PDA

View Full Version : Какво мислите за евреите?



Carpe Diem
01-23-2015, 23:30
В БГ са малцинство, и не чувам никой да говори за тях много, много. Ама, ми е интересно какво мислите за тях. Не говоря за някакви теории от сорта на 'те управляват света'. Говоря за обикновенните хора. Имате ли някакво мнение за тях?

DarkTemplar
01-23-2015, 23:57
Теб какво те вълнува, да не би да си еврейка?

defender
01-23-2015, 23:58
Тая тема не е за кофата, защото тва си е направо антисемитизъм.

може ли някой да я премести в "Политика" например.

defender
01-24-2015, 00:02
В БГ са малцинство,
те са малцинство, ама са умни като за мнозинство :D

Carpe Diem
01-24-2015, 00:08
Не е анти семитизм :) Интересно ми е какво е общото мнение. Също, малцинство не е мръсна дума.

Carpe Diem
01-24-2015, 00:10
Теб какво те вълнува, да не би да си еврейка?

Не, не съм :)

defender
01-24-2015, 00:14
Знаеш ли какво, мисля си, че от форума DarkTemplar, Атърнал, Аурис, димитър, и якузата са евреи, не съм сигурен, но питай ги?
Ако е вярно, така ще ти отговорят на въпросите от първа ръка, ще е интересно?


хайде, групичката кажете на момичето (момчето)...

DarkTemplar
01-24-2015, 00:21
Доколкото знам в България още преди Освобождението има еврейска общност. Те, заедно с арменците, гърците, турците и циганите са си част от мултиетническата картина в нашата държава. Не съм информиран да са причинявали някакви вреди на държавата или народа. Мисля, че имат добър търговски нюх и са напредничави и в други области (наука, изкуство).

Не съм фен на политиката на Израел и задокеанските им партньори. Сядал съм на маса с обикновени евреи, сториха ми се нормални хора. От време на време пускам по някой бъзик относно евреите, но е по-скоро на шега.


Знаеш ли какво, мисля си, че от форума DarkTemplar, Атърнал, Аурис, димитър, и якузата са евреи, не съм сигурен, но питай ги?
Ако е вярно, така ще ти отговорят на въпросите от първа ръка, ще е интересно?
Знаеш ли, и аз си мисля, че си педераст и лицемер, но не съм сигурен. Такъв ли си?

Нали си информиран, че в твоята любима Русия има твърде много евреи?

Carpe Diem
01-24-2015, 00:24
Знаеш ли какво, мисля си, че от форума DarkTemplar, Атърнал, Аурис, димитър, и якузата са евреи, не съм сигурен, но питай ги?
Ако е вярно, така ще ти отговорят на въпросите от първа ръка, ще е интересно?


хайде, групичката кажете на момичето (момчето)...


Имам приятели евреи но не в България, и ми е много интересна тяхната култура и история :) От интерес и пуснах темата защото в България не съм срещала/ не съм чувала някой да говори за тях или да дава някакво мнение.

defender
01-24-2015, 00:29
Знаеш ли, и аз си мисля, че си педераст и лицемер, но не съм сигурен. Такъв ли си?

Нали си информиран, че в твоята любима Русия има твърде много евреи?

добре бе, аз да не те обиждам, като си мисля, че си евреин, пък ти ме обиждаш.

ми какво като има в Русия евреи, като, че ли съм казал нещо лошо за тях.

DarkTemplar
01-24-2015, 00:32
добре бе, аз да не те обиждам, като си мисля, че си евреин, пък ти ме обиждаш.

ми какво като има в Русия евреи, като, че ли съм казал нещо лошо за тях.
Защо да те обиждам, просто се допитвам до теб, за да потвърдиш (или отречеш) съмненията ми относно сексуалността ти? Какво обидно има в това?


Имам приятели евреи но не в България, и ми е много интересна тяхната култура и история :) От интерес и пуснах темата защото в България не съм срещала/ не съм чувала някой да говори за тях или да дава някакво мнение.
Мисля, че е по-подходящо да обсъдиш темата с приятелите си. Тук едва ли ще срещнеш положителни отзиви. Познавам твърде много българи, които не харесват евреите.

defender
01-24-2015, 00:35
Защо да те обиждам, просто се допитвам до теб, за да потвърдиш (или отречеш) съмненията ми относно сексуалността ти? Какво обидно има в това?

ми "педераст" е обидното на хомосексуалист, "лицемер" също е обидно

да беше питал дали съм хомосексуалист, що педераст.

Carpe Diem
01-24-2015, 00:36
Доколкото знам в България още преди Освобождението има еврейска общност. Те, заедно с арменците, гърците, турците и циганите са си част от мултиетническата картина в нашата държава. Не съм информиран да са причинявали някакви вреди на държавата или народа. Мисля, че имат добър търговски нюх и са напредничави и в други области (наука, изкуство).

Не съм фен на политиката на Израел и задокеанските им партньори. Сядал съм на маса с обикновени евреи, сториха ми се нормални хора. От време на време пускам по някой бъзик относно евреите, но е по-скоро на шега.




Хм, да за политиката на Израел може да се говори много.

