PDA

View Full Version : Мормони



teenems
01-21-2015, 16:14
Днес си пътувам аз към Варна и до мен седна мормон.И преди ги бях виждала из Бургас,но никога не им бях обръщала внимание.Бяха двама и очевидно нарочно не седнаха един до друг.Този,който седна до мен започна да ме разпитва кои думи какво означавали на български език.До половината на пътя не спря да ми задава въпроси какво обичам да чета,гледам и тн.Искам само да вметна,че изглеждаха много добре,усмихнати,добре облечени и много възпитани.Честно да ви кажа в началото не се замислих за разговора ни,защото аз по принцип не съм много религиозна.За мое щастие се освободи една седалка и се преместих.Веднага след това влязох в интернет и започнах да чета за тях.Прочетох много гадости,направо се погнусих,дори се изплаших.Тази тема исках да я направя с цел обсъждане на мормони и всякакви подобни секти,защото мормоните целят да зарибяват млади хора и да ги привличат към себе си.Нека всички,които прочетат темата бъдат внимателни и предпазливи.

Carpe Diem
01-21-2015, 16:20
А, мормони има всякакви. Не всички са луди, супер религиозни сектанти. Но като цяло да, има и много странни измежду тях.

DarkTemplar
01-21-2015, 16:32
Вероятно е искал да станеш една от 4-те му жени. :>

102
01-21-2015, 16:42
като цяло трябва да се пазиш дете
не само от мормони
умната

LoadRunner
04-15-2015, 18:14
като те зарибят ти искали 10% от имуществото и доходите ти като дарения към църквата

tonybadams
04-30-2015, 07:38
КАто цяло са доста възпитани и много по издигнати от повечето българи с изключение на това ,че има и такива от ,които човек трябва да се пази.Имам приятели на които са помогнали така наречените мормони.

defender
04-30-2015, 10:16
КАто цяло са доста възпитани и много по издигнати от повечето българи

Каква е тая "издигнатост", в какво се изразява, режат си ноктите и се къпят по-често ли?

Дай някакъв пример между бай Ганьо (българина) и бай Ганьо (мормона) примерно.

obicham69
05-05-2015, 06:04
Каква е тая "издигнатост", в какво се изразява, режат си ноктите и се къпят по-често ли?


може би има предвид че ходят с костюми и бели ризи и са винаги изкъпани и не миришат на пот и шкембе чорба :D

всички секти в началото са много усмихнати и вежливи, след като те оплетат в мрежите си те манипулират за да ти вземат парите, на един познат жена му влезе в такава секта, след това постоянно изнасяше предмети от тях да ги продава и да им носи парите

големи психолози са, виждат лабилните хора отдалече (тази жена имаше проблем с детето си) и после почват да ги цедят за пари по най различни поводи

dreamwalker
05-05-2015, 11:09
големи психолози са, виждат лабилните хора отдалече (тази жена имаше проблем с детето си) и после почват да ги цедят за пари по най различни поводи

Грешиш. Лабилните нямат място при истинското знание.

Почти невъзможно е да разбереш, че един човек е от секта.

Освен ако въпросният човек не ти го каже лично.

П.П. Шарлатаните (т.е. тези, които ти си споменал в коментара си) не влизат в това число.