PDA

View Full Version : Темата на Калпазанка - въпроси и отговори



Страници : [1] 2

Ewok
01-24-2015, 08:20
Тъй като и аз имам разни въпроси към Калпазанка, не ми се ще да пускам нова тема само за това, а не се вписват в никоя от активните в момента теми, реших да направя тази обща тема за въпроси (ако ти пречи и ти е твърде задължаващо и не ти се занимава, кажи :д).


Та, моето запитване е следното:
По принцип имам някакъв проблем с корема и си ме понаболява от време на време, но тъй като не ми пречи особено, досега не съм се преглеждала (не обичам да ходя на лекар, натоварва ме и избягвам, докато не се наложи). Преди година обаче, някъде по коледа беше, за първи път от години, хапнах една поничка от ДД. Нищо ми нямаше 3 часа и след това започнаха някакви ужасни болки в корема, започнах да повръщам, изкарах всичко от стомаха си и усетих, че съм се обезводнила. Опитах да пия вода, но веднага я повръщах. Така цяла нощ и на следващия ден едва, едва стигнах до лекарския кабинет. Беше работен ден, но беше събота и съответно моята си тръгнала към 10 сутринта (по принцип е до 13:30, а аз бях там към 12), но имаше някаква "дежурна" лекарка. Прие ме доста неохотно, след като 10 минути се опитвам да ѝ обясня, че моята си е тръгнала, а не мога да чакам до понеделник. Разказах ѝ какво е станало и отговорът беше "А, то сега върлува стомашен вирус, сигурно него си хванала. Яж сухари и пий това хапче 3-4 дни и ще се оправиш." Нямаше смисъл да ѝ обяснявам, че не за първи път ми се случва да ме боли така корема и си тръгнах. Спазвах диетата за вирус 3-4 дни (без хапчетата) и се пооправих, но и по принцип си се оправям. След това нямах такива проблеми, освен обичайната лека тежест или от време на време по-силни болки, които обаче отшумяват.
Лятото си смених личната, понеже от доста време съм недоволна, и отидох на преглед при новата. Обясних ѝ проблема (притеснявайки се за гастрит), но тя ме успокои, че там, където са болките, не е за гастрит, ами за някакъв проблем с червата (каза ми какво е, просто не помня). Не съм ходила на гастроентеролог досега от несериозност, а и защото се поуспокоих, че не е гастрит.
Ще отида, знам, че няма как да мина без това, но все пак искам да чуя и твоето предположение какъв може да е проблемът и какво да изследвам.
Имам газове, доста често ми се разстройва стомаха/червата, тежест и понякога болки. Цикълът ми е редовен и обикновено различавам предменструалните болки (които също са съпътствани от разстройство). От онази случка по коледа не съм повръщала пак, въпреки че понякога ми се гади.

благодаря много :)

anonymous708973
01-24-2015, 21:10
Ще се намеся аз мъничко. Подуваш се, нали? Имам предвид... сутрин, като станеш и се видиш в огледалото, коремът ти е (почти) плосък, а вечерта си като бременна в третия месец? И при някакви по-странни положения на тялото боли? Запек хваща ли те?

Цялото нещо с тежестта и болките ми е напълно познато и искрено съчувствам!
Настрани от всички медицински неща - опрости си начина на хранене (Погледни в гугъл food combining и за колко време организмът ти преработва определени храни) и пий повече вода.
Толкова е просто и логично, че няма накъде повече. Има вероятност да си нетолерантна към някои храни, ама надали. Просто... аз от около 2 седмици наистина внимавам как комбинирам храните и спрях да ям някои неща. В началото ми звучеше като голяма жертва, ама толкова бързо свикнах, че няма накъде. Напълно забравих какво значи тежест, подуване, резки болки, запек и тем подобни. Мога и по-конкретно да споделя, ако желаеш.

kalpazanka
01-24-2015, 21:16
Има вероятност да си нетолерантна към някои храни, ама надали.

И това ми мина през главата като идея. Не го изключвам напълно.
Ewok, може да е чисто и просто съвпадение това с поничките. Или причината да е друга, а ти да набеждаваш именно тях.
Не е зле да те види гастроентеролог, за да изключи някакво хронично страдание. Опитай да минеш на безглутенова диета, за да видиш има ли промяна.
Друго, да намалиш баластните вещества- от тях също се стига до диария, подуване.

За твое успокоение може да си пуснеш кръвно изследване за хеликобактер пилори- той е виновникът за гастрита и се премахва успешно с комбинация хапчета.

Deadlock
01-24-2015, 21:56
И аз имам подобни оплаквания, Ewok. Бтв, като каза, че имаш газове, боли ли те от тях някъде в коремната област? Аз сякаш усещам моите как се "събират" горе вдясно и имам болки от това Оо Възможно ли е, калпазанка?

kalpazanka
01-25-2015, 07:32
Горе вдясно боли черен дроб.
Иначе близо до там минава едната извивка на дебелото черво- може него да усещаш, Deadlock.

Deadlock
01-25-2015, 11:35
Значи е възможно да се събират газове в тази извивка и да боли? Мисля си, че са газове, защото понякога усещам/чувам как се придвижват, излизат :р и болката се облекчава от това.
Пък черният дроб ми го следят по друга причина и е добре.

kalpazanka
01-25-2015, 11:49
Значи е възможно да се събират газове в тази извивка и да боли?

Да.

Deadlock
01-25-2015, 12:26
Освен че е дискомфортно, вредно ли е по някакъв начин?

kalpazanka
01-25-2015, 12:26
Не, ако изключим дискомфорта за теб.

Deadlock
01-25-2015, 12:43
Ок, благодаря ти :)

Ewok
01-26-2015, 07:54
Пантер:
"Подуваш се, нали? Имам предвид... сутрин, като станеш и се видиш в огледалото, коремът ти е (почти) плосък, а вечерта си като бременна в третия месец? И при някакви по-странни положения на тялото боли? Запек хваща ли те?"
Нем, даже сутрин обикновено ми е доста "подпухнал" корема, но през деня се стабилизира. Не съм забелязала зависимост от позата, а заепк не се сещам да съм имала през живота си :Д
Иначе вода пия много, минимум литър и половина на ден.

Калпазанка:
Не ми се вярва да е съвпадение това с поничките, защото два месеца преди това ядох кфц за първи път от доста време пак и ми беше тежко три дни след това. После по стечение на обстоятелствата пак се наложи да ям (бях забравила защо тр да го избягвам :Д) и ми беше гадно две седмици. Така че по-скоро си мисля, че е нещо от боклуците, които им слагат или от мазнината.
Определено ще си запиша час за личната тези седмици. Ам, а какво са баластни вещества? :д
И благодаря пак много.

batkodoki
01-28-2015, 20:24
Да.

Още системно си тук Колега?! :)
Браво на теб!!! :)))

А на пациентките си в тази нишка до тук смело предпиши Линекс Форте за пет дни, незабавно последвано от Лактакеър Дейли за още 30 дни. (второто е към 19 пари, но е за цял месец) - и ще забравят, мисля за проблемите си :)

Ivaaaaa
01-29-2015, 09:00
калпазанке, най-после отидох до личната и тя ми препоръча да отида на ендокринолог-гинеколог (?) /не бях чувала за такова животно досега ;д/ в александровска. какво е мнението ти за лекарите там като цяло ( :

marilyn
01-29-2015, 17:40
калпазанке, най-после отидох до личната и тя ми препоръча да отида на ендокринолог-гинеколог (?) /не бях чувала за такова животно досега ;д/ в александровска. какво е мнението ти за лекарите там като цяло ( :

И аз си търся свестен ендокринолог в София.

kalpazanka
01-30-2015, 08:48
Още системно си тук Колега?! :)
Браво на теб!!! :)))


Още, колега, ама ТИ липсваш! :)

Бай дъ уей съм фенка на Лактофлор/Лакто4.



калпазанке, най-после отидох до личната и тя ми препоръча да отида на ендокринолог-гинеколог (?) /не бях чувала за такова животно досега ;д/ в александровска. какво е мнението ти за лекарите там като цяло ( :

Нямам наблюдения, Ива.

pandabear
01-30-2015, 11:06
Чудех се дали да питам, тъй като трудно май ще обясня, ама айде:
От няколко дни (2-3) сутрин като се събудя усещам неприятна болка в бедрата. След като се пораздвижа малко ми минава, но през деня пак се появява по някое време дори ако не съм извършвала кой знае каква физичека дейност. И постоянно на едно и също място я изпитвам. Днес сутринта, когато си взимах душа на лявото бедро забелязах нещо като топченце, не много голямо и не е твърдо. Вероятно е някакъв липом? Не мисля, че от него се е появила болката, защото то е само на едното бедро, а пък мен и двете ме болят. Но все пак е по-добре да чуя мнение по въпроса. Благодаря предварително :)

kalpazanka
01-30-2015, 11:37
^Да си прекарвала в последно време вирусна инфекция?
Мускулна слабост имаш ли?
Нарушения в походката/координацията?

pandabear
01-30-2015, 11:46
Ами в началото на миналото лято имах инфекциозна мононуклеоза.
За другите два въпроса- не.

Ivaaaaa
01-30-2015, 13:39
днес ходих на лекар /но в моя град/. още като ме видя и ми каза, че съм много бледа и тва бялото на очите /нз как се казва, сори хд/ е много бяло, хах :Д, което било признак за намалено съдържание на желязо в кръвта или нисък хемоглобин. прегледа ме. на листа пише, че матката ми е с добре развит ендометриум и хомогенна структура. десен яйчник - б.о. ляв - с персистиращ фоликул каквото и да значи това. така и не разбрах защо нямам цикъл вече два месеца. назначи ми изследвания на хормони /естрадиол и тестостерон/, както и пълна кръвна картина. обаче хормоните трябва да ги правя на 3-ти, 4-ти ден от цикъла, след като пия дуфастон и предизвикам менструация. изследванията на кръвта показаха занишено ниво на желязо и ми изписа феро-фолгамма. въпроса ми е, може ли да пропусна хормоните, защото съм в сесия и още един такъв пропуснат ден ще ми струва много скъпо и да ги правя евентуално на следващата менструация, но пък има голяма вероятност тя отново да закъснее и позволено ли ми е да използвам отново дуфастон? :Д май съм си наред.

kalpazanka
01-30-2015, 14:52
Талон за хормоните към здравна каса имаш ли?

Поначало е разрешено дуфастон да си го караш на тримесечни цикли, т. е. по схема от еди кой си ден на МЦ до еди кой си ден.
При теб, обаче, идеята е да се предизвика цикъл- т. е. за 10 дни пиеш по 2 таблетки, за да ти дойде на 3-4 ден след спирането и тогава да пуснеш хормони.

Ivaaaaa
01-30-2015, 15:06
ами, не знам :Д. това, което ми даде е амбулаторен лист и направление за МДД. и ми каза да си направя изследванията по време на менструацията о.О /което за тази ми е невъзможно/.
и да пия дуфастона 5 дни по 2 пъти

Aeternal
01-30-2015, 15:06
Шефе, ще споделиш ли колко голяма трябва да е една рана за да трябва ваксина против тетанус? Че се одрах на едно ръждиво желязо, дребна работа - 5-6 сантиметра, ама все пак да питам.

kalpazanka
01-30-2015, 15:13
Щом желязото е ръждиво, задължително оди да ти надупчат кожата :)

Ива, ако направлението за хормони е по ЗК, ще изгори и тогава ще си ги плащаш на ръка.

Naive
01-30-2015, 15:15
Не че нещо, ама пускането на едни хормони, не отнема повече от час, и то сутрин. За какъв ден иде реч? :Д
След това отиваш на преглед, когато си свободна.

kalpazanka
01-30-2015, 15:18
^ Полага й се И вторичен преглед по ЗК. Ако се тутка, би пропуснала и него.