Не съм срещала религиозни евреи, но ми направи впечетление че много уважават и добре разбират културата си, но не се вманиачават като фанатици.

Това е балансът който май повечето нации немогат да ударят.

Carpe Diem
01-24-2015, 00:38
Защо да те обиждам, просто се допитвам до теб, за да потвърдиш (или отречеш) съмненията ми относно сексуалността ти? Какво обидно има в това?


Мисля, че е по-подходящо да обсъдиш темата с приятелите си. Тук едва ли ще срещнеш положителни отзиви. Познавам твърде много българи, които не харесват евреите.


Да, но ми беше интересно точно в България какво е мнението. Имах такива предположения :) Но, мерси.

DarkTemplar
01-24-2015, 00:43
ми "педераст" е обидното на хомосексуалист, "лицемер" също е обидно

да беше питал дали съм хомосексуалист, що педераст.
Педераст е жаргонен израз. Много от хомосексуалистите се наричат така помежду си. Така че не виждам нищо обидно.

По-приемливо ли ще е, ако те питам "ти швестер ли си"?

За лицемерието съм ти казал защо го мисля и пак е проява на лично мнение, базирано на наблюдения и аргументи.


Хм, да за политиката на Израел може да се говори много.

Не съм срещала религиозни евреи, но ми направи впечетление че много уважават и добре разбират културата си, но не се вманиачават като фанатици.

Това е балансът който май повечето нации немогат да ударят.
Политиката им не желая да я коментирам, защото темата е твърде обширна и многоаспектна.

Аз съм срещал както нерелигиозни, така и твърде религиозни и вярващи в традициите си евреи. До човек, среда (семейна, социална) и възпитание е.

Ако обичаш, поправяй си правописните грешки, че ми вадиш очите.

Carpe Diem
01-24-2015, 00:46
Политиката им не желая да я коментирам, защото темата е твърде обширна и многоаспектна.

Аз съм срещал както нерелигиозни, така и твърде религиозни и вярващи в традициите си евреи. До човек, среда (семейна, социална) и възпитание е.

Ако обичаш, поправяй си правописните грешки, че ми вадиш очите.

Съжалявам за грешките си. Била съм в Българско училище само до 2ри клас. Оттам нататък, съм учила само на английски.

Да, не исках темата да се превърне в дискусия за политиката на Израел.

DarkTemplar
01-24-2015, 00:50
Съгласен съм. Просто не смятам, че политиката на държавата Израел и нейните структури съдейства за добрия имидж на евреите по света, даже напротив.

И аз съжалявам, но това не те оправдава. Един интелигентен човек трябва да умее да пише правилно на родния си език.

Приеми го като приятелски съвет. Рано или късно ще ти е от полза.

Carpe Diem
01-24-2015, 00:57
И аз съжалявам, но това не те оправдава. Един интелигентен човек трябва да умее да пише правилно на родния си език.

Приеми го като приятелски съвет. Рано или късно ще ти е от полза.

Това е въпрос на мнение. Някои Българи изобщо не учат децата си на Български особенно в смесени бракове, други, като моите родители държат децата им да могат поне да четат и да пишат. Това не прави едните по малко интелигентни от другите.
Иначе си прав, просто на теория е по-лесно от колкото на практика.

Carpe Diem
01-24-2015, 01:08
Съгласен съм. Просто не смятам, че политиката на държавата Израел и нейните структури съдейства за добрия имидж на евреите по света, даже напротив.



Да, тази агресия към евреите от страна на ислямистите в Европа се дължи изцяло от случващото се в Израел, все пак се нарича Еврейска държава. Като например трагедията в магазинчето в Париж.

Но не мисля че един умен човек ще изпитва омраза към диаспората само зареди случващото се в Израел. По скоро това е извинение за анти семитизм отколкото нещо друго. Лошото е че конструктивната критика към политиката на Израел често се губи измежду зле прикит анти семитизм, и за това темата често се превръща в дебат между две крайности отколкото продуктивен разговор.

DarkTemplar
01-24-2015, 04:33
Да, тази агресия към евреите от страна на ислямистите в Европа се дължи изцяло от случващото се в Израел, все пак се нарича Еврейска държава. Като например трагедията в магазинчето в Париж.

Но не мисля че един умен човек ще изпитва омраза към диаспората само зареди случващото се в Израел. По скоро това е извинение за анти семитизм отколкото нещо друго. Лошото е че конструктивната критика към политиката на Израел често се губи измежду зле прикит анти семитизм, и за това темата често се превръща в дебат между две крайности отколкото продуктивен разговор.
Има един актуален анекдот по въпроса.
Всеки, който не одобрява политиката на САЩ, значи е терорист.
Всеки, който не харесва политиката на Израел, значи е антисемит.

Иначе и евреите, и американците са отговорни за доста свинщини в Близкия изток. Еврейски политически лидери като Шарон, Нетаняху и т.н. са отговорни за смъртта на доста хора (и евреи, и араби).

yakuza_
01-24-2015, 08:23
Като политика и аз не ги одобрявам, не съм виждал евреи на живо, нямам и желание. Като се замисля единственото хубаво нещо при тях е, че спират малко или много арабите.

golemiq_korab_minava
01-24-2015, 11:04
димитар е евреин, принзавал си е.


