PDA

View Full Version : Проблеми в училище.



DirtyDirty
01-20-2015, 20:33
Има едно момиче непрекъснато се заяжда с мен разбирате ли постоянно... аз абсолютно нищо не съм и казвала тя се заяжда на всяка моя дума казва нещо тъпо или ме обижа от нищото. Аз винаги си мълча, защото на думи съм слаба, но и другия проблем е че и физически съм слаба или поне така мисля никога не съм се била, не че това ще разреши проблема, но все пак ако се наложи не знам какво да правя ще се паникьосам и ще ме направи на нищо пред всички. Дайте ми някакъв съвет какво да правя ( без да се записвам на някакъв спорт, защото ходя на фитнес и нямам възможност за друго, а абсурд да оставя фитнеса)
Знам, че темата не е много за тука но...

VinDiesel
01-20-2015, 20:34
На колко години сте, от кога е така и има ли нещо да делите?

DirtyDirty
01-20-2015, 20:52
на 17 съм от скоро е така и не тя просто не ме харесва

espada
01-20-2015, 20:55
Недей да мълчиш. Поражението в двубой е по- добър вариант от безличието. Трудно ще е да се изложиш повече, от колкото си се излагала до сега, да не се застъпваш за себе си. Дори и да искаш ще ти е трудно. Но преди всичко трябва да пребориш страха си. Успех. :)

dreamwalker
01-20-2015, 21:00
Кажи ѝ да върви по дяволите.
На 17 е смешно да се занимава с останалите. Сигурно има комплекси и проблеми със самочувствието. Или може би просто ти завижда за нещо. А може и всичко накуп.

VinDiesel
01-20-2015, 21:01
Щом преди не е било така, замисли се каква е причината, да започне така да се заяжда, но не й мълчи. Никога не си мълчи и не се предавай, така тя ще се спре.

DirtyDirty
01-20-2015, 21:19
И преди се е заяждала но не толкова много (от един клас сме). Вие не разбирате тя просто е една голяма мърша с извинение поведението и е някво селско устата и пълна с обиди,а аз съм кротко момиче говоря красиво а и тя много пъти се е била ако стане нещо такова съм сигурна че ще ме набие защото нямам опит

VinDiesel
01-20-2015, 21:29
Ако разчиташ, че като продължаваш да мълчиш нещата ще се оправят, не няма да се оправят.

Или си преодолей страха и й се опълчи, или ще продължава така.
Повечето женски боеве са съпроводени от шамари и дърпане на косите.
Ако ти налети на бой, няма да седиш, колкото и да те е страх, ти си фит. момиче, ще се биеш с юмруци.
Може ти да си 1-вата, която ще я постави на място. Явно момичето си е простовато, а с такива, малко или много падаш на тяхното ниво.
Изолирай страха с ярост, задължително влез 1-во в словесна атака с нея.
Няма да се предаваш, бъди силна, не се знае какъв звяр се крие в теб. :)

RapExotic
01-21-2015, 18:58
Намери си компания, с която да се движиш. Такива хора са страхливи и нападат само ако са няколко, а жертвата е сама.

kaRamella
01-21-2015, 19:13
Нима на думи си слаба.. Това не е проблем. Смей и се . Смей и се постоянно. На всяка дума относно теб, дори на всеки поглед който ти хвърля. Нима има нужда на такива празноглави шматки да се разправяш? Покажи и че става за смях. След време ще започне да се ядосва , че само и се смееш и не реагираш по някакъв друг начин и ще и стане гадно и ще спре.

VinDiesel
01-21-2015, 20:29
Така както я съветваш, най-много да й скочи на бой директно, като гледам как я описа.....

Indistinct
01-24-2015, 16:00
И аз бях обиждана и не отговарях на обидите и ме обиждаха цяла група момичета кое от кое по-злобно, но след това разбрах, че вината не е била само тяхна - когато си държах устата затворена те просто продължаваха. Толкова бях потисната, че се преместих в друго училище. Там разбрах грешката си и с времето се научих да понасям всеки намек за обида с усмивка. И понякога дори и най-малкия остроумен отговор от твоя страна може да затвори устата на такъв тип момиче. Успех!