PDA

View Full Version : Режим на хранене и програма за фитнес



andysimeonov
01-23-2015, 19:03
Здравейте!Аз съм момче на 17 години(174см, 75/76кг) и много скоро ще започвам фитнес, но ми трябва малко помощ.Искам да махна корема, че бая мазнини съм натрупал :D , да натрупам мускулна маса, да направя по-големи /ръце, гърди, крака и т.н.т./, Ако можете да ми помогнете, като ми предложите някакъв режим на хранене и програма за фитнес ще е супер!Благодаря ви предварително! :)

VinDiesel
01-23-2015, 22:03
Корем се сваля с тичане, било то и на пътека. Не прекалявай с коремните преси. 1-2 пъти в седмицата е достатъчно с 3-5 серии по 15-20 повторения. Препоръчвам ти 2 седмици да обикаляш всички уреди с малко кила и, да се учиш как правилно се изпълняват упражненията. После ще си харесаш програма в нета има хиляди. Задължително след всяка тренировка прави по 20 минути кардио на велоаргометър, крос-тренажор, степер или бягаща пътечка.

Относно храната, започни с 4-5 хранения на ден, ако до сега си имал 2 примерно. Спираш газирано, сладко(може само черен шоколад), хляб и всичко тестено. Наблягай на зеленчуци, ориз, яйца, пилешко месо(по възможност да е само филе), пуешко, чисто телешко. Избягвай употребата на олио, ползвай зехтин. Кренвирши, кюфтета, кебапчета и тем подобно също ги забрави. Съветвам те плодове да консумираш преди 18:00, тъй като съдържат захари.

С тези неща след 1-вия месец, ще имаш голям прогрес, ще свалиш доста излишна мазнина по тялото. Всичко зависи от теб.

Също много важно е пиенето на вода. Увеличи пиенето на вода, без натурални сокове, пуншове, за алкохол абсурд...

andysimeonov
01-24-2015, 10:14
Благодаря много!!! :)

OMGOMG
01-24-2015, 10:40
Пий минимум 2,5 литра на ден :)

andysimeonov
01-24-2015, 10:58
Само да попитам става ли преди да започна тренировка, да правя 15-20 минути кардио и след това да започна да тренирам?Така са ми казвали да правя и за това искам да ви попитам и вас какво мислите.Благодаря ви предиварлтено! :)

VinDiesel
01-24-2015, 16:11
Най-много 5 минути колкото да загрееш, ако правиш 15-20 мин. кардио, ще изхабиш глюкогена в мускулите и после няма да имаш толкова сила, за същинската част от тренировката.

andysimeonov
01-24-2015, 19:29
Благодаря! :)