Ами какво да кажа за евреите - нямат национално съзнание, защото са разпръснати. Много обичат да говорят за глобализма.
Умни са, ама са гнусни. Не е мит, че управляват света, управляват го и заради това САЩ поддържат от вън Израел.
Евреите не без основания Хитлер ги е избивал и са ги гонили по цял свят през епохите, и пак ще ги гонят но както и да е.

defender
01-24-2015, 11:47
димитар е евреин, принзавал си е.


Ами какво да кажа за евреите - нямат национално съзнание, защото са разпръснати. Много обичат да говорят за глобализма.

имат национално съзнание, но от планетарен тип (демек цялата планета), а останалите хора са бежанци. :D

Carpe Diem
01-24-2015, 12:11
димитар е евреин, принзавал си е.


Ами какво да кажа за евреите - нямат национално съзнание, защото са разпръснати. Много обичат да говорят за глобализма.
Умни са, ама са гнусни. Не е мит, че управляват света, управляват го и заради това САЩ поддържат от вън Израел.
Евреите не без основания Хитлер ги е избивал и са ги гонили по цял свят през епохите, и пак ще ги гонят но както и да е.

САЩ подържат от вън Израел щото някой трябва да тъпче Шариа държавите, да не дойдат нас да ни притесняват джихадисти, не защото управляват света но всеки с мнението си.

Хитлер е бил болен мозък, и е избивал наред евреи, цигани, славяни, комунисти. Забележи, славяни.

Според мен са ги гонели най-вече защото когато си монарх, нещо трябва да ти дава тази абсолютна сила над населението. Това нещо в много случаи е било църквата. Който не подлежи на контрола на църквата е бил гонен, да. Както Испанската инквизиция е подгонила и мюсюлмани и евреи. Както в Англия са гонели и католици и протестанти.

А колкото до националното съзнание, не съм съгласна. Имам чувството че това че са разпръснати ги кара още по силно да държат на културата си и религията си. Повечето и са лоялни към Израел, и чувстват че това е домът им.

tori
01-24-2015, 12:17
Имате ли някакво мнение за тях?
Dove

golemiq_korab_minava
01-24-2015, 12:30
САЩ подържат от вън Израел щото някой трябва да тъпче Шариа държавите, да не дойдат нас да ни притесняват джихадисти, не защото управляват света но всеки с мнението си.

Хитлер е бил болен мозък, и е избивал наред евреи, цигани, славяни, комунисти. Забележи, славяни.

Според мен са ги гонели най-вече защото когато си монарх, нещо трябва да ти дава тази абсолютна сила над населението. Това нещо в много случаи е било църквата. Който не подлежи на контрола на църквата е бил гонен, да. Както Испанската инквизиция е подгонила и мюсюлмани и евреи. Както в Англия са гонели и католици и протестанти.

А колкото до националното съзнание, не съм съгласна. Имам чувството че това че са разпръснати ги кара още по силно да държат на културата си и религията си. Повечето и са лоялни към Израел, и чувстват че това е домът им.
Както дефендер каза - те искат да трансформират целия Свят да работи за тях и не се съобразяват със светогледа и мисленето на другите народи. Има един израс - накрая остава само евреин. Наитина са умни и във всяка една сфера винаги те се изкачват по стъпалата над другите и се налагат, за тва са мразени.

Политиката на САЩ е точно обратното, което казваш. Те дестабилизираха целия Близък Изток. Сваляха диктатури по цял свят с преврати, под предтекст, че налагат демокрация, но всъщност целта вече всеки знае каква е - икономическо влияние. Живеят на чужд гръб. И естесвено се провалиха. Не защитиха никой, доведоха само война. Ислямизираха цяла Европа.
Империята живее само със война и завладяване. Това е.

Хитлер е бил болен мозък накрая на кариерата си, като решава да нападне Русия. Сега можеше да сме друг по-добър свят. Та, хитлер не е свъриш много неща как трябва.

defender
01-24-2015, 12:33
САЩ подържат от вън Израел щото някой трябва да тъпче Шариа държавите, да не дойдат нас да ни притесняват джихадисти, не защото управляват света но всеки с мнението си.

да знаете вече, Израел ни пазел от шериата и джихадистите.

DarkTemplar
01-24-2015, 12:36
САЩ подържат от вън Израел щото някой трябва да тъпче Шариа държавите, да не дойдат нас да ни притесняват джихадисти, не защото управляват света но всеки с мнението си.
Не мисля, че точно евреите ще ни опазят от джихадистите и радикалните ислямисти. Те пазят най-вече собствената си държава и територия. Поне в последните години умишлено не се бъркат на останалите в региона (макар че имат ресурса да пометат половината си съседи). Евреите нямат никакъв интерес да пазят Европа и християните (които презират не по-малко от мюсюлманите).


