Държавната - много отпуск, доста свободно време, ниско заплащане, много добри колегиални отношения, толкоЗ.

Имам да умувам една седмица още..

Не искам като втора работа (ако избера държавната) да работя като сервитьорка или стрийптизьорка, нито пък да продавам бельо или царевица в някое молче.
Единственото, което ме спира за частното е, че по думите на доста хора, е несигурна работа, бля.. А пък на сегашната ми ще имам доста добро реноме след време. И забравих - осигуровките на частника са минимални, моите в момента са доволно повече.

Сигурност без развитие с евентуално запълване на свободното време с нещо друго, или несигурност и развитие (+ добра заплата), ама не се знае до кога и как и мф..

M****
01-19-2015, 10:11
Аве, Щруделче, ти си голям SPAM-модератор... :D :D :D
Колко темички ще пускаш? (rofl) (rofl) (rofl)

Щруделче, първо може ли да уточниш в момента на каква работа си?
Оставам с впечатлението, че в момента си на някаква трета работа и искаш да я напуснеш, като се колебаеш дали да избереш новата ти работа да бъде държавна или в частна фирма.

И как го измисли пък това:

Не искам като втора работа (ако избера държавната) да работя като сервитьорка или стрийптизьорка, нито пък да продавам бельо или царевица в някое молче.
:D
Ти направо ме разби от смях! (rofl) (rofl) (rofl)

И сега по въпроса ти - удобно ли е да напишеш публично за какво заплащане става въпрос при държавната и при частната фирма? Питам за бруто/нето. Също - при държавната работа ще бъдеш държавен служител или ще си назначена на трудов договор по чл. 107а от Кодекса на труда? Ако си държавен служител - осигуровките ти са 10% от брутото, докато ако си по 107а от КТ - отиват някъде около 21-23%.

haritov
01-19-2015, 18:08
Пускам си темата и тук:

На кратко: Държавна или частна работа?
Или възможност за второто, но се колебая. Второто естсетвено е доста по-високо платено, времето е що годе добро, отпуската - 22 дена, 1 или 2 почивни дни в седмицата, шефката ми се вижда голям пич, ама това само първо впечатление. Мястото е на майната си от мен, но да кажем, че това не ми пречи.
Държавната - много отпуск, доста свободно време, ниско заплащане, много добри колегиални отношения, толкоЗ.

Имам да умувам една седмица още..

Не искам като втора работа (ако избера държавната) да работя като сервитьорка или стрийптизьорка, нито пък да продавам бельо или царевица в някое молче.
Единственото, което ме спира за частното е, че по думите на доста хора, е несигурна работа, бля.. А пък на сегашната ми ще имам доста добро реноме след време. И забравих - осигуровките на частника са минимални, моите в момента са доволно повече.

Сигурност без развитие с евентуално запълване на свободното време с нещо друго, или несигурност и развитие (+ добра заплата), ама не се знае до кога и как и мф..
държавната

имаш сигурна заплата и сама каза добри колегиални отношения

ако до сега не си работила не си мисли че в частния сектор ще ти е хубаво

ще ти скъсат задника понеже няма стаж да не говорим че никой няма да иска да си даде занаята на друг като теб
дето тъкмо се вясва в реалния живот извън университет или училище


от опит ти казвам че държавната работа е по-добрия избор за теб в момента там ще ти е по-леко да се научиш да си вършиш работата и няма да има стреса в частния сектор

а после като натрупаш опит ще можеш да се ориентираш в частния сектор като човек със стаж и опит а не някакво девойче излязло от университет дето не може да се ориентира и пита по форумите какво да прави

не си мисли че всеки тръгва с голяма заплата или има някакви удобства няма ти е лесно но ако си кадърна ще успееш


от опит ти казвам че по-добрия колектив е много важно нещо защото ако не си добре психически настроена няма да имаш нужната енергия


и не чакай до края на срока на седмицата ако ще избираш частния сектор

NomNomNom
01-19-2015, 18:38
Не знам във вашия сектор как е.
Не знам и в работата ти в каква насока можеш да се развиеш, също какви са ти приоритетите.

Колко повече отпуска имаш в държавната?
Защо осигуровките ти ще са ниски в частната?
Защо е несигурна и какво означава сигурна?
Как можеш да растеш в държавната и как в частната?
В държавната има ли шанс за вдигане на заплатата?
Ти самата - има ли нещо, което да не ти харесва на текущата ти работа?
Мъжо ти кво мисли?
Можеш ли да понесеш негативните последствия на частната работа?
А защо си тръгнала да гледаш нови оферти или някой ти я е подметнал?
Сигурна ли си, че не искаш да напуснеш - и да не приемеш новата, ще търсиш ли пак ново?

LoadRunner
01-19-2015, 19:34
Ако искаш да се развиваш не почвай държавна работа.
Там няма специалисти и никога няма да има.
Пари е нямало и никога няма да има.
От друга страна е добре за жена която разчита на мъжа си да покрива разходите.
Спокойствието ще е единственото нещо което ще имаш там.

LoadRunner
01-19-2015, 19:36
Никой няма да те вземе на рабта в бъдеще ако сега започнеш държавна работа поради простата причина че няма да умееш нищо специално и всеки го знае. Ако почваш държавна се приготви да се пенсионираш там

LoadRunner
01-19-2015, 19:37
Естествено говоря само за България. Имам няколко познати в разни министерства.

NawleK
01-25-2015, 06:18
Ако си мързеливо и не искаш да постигнеш нищо в живота то държавното е за тебе. Ако си умно и работливо часното.