PDA

View Full Version : Мога ли да започна да тренирам бойно изкуство на 16 години



joro4747
01-23-2015, 17:05
Здравейте, от заглавието се разбира въпроса ми. От известно време планирам да се захвна с нещо такова през лятото, но разбрах че ако започна сега, ще тренирам с 8-10 годишни деца.... Накратко казано- срам ме е. Има ли какво/къде да тренирам (нямам предвид твурде тежки спортове като бокс или ММА) с хора някъде на моята възраст?

P.S. Знам, че ми е малко късно.

espada
01-23-2015, 17:45
Jiu- Jitsu, Sambo, Judo. Не се срамувай, би било срамно ако пренебрегнеш желанието си заради тоя срам, който описваш.

VinDiesel
01-23-2015, 22:08
От кой град си, може би ако знаем това, ще можем да ти помогнем?

Rakshy
01-24-2015, 18:05
Няма абсолютно нищо срамно. Всеки си казва такива глупости като не иска да започне нещо. Дет се вика "извинението е като гъза, всеки го има". Отиди, пробвай няколко тренировки било то и с 10 годишни. Има на какво да те научат винаги. Не оставяй липсата на характер в момента да диктува бъдещето ти.

FAKE IT
01-24-2015, 20:36
Един познат тренираше винг чун и имаше много хора на неговата възраст. Тогава беше на 19-20 ...

joro4747
01-26-2015, 15:56
От кой град си, може би ако знаем това, ще можем да ти помогнем?

От София съм.

Благодаря за съветите.

nevermorevon
01-27-2015, 17:43
Отивай да тренираш Муай Тай в школата на ЦСКА. Най-добри са ;)

tochko
02-02-2015, 09:05
Jiu- Jitsu, Sambo, Judo. Не се срамувай, би било срамно ако пренебрегнеш желанието си заради тоя срам, който описваш.
+1 Според мен ще имаш напредък по-бързо ако се запишеш в групата с трениращи на твоята възраст. Аз направих така като бях на 14, и наистина там се свиква по-трудно и наистина ще ядеш дървото :D , НО ще имаш по-голям прогрес за по-малко време. Освен това ще имащ партньори със сходно тяло за разлика от 8-10 годишните. Ако едно 10 годишно дете ти е букварче в дадения спорт, то 16 годишния ще ти е енциклопедия. Плюс това, не вярвам в дадения клуб да има 100 групи, те най-често са 2-3 и дори при напредващите треньора ще те пуска първо с по-по слабичките. Сам ще можеш да усетиш предимството да тренираш с по-добрите, защото няма да имаш кой-знае какво удовлетворение от борба/спаринг с някъв малък, а колкото и да падаш от по- добър ти ще си напред с някаква техника и ще се калиш по-бързо. Най-важното, колкото и банално да е, е да не се отказваш, каквото и да ти струва ако харесваш това което правиш :)

Rakshy
02-02-2015, 16:41
+1 Според мен ще имаш напредък по-бързо ако се запишеш в групата с трениращи на твоята възраст. Аз направих така като бях на 14, и наистина там се свиква по-трудно и наистина ще ядеш дървото :D , НО ще имаш по-голям прогрес за по-малко време. Освен това ще имащ партньори със сходно тяло за разлика от 8-10 годишните. Ако едно 10 годишно дете ти е букварче в дадения спорт, то 16 годишния ще ти е енциклопедия. Плюс това, не вярвам в дадения клуб да има 100 групи, те най-често са 2-3 и дори при напредващите треньора ще те пуска първо с по-по слабичките. Сам ще можеш да усетиш предимството да тренираш с по-добрите, защото няма да имаш кой-знае какво удовлетворение от борба/спаринг с някъв малък, а колкото и да падаш от по- добър ти ще си напред с някаква техника и ще се калиш по-бързо. Най-важното, колкото и банално да е, е да не се отказваш, каквото и да ти струва ако харесваш това което правиш :)

http://img-comment-lol.9cache.com/media/2d80bd4d141683466324105130_700wa_0.gif

chupachups
02-03-2015, 16:05
Няма от какво да те е срам, всеки започва от някъде. Пък и така ще си мотивиран да тренираш повече, за да отидеш в по-напреднала група ;)

troyana
02-23-2015, 15:42
Започвай още утре дет се казва.Аз напремур съм на 13 а вече 1 година тренирам Айкидо с хора на по 30