Според мен са ги гонели най-вече защото когато си монарх, нещо трябва да ти дава тази абсолютна сила над населението. Това нещо в много случаи е било църквата. Който не подлежи на контрола на църквата е бил гонен, да. Както Испанската инквизиция е подгонила и мюсюлмани и евреи. Както в Англия са гонели и католици и протестанти.
Абсолютизмът не е бил толкова пряко обвързан с църквата. А в Европа не всички владетели са били абсолютни монарси. А на някои от абсолютните монарси точно висшите духовници са им били основна спирачка по пътя към истинска абсолютна власт. Пример - Кардинал Ришельо. :wink:


А колкото до националното съзнание, не съм съгласна. Имам чувството че това че са разпръснати ги кара още по силно да държат на културата си и религията си.
Това е факт.


Повечето и са лоялни към Израел, и чувстват че това е домът им.
Ами да се прибират с еднопосочни билети. Нетаняху вече им го предложи.

Carpe Diem
01-24-2015, 12:48
1. Не мисля, че точно евреите ще ни опазят от джихадистите и радикалните ислямисти. Те пазят най-вече собствената си държава и територия. Поне в последните години умишлено не се бъркат на останалите в региона (макар че имат ресурса да пометат половината си съседи). Евреите нямат никакъв интерес да пазят Европа и християните (които презират не по-малко от мюсюлманите).


2. Абсолютизмът не е бил толкова пряко обвързан с църквата. А в Европа не всички владетели са били абсолютни монарси. А на някои от абсолютните монарси точно висшите духовници са им били основна спирачка по пътя към истинска абсолютна власт. Пример - Кардинал Ришельо. :wink:


Това е факт.


Ами да се прибират с еднопосочни билети. Нетаняху вече им го предложи.


1. Не, нямах предвид че те буквално ни пазят. Имах предвид че съдаването на Израел дестабилизира региона. Докато има силна еврейска държава в Близкия изток, джихадистите няма да погледнат насам. Прекалесно са заети с 'унищожаването на Израел'.

2. Да, не всичко е крайност. Но, е факт че кралете са се считали за богоизбрани, мит който е бил разпространен от църквата.

3. Ами, да. Много отиват, особенно от Франция. Има някои които там ще им е къде къде по-добре.

Carpe Diem
01-24-2015, 12:55
Както дефендер каза - те искат да трансформират целия Свят да работи за тях и не се съобразяват със светогледа и мисленето на другите народи. Има един израс - накрая остава само евреин. Наитина са умни и във всяка една сфера винаги те се изкачват по стъпалата над другите и се налагат, за тва са мразени.

Политиката на САЩ е точно обратното, което казваш. Те дестабилизираха целия Близък Изток. Сваляха диктатури по цял свят с преврати, под предтекст, че налагат демокрация, но всъщност целта вече всеки знае каква е - икономическо влияние. Живеят на чужд гръб. И естесвено се провалиха. Не защитиха никой, доведоха само война. Ислямизираха цяла Европа.
Империята живее само със война и завладяване. Това е.

Хитлер е бил болен мозък накрая на кариерата си, като решава да нападне Русия. Сега можеше да сме друг по-добър свят. Та, хитлер не е свъриш много неща как трябва.

За това че искат да контролират целия свят не мога да го разбера. Наистина ли смятате че обикновенния еврин си седи в къщи и си мисли как да контролира света че да работи за него? Или че там, някакъв чиновник - евреин дето си гледа семейството всъщност е част от някакъв таен кръг който цели да завземе света.

За политиката на САЩ, да ти представи техните икономичекси интереси. Така е, напълно съм съглана с това което каза. Всъщност не ти противореча за нищо освен че 'ТЕ ислямизираха цяла Европа.' За това Европа си е виновна с толерантноста и либералните изгледи. Много ги е страх да не обидят някой и сега им се качиха на главата. Религията няма място в Еропа в 21ви век, освен като част от историята и културата на дадена нация - да празнуваш някой праздник, да спазваш някоя традиция - да, да си фанатик който избива всичко живо защото те обидили... не.

DarkTemplar
01-24-2015, 13:00
1. Не, нямах предвид че те буквално ни пазят. Имах предвид че съдаването на Израел дестабилизира региона. Докато има силна еврейска държава в Близкия изток, джихадистите няма да погледнат насам. Прекалесно са заети с 'унищожаването на Израел'.
Ясно ми е какво имаше предвид, но актуалните събития показват, че джихадистите имат свои планове. Не от днес, нито от вчера, те организират терористични атаки из Европа. Преди няколко години и ние българите бяхме преки свидетели (и донякъде потърпевши) на това. Освен това въпросните радикални елементи удрят най-слабите звена (разбирай държави) в системата. А нивото на сигурност в Израел е доста високо. Мосад и другите им разузнания дебнат отвсякъде, наскоро даже се оказа, че са имали свой агент в Хизбула. Така че е наивно да се осланяш на присъствието на Израел в Близкия изток. Регионът си е дестабилизиран от десетилетия и основна вина за това носят американците и партньорите им, а след последното им рандеву в Ирак, положението е отчайващо (тук съм съгласен с кораба). Израел няма да спре Ислямска държава, ще трябва да разчитаме на кюрдите, турците и други местни сили да го сторят.