Ivaaaaa
01-30-2015, 15:20
не че нещо, но една кръвна картина ми отне почти цял ден. самото отиване до там, чакането на ред, чакането да ми направят манипулацията и след това великото чакане на резултатите и прибиране до вкъщи изисква време. освен това имам други планове. и имам да уча :Д
другият месец, евентуално

мерси, калпазанке! ( :

Naive
01-30-2015, 16:01
Ива, къде това? :)
В София винаги ходя в Бодимед, между 7 и 8 часа, опашката минава бързо, т.е. не чакаш повече от 15мин, а манипулацията е точно две минути. Резултатите си ги проверявам в Интернет - дават ти ID и парола. Та, общо ми отнема около час, затова ден ми се видя силно хиперболизирано и мега учудващо. :д

Ivaaaaa
01-30-2015, 16:20
имаш лс

galaxy29
01-30-2015, 19:34
разширява ли ти се пусито (за тесни пусита питам, ама не такива, дето изпитват болка чак) след като родиш (като освен едно, се има предвид и близнаци и тризнаци) или си се свива до нормалния си му размер? :д

kalpazanka
01-30-2015, 19:35
Не се връща до размера отпреди раждането, ако това питаш. Остава си по-широчко.

galaxy29
01-30-2015, 19:48
;////
ами цезаровото сечение ужасен избор ли е, когато не се налага и можеш да си родиш и естествено, а причината е само, че искаш да си запазиш размера? :д
и остава ли белег за цял живот от него или изчезва след вр и голям ли е?
други минуси има ли?

Fisherman
01-30-2015, 22:33
ох курвалъка Ви ще ме погуби

http://shitonscreen.com/wp-content/uploads/2013/12/ROFL.png

да се направи манипулация,която се прави само ако има опасност за живота на майката,за да може да я ебат малкопишкестите софиянчета

kalpazanka
01-31-2015, 05:31
;////
ами цезаровото сечение ужасен избор ли е, когато не се налага и можеш да си родиш и естествено, а причината е само, че искаш да си запазиш размера? :д
и остава ли белег за цял живот от него или изчезва след вр и голям ли е?
други минуси има ли?

Ами ако има риск за бебето по време на раждането- в смисъл, тръгнало е спонтанно, обаче шийката не се разширява, главичката не напредва в таза, детските тонове падат и т. н.- тогава риск, не риск, няма накъде.
Обаче при планираното предварително секцио се дава дата някъде 10 дни преди термин и без да е започнала родова дейност. Тогава има риск дробовете на бебчето още да не са достатъчно зрели, да развие хиалинно-мембранна болест и да влезе в кувьоз.
Иначе за майката- страствания след това, второто секцио е вероятно да е по-трудно за оператора, има риск пикочният мехур да срастне към матка/коремна стена и да бъде отворен погрешка при следващото секцио. Също след секцио не си толкова подвижна, колкото след нормално раждане. Обезателно трябва да има кой да ти помага вкъщи, ако си родила с цезарово. Също и няма да избягаш от фрагмина- с него се профилактира съсирването на кръвта. След секцио обезателно се дава на маминките.

galaxy29
01-31-2015, 06:00
за белега не каза нищо
ами това срастване не е ли опасно и иначе (не само, ако има второ раждане) и не трябва ли да се оправи?
а при естественото, момичетата, които са толкова тесни, че изпитват болка, наложително ли е секцио? не, че аз съм така, просто ми е инт
и предполагам, че не ставаш като яма и пак ще си се усещате и ще ви е приятно и на двамата партньори? :д
ако са повече бебета излизат едно по едно, нали? (аз може би ще имам близнаци някога, защото и от двете ми страни има, даже от едната страна са две поколения) :д
ти си акушерка, нали? работиш ли и в българия, защото бих искала ти да ме израждаш :д

Ewok
01-31-2015, 07:56
Пафи, аз съм чела/чувала, че може да правиш някви упражнения за стягане на мускулатурата :д

marilyn
02-02-2015, 09:57
Не се връща до размера отпреди раждането, ако това питаш. Остава си по-широчко.

Тоя пост ще си го сложа в рамка, щото аз вечно споря с хората и никой не ми вярва, че не е съвсем като преди раждането. Съвсем се отказах от децата, ако съм искала 0.01% :D

kalpazanka
02-02-2015, 11:40
Галакси, без оглед тясна ли си или не, освен ако не си със спинална или епидурална, раждането си боли.

Срастванията са си сраствания и при всеки си е индивидуално. При някои второто и третото секцио минават без проблем, при някои второто е мега кофти...
Белегът е като от одраскано с молив. Особено ако шевът е от тези естетическите- intrakutan, не ми идва на ума как се казва това на български.

marilyn, моичкият не е лекар, няма нищо общо с АГ-то /освен мен :lol: /, обаче скоро си говорихме и той ми каза, че иска да родя със секцио. :D Не е присъствал на раждане, не знае за какво иде реч, обаче все пак иска да ми спести цялата тая дандания.

Hayashi
02-02-2015, 13:26
На мама белега е много гаден. Но и аз бих раждала секцио, ако забременея един ден. Майната му на белега, предвид, че аз, сестра ми и майка ми едва сме оживяли от 24-часови напъни за естествено раждане и аз имам същата непредразполагаща структура на костите, не си струва риска.

DisappointedDreamer
02-02-2015, 17:13
Майка ми е със секцио като е израждала брат ми и мен, защото не са му чували тоновете на сърцето. Чувствала се е отвратително след това, не е могла да стане да ни види и т.н. Определено не е било приятно.

И аз имам въпрос към калпазанка. Имах стафилококова инфекция в гърлото, която не успя да бъде излекувана с антибиотици и се наложи да ми се извадят сливиците, защото лекарите се опасяваха, че всичко се стича към сърцето ми. Много тежко го прекарах, и преди, и след това. Въпросът ми е следния - има ли някакъв шанс тази инфекция да е "ударила" костите ми? :Д Защото, де факто, така я открих - почнаха да ме болят костите при бедрото и таза. И ако отговорът е да, какво се прави в такива случаи? Лечение има ли?

kalpazanka
02-02-2015, 18:47
Сладури такива, не забравяйте, че не съм проф. Деянов/Мермерски или там когото предпочитате :D

Дриймър, стафилококите могат да причинят остеомиелит. Справка какво е това животно- засяга костния мозък. Препоръчвам ти да не отлагаш повече, ами да обърнеш внимание има ли нещо там или не.

NomNomNom
02-02-2015, 19:45
Калпазанке, днес както нищо ми нямаше и кихах, сега ми е подуто около врата ( нямам сливици ) и кашлям от гърдите, и гласа ми падна.
По принцип прекарвам грипове на крак, без парцетамол дори, ама от няколко месеца ме е шубе от всичко.

Ще мра ли, или е грипа това?

LoadRunner
02-02-2015, 19:54
:D вие станахте като пенсионерките пред ДжиПито ми бе
Калпазанке, нещо ме наболява малкото пръстче на крака което е
Кво ми има? :/

anonymous908491
02-02-2015, 21:00
marilyn, моичкият не е лекар, няма нищо общо с АГ-то /освен мен :lol: /, обаче скоро си говорихме и той ми каза, че иска да родя със секцио. :D Не е присъствал на раждане, не знае за какво иде реч, обаче все пак иска да ми спести цялата тая дандания.

Дали мисли за теб или за себе си ?
Бих предположил, но ще се сърдиш

marilyn
02-02-2015, 21:08
marilyn, моичкият не е лекар, няма нищо общо с АГ-то /освен мен :lol: /, обаче скоро си говорихме и той ми каза, че иска да родя със секцио. :D Не е присъствал на раждане, не знае за какво иде реч, обаче все пак иска да ми спести цялата тая дандания.

Като човек, който не е лекар и няма твоите познания в областта, вече се чудя кое е по-негадно от двете: секцио или естествено. Каквато и да е операция не ме кефи като вариант, освен ако не е наложителна, разбира се. Ама ей така доброволно да отида да ми режат нещо.. не. Белези, опасности, това, което и ти написа за секциото... ужас. А и знам, че се слага упойка в гръбначния стълб, а от това ми се изправя косата.

При естественото раждане си представям кървища, болки, ужасии и после долу да си като кофа. :D И това не ме кефи. (Гледала съм в youtube раждания на живо, после не исках да виждам храна до края на деня) Гаджето ми има един приятел, който твърди, че жена му си е същата след раждането на 2 деца по естествен път. Не го вярвам!

Иначе моя мъж от сега знае, че деца от мен няма да има! :D

girlwithblueeyes
02-02-2015, 21:56
Не знам аз ще раждам секцио но честно казано предпочитам естественното .Не знам защо но лично за мен без да съм компететна е по добрият вариант .За жалост дали ще е секцио или естественно зависи от много фактори не само от това дали жената или иска или не.

kalpazanka
02-03-2015, 04:15
Като човек, който не е лекар и няма твоите познания в областта, вече се чудя кое е по-негадно от двете: секцио или естествено.

Да ти кажа, аз вече се колебая да раждам ли изобщо.

girlwithblueeyes, ако съм бременна с близнаци, изобщо не бих ги рискувала с естествено раждане.


Дали мисли за теб или за себе си ?


И двете.
Не иска после да имам десцензус/пролапс/да се напишквам при кихане и кашлица. Отделно сме обсъдили, че и като и двамата сме си височки, най-вероятно ще дойде слонче 4 кг и нагоре. :)

girlwithblueeyes
02-03-2015, 09:30
Калпазанке
Когато намекнах за естественно раждане бях тотално отрязана с множество факти .Проблема е че мен повече ме е страх от секциото отколкото от естественното раждане но след като няма как значи очевидно е че няма .
Другото което нали уж сутрешното гадане е до 3 месец вече съм в 4 и сутрините ми са мъка не знам каква сила ме бута да изляза навън и да си гледам задълженията .През денят също често ми прилошава стигала съм до там че почти припадам ,напослдък изпитвам доста гадни болки в кръста .Просто въпроса е че всички дори и докторката ми ме съветват да си почивам но аз просто не се чувствам добре като си почивам и не правя нищо .

marilyn
02-04-2015, 16:42
Да ти кажа, аз вече се колебая да раждам ли изобщо.

Това от твоята уста звучи силно. (Щото разбираш, аз ти имам доверие и ми затвърждаваш страховете. Ама аз не искам да раждам и по други причини, де, говорили сме си с теб. ) Айде да не пълня темата с още off topic.

Калпазанке, що не направиш тая тема важна, за да стои горе в раздела? Така май ще е по-удобно за всички.

kalpazanka
02-04-2015, 17:37
Калпазанке, що не направиш тая тема важна, за да стои горе в раздела? Така май ще е по-удобно за всички.
Много нарцистично ще изглежда.

Fisherman
02-04-2015, 17:42
Иначе моя мъж от сега знае, че деца от мен няма да има! :D

и това можеш да го сложиш в рамка,само че я окачи на външната врата

NomNomNom
02-04-2015, 17:57
и това можеш да го сложиш в рамка,само че я окачи на външната врата

Фишерчо, що си толкова депресиран, отхвърлят те девойките или

marilyn
02-04-2015, 18:07
Много нарцистично ще изглежда.

Няма, няма! :-)


Ном, Фишката се притеснява да не остана без отроче явно... :D

anonymous708973
02-04-2015, 18:24
Наистина не желая да обиждам, обаче "няма да раждам, щото се притеснявам да не се разширя малко" ми звучи като казано от 16-годишна пикла.

Само тази причина визирам, не опасения от болести. И да, всеки си решава, и бла-бла.

kalpazanka
02-04-2015, 18:54
^Много бегъл поглед си хвърлила на темата. Или подхождаш повърхностно към моето изказване.

Щото не си тъпо момиче, под това се подписвам с две ръце.

marilyn
02-04-2015, 19:12
Наистина не желая да обиждам, обаче "няма да раждам, щото се притеснявам да не се разширя малко" ми звучи като казано от 16-годишна пикла.

Само тази причина визирам, не опасения от болести. И да, всеки си решава, и бла-бла.

