PDA

View Full Version : Телефонът ми падна във вода и...



settheworldonfire9
01-23-2015, 21:57
Марката е ZTE Blade III.Потъна си във водата, ако трябва да съм по-точна и естествено спря да работи, обаче реших да го помъча пак.Включих го да се зарежда и взе, че тръгна.Вървеше си без проблем в рамките на 1 ден, после почна да се рестартира в момента, в който екрана му изгасне/го заключа.Опитах се да го пробутам на М-тел (още беше в гаранция), ама разбира се номерът не мина.Някой някаква идея какво може да е станало като е паднал, че да се рестартира така?
П.С. Гледам, че от М-тел са му сложили някакъв изолирбант долу при батерията, да я оплътнят, да не се рестартира предполагам?

JDeel
01-24-2015, 04:19
Какво ли може да е станало... Ето ти един факт - водата е проводник на електричество. Още един факт - водата прониква на всевъзможни неща, и в частност, в телефони (когато бъдат потопени във вода). В резултат имаш телефон, в който е проникнала вода. И да припомним отново - водата действа като проводник на електричество, а телефона е бъкан от електроника, всичко вътре е електроника. Водата не е кой знае колко сериозен проводник, въпреки това може като нищо да смути работата на всяка електроника. Говорим за къси съеднинения. Това са електрически връзки, които не трябва да са там. Често се случва и нещо да изгори. Възможните проблеми дето могат да се случат са непредсказуеми и всевъзможни.

Накратко - водата не е приятел на телефоните и на каквато и да е електроника. Електронна джаджа попаднала във вода следва да се извади от водата, да й се махне батерията и да се остави да се суши... ден, два. След това е въпрос на късмет.

koko95
01-24-2015, 07:15
Купи си водоустойчив телефон с saphire glass,за да нямаш никакви ядове за дълги години 3-4- години,а може и повече. Аз така ще направя, само да изкарам парички (брокер съм :D ) .

settheworldonfire9
01-24-2015, 09:17
Какво ли може да е станало... Ето ти един факт - водата е проводник на електричество. Още един факт - водата прониква на всевъзможни неща, и в частност, в телефони (когато бъдат потопени във вода). В резултат имаш телефон, в който е проникнала вода. И да припомним отново - водата действа като проводник на електричество, а телефона е бъкан от електроника, всичко вътре е електроника. Водата не е кой знае колко сериозен проводник, въпреки това може като нищо да смути работата на всяка електроника. Говорим за къси съеднинения. Това са електрически връзки, които не трябва да са там. Често се случва и нещо да изгори. Възможните проблеми дето могат да се случат са непредсказуеми и всевъзможни.

Накратко - водата не е приятел на телефоните и на каквато и да е електроника. Електронна джаджа попаднала във вода следва да се извади от водата, да й се махне батерията и да се остави да се суши... ден, два. След това е въпрос на късмет.

Ясно ми е т'ва..Телефона го извадих веднага, махнах му батерията.Това беше работа преди 3 седмици.. включих го оня ден.К'во още ли ще има вода в него? Ясно е, че е прецакала нещо.Въпроса ми е какво е то..

npp
01-24-2015, 12:01
ако не е бил държан в топло помещение, може и все още да има вода в него, в такъв случай трябва да се остави някъде където въздуха е топъл за да се изпари водата, понеже може да има вода в разни пролуки, като например между платката и някой чип, даже в такива случаи най-добре е да се разглоби и частите да се оставят да изсъхнат, иначе това дето си махнала батерията веднага е било много правилно решение, тъй като вода може да влезе най-малкото през пролуките на корпуса за микрофона и конекторите

yakuza_
01-24-2015, 14:37
Аз съм вадил телефон от вода, разглобих го целия, пуснах му духалка, изсушават въздуха. Телефона си тръгна без проблем.

settheworldonfire9
01-24-2015, 16:22
Добре.Благодаря Ви.Ще пробвам пак пък каквото стане :D

RapExotic
01-24-2015, 17:49
Ясно ми е т'ва..Телефона го извадих веднага, махнах му батерията.Това беше работа преди 3 седмици.. включих го оня ден.К'во още ли ще има вода в него? Ясно е, че е прецакала нещо.Въпроса ми е какво е то..

Колегата пропусна да спомене, че водата освен лош проводник е и лесно разложима на кислород и водород, когато протече ток през нея (електролиза). А кислорода е окислител и разяжда електронните елементи за секунди. Тоест още когато е попаднал във водата в него са започнали корозионни процеси, които променят параметрите на електрониката и за това започва да работи неправилно. Тоест са се прецакали микрочиповете или резисторите или кондензаторите или всички взети заедно.

npp
01-25-2015, 12:16
електронните компоненти по принцип са капсуловани - водата би навредила на електрониката при изключено захранване само ако кисне много дълго време в нея

npp
01-25-2015, 12:18
Добре.Благодаря Ви.Ще пробвам пак пък каквото стане :D

ако ще ползваш духалка, гледай да е на ниска степен и въобще да не попада твърде горещ въздух върху електрониката

DarkFlash
01-25-2015, 20:42
Завържи го в един плик с ориз за 12 часа