2. Да, не всичко е крайност. Но, е факт че кралете са се считали за богоизбрани, мит който е бил разпространен от църквата.
Както е факт, че в Западна Европа векове наред е властвал папоцезаризмът и Светият престол е бил над всички монархически такива. :wink:


3. Ами, да. Много отиват, особенно от Франция. Има някои които там ще им е къде къде по-добре.
Нека отиват, няма лошо.

golemiq_korab_minava
01-24-2015, 13:10
За това че искат да контролират целия свят не мога да го разбера. Наистина ли смятате че обикновенния еврин си седи в къщи и си мисли как да контролира света че да работи за него? Или че там, някакъв чиновник - евреин дето си гледа семейството всъщност е част от някакъв таен кръг който цели да завземе света.

За политиката на САЩ, да ти представи техните икономичекси интереси. Така е, напълно съм съглана с това което каза. Всъщност не ти противореча за нищо освен че 'ТЕ ислямизираха цяла Европа.' За това Европа си е виновна с толерантноста и либералните изгледи. Много ги е страх да не обидят някой и сега им се качиха на главата. Религията няма място в Еропа в 21ви век, освен като част от историята и културата на дадена нация - да празнуваш някой праздник, да спазваш някоя традиция - да, да си фанатик който избива всичко живо защото те обидили... не.

В природата на обикновенния евреин му е заложено да се развива и да се налага мръсно, а не че участва в тайни извънземни конспирации.

Европа в момента много се влияе от САЩ. ЕС не е единна мощна организация и отделните слаби държави изключително много биват зависими. ЕС във този формат не може да просъществува.

Ти не си човека, който да казва къде е мястото на религията, при положение, че повечето хора са вярващи.
Недей да сравняваш фанатици и джихадисти с официалния ислям и християнство, глупаво е.

Целта на САЩ с дестаблизирането на арабските държави е дестабилизиране и на самата Еврпопа и Русия. Нали, ще се бият с Русия до последния европеец, а САЩ е надалеч.

Carpe Diem
01-24-2015, 13:44
1.В природата на обикновенния евреин му е заложено да се развива и да се налага мръсно, а не че участва в тайни извънземни конспирации.

2.Европа в момента много се влияе от САЩ. ЕС не е единна мощна организация и отделните слаби държави изключително много биват зависими. ЕС във този формат не може да просъществува.

3.Ти не си човека, който да казва къде е мястото на религията, при положение, че повечето хора са вярващи.
Недей да сравняваш фанатици и джихадисти с официалния ислям и християнство, глупаво е.

4.Целта на САЩ с дестаблизирането на арабските държави е дестабилизиране и на самата Еврпопа и Русия. Нали, ще се бият с Русия до последния европеец, а САЩ е надалеч.]

1. Aз бих казала че е в природата на обикновенния човек да се развива, иначе още щяхме да живеем в пещери, но пак всеки с мнението си. Доколко това е мърсно или чисто зависи от моралния компас на човека.

2. Така е, ЕС се задушава от бюрокрация.

3. Хм, аз останах с друго впечетление. Не бих казала че повечето хора са вярващи. По скоро спазващи някои традиции и обичаи. Ако повечето хора бяха вярващи, раздел 'Секс' в този форум нямаше да същесвтува, примерно. Има разлика между това да си вярващ и да уважаваш че тази религия е част от културата ти. А ти как определяш фанатик? За мен е човек който буквално следва религията си, и я налага на останалите.

Както и да е, иказаквам мнение което според мен най-много съответства с културата и разбиранията в Европа в момента по моите наблюдения.


4. Това ми звучи малко като конспиративна теория. Плюс това, ако ще се бият с Русия до последния Европеец няма много логика да дестабилизират Европа. Да не говорим че дестабилизирането на Близкия Изток и Европа ще доведе до подобни последици в Русия и САЩ, били те лоши или добри.

Carpe Diem
01-24-2015, 13:56
Ясно ми е какво имаше предвид, но актуалните събития показват, че джихадистите имат свои планове. Не от днес, нито от вчера, те организират терористични атаки из Европа. Преди няколко години и ние българите бяхме преки свидетели (и донякъде потърпевши) на това. Освен това въпросните радикални елементи удрят най-слабите звена (разбирай държави) в системата. А нивото на сигурност в Израел е доста високо. Мосад и другите им разузнания дебнат отвсякъде, наскоро даже се оказа, че са имали свой агент в Хизбула. Така че е наивно да се осланяш на присъствието на Израел в Близкия изток. Регионът си е дестабилизиран от десетилетия и основна вина за това носят американците и партньорите им, а след последното им рандеву в Ирак, положението е отчайващо (тук съм съгласен с кораба). Израел няма да спре Ислямска държава, ще трябва да разчитаме на кюрдите, турците и други местни сили да го сторят.


Както е факт, че в Западна Европа векове наред е властвал папоцезаризмът и Светият престол е бил над всички монархически такива. :wink:


Нека отиват, няма лошо.


Аз бих казала че Близкия Изток е дестабилизиран от падането на Османската Империя досега. И няма да бъде стабилизиран скоро, това е в интересите на много хора.

Да, радикалните елементи удрят най-слабите държави защото там намират подкрепа. САЩ иначе си ги финансира масово по време на Студената Война а сега не преговаря с терористи.