Тия неща дето е написала Калпазанка са си сериозни. Обзалагам се, че примерно майка ми, не е знаела и за половината рискове, които една бременност и последвало раждане носят. Просто хората решават, че искат деца и не му мислят много. Аз с тая хипохондрия наистина прекалявам, но желанието ми да не раждам, се основава на много причини, не само на страха от разширяване.

anonymous708973
02-04-2015, 21:35
^Много бегъл поглед си хвърлила на темата. Или подхождаш повърхностно към моето изказване.

Щото не си тъпо момиче, под това се подписвам с две ръце.

Нямах предвид твоето изказване :-))
Напълно нелогично би било^^

kalpazanka
02-05-2015, 04:30
Просто хората решават, че искат деца и не му мислят много.

Именно! И вече го отчитам като грешка, че не родих след завършването, преди да се захвана със специализацията.

Fisherman
02-05-2015, 09:58
Фишерчо, що си толкова депресиран, отхвърлят те девойките или

с толкова много лесни момичета,като вас не виждам от какво мога да се притеснявам,единственото,к оето ме депресира е възможността за предаване на венерически болести

просто няма как човек да е сигурен,че следващото момиче,което хареса няма да има биологично оръжие между краката си

Hayashi
02-05-2015, 17:49
Калпазанке, някакви витамини или хранителни добавки, които препоръчваш? Цяла седмица съм много зле и утре вече ще трябва да се засурна до доктора с триста зора, но няма да откажа препоръка какво бонус да купя от аптеката. То не беше грип , не беше чудо. Вече спя в тоалетната и я карам само на банани и чай. А на лекции няма кой да ходи вместо мен.

kalpazanka
02-05-2015, 18:28
Хаяши
Омега-3, омега-6, витамин Ц, селен и фолиева киселина.
Може и есберитокс Н да си вземеш.



M****, ти четеш ли, преди да пишеш?

Hayashi
02-05-2015, 18:41
Мерси много! Записвам си и когато станат на зле нещата такова ще купувам, че по принцип съм много скептична към ефекта на разните му там добавки.

anonymous708973
02-05-2015, 19:18
Ама то не може така. Не става от днес за утре, пият се за дълъг период от време тия неща.
Аз два пъти годишно правя 2-3-месечен курс на рибено масло - в моя случай е от треска, стимулира мозъка.
Тъкмо в момента пия 2х1 + 1х1 витамин Ц, ще си купувам тия дни и цинк да пия.

NomNomNom
02-06-2015, 06:30
Калпазанке, тека кръвчица като река 6ти ден, а гинеколожката ми изписа кръвоспиращи, витамин ц, и ми каза да почна ясмина. Ама пък аз още имав болки в гърдите, както е преди да ми падне прогестерона и да ми дойде.
За водичката, която ми тече каза, че кистата се е спукала, пък ти ми показа картинка на малкия таз и органите, и ми обясни, че няма как да стане.

Да й вярвам ли, или да заминавам при друга?
//кръвоспиращите не смея да ги пия, защото пишеше, че при бронхиална астма не трябва, а сега тъкмо и съм на антибиотик за дихателните пътища ( широкоспектърен)

NomNomNom
02-06-2015, 06:39
Ама то и мен ме е шубе, в 6ти ден да напълниш от най-глемите тампони + ставаш от леглото и почва да ти тече, а съм стояла с тампона от 12 снощи до 8 тази сутрин .
Съжалявам за неприятното обяснение, ама така тека само на втори ден + сякаш с повече секрет и по-малко кръв, а сега си е кръв :/

NomNomNom
02-06-2015, 07:09
От кистата вероятно е ( която вече я няма ) , която пък стана от постинора. Омръзна ми вече.

NomNomNom
02-06-2015, 07:18
Или си пиеш ясмина, като се тровиш, поне да е балансирано :D

marilyn
02-06-2015, 08:50
Имам чувство, че М**** замества Валдес във форума, няма друг такъв дървен философ, честно...


Калпазанке, мога ли да пия паралелно Милгама Н и Фитовал? Фитовала си го пия профилактично за косата, а Милгамата я почнах, заради проблеми с окото, ама се оказа, че е някаква инфекция, а не проблем с нерва.

Ewok
02-06-2015, 10:28
Пантер, я разкажи повече за това рибено масло :д

Dollie
02-06-2015, 11:33
kalpazanka, писах ти на ЛС :))

anonymous708973
02-06-2015, 11:34
Номи, как Ясминът отсега? Ясмин се пие от първия ден на менструацията. Може и по време, но тогава не си защитена първите 7 дни.

Ewok, аз си пия рибено масло от няколко години. Има по принцип всякакви - доколкото знам, от сьомга се пие срещу заболяване на костите. В началото, още преди 3-4 години, пиех от акула на Jamieson. После минах на треска от същата марка; от тогава пия само от черен дроб на треска - предната марка беше Barlean's. Последно майка ми изпрати на Greenline, немски са, не откривам снимка обаче о.О Пише hochkonzentrierte Omega 3 Fettsäuren. Бели със зелен етикет са. На същата марка пия и витамин Ц.
Взима се по 1 капсула по два пъти на ден, важно е да е с храната. В дневната порция има 450 mg EPA, 340 mg и DHA 120 други Омега 3. Следователно опаковката от 120 капсули ще стигне за 60 дни.

Сега, не съм ги купувала аз, но знам, че са скъпички. Майка ми е в бранша, постоянно е по изложения и са й казали кое е добро. Допелхерц със сигурност имат нещо подобно на далеч по-ниска цена, но аз имам тези.

Тия дни ще започвам да пия и цинк; и Приорина за косата и ноктите отново, че с него съм адски несериозна. Обмислям и покупка на спирулина или някакви такива суперхрани.

NomNomNom
02-06-2015, 11:37
Номи, как Ясминът отсега? Ясмин се пие от първия ден на менструацията. Може и по време, но тогава не си защитена първите 7 дни.


Пинки, защитена, незащитена, мъж няма да видя скоро :D
Иначе, уж едно време са го пиели от 5-ти ден след началото на М, и ме посъветва АГ-то да започна и аз от 5ти, за да ми кърви точно на 28 дни.

Обаче, следващият месец може би ще си го почна от 1ви, както ти каза, да ми е мирно на душата

anonymous708973
02-06-2015, 11:39
Ти когато и да го почнеш, ще ти е точна менструацията, нали знаеш :д Все се пада на 2-3 ден от седмицата без хапчета, като по часовник.

Dagichka
02-06-2015, 13:19
всички чакат за Калпазанка

http://novinite.bg/media/images/2014-11/photo_verybig_83113.jpg

NomNomNom
02-06-2015, 13:20
Ти когато и да го почнеш, ще ти е точна менструацията, нали знаеш :д Все се пада на 2-3 ден от седмицата без хапчета, като по часовник.
Да де, ама ако бях започнала на първи ден - след 21 дни спирам и ми идва на 2-3 ден , което прави след около 23 дни да ми дойде.
Ако както сега започнах на 5ти - 5+21+2, което прави около 28 дни :Д

Пък после, на второто завъртане -
Идва ми на 2ри ден след спирането - и след още 5 дни вече съм направила 7 дни почивка, и започвам пак + 21 + 2

Та разликата излиза , че е при първия цикъл - ако започна от първи ден, новата менструация ще ми е по-скоро ( след 23 дни ), ако започна от 5ти ден - ще ми е на около 28 дни
И после, като започвам след 7 дневната почивка, пак ще ми е на 28 дни

marilyn
02-06-2015, 14:32
:D


още по-интересно - как успяваш да ме четеш - би трябвало да съм блокиран (think) - поне аз така пожелах преди време. :)
Явно желанието ми не е било удовлетворено :(


btw:
Като реверанс към marilyn ще си изтрия всичките форумни лиготии, които написах от сутринта в тази тема ... Кой ги видял - видял, кой не - ряпа да яде... :D

По-скоро си "игнориран" и просто не получавам известия за мненията ти, дори да съм активна в дадена тема. Но следя какво пишат хората тук и ако не чета и твоите мнения няма да схвана за какво иде реч. Не беше нужно да триеш, всеки е в правото си да си пише, каквото си ще.

Ewok
02-06-2015, 14:59
Твоите лични мнение и оценка бяха много ценни за нас! Благодарим.

kalpazanka
02-06-2015, 15:42
//кръвоспиращите не смея да ги пия, защото пишеше, че при бронхиална астма не трябва, а сега тъкмо и съм на антибиотик за дихателните пътища ( широкоспектърен)
Чакай малко, имаш бронхиална астма, и сега имаш насложена инфекция? Правилно ли разбрах?
Кат искаш, не си пий кръвоспиращите, или поне докат не развиеш стабилна анемия...

Честно, понякога не ви разбирам що си мислите, че правите напук на докторите, като не изпълнявате предписания.


Калпазанке, мога ли да пия паралелно Милгама Н и Фитовал? Фитовала си го пия профилактично за косата, а Милгамата я почнах, заради проблеми с окото, ама се оказа, че е някаква инфекция, а не проблем с нерва.

Значи, и двете са си витамини група Б и излишното количество ще го изпишкваш.
Друг е въпросът заслужават ли тия 40 лева за фитовал да отидат в канализацията :)
Съветът ми е да си свършиш курса милгамма и тогава да започнеш фитовал.

Dollie, отговорих ти. :)

Dagichka, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


M****, не те знам какво си трил, обаче идиотията ти на предната страница си стои.

NomNomNom
02-06-2015, 15:55
Да, имам , и в момента имам леко стеснение на бронхите, защото пипнах върлуващият вирус.
А не правя на инат на АГ-то, но пишеше изрично да не ги пия в листовката . Видях го чак след като се прибрах.


Просто не ми стана ясно, когато я попитах, дали е нормално да кървя толкова много , в сравнение с нормалното, и тя каза - ами да, може да е от кистата, пий кръвосъсирващи и витамин Ц.
Не ми даде обяснения, не е споменала и за изследвания, и искам само да те попитам дали е нормално след киста да тека повече.
В момента съм в ден 6 и кървя като в ден 2.

kalpazanka
02-06-2015, 15:56
Медикаменти за астмата имаш ли?
На какво си- бета миметик- бърз/бавен? Кортикостероид?
Ма много мразя да ви вадя думите с ченгел, баси...

NomNomNom
02-06-2015, 16:04
Само помпичка Вентолин си имам, пръскам вечер основно, и сега само докато съм болна, но не знам дали спада към споменатите горе групи.
Левофлоксацин е каквото ми изписа общопрактикуващия лекар.
Dicynone ми изписа АГ-то , което не смея да го започна
Междувременно имам витамин ц, калции/фосфор и витамин б комплекс

kalpazanka
02-06-2015, 16:08
Всъщност вентолинът би трябвало да ползваш само при нужда. Щом пръскаш редовно, почвам да си мисля, че астмата ти не е от най-добре контролираните.

И да питам за астмата и дицинона- ти пропусна да споменеш на АГ за астмата, тя не те попита изобщо за придружаващи заболявания или е уведомена и въпреки това ти даде дицинон?

NomNomNom
02-06-2015, 16:12
Всъщност вентолинът би трябвало да ползваш само при нужда. Щом пръскаш редовно, почвам да си мисля, че астмата ти не е от най-добре контролираните.

И да питам за астмата и дицинона- ти пропусна да споменеш на АГ за астмата, тя не те попита изобщо за придружаващи заболявания или е уведомена и въпреки това ти даде дицинон?

Пръскам сега ^ вечерите, от 2-3 дни, иначе рядко ми се налага.

Тя не ме попита, моя грешка, че не казах, но съм свикнала да питат ( чу ме че кашлям и нямам глас де).

kalpazanka
02-06-2015, 16:15
Пръскам сега ^ вечерите, от 2-3 дни, иначе рядко ми се налага.


Аха, ясно. Останах с впечатление, че пръскаш всяка вечер.

Другият вариант за кръвоспиране при теб е с Дуфастон/Примолут Н. Така или иначе при теб предпазването от забременяване няма да се обърка, ако отложиш ясмин с един месец.
Имаш ли й телефона да обсъдите терапията още веднъж?

NomNomNom
02-06-2015, 16:24
Аха, ясно. Останах с впечатление, че пръскаш всяка вечер.

Другият вариант за кръвоспиране при теб е с Дуфастон/Примолут Н. Така или иначе при теб предпазването от забременяване няма да се обърка, ако отложиш ясмин с един месец.
Имаш ли й телефона да обсъдите терапията още веднъж?

Ох и аз как съм го написала

Имам й, ще я проверя утре, ако вдигне.
Въпросът е, че вече пих втори ден Ясмина, по нейна заръка пак.

Може ли да ми обясниш с два реда, хипотетично ако кървенето е заради хормоналното объркване от кистата, защо се получава?
( гледа ме иначе на ехограф, и също на стола се качвах, но каза, че всичко изглежда наред )

Калпазанке, благодаря ти много. Не знам как да ти се отблагодаря, освен като се прибереш, да ти пращам много клиентки.

kalpazanka
02-06-2015, 17:03
Щом си почнала ясмин-а, няма смисъл да си правиш повече експерименти и да сменяш лекарствата.

Принципно при твоя задържан фоликул не е настъпила овулация, демек няма жълто тяло и прогестерон. Лигавицата си расте на воля и като дойде менструация, е потоп.

Докарах до го два реда. :)

NomNomNom
02-06-2015, 17:07
Щом си почнала ясмин-а, няма смисъл да си правиш повече експерименти и да сменяш лекарствата.

Принципно при твоя задържан фоликул не е настъпила овулация, демек няма жълто тяло и прогестерон. Лигавицата си расте на воля и като дойде менструация, е потоп.

Докарах до го два реда. :)

Страхотна си. Пия Ясмина и витамин Ц, и спирам да мрънкам.

dreamwalker
02-06-2015, 20:13
Наистина не желая да обиждам, обаче "няма да раждам, щото се притеснявам да не се разширя малко" ми звучи като казано от 16-годишна пикла.

Само тази причина визирам, не опасения от болести. И да, всеки си решава, и бла-бла.

Пиклата си е пикла на всяка една възраст. Примери - бол. If you know what I mean...

kalpazanka
02-06-2015, 20:22
Начи, аз поразчистих, ама пак вървим към ключ...

Fisherman
02-06-2015, 21:11
Начи, аз поразчистих, ама пак вървим към ключ...

бъди по-търпелива,дай малко време на темата да се развие

Ivaaaaa
02-06-2015, 21:30
калпазанке, от съвсем скоро имам проблеми с болезнена менструация. преди не бях така. болезнено всъщност е меко казано. повръща ми се, студено потене, причерняване, а болките няма нужда да ги споменавам. то всъщност тези неща са заради тях предполагам. този път директно изпих един течен аналгин и О, помогна ми. никакви спазмалгони, бускулизини, нурофени, чайове и алкохоли не действат. чувала съм, че не е добре да го пия, но предполагам, че веднъж в месеца не е кой знае какъв проблем и ми се иска да чуя твоето мнение и препоръка дали да го заменя с нещо друго. мерси (:

galaxy29
02-06-2015, 23:02
оф, стига де, не искам темата да се съсипва, още не съм прочела отговорите към мен и имам и още въпроси и е полезна като цяло ;/

kalpazanka
02-07-2015, 06:48
Ivaaaaa
За течния аналгин ли питаш?
Значи, той усилва кървенето, обаче някак в сравнение с варианта контрацептиви е някак по-приемлив.
Защо не пробваш да пиеш Герикапс по схема? Започваш на първия ден от менструацията и пиеш всеки ден по 2 капсули в продължение на 10 дни. Следващият цикъл пак.
Лично аз си го пия вече доста години. Само веднъж годишно ходя да ме види гастроентеролог, заради риска от мастно натрупване в черния дроб /стеатоза/.

Ivaaaaa
02-07-2015, 10:07
ех, златна си, благодаря! ще опитам и с тези витамини, но съм много разсеяна и .. ;д
иначе по принцип не кървя много и дори след като изпих течния аналгин не съм забелязала разлика. (:

marilyn
02-07-2015, 15:17
Значи, и двете са си витамини група Б и излишното количество ще го изпишкваш.
Друг е въпросът заслужават ли тия 40 лева за фитовал да отидат в канализацията :)
Съветът ми е да си свършиш курса милгамма и тогава да започнеш фитовал.



Аз си пия Фитовал от месец някъде, но личната не знаеше, имах проблем с окото, тя ми каза пий Милгама Н, защото може да е нерв. Оказа се, че окото ми е инфектирано, нищо ми няма на нервите, ама си бях купила така или иначе 2 блистера Милгама. Чак после разбрах, че и двете съдържат витамини от група Б и мислех, че може да се окаже опасно или вредно. Не знаех, че се изпишкват. :D Иначе Фитовала е 10 кинта за 2 месеца, не е толкова скъп. Ще я спирам тая Милгама, щото май няма за какво да я пия. Мерси за отговора.

LoadRunner
02-07-2015, 20:01
Аз така и не разбрах защо темата за прея и корни замина.
Това не е спам, все пак вижте заглавието на темата.

Momicheto:)
02-07-2015, 20:27
Offtopicmalko: Само аз ли мисля, че това, да имаш право на едно мнение от лекар, за направление говоря, е идиотщина?? Наскоро ми се случи, отидох на гинеколог и онзи като ми изръси, че имам това и това..а бях убедена, че греши. Та, не ми е за 20-те лв, къде ли не съм ги дала, платих, отидох при друг и всичко се оказа, че си е на място. Баси тъпото.
И между другото само аз ли съм за естественото раждане? Явно съм гледала много peace&хармония клипове в ютюб.

Калпазанке, аз съм наред май. :D Ще бъда кратка. Имам алергия, не разбраха към какво, ходила съм на всякакви доктори - Мермерски, Димков, къвто се сетиш. Цял живот личния ми изписва кортикостероид - метилпреднизолон. Ужасно много се подувам - лицето, устните(всъщност преди беше повече). Имунитета ми е сринат! Опитвам се да правя някакви неща - клеева тинктура, бъз, витамини(които са уж органични). Та, има ли някакво друго решение откъм лекарства и какво е то, защото вече наистина съм се видяла в чудо. Досега не съм осъзнавала много, обаче отказвам да си тровя организма.

ps- Който се интересува от рибеното масло, в бг-мамата имаше много хубава тема! Всичко е обяснено.

kalpazanka
02-08-2015, 06:31
Momicheto:), не ти трябва Мермерски, ами читав имунолог, който да ти проведе съответните тестове и после десенсибилизация.

За направленията- я си представи, че хипохондрични възрастни днес са решили да си сверят състоянието при 5 очни, 5 гастроентеролога и 5 невролога? Случайно отиваш при джипито за направление за гинеколог и се оказва, че няма. Пак ли ще си на това мнение, че ограниченията са идиотщина?!

И аз съм за естествено раждане, въпросът е всичко да се прави както трябва. А не да се индуцира с окситоцин на незряла шийка, щото това вече е идиотщина.


LoadRunner, щото се оляхте с подигравки за тегло/целулит и прочие.

Momicheto:)
02-08-2015, 07:14
Momicheto:), не ти трябва Мермерски, ами читав имунолог, който да ти проведе съответните тестове и после десенсибилизация.


Шегувах се за Мермерски. Правени са ми всякакви тестове за алергия, права си, трябва си читав лекар. :) За десенсибилизация бях чувала само. Благодаря за мнението.

li0n
02-08-2015, 13:00
Аз също имам проблемче, след като два месеца подред,ако не и повечко, ми закъснява МЦ, то този месец подрани (дойде след 29 дни, попринцип идва след 39), миналият ми дойде на 7.01, този път на 4.02 и продължителността беше 4 дни, като само 3 си беше...менструация. Вчера беше 4 ден и почти нищо не излезе, днес същото, само много тъмни петна по бельото, което попринцип ми се случва около 7, 8 ден. С приятелят ми всичко е било винаги наред, ползваме си презервативи и винаги са били в изрядно състояние. Пък ми се струва крайно невъзможно докато свършва да излезе сперма от презерватива...
Притеснено ми е много, нямам идея от какво може да е, за пръв път ми се случва...

kalpazanka
02-08-2015, 13:12
Я обясни по-подробно как ги броиш тези 29 и 39 дни?

li0n
02-08-2015, 13:16
От първия ден на последния МЦ до първия ден на настоящия.

kalpazanka
02-08-2015, 13:16
Да ти кажа, 39 дни не е особено нормално.
Кога за последен път си била на лекар?

li0n
02-08-2015, 13:18
То октомври ми беше закъсняло с около 2 месеца близо...
Отдавна бях на лекар за последно. Не помня точно.

kalpazanka
02-08-2015, 13:19
Не е зле да идеш да те погледнат.

li0n
02-08-2015, 13:21
Май, май така ще направя, че се побърках като ми подрани този месец.. И само 4 дни... А иначе се чудя ще дойде ли, няма ли да дойде...

weheartiit
02-08-2015, 20:41
Принципно от 28 до 40 дни не е ли нормално за МЦ?
Когато аз ходих да ме погледнат ми казаха,че до 40 дни е в нормата
от там нагоре вече може да имам някакви притеснения.

tori
02-08-2015, 21:22
Аз идвам само да се намрънкам, че трябваше да ми дойде на 26ти тоя месец, но понеже бях болна и тъпках де що антибиотици, хапченца, витаминчета и глупости ми бяха изписани (имам чувството, че за една седмица грип с усложнения съм изпила повече химия, отколкото за 18 години и горница), ми дойде на 2ри. Нямам въпроси, само искам да ми съчувствате.

anonymous908491
02-08-2015, 22:02
Ако не ти дойде в следващите два месеца, ще чакаме да черпиш

Naive
02-09-2015, 00:20
Искам да кажа, че ми е изключително тъжно, че не сме задържали специалист (човечен) като Калпазанка у нас. Някак искам да знам, че можем да ги задържим тук (бтв не казвам, че в бг няма останали такива, за друго говоря).
Ако се върне в България, ще съм първа пред кабинета й, най-малкото, за да й стисна ръката. :)

galaxy29
02-09-2015, 00:49
дам, съгласна съм (:
на много малко лекари (наистина много малко, един-двама някъде) имам доверие като на нея -.-

tori
02-09-2015, 09:07
Ако не ти дойде в следващите два месеца, ще чакаме да черпиш
Сакън, никво черпене, братче. Поне в следващите пет години с моя човек отказваме да има повод за черпене, освен сватба. :д

anonymous708973
02-09-2015, 11:10
Принципно от 28 до 40 дни не е ли нормално за МЦ?
Когато аз ходих да ме погледнат ми казаха,че до 40 дни е в нормата
от там нагоре вече може да имам някакви притеснения.

От 21 до 35 знам аз.

bloodyF
02-09-2015, 14:06
Аз предлагам да събираме онлайн такса за Калпазанка и да я направим президент, пък!

А аз оплаквания нямам (да чукна на дърво) и съм доволна! Приятен Ви ден! :)

kalpazanka
02-09-2015, 17:20
Принципно от 28 до 40 дни не е ли нормално за МЦ?

21-35 дни.

Naive, благодаря. :)

bloodyF, благодаря, развесели ме :)

galaxy29
02-09-2015, 23:11
мен ме игнорирнна ;//

heartshapedbox
02-11-2015, 14:55
Напоследък съм започнала да пия много вода, около 4 литра на ден, понякога дори повече. Не се насилвам, пия когато съм жадна. Има ли повод за притеснение?