Ислясмката Държава в момента ми е болна тема. То се е видяло че кюрдите и турците (макар че с този Ердоган не знам как) ще я спират. Отврат, защото това бяха зле организирани келеши които при желание, малко по силни държави можеха да унищожат за седмица сигурно. Но нямаше желание.

Все пак смятам че целта на създаването на Израел е най-вече да дестабилизира района, за да може да има нещо с което да се занимават плебеите и да не пречат много, много с разпространението на идеите си в цивилизования свят. Имат си там играчка (Израел) която да подмятат и да обвиняват за всичко и е по малко вероятно да погледант отвъд Близкия Изток като имат такъв проблем там.

За подточката с Светия Престол, да, така е. Просто добавяш към казаното от мен ли? Защото не си противоречат.

golemiq_korab_minava
01-24-2015, 14:01
На кооперациите които управляват света не им пука особено. То и глобалното затопляне ще предизивка масов глад, но единственото, за което се използва е за бизнес и пари.


Истински вярващите (особено хриситани) не се налагат върху другия, те са против агресията.
Традициите и обичаите губят смисъла си, ако не са обвързнани с духовно осъзание. Коледата става там някакво си раздаване на подараци и до там. Макар че не е нужно да се изпълняват традиции като цяло, важното вътрешно какво да си осъзнат. Не знам.
Хм. Раздел секс.. Раздела, който показва до каква степен деградира българина ли? И че приоритетите на повечето хора станаха курварски?

Има цяла наука за определянето на вярващи и религиите (статистика). Много малък процент са атеистите сравнение с религиозните. А дори само на хартия същите, подкрепят съответните им институции в държавите им. Например, въпреки че църквата у нас е мафиотска сгран, тя ни е запазила като народност . Имаме християнско самосъзнание . Най-лошото нещо е някой да предизвика война на расова, религиозна основа.

Carpe Diem
01-24-2015, 14:18
На кооперациите които управляват света не им пука особено. То и глобалното затопляне ще предизивка масов глад, но единственото, за което се използва е за бизнес и пари.


1. Истински вярващите (особено хриситани) не се налагат върху другия, те са против агресията.
Традициите и обичаите губят смисъла си, ако не са обвързнани с духовно осъзание. Коледата става там някакво си раздаване на подараци и до там. Макар че не е нужно да се изпълняват традиции като цяло, важното вътрешно какво да си осъзнат. Не знам.
Хм. Раздел секс.. Раздела, който показва до каква степен деградира българина ли? И че приоритетите на повечето хора станаха курварски?

2. Има цяла наука за определянето на вярващи и религиите (статистика). Много малък процент са атеистите сравнение с религиозните. А дори само на хартия същите, подкрепят съответните им институции в държавите им. Например, въпреки че църквата у нас е мафиотска сгран, тя ни е запазила като народност . Имаме християнско самосъзнание . Най-лошото нещо е някой да предизвика война на расова, религиозна основа.

1. Съдържанието на раздел Секс ме кара да мисля че няма много вярващи, и че не е прието да си вярващ до степента която ти описваш. Тази деградация не е присъща само за България. Някои порасват в един момент и развиват някакви морали, но повечето не.

2.

Кръстоносцниците не биха се съгласили с теб.

Статистиката е хубаво нещо. Докато не се загубиш в цифри които не значат много. Аз ти гарантирам че в България има много 'християни' и 'християнки'които се определят така, които са от легло на легло, с различен всяка вечер и хал хабер си нямат от библия или това което религията им изисква от тях. Така че това че се определяш като христинянин в някаква там анкета не те прави такъв. Да си истински вярващ човек е много рядко срещано явление в наши дни. Недей да гледаш статиски а се огледай и ми кажи колко хора познаваш които са вярващи.
И все пак, масата кървави войни са се водили на расови и религиозни основи :)


А кооперация или корпорация имаше предвид? Не се заяждам просто не разбирам защо кооперация в този контекст, но може нещо да ми е убегнало. Ако е корпорация, това няма много общо с евреите, тъй че не знам на коя част отговаряше. Ако е кооперация (от държави?) трябва да обясниш какво имаш предвид.

golemiq_korab_minava
01-24-2015, 14:48
1. Кръстоносците не се знае дали са били истинско вярващи. Голяма част са тръгвали заради слава и блага.
2. Сляпото следване на корана или бибилята е не по-малко опасно. Вярващ не означава религиозно заслепен.
Не са малко хората, които държат на християнските ценности и църквата. Да, масите деградираха, но не можеш по никакъв начин да заличиш една религия, ами само да ни вкараш във война. Всеки крещи против джамиите и заличаването на цървите, защо? Нали на никой не му пука за православието? Казвам ти, малко или много, ако се пробваш да забраниш , ако ще и само исляма у нас ще предизвикаш гражданска война.

За корпорациите не обвинявах евреите, ами това, че САЩ се управлява от тях и никой не му пука за света.... И не само САЩ, ами всички де. Неразвита раса :3

DarkTemplar
01-24-2015, 14:53
Аз бих казала че Близкия Изток е дестабилизиран от падането на Османската Империя досега. И няма да бъде стабилизиран скоро, това е в интересите на много хора.
Близкият изток е бил дестабилизиран и в последните векове на съществуването на Османската империя. Османците така и не са успели да си модернизират империята и да се развиват в крак с останалите велики сили. В последните 2-3 века на съществуването си, империята, макар и намираща се във всеобхватна криза, е била поддържана изкуствено от Британската империя, Франция и Австро-Унгария с цел запазване на статуквото. А Руската империя и Бисмаркова Германия са искали да я бутнат, защото са имали апетити към проливите. Затова например Русия започва нашата Освободителна война.