TheDeath
02-13-2015, 06:51
От 02,02 почнах да пия Ясним, от първия ден, в който ми дойде. Продължи ми доста по-дълго, в момента е съвсем леко и кафеникаво на цвят, почти две седмици, твърде много е, но спира де. От както почнах хапчетата ми прилошава понякога, спи ми се доста и съм някак уморена. Вярно е, че не се храня съвсем правилно, сега съм си взела плодове, заленчуци, че съвсем ги бях забърсала и ядех по веднъж на ден...
Та мисълта или въпроса ми е - нормално ли е да се чувствам отпаднала и да ми се вие свят понякога от Ясмин-а? До колкото знам и ми каза докито - трябва да спра и цигарите, щом вземам ясмин, няма да е лесно, но трябва да го направя. Четох, че не е хубаво да спирам самите хапчета по средата на опаковката щом съм ги почнала, ама как да продължа, като ме карат да се чувствам зле вече 10-11 дни...
Лекарка ми ги изписа! Според нея е нормално и ще свикна

tori
02-13-2015, 10:55
Калпазанке, от едно известно време все съм с херпеси по устните, че и по два-три-четири. Пари, боли и сърби, стават грозни рани като погори и е кофти. Пия си Имуноактив от тоя на Допел хертс, когато съм вкъщи, слагам лед и разни студени неща и не се махат тия гадните, противни работи. Кажи някакво кремче да мацам вкъщи, че само за едни рани по устните не ми се ходи до личния да го карам да ми изпише нещо. Мерси предварително и съжалявам, ако се повтарям. Черпя те едно виртуално кафе. :д

Aeternal
02-13-2015, 11:33
Тори, от личен опит, номера е да убиеш гадината преди да се е появила. Като тръгне да те сърби/пари/дразни му хакни малко паста за зъби или анцикловир, или някое от другите антивирусни мазила в аптеките, щото като излезе квото и да правиш ще седи поне седмица.

tori
02-13-2015, 11:41
Ма точно, че не мога да ги ловна баш като излизат, щото обикновено все се събуждам с тях... А пък пастата за зъби си я ползвам, да. Погаря, но става кофти раничка и е мноооого грозно.

Aeternal
02-13-2015, 11:49
А да, тва и на мен ми се е случвало веднъж, иначе от години не съм позволявал да ми излезе.
Кака сигурно ще ти каже някакви антивирусни мазила, ама при мен излезе ли гледам колкото се може по-малко да го пипам.

Ivaaaaa
02-13-2015, 12:02
http://apteka.framar.bg/30020632/%D1%85%D0%B5%D1%80%D0%BF%D0%B0%D1%87-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D1%82%D0%B0%D0%BF%D1%8F%D1%89%D 0%B8-%D1%81%D0%B5-%D0%BB%D0%B5%D0%BF%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%85%D0%B5%D1%80%D0%BF%D0%B5%D1%81-%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-8 тези са много ефективни. можеш да си ги купиш и по отделно, към 3-4лв е една. две ще са ти напълно достатъчни. на мен ми е излизало 2-3 пъти през живота, когато съм била с поотслабен имунитет, тъй че наблегни на витамини, разнообразна храна и тн ( :

NomNomNom
02-13-2015, 15:20
Калпазанке, пак съм аз.

Спрях да тека, пия си ясмина , вече не пия витамин ц даже.

Но от преди М-то съм в пмс и продължавам ( вече 3 седмици, а М-то мина ).
Гърдите, че ме болят, не ме притеснява, мисля, че понамаляха, но нервата ме тресе и не мога дори да си върша нормално работата , и дори и да чета. Не мога и да записвам вече.
А то след седмица и половина-две трябва да ме хваща следващото пмс, а мен това не ме е пуснало, а вече не издържам.
Имам предвид, знаеш как е, само си стоиш на стола и ти бушува, и ти тупка всичко, и не знаеш защо.

Имаш ли идея дали ще спре скоро, или дали ще спре след следващата М?

anonymous908491
02-13-2015, 16:03
Калпазанке, от едно известно време все съм с херпеси по устните, че и по два-три-четири.

Да не е от софийския климат и нямам предвид времето ?
Не знам дали да съжалявам антракса или теб, кофти късмет за единия или за двамата.

tori
02-13-2015, 17:44
Кажи-речи постоянно като сме си заедно съм със раните по устните и нито веднъж не съм видяла той да се е заразил с херпес по джуките от мен... Съжалявай мен, щото него не го болят устните.
Иначе си намерих един стар виро-мерц, който мислех, че е свършил, при следващия излизащ ще мацотя с него, а като свърша ще си взема или нещо друго, или една-две лепенки от тия на Ива.

anonymous908491
02-13-2015, 17:47
Кажи-речи постоянно като сме си заедно съм със раните по устните и нито веднъж не съм видяла той да се е заразил с херпес по джуките от мен... Съжалявай мен, щото него не го болят устните.
Иначе си намерих един стар виро-мерц, който мислех, че е свършил, при следващия излизащ ще мацотя с него, а като свърша ще си взема или нещо друго, или една-две лепенки от тия на Ива.

Най-малкия проблем с херпесите е външния ти вид

tori
02-13-2015, 17:53
Къде видя да споменавам въобще външен вид?

kalpazanka
02-13-2015, 18:01
Калпазанке, от едно известно време все съм с херпеси по устните, че и по два-три-четири. Пари, боли и сърби, стават грозни рани като погори и е кофти. Пия си Имуноактив от тоя на Допел хертс, когато съм вкъщи, слагам лед и разни студени неща и не се махат тия гадните, противни работи. Кажи някакво кремче да мацам вкъщи, че само за едни рани по устните не ми се ходи до личния да го карам да ми изпише нещо. Мерси предварително и съжалявам, ако се повтарям. Черпя те едно виртуално кафе. :д
Rhus toxicodendron. 5 гранулки до 4 пъти дневно. Да не си пушила/пила кафе/кола/яла чесън/лимон 3-4 часа преди това.


Лекарка ми ги изписа!

Генетични изследвания за кръвосъсирването правила ли си? Ултразвук на черен дроб?
Холестерол? Триглицериди? Кръвна захар на гладно?

galaxy29
02-13-2015, 18:14
тори, може да пиеш превантивно и валериан глог и мента на капки, чай от шипки и мая разредена с нещо (:


ивааааааааа, четох ти пон-азад за болежките и да ти кажа, че на мен вчера ми дойде със същите ужасни симптоми, понеже не бях спала хубаво от стрес и като цяло напоследък не живея никак здравословно и това ми се одрази и принципно пия облак, ама тогава не бях яла, нито имах апетит да ям и майка ми ми даде аналгин на хапче и валериан глог и мента на сироп и ми мина, та исках да ти споделя, че и това помага, но си вземи на капки, аз даже днес си взех, защото е по-хубав, в сиропа има захар и консерванти, а другото си е чисто и чай от шипки и мед ^^

anonymous908491
02-13-2015, 18:17
и нито веднъж не съм видяла той да се е заразил с херпес по джуките от мен...
.................................................. .....
Къде видя да споменавам въобще външен вид?

зззззззззззззззззз

Ivaaaaa
02-13-2015, 18:30
тори, може да пиеш превантивно и валериан глог и мента на капки, чай от шипки и мая разредена с нещо (:


ивааааааааа, четох ти пон-азад за болежките и да ти кажа, че на мен вчера ми дойде със същите ужасни симптоми, понеже не бях спала хубаво от стрес и като цяло напоследък не живея никак здравословно и това ми се одрази и принципно пия облак, ама тогава не бях яла, нито имах апетит да ям и майка ми ми даде аналгин на хапче и валериан глог и мента на сироп и ми мина, та исках да ти споделя, че и това помага, но си вземи на капки, аз даже днес си взех, защото е по-хубав, в сиропа има захар и консерванти, а другото си е чисто и чай от шипки и мед ^^

благодаря, ще опитам, макар че съм скептична. припадала ли си от болки, щото аз съм ):

tori
02-13-2015, 18:50
зззззззззззззззззз
Херпеса е вирус, който седи вътре в клетките след зараза, да. Излиза на повърхността чак като ти поотслабне организма. Все пак обаче не съм постоянно около приятеля си и не мога да следя за повишаване на температура, подуване на лимфни възли и други работи, които се появяват при първа среща на организма с вируса. Не се е хвалил, че е болен, нито че има ранички където и да е.
Не ни мисли, ще живеем. И двамата.

Калпазанке, мерси. Ще мина през аптеката утре и ще си купя такова.

anonymous908491
02-13-2015, 18:56
не мога да следя за повишаване на температура, подуване на лимфни възли и други работи, които се появяват при първа среща на организма с вируса. Не се е хвалил, че е болен, нито че има ранички където и да е.
Не ни мисли, ще живеем. И двамата.


Ще живеете, но докога ?
Ще оставя палавницата да ти обясни, какво точно е херпес и дали си личи, дали се разболяваш веднага или дали въобще е възможно да се излекуваш.

LoadRunner
02-13-2015, 19:01
Херпеса е вирус, който седи вътре в клетките след зараза

Тори трябва да спреш к***ите. Или поне съмнителните.

kalpazanka
02-13-2015, 19:04
Калпазанке, пак съм аз.

Номи, почвам да си мисля при тебе за проблеми с щитовидната в посока хиперфункция.
Или пък просто ти липсва гаджето :)

LoadRunner
02-13-2015, 19:04
принципно пия облак

За троен облак ли говориш?.. водка, мента, сок..

tori
02-13-2015, 19:10
В последните няколко седмици толкова пъти ми се налагаше да чета за лабиалния херпес (стресница), че имам чувството, че станах лекар-вирусолог или както е там. Все тая, обаче, щото колкото и да се пазя от разболяване, колкото и да мажа, и каквито и витамини да дъня, то пак си излиза и си боли. Казах вече, че благодаря на кака, ще си купя лекарството и спирам да пиша, че го изкарахме баси проблема, а то си е чисто и просто досадно, нищо кой знае какво. И го удряме на спам.

kalpazanka
02-13-2015, 19:12
^Тва е хомеопатия, кака. :)

Ivaaaaa
02-13-2015, 19:17
тори, лепенката ще ти го махне за часове

Aeternal
02-13-2015, 19:29
Веднъж беше тръгнал да ми излиза и го спрях като го изгорих, буквално. Бях в заведение и щяхме да излизаме на дискотека като ме зачовърка и си поръчах горещ чай и изгорих цялото място с лъжицата, после ме пари около час, но малкия педерас така и не излезна.

NomNomNom
02-13-2015, 19:37
Номи, почвам да си мисля при тебе за проблеми с щитовидната в посока хиперфункция.
Или пък просто ти липсва гаджето :)
Възможно ли е да има общо с:
- приемането на постинора
- последвалата киста
- последвалото продължително кръвотечение
- неизчезване на ПМС симптомите по време и след кръвотечението ( бокли в гърдите всъщност, и може би изнервеността )

До преди постинора и кистата, не съм имала подобни проблеми.
А може и да съм недоспала, ама ме съмнява

kalpazanka
02-13-2015, 19:48
Възможно ли е да има общо с:
- приемането на постинора
- последвалата киста
- последвалото продължително кръвотечение


Надали.

За неизчезването на ПМС предлагам да напикаеш 1 тест.

galaxy29
02-13-2015, 21:20
благодаря, ще опитам, макар че съм скептична. припадала ли си от болки, щото аз съм ):
бях в бяната и ужасно болеше, а аз тъпата само за болката мислех и още повече, причерня ми, започна да ми се гади, прималя ми, обаче някак се задържах, даже успях да се облека и после се сгуших в одеялото на дивана, майка ми каза, че съм била много бледичка и добре че беше тя да ме освести, че сама не ми се виждаше как щях да се оправя, после и ми се накара хубаво да си взема урок :д стана ми гадно, че я уплаших ;/
и дам, наистина ми помогна хапчето и валериана, бързо ме съвзеха и после топлото чайче ме доуспокои (:
а при теб на какво се дължи?

За троен облак ли говориш?.. водка, мента, сок..
без сок

Ivaaaaa
02-14-2015, 13:18
г/д същото и при мен, с разликата, че не си бях вкъщи. превивах се от болка и ми се искаше да изпищя. за около 20-30 минути бях в полусъзнание, беше ми черно, цялата се изпотих /студена пот/ и изведнъж просто загубих съзнание. а, и на няколко пъти щях да се издрайфам, но благодарение на силната ми воля и това, че май не бях яла, се разминах поне с тва унижение. нямам представа на какво може да се дължи. отскоро е.
( :

едит: мен ми е така само първия ден, а ти?

galaxy29
02-14-2015, 13:54
нали казах, само онзи ден
аз питах защо при теб е така, дали като при мен от разхлабена имуннна с-ма или нещо друго

anonymous908491
02-14-2015, 14:06
и изведнъж просто загубих съзнание.
но благодарение на силната ми воля

Защото хората в безсъзнание имат воля.

Ivaaaaa
02-14-2015, 14:11
Защото хората в безсъзнание имат воля.

тва 'а' пред изречението да ти говори нещо? съншайн, не ми опонирай


нали казах, само онзи ден
аз питах защо при теб е така, дали като при мен от разхлабена имуннна с-ма или нещо друго

нямам представа

anonymous908491
02-14-2015, 14:13
тва 'а' пред изречението да ти говори нещо? съншайн, не ми опонирай


Ако беше 'О' щях да се сетя за теб.

П.П.
ОООООООООООООООООО

TheDeath
02-18-2015, 12:24
Rhus toxicodendron. 5 гранулки до 4 пъти дневно. Да не си пушила/пила кафе/кола/яла чесън/лимон 3-4 часа преди това.



Генетични изследвания за кръвосъсирването правила ли си? Ултразвук на черен дроб?
Холестерол? Триглицериди? Кръвна захар на гладно?

Здравей! Всичко съм правила без ултразвук на черния дроб. Всички изследвания са ми в норма, чак лекарката каза, че толкова пък да съм здрава не можело :) Иначе отпадналото, сънливостта и гаденето, абе почти всичко вече отмина, чувствам се добре, доки каза, че е било заради нуждата организма да се адаптира. Сега остана само лекото зацапване от време на време, понякога са няколко червени капчици, понякога са кафеникави. Решавам драмата с мъничка ежедневна превръзка, надявам се това да спре, докторката каза, че според нея след следващия цикъл, като ми свърши опаковката Ясмин и ми дойде вече ще е нормално. Ще си направя почивката от 7 дни и си ги почвам пак, но ако пак съм така както в началото ги спирам и сменям доктора

TheDeath
02-18-2015, 12:27
Забравих да кажа и че доки ме обвини, че съм ужасно глупава, защото все още пуша, а не е много хубаво да вземам Ясмин и да пуша. Почвам да се самонавивам да спирам тези проклети цигари... Може и заради това да съм била така в началото

kalpazanka
02-18-2015, 18:37
Я кажи от генетичните кои точно пусна :)
И колко те очесаха за тях :)

TheDeath
02-19-2015, 06:55
Трябва да проверя какво точно пише, сумата която платих общо за всички изследвания и прегледа беше около 630 лева , но не си спомням дали към тая сметка влизаше и ЯМР-то дето си правих или не...

heartshapedbox
02-19-2015, 07:07
Ще се самоцитирам, че мнението ми остана някъде назад ;д
Напоследък съм започнала да пия много вода, около 4 литра на ден, понякога дори повече. Не се насилвам, пия когато съм жадна. Има ли повод за притеснение?

Мерси предварително :)

kalpazanka
02-19-2015, 11:55
Колко пъти уринираш?
Промяна в характера на урината има ли?

heartshapedbox
02-20-2015, 09:00
Колко пъти уринираш?
Промяна в характера на урината има ли?
По-често от преди, не съм броила, но да кажем, че през час-два.
Промяна в урината не виждам кой знае каква, малко по-бледа е може би.

indeed
03-05-2015, 13:28
Калпазанке, писах ти лично. Извинявам се за голямото количество въпроси :О, но ми е важно.

anonymous708973
03-05-2015, 14:41
Извинявам се предварително за идиотския въпрос, ама ти какъв пикочен мехур имаш? Аз при два литра вода на ден ходя през един час най-много 8-) Безумно досадно ми е, не ща да прекарвам половината си живот в тоалетната :д

indeed
03-07-2015, 08:59
:)

LoadRunner
05-12-2015, 21:03
КАЛПАЗАНКЕ
днеска си разбих мн мощно големия пръст на десния крак и целия се поду, двойно и от вътре е син( бие към черно както и да е ) Ударът беше челен все едно ритам стена с изправен пръст, направо му разказах играта. Това стана сутринта, и понеже такива продължителна болка скоро не бях изпитвал ей сега ходих в спешното и ми казаха след снимката "има една частичка от вътре (показа ми я на най-първата кост където е нокътя че от вътре), но нищо не може да се направи", и по- принцип бяха малко плахи такива, и ме питаха преди дали съм си чупил по крака нещо, а аз не съм, но аз видях на снимката и нещо доста по- голямо в началото на дългата кост май ама го осъзнах чак като си тръгнах и сега си гледам пръста и освен че е подут се вижда и си го пипам леко това топче (най- вероятно е пукнато) от вътрешната страна в основата на пръста което го видях и на снимката (като неестествено топче беше).
В тва спешно въобще не ми обърнаха внимание и само си стояха, все едно няма нищо и ме изпратиха на бързо.

1) Вярно ли е че не се слага гипс на пръсти на крака и нищо не може да се направи?
2) Може ли да имам температура от болката или от пукнатата кост?
3) Мислех си утре да ходя на друг лекар но ако и той ми каже същото сиг. няма смисъл.
4) Зарастват ли тея пукнатини по пръстите на краката и ще мога ли да бягам пак?(на външен вид пръста е деформиран ама изглежда прав, като изключим новопоявилото се топче от вътрешната страна за което те нищо не казаха)?
5) Има ли вероятност лекар, дори и в спешното да не види нещо по снимката или да си премълчи нещо, което е свързано с повече внимание и работа примерно?

kalpazanka
05-14-2015, 19:58
След като имаш подобни терзания, не е лошо да потърсиш второ мнение. :) Принципно бих била любопитна да видя снимката, но не знам дали от спешно са ти я дали /доколкото помня, се заплаща, ако искаш да си я вземеш/.
Другото- къде е тази частичка? В меките тъкани? В близост до става? В ставна междина?

Друг важен въпрос- на колко години си? Как изглеждат при теб *точките на растеж* чисто рентгенологично?

LoadRunner
05-17-2015, 18:31
Ами на другия ден ходих уж да си я купя като си мислех че ще е нещо като 5 лв и ще ми я дадат на флашка щото в бгмама имаше няква тема :д ама ми поискаха 40 и аз им казах да си я задържат. И се оправя вече отока е доста по- малък. В меките тъкани май (някъде под нокътя в дясно поне там ми показха на снимката) иначе тия точки на растеж не знам какво са.

Dagichka
05-18-2015, 19:27
^I feel you, преди месец си изкълчих/навехнах/незнамиаз глезена (по-скоро мястото до него), минах рентген в пирогов уж окей, да слагам лед и ала бала, ама си беше мъчение поне 3 седмици, сега вече си ходя нормално, но пак си наболява и оттокът се появява след цял ден висене на крак/натоварване/по-стегнати обувки и тн.. така че, търпение ^^

Corb1225
05-18-2015, 19:36
Вие големи мъченици бе, ударен пръст и навехнат глезен. О, Боже Господи ;Д.

Dagichka
05-19-2015, 15:12
то че има по-големи болежки има, ама :д хич не е оферта да си прецакаш краката, принципно там травмите заздравяват най-бавно, защото постоянно се ползва :д освен ако не се закотвиш за легло един месец..

Калпазанке, нормално ли е да ми е подуто месец след травмата?

LoadRunner
05-19-2015, 19:01
Ако си стъпала на криво и ти е подута външната страна на стъпалото ще ти остане малко деформирано завинаги.
Аз от малък имам и на двата крака от футбол и многократни навяхвания.

NomNomNom
05-20-2015, 12:34
Калпазанке, възможно ли е инфекция на отделителната система ( не знам как да обобщя пикочни пътища и бъбреци ) да се самоизлекува?
Значи, преди месец на изследванията - 3-4 левкоцита, и пих левофлоксацин - минаха ми болките ( в кръста/бъбреци сякаш, + леки по-долу ) , ама само първите 2-3 дни докато го пиех.
Отивам след 2 седмици втори път на урина - 8-10 левкоцита и множество бактерии.
Пих монурал веднъж, мина ми първите 2-3 дни, после пак леки болки - една седмица след първото прахче - второ - пак първите 2-3 дни ок, и после заболя.

Само чееееее.... седмица и половина след второто прахче, изведнъж спря да ме боли.
Съвпада със започването на фортекал ( за алергии ) и хич не мисля, че има нещо общо ( ама няма как да знам :д )

Пуснала съм стерилна урина, още докато ме болеше, чакам да излезе.

Ама се чудя, какъв е шансът това да се самоизлекува, или защо не ме боли вече?

Всеки път след прахче или антибиотик започва да ме боли пак след 2-3 дни, и изчаках след последното още 4-5-7 и спря да ме боли изведнъж. Нормално ли е?

anonymous908491
05-20-2015, 15:34
Аз почвам да се притеснявам, че с толкова болни хора не е нормално да съм здрав.

NomNomNom
05-21-2015, 15:08
Калпазанке, нямам бактерии, явно от прахчетата са изчезнали :д

Deadlock
05-22-2015, 09:58
цикълът ми е редовен по принцип, но сега ми закъснява с 10 дни :/ миналия месец дойде навреме, а по-миналия закъсня с 10. назад си беше окей, освен че преди ми идваше на 30 дни, а напоследък се е скъсил на 28. първия път, като закъсня с 10 дни, реших, че е единичен случай, но сега пак (и нз колко още ще чакам, нямам симптоми засега). не съм си променила диетата, а стрес има, но така си е винаги. как звучи това?

сега съм затрупана с работа и ми е по-удобно да отида на лекар след 1 месец, но ако кажеш, че трябва да се види по-скоро, ще измисля нещо..

kalpazanka
05-24-2015, 20:20
НомНомНом, вече не изключвам и вариант фалшиви резултати от изследвания, уви. Не казвам, че това е случаят и при теб.

Deadlock, ако нямаш болки/течение и изобщо нещо, което да звучи спешно и притеснително, може да почакаш.
За свое успокоение може да пуснеш едни хормони и ако всичко е наред, да се опита с гестаген /Дуфастон например/.

В този ред на мисли- болки по време на полов акт имаш ли? Болки ниско долу в корема без значение кой ден от цикъла е? Проблеми с кожата?
Някакви медикаменти да пиеш? Спешна контрацепция?

Deadlock
05-24-2015, 22:31
благодаря за включването!
нямам болки, нито течение, нито кожата ми е по-различна от обикновено. не съм прибягвала до спешна контрацепция. вече ми дойде, с 12 дни закъснение (40-и ден). дотук нищо съмнително. взимам едно лекарство (по лекарско предписание), може то да влияе, макар че не присъства нищо подобно в страничните ефекти..

явно ще отида след месец, а и не съм си правила профилактичната цитонамазка миналата година.. като споменах, на профилактичен преглед (да речем, ако човек няма никакви симптоми), трябва ли да се прави и изследване с колпоскоп, или цитонамазка стига?

pandabear
05-26-2015, 04:53
калпазанке, имаш ли някакво наблюдение дали Аllium cepa е ефикасен за алергия към цъфтящите прекрасности навън :/ трета година какви ли не неща пия и нищо не помага. само с хомеопатия не съм пробвала, а пък много хора ме съветват да го направя.

marilyn
05-26-2015, 16:34
Калпазанке, днес имам много странни усещания. Сутринта си бях добре, но към обяд нещо ми стана, почнах да чувствам тежест в сърдечната област, а пулсът ми беше ускорен. Стана ми и много топло, отпаднало ми е едно такова. Не съм се изморявала особено днес, била съм само на лекции.

kalpazanka
05-27-2015, 10:00
явно ще отида след месец, а и не съм си правила профилактичната цитонамазка миналата година.. като споменах, на профилактичен преглед (да речем, ако човек няма никакви симптоми), трябва ли да се прави и изследване с колпоскоп, или цитонамазка стига?

Deadlock, прати ми името на медикамента на ЛС.