Да, радикалните елементи удрят най-слабите държави защото там намират подкрепа. САЩ иначе си ги финансира масово по време на Студената Война а сега не преговаря с терористи.
Радикалните елементи удрят най-слабите държави, защото са най-уязвими по отношение на сигурността и им е най-лесно да пробият там (все пак материалите за евентуална бомба не се купуват от Кауфланд). За САЩ съм съгласен.


За подточката с Светия Престол, да, така е. Просто добавяш към казаното от мен ли? Защото не си противоречат.
Всъщност си противоречат. Изтъкнах го, за да докажа, че в Западна Европа духовната власт е била над светската за дълъг период от време. Което директно спъва съществуването на истински абсолютизъм там.

На Изток е било значително по-лесно. Там още от времето на Източната Римска империя властва цезаропапизма и светската власт винаги е превъзхождала духовната. В Османската империя например султанът е смятан за пряк наместник на Аллах на земята. Той е собственик на цялата земя в империята. Всички други са негови федерати (според актуалните им заслуги). Съответно никой няма правото да му държи сметка за нищо. В Русия царят/императорът също е смятан за свещена фигура и директен божи наместник. Техният абсолютизъм достига дори по-висша форма - т.нар. самодържавие.

Така че реално абсолютизмът в Западна Европа е в кавички, защото винаги има нещо, което да го ограничава (първо властта на духовенството, после тази на гражданското общество и последвалият модел с разделението на властите). Което разбира се е главен двигател за развитието на модерното общество там. :wink:

Carpe Diem
01-24-2015, 15:05
1. Кръстоносците не се знае дали са били истинско вярващи. Голяма част са тръгвали заради слава и блага.
2. Сляпото следване на корана или бибилята е не по-малко опасно. Вярващ не означава религиозно заслепен.
Не са малко хората, които държат на християнските ценности и църквата. Да, масите деградираха, но не можеш по никакъв начин да заличиш една религия, ами само да ни вкараш във война. Всеки крещи против джамиите и заличаването на цървите, защо? Нали на никой не му пука за православието? Казвам ти, малко или много, ако се пробваш да забраниш , ако ще и само исляма у нас ще предизвикаш гражданска война.

За корпорациите не обвинявах евреите, ами това, че САЩ се управлява от тях и никой не му пука за света.... И не само САЩ, ами всички де. Неразвита раса :3

Аз не държа да заличавам която и да е била религия. Напротив, казавам че е важна част от културата на всеки народ. Аз също съм протов заличаването на църквите. Не бих се определика като християнка- за да си такъв не е достатъчно да си кръстен в църква, трябва да спазваш писаното в библията, да вярваш че Исус е твой спасител. Аз не мога да спазя тези неща, но от друга страна виждам християнството като част от моята култура и история, зачитам празници и традиции. Никога не бих била съгласна да се заличат храмове и църкви, но не от духовна гледна точка а от чисто културна такава.

А за кръстоносниците, все пак са тръгнали да се бият в името на Бог, това имах предвид. Това е била идеята.

DarkTemplar
01-24-2015, 15:11
А за кръстоносниците, все пак са тръгнали да се бият в името на Бог, това имах предвид. Това е била идеята.
И да грабят, и убиват, покрай другото.

Carpe Diem
01-24-2015, 15:16
Близкият изток е бил дестабилизиран и в последните векове на съществуването на Османската империя. Османците така и не са успели да си модернизират империята и да се развиват в крак с останалите велики сили. В последните 2-3 века на съществуването си, империята, макар и намираща се във всеобхватна криза, е била поддържана изкуствено от Британската империя, Франция и Австро-Унгария с цел запазване на статуквото. А Руската империя и Бисмаркова Германия са искали да я бутнат, защото са имали апетити към проливите. Затова например Русия започва нашата Освободителна война.


1. Радикалните елементи удрят най-слабите държави, защото са най-уязвими по отношение на сигурността и им е най-лесно да пробият там (все пак материалите за евентуална бомба не се купуват от Кауфланд). За САЩ съм съгласен.


2. Всъщност си противоречат. Изтъкнах го, за да докажа, че в Западна Европа духовната власт е била над светската за дълъг период от време. Което директно спъва съществуването на истински абсолютизъм там.

На Изток е било значително по-лесно. Там още от времето на Източната Римска империя властва цезаропапизма и светската власт винаги е превъзхождала духовната. В Османската империя например султанът е смятан за пряк наместник на Аллах на земята. Той е собственик на цялата земя в империята. Всички други са негови федерати (според актуалните им заслуги). Съответно никой няма правото да му държи сметка за нищо. В Русия царят/императорът също е смятан за свещена фигура и директен божи наместник. Техният абсолютизъм достига дори по-висша форма - т.нар. самодържавие.

Така че реално абсолютизмът в Западна Европа е в кавички, защото винаги има нещо, което да го ограничава (първо властта на духовенството, после тази на гражданското общество и последвалият модел с разделението на властите). Което разбира се е главен двигател за развитието на модерното общество там. :wink:



1. Усппяват защото имат подкрепата на населението. Една слаба държава не може да предостави на населението си необходимите ресурси, и те ги намират често в такива джихадистки общности. Те често успяват да предоставят ресурсите които държавата не може. Така се издигна Мюсюлманското братство в Египет, примерно.

2. Разбирам какво искаш да кажеш. Но да се върнем към оригиналната точка на която отговорих- евреите са ги гонели отвсякъде. Аз казах че масово в Европа това е било за да се подържа монархията подпомагана от църквата. Духовната власт е била над светската, добре, но тя е легитимирала светската власт. Дори можеш да наречеш кралете пионки на папата ако искаш, но при всяко положение покорен християнски народ който вярва сляпо в казаното от църквата би бил за предпочитане пред народ който изповядва други религии - както видяхме с Испанската Инквизиция (отново давам този пример).

Carpe Diem
01-24-2015, 15:16
И да грабят, и убиват, покрай другото.


Разбира се. Говоря за идеологията поради която са тръгнали, не за резултатът.

golemiq_korab_minava
01-24-2015, 15:20
Ако някой е тръгвал заради Бог (защото по тяхно време също е имало много атеисти) то е защото са им промивали мозъците, а не защото в религията така се проповядва.

golemiq_korab_minava
01-24-2015, 15:22
Как няма да повръщам на евреите. Ей го сложиха еврейн Соломон Паси за армията ни и я разпредаде на НАТО.
Ей където стъпи евреин става лошо.

DarkTemplar
01-24-2015, 15:28
2. Разбирам какво искаш да кажеш. Но да се върнем към оригиналната точка на която отговорих- евреите са ги гонели отвсякъде. Аз казах че масово в Европа това е било за да се подържа монархията подпомагана от църквата. Духовната власт е била над светската, добре, но тя е легитимирала светската власт. Дори можеш да наречеш кралете пионки на папата ако искаш, но при всяко положение покорен християнски народ който вярва сляпо в казаното от църквата би бил за предпочитане пред народ който изповядва други религии - както видяхме с Испанската Инквизиция (отново давам този пример).
А защо пренебрегваш икономическия фактор, който винаги е бил валиден за евреите? Защо определени монарси (или духовници) да не са пожелали техните богатства (каквито определени еврейски фамилии винаги са притежавали) и да са решили да ги дискредитират публично, като най-лесен начин да ги лишат от благата им? Подобно дискредитиране и изхвърляне от общността изглежда фасулска работа, особено когато си друговерец (т.е. се различаваш от мнозинството по една основна характеристика - религиозната). :wink:

Честно казано, не смятам, че точно евреите са били най-големият проблем на държавната власт в средновековна и пост-средновековна Европа. По-скоро духовенството ги е мразело поради икономически и чисто религиозни причини (различното им вероизповедание), както и заради нелепото лично за мен "че те били разпнали Исус Христос". Вероятно именно духовенството е настроило монарсите срещу тях.

Carpe Diem
01-24-2015, 15:47
А защо пренебрегваш икономическия фактор, който винаги е бил валиден за евреите? Защо определени монарси (или духовници) да не са пожелали техните богатства (каквито определени еврейски фамилии винаги са притежавали) и да са решили да ги дискредитират публично, като най-лесен начин да ги лишат от благата им? Подобно дискредитиране и изхвърляне от общността изглежда фасулска работа, особено когато си друговерец (т.е. се различаваш от мнозинството по една основна характеристика - религиозната). :wink:

Честно казано, не смятам, че точно евреите са били най-големият проблем на държавната власт в средновековна и пост-средновековна Европа. По-скоро духовенството ги е мразело поради икономически и чисто религиозни причини (различното им вероизповедание), както и заради нелепото лично за мен "че те били разпнали Исус Христос". Вероятно именно духовенството е настроило монарсите срещу тях.

Честно казано не се бях сетила за икономическия фактор. Но, има логика в това което казваш.

Тромбоцит
01-24-2015, 17:53
https://www.youtube.com/watch?v=Gi4Js3_jGCY

Challenger
01-25-2015, 01:06
Един от най-добрите ми приятели е евреин, баща му е от руските евреи. Какво да ви кажа... Евреите са хора като всички останали. С него винаги сме се състезавали кой има по-високи оценки, кой ще вкара повече кошове на баскетбол и т.н. Срещала съм и други евреи и ми прави впечатление, че са много самонадеяни в повечето случаи. Но може би съм срещала неправилните хора...

nevermorevon
01-25-2015, 19:43
Какво да мисля, бих ги избил до 1 ако имам тази възможност. Ненавиждам ги както тях, така и циганите и помаците.

Challenger
01-25-2015, 21:02
@Nevermorevon, те са хора като всички останали.

nevermorevon
01-25-2015, 21:51
@Nevermorevon, те са хора като всички останали.

Не мога да се съглася с теб, но всеки си има мнение нали :)