По следващия въпрос- раничка на шийката имаш ли? Ако да, следенето при онкогинеколог и колпоскопията са ти задължителни. Коя група ти беше цитонамазката последния път?

pandabear, хомеопатията не е проста работа и не е да я упражняват прости хора. Там също се снема анамнеза, прави се преглед, щото всеки медикамент си има чувствителен тип. Ако не си чувствителния тип за алиум, може да си докараш проблем.

marilyn, ЕКГ /може и холтер по преценка на кардиолог/, изясняване на щитовиден статус и ако всичко е наред, ще мислим за *терапия* с билки. ;)
Психичен стрес да си имала? Да си се преуморявала? Да си прекалила с кафе/ободряващ чай и енергийни напитки? Как ти беше кръвното, като забеляза тези оплаквания?

Dagichka
05-28-2015, 13:52
Калпазанке, възможно ли е от нерви да ме сърби кожата, да чувствам болки в областта на деколтето при допир? сега и глава ме боли, кръвното ми е 90/56/86, което за мен си е нормално :д притеснява ме това с болката при допир да няма нещо общо с гърдите и лимфните възли. преди ми се е случвало да ме боли подмишницата при опит за вдигане на ръката, отидох при мамоложката ми тогава, но всичко беше ок

Ewok
05-28-2015, 14:10
И аз да попитам възможно ли е на емоционална основа да се чувствам вътрешно зле?
Преживях някакъв емоционален катарзис преди няколко седмици и, докато траеше, стомахът ми се беше свил адски много, не чувствах глад, за три дни съм изпила два литра портокалов сок и почти нищо не ядох, защото от всичко ме болеше и после като се почувствах по-добре и стомахът ми се оправи

Мисълта ми е, дали е съвпадение (бях и в цикъл :Д), или имат общо?

jghgh
05-28-2015, 15:31
без да съм калпазанка - да и да..
психиката влияе доста на тялото

DisappointedDreamer
05-28-2015, 16:14
без да съм калпазанка - да и да..
психиката влияе доста на тялото

Мда. Аз се обривам на нервна почва.

anonymous708973
05-29-2015, 05:50
И аз да попитам възможно ли е на емоционална основа да се чувствам вътрешно зле?


Говори ми...

Хора, казвайте някакъв бърз метод, с който да се вдигна на крака. Гади ми се, главата ме боли, тЕче ми кръв от носа, не мога да се вдигна от леглото, а просто трябва. На лекар няма кога да ходя, термометър също нямам, а имам съмнение, че ще вдигна температура вечерта.
Изпих снощи едно прахче Колдрекс, да пия ли още?

Едит: Чувството е подобно на махмурлук - чувствам се и супердехидратирана, но ако изпия чаша вода, ще я повърна. Не е честно, поне да бях пила!

jghgh
05-29-2015, 10:23
направи си лечебен глад през деня...

пий много вода с лимон.. евентуално ако много препаткаш - основно зеленчуци.
сигурно ще те вдигне малко.
като е болно тялото, поне на мен не ми се отразява добре да го затормозявам и с храносмилане..
това не звучи много добре :/

anonymous708973
05-29-2015, 11:52
Ядох вече, ама колкото да не умра от глад. Взех си 1,5 л портокалов сок, който се явява 6 пъти дневната дажба витамин ц, ще видим.

Ewok
05-29-2015, 11:54
ама не е ли хубаво да се пие мн портокалов сок? :Д

anonymous708973
05-29-2015, 11:56
Нищо лошо не виждам аз, ама пак си е захар, била и тя в натурална форма. Ама ще пия, като не ми стигна акъла да си пия витамин ц на таблетки, нищо че е на една ръка разстояние.

Едит: Да споделя.
Вчера пих портокалов сок и чайчета, вечерта - 1000 мг витамин Ц наведнъж и сън на пълна тъмнина с един час повече от нужното. Днес съм нов човек!
Много помага и топла баня на краката с морска сол, топла хавлия/инфрачервена лампа на челото между очите, обаче аз такива екстри нямах :д

marilyn
05-30-2015, 14:31
marilyn, ЕКГ /може и холтер по преценка на кардиолог/, изясняване на щитовиден статус и ако всичко е наред, ще мислим за *терапия* с билки. ;)
Психичен стрес да си имала? Да си се преуморявала? Да си прекалила с кафе/ободряващ чай и енергийни напитки? Как ти беше кръвното, като забеляза тези оплаквания?

В понеделник ще ходя на лекар вече. Откакто писах онзи ден, все ми е някво гадно. Явно отпадналото състояние е било заради 1-вия ден от МЦ, защото на следващия бях доста по-добре. Но ми тежи на гърдите едно такова, а от време на време си ми прескача сърцето, имам и сърцебиене. С кафе не съм прекалявала, даже в някои дни успях нарочно да не пия нито едно (пия по макс 2 дневно). Психичен стрес - сесия. Претоварвам се малко, не мога да спя. Не, че нямам време чак да спя, но се будя и не мога да спя пълноценно. Физически... започнах една програма за тичане, за начинаещи е и трудно е да кажа, че се преуморявам.

Не съм си мерила кръвното, но ми се стори, че пулсът ми се учестява в някакви моменти през деня, без видима причина. Но усещам една тежест в гърдите.. много е неприятно. :(

NomNomNom
06-11-2015, 05:53
Калпазанке, спрях ясмина заради апатия към света и липса на сексуално желание.
И сега, вече 3та седмица без него, и всичко малко ме нервира, например бавните хора в автобуса, поне желание да живот имам, но и отвратителна фрустрация която си я имах и преди ясмина.
Придружено с - като ми мине деня, съм като пчеличка, нлягам и не мога да спя, сърцето ми тупка, психясвам и карам братовчедка ми да спи при мен.
Как, по дяволите, докато пиех ясмина, бях супер meh/whatever, а сега от някакви малки неща врътвам :/

Hayashi
06-11-2015, 14:21
^ На мен ми беше 2 месеца криво след като го спрях. Не се стресирай, нормално е. Цикълът ми 4 месеца след това беше супер нередовен.

Ivaaaaa
07-09-2015, 10:52
калпазанке, от някъде знам /от теб или листовката/ да не пия дуфастон повече от три месеца обаче пак ми закъснява вече трети месец започва, нз, дори не искам да поглеждам календара. не е като да не съм ходила на лекар 7439837934 пъти и все едно и също - видеозон, изследвания и накрая заключението: нищо ти няма, яж повече. утф, ям. може би от стреса покрай сесията така ми закъснява, знам ли. цикълът ми никога не е бил редовен, но одъртявам и проблемът си седи. да пия ли дуфастон пак /от него се изпъпчвам -.-/? какво ще ми препоръчаш друго? да настоявам ли за определени изследвания? ъх. мерси :)

btw, последният път като пак така предизвиках с дуфастон кървенето ми беше мноооого оскъдно и на третия ден почти нямаше, а ппц карам по 4-5 дни.

kalpazanka
07-10-2015, 09:28
Колко си висока и колко тежиш? На колко години си? От кога имаш менструация?
Като се преместих в чужбинско, пих Дуфастон цяла година (не че ти го препоръчвам ей така по интернет, просто нямах особен избор). Нямах изпъпчвания или други проблеми, лелката стана редовна и безболезнена. Чувствах се спокойна, че три дни след последното хапче настъпва кървенето.

Я ми кажи, какви изследвания са ти правили?

Ivaaaaa
07-12-2015, 11:46
Колко си висока и колко тежиш? - 164-5 sm, 42-3 kg
На колко години си? - 19
От кога имаш менструация? - 14, но късни 14
Като се преместих в чужбинско, пих Дуфастон цяла година (не че ти го препоръчвам ей така по интернет, просто нямах особен избор). Нямах изпъпчвания или други проблеми, лелката стана редовна и безболезнена. Чувствах се спокойна, че три дни след последното хапче настъпва кървенето. - може и да съм си въобразила, че е от това. може би е заради нередовния цикъл ;д. аз го започнах /дуфастона/. значи казваш, няма проблем да си карам на него? :Д

Я ми кажи, какви изследвания са ти правили? - ами, кръв, урина, някакви хормони, които не съм сигурна кои /може би естроген и тестостерон. излезе ми, че съм леко анемична и имам ниско желязо, за което пиех някакви лекарства.

.

kalpazanka
07-13-2015, 11:36
^Айде ако обичаш да се разровиш какви хормони са ти пускали, щото естрогените, които се изследват в лаборатория, са 3 поне. И ако мое да си изровиш рецепти какви лекарства си пила.

Ако не е изяснен какъв е проблемът, Дуфастон не е решение. Не може да го пиеш цял живот заради нередовен цикъл.

Deadlock
07-13-2015, 13:00
Аз да ъпдейтна, че отидох на лекар, ама той така се отнесе, че не успях да си кажа оплакването. Цитонамазката ми излезе първа група. Това се случи в Бг.

Сега имам свободно време и мога да се занимавам и тук, но при единствено оплакване нередовен цикъл, и цитонамазка първа група, не мисля, че има смисъл. Между другото, тук личната лекарка прави гинекологичните прегледи и насочва към специалист само ако прецени, че има нужда. За него се чака седмици и месеци, ако не си за нещо спешно. Не ми харесва тази схема.

batkodoki
07-13-2015, 18:11
.


Калпазанке, "стара" е вече Момата за Дуфастон при нейната телесна маса.
Да пуска панел от хормони и тогава ще "светне" нещо.
P.S.
Женският Човек е направен мнооооого по-сложно от мъжкият. В еволюционен план: на 20год трябва да е родил 4-5 деца, да тежи 100 кила, на 30 да е без зъби и на 40 да умре за да освободи място на новите поколения.
Едва от 100 години тази схема на социума се е изменила. Прекалено бързо.
На Еволюцията и трябват хиляди години да промени телата ни съобразно Социалната схема в която живеем.
От там идат и проблемите.

kalpazanka
07-13-2015, 20:45
Калпазанке, "стара" е вече Момата за Дуфастон при нейната телесна маса.
Да пуска панел от хормони и тогава ще "светне" нещо.

Баткодоки, радвам се на включването ти :)
Затва искам да знам какво е пускала, да не се окаже хипофиза причината. :)

batkodoki
07-13-2015, 21:19
Добър Лекар стана ТИ! :)

Точно така, проблема е някъде в централната регулация.
От там иде и дисбалсанса, а защо е така е предмет на обсъждане.

ELISA тестовете са евтини, имуносорбентни са и са пределно точни в горно-граничните си стойности. В целия свят това са експресни тестове. У нас са базов метод на изследване. На които се гради Диагноза.....

kalpazanka
07-13-2015, 21:35
Добър Лекар стана ТИ! :)



Благодаря! Казано от теб, ми дава пълно право да се напия от кеф утре!

Нда, встрани от темата все още ми се повдига, че по света се търси ДНК, само ние дирим антитела при подозрение за инфект.

Ivaaaaa
07-13-2015, 21:48
^Айде ако обичаш да се разровиш какви хормони са ти пускали, щото естрогените, които се изследват в лаборатория, са 3 поне. И ако мое да си изровиш рецепти какви лекарства си пила.

Ако не е изяснен какъв е проблемът, Дуфастон не е решение. Не може да го пиеш цял живот заради нередовен цикъл.

аами, не знам. листовете не са у мен. или по-скоро, аз не съм при тях. знам само, че съм г/д ок, но на ръба. т.е. резултатите ми бяха нормални, де. пих http://apteka.framar.bg/30001065/%D1%84%D0%B5%D1%80%D0%BE-%D1%84%D0%BE%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D0%BC%D0%B0-%D0%BA%D0%B0%D0%BF%D1%81-100 и дуфастон. той тоя лекар квот му кажеш тва прави. като имам време ще настоявам да ми направи по-подробни изследвания.

kalpazanka
07-13-2015, 21:54
Имената на хормоните не помниш ли? Ако изброявам, дали би могла да се сетиш? Или ако ти връча примерен списък?

Ivaaaaa
07-14-2015, 15:25
не помня. тенкс : )

marilyn
07-25-2015, 17:09
Калпазанке, инсулиновата резистентност пречка ли е за отслабване? Ще ходя на ендокринолог скоро, трябва да взема направление и да не се мотам повече, но все пак исках да те попитам.

anonymous708973
07-25-2015, 17:38
Да, тъкмо това четох някъде вчера.

kalpazanka
07-25-2015, 17:43
Калпазанке, инсулиновата резистентност пречка ли е за отслабване? Ще ходя на ендокринолог скоро, трябва да взема направление и да не се мотам повече, но все пак исках да те попитам.

Нда, за жалост.

marilyn
07-25-2015, 18:00
Нда, за жалост.

И какво се прай в такъв случай?

NomNomNom
07-25-2015, 18:01
Я раздуйте малко повече по този въпрос, в семейството ми имам диабет и от двете посоки, и всички са със сериозно затлъстяване ( освен майка ми, ама цялата й рода са 100кг).
Не, че се оправдавам, че съм слонче, ама напоследък и не ям сладко, щото имам чувството, че главата ми изтръпва, и съм спряла, и ми е по-добре.

kalpazanka
07-25-2015, 18:01
И какво се прай в такъв случай?

Зависи от изследванията, целите, степента затлъстяване.

Smith_6
07-25-2015, 18:09
Я раздуйте малко повече по този въпрос, в семейството ми имам диабет и от двете посоки, и всички са със сериозно затлъстяване ( освен майка ми, ама цялата й рода са 100кг).
Не, че се оправдавам, че съм слонче, ама напоследък и не ям сладко, щото имам чувството, че главата ми изтръпва, и съм спряла, и ми е по-добре.

сега ти разбрах аватара!


http://i.imgur.com/RrYhTGq.gif

marilyn
07-25-2015, 19:06
Зависи от изследванията, целите, степента затлъстяване.

Една приятелка ми каза, че тя пие някакви лекарства за инсулиновата резистентност. АГ, при който ходих последно, ми каза да не пия нищо. Четох из форумите, че повечето хора с такъв проблем си пият някакви лекарства. На мен ми казаха само да спазвам хранителен режим и да спортувам, за да не стане диабет.

Smith_6
07-25-2015, 19:15
Една приятелка ми каза, че тя пие някакви лекарства за инсулиновата резистентност. АГ, при който ходих последно, ми каза да не пия нищо. Четох из форумите, че повечето хора с такъв проблем си пият някакви лекарства. На мен ми казаха само да спазвам хранителен режим и да спортувам, за да не стане диабет.

Стив Джобс също успя да победи рака с хранителен режим.

kalpazanka
07-25-2015, 20:01
Една приятелка ми каза, че тя пие някакви лекарства за инсулиновата резистентност. АГ, при който ходих последно, ми каза да не пия нищо. Четох из форумите, че повечето хора с такъв проблем си пият някакви лекарства. На мен ми казаха само да спазвам хранителен режим и да спортувам, за да не стане диабет.
Именно. Строго индивидуално е, не се действа по калъп. ;)

NomNomNom
07-25-2015, 22:39
сега ти разбрах аватара!


http://i.imgur.com/RrYhTGq.gif

ко бе, девствен

Smith_6
07-25-2015, 23:34
ко бе, девствен

Изяж няколко кофи сладолед да се успокоиш.

djim
07-26-2015, 09:31
Абе Калпазанке, ти да не си някъв лицензиран доктор, че им даваш съвети тук? Още малко и лекарства ще вземеш да им предписваш.

marilyn
07-26-2015, 09:37
Много сте ми забавни с тия заяжданици. Искрено се смея да ви чета.

kalpazanka
07-26-2015, 12:58
Абе Калпазанке, ти да не си някъв лицензиран доктор, че им даваш съвети тук? Още малко и лекарства ще вземеш да им предписваш.

Да си снимам дипломата и да я постна ли искаш? :)

Smith_6
07-26-2015, 17:19
Свърши ли словесната диария? /за да знам да почистя ли темата от спам или да изчакам

https://media2.giphy.com/media/XGuJ1Z5WrrIsM/200_s.gif

NomNomNom
07-26-2015, 22:02
Абе Калпазанке, ти да не си някъв лицензиран доктор, че им даваш съвети тук? Още малко и лекарства ще вземеш да им предписваш.

Малоумник завистлив, лапай пишки

Smith_6
07-26-2015, 22:07
Малоумник завистлив, лапай пишки

Бих ти казал същото, но ще има твърде много импотентни в операционната.

kalpazanka
07-27-2015, 10:18
Предлагам да се кротнете всички без изключение!

winks11
07-27-2015, 12:15
хайде да се включа и аз с въпрос и отклоняване на досегашната тема :D има ли някой някакви съвети за бъдещи вегетарианци :D тоест ако да речем спра месото има ли някаква друга храна, която трябва да започна да ям по- често и тн ? :)

Dagichka
07-27-2015, 12:56
^не, яж си спокойно всичко както преди, просто без месото/рибата

kalpazanka
07-27-2015, 13:04
Бих добавила желязо на таблетки и витамини Б комплекс.

golemiq_korab_minava
07-27-2015, 14:59
та каква е разликата между вирусно и бактериино заболяване освен начина на заразяването ? :д

Smith_6
07-27-2015, 15:04
та каква е разликата между вирусно и бактериино заболяване освен начина на заразяването ? :д

Едното е причинено от вирус, другото от бактерия. Близко до акъла.

golemiq_korab_minava
07-27-2015, 15:06
Едното е причинено от вирус, другото от бактерия. Близко до акъла.

Честно ли, никой не знаеше.

Smith_6
07-27-2015, 15:08
Честно ли, никой не знаеше.

За всичко останало трябва конкретно заболяване. То и СПИН-а е вирус но ако някой ти кихне няма да се заразиш.

golemiq_korab_minava
07-27-2015, 15:25
За всичко останало трябва конкретно заболяване. То и СПИН-а е вирус но ако някой ти кихне няма да се заразиш.

все пак искам да науча повече, не е случайна групировката на болестите. Кои се лекуват по-трудно, кои са по-разпространени, кои поразяват по-интензивно, кои са по-разпространени, кои и по какъв начин протичат на практика инфекциите.

babity
07-27-2015, 15:35
Вирусните са по-упорити, защото предизвикват имунна преустройка, а препаратите срещу тях не са особено много, докато антибиотици - валяло. Вирусните обикновено се оредават чрез пряк контакт, докато бактериалните по-често възникват пид действието на флората, която нормално обитава човешкото тяло, при понижаване на имунитета. Такива ми ти работи...

golemiq_korab_minava
07-27-2015, 15:48
нямате си представа колко сме близки до растенията ;д

anonymous708973
07-27-2015, 16:19
^не, яж си спокойно всичко както преди, просто без месото/рибата

Не.

winks11, не препоръчвам да ставаш вегетарианка просто така. Дай си известно време, чети по темата, научи едно 10 вегетариански рецепта за истински ястия, които да си въртиш междувременно (ако те интересуват идеи, можеш да ми пишеш на лично, аз се упражнявам :) ). Ако станеш вегетарианка ей така или ще ядеш ориз и картофи до побъркване, съответно ще надебелееш, или ще ядеш други глупости.
Съученичка стигна до доста силна форма на анемия точно щото не беше подготвена да е вегетарианка. Точно затова Калпазанка ти препоръчва желязо.

Замисляла ли си се как ще си добавиш протеини, например? Отвори и прочети за пълноценни и непълноценни. И по-важното - как непълноценните се комбинират, за да станат пълноценни. Едва тогава ще можеш да си вегетарианка и наистина да разбираш как функционират нещата, за да не страда организмът ти или за да не се чувстваш ощетена и безидейна, щото изведнъж си отказала основен източник на храна.

kalpazanka
07-27-2015, 16:58
та каква е разликата между вирусно и бактериино заболяване освен начина на заразяването ? :д

Ти с по-обширен въпрос не можа ли да ме застреляш?! :D

Типа имунен отговор, например. При бактериална инфекция организмът изработва антитела, отговорът е В-клетъчен, докато при вирусите преимуществено имунитетът е Т-клетъчен, включват се лимфоцити естествени убийци и лизират/унищожават заразените клетки. Антитела се образуват и тук, но на по-късен етап. При някои вирусни заболявания след преболедуване придобиваш пожизнен имунитет /хепатит А например, шарките/, докато при други заради генетични изменения няма как да си защитен /грип е най-елементарният пример тук/.
За някои вирусни заболявания имаш етиологично /насочено срещу причинителя/ лечение, при други вирусни имаш патогенетично /насочено срещу отклоненията/.
При бактериалните заболявания имаш антибиотично лечение. Резистентността създава проблеми, затова някои АБ биват оставяни за 10-20 години настрани, непрекъснато се въвеждат нови на пазара или се изтеглят /прочети за Гатифлоксацин дилемите от 1998, когато заради сърдечносъдова смъртност е изтеглен, после пак влезе в употреба, даже май оглави и групата на пета генерация цефалоспорини ;) /

Накратко това е. Ако се сетя още нещо, ще допълвам. Ако ти имаш още въпроси- давай :)

golemiq_korab_minava
07-27-2015, 17:18
Супер. ;)

Ewok
07-28-2015, 08:19
От какво се получават язвите? Освен стрес.

kalpazanka
07-28-2015, 08:58
Хеликобактер пилори, ако питаш за стомах и дванадесетопръстник.

Ewok
07-28-2015, 09:13
а на човешки? :д
имам предвид какво довежда до това в лайфстайла

стомах, да

kalpazanka
07-28-2015, 09:27
Така се казва бактерият- H. pylori. Търсят се антитела в кръвта, самият причинител в биопсия при фиброгастроскопия/бъркане с маркуч в гърлото та чак до стомаха, търси се антиген в изпражнения или урея в издишан въздух.

Лекува се с антибиотици и инхибитор на киселинната секреция за 30 дни.

Ewok
07-28-2015, 09:37
ох, не ме разбираш :д

winks11
07-28-2015, 10:06
Благодаря за насоките..наистина не се бях замисляла по-сериозно

kalpazanka
07-28-2015, 12:13
ох, не ме разбираш :д

Може би ти не си задаваш въпроса коректно.

NomNomNom
07-28-2015, 12:37
ох, не ме разбираш :д

мога да ти кажа какво мама винаги ми казва на мен

от нередовно хранене, ядене на упорити или тежки храни тип чушки с люспите, пържен лук ( ама тва нон-стоп), много киселини в стомаха, от системни гастрити ( които да речем са пак от кофти хранене )

калпазанката може да ме наплюе, ама просто казвам като немедицинско лице какви митове се поддържат вкъщи :д

с твоето повръщане и неядене, може да си докараш проблеми със "стомаха", вече къде и в коя част на червата, нз
ако пиеш алкохол на гладно, също не е добре
ядене на плодове на гладно май също не е добре

Ама май язва получаваш като злоупотребяваш с години, ти си млада още

// калпазанке, извинявам се пак :д

Ewok
07-28-2015, 12:42
а, една приятелка е на 29 и от няколко години има язва, още от ученическите години е започнала да се образува :д
затова подпитвам

NomNomNom
07-28-2015, 12:47
а, една приятелка е на 29 и от няколко години има язва, още от ученическите години е започнала да се образува :д
затова подпитвам

а ок, сори, че ти сипах за храненето ти, сега ще отида да изям още 2 сладоледа на гладно :д

Ewok
07-28-2015, 12:57
е какво ми сипваш, то си е истина, и затова се притеснявам :д

kalpazanka
07-28-2015, 13:21
Тая приятелка правила ли си е фиброгастроскопия? Изследване за хеликобактер правила ли е?

Ewok
07-28-2015, 13:38
не разбирам сложните думи, които употребяваш :Д
не съм я азпитвала подробно, това, което ми каза беше, че в училище като е пушела е било на гладно много често, пила е кафе пак на гладно и 20 и нещо са ѝ диагностицирали язва, смисъл, тя каза, че е от режима ѝ тогава

kalpazanka
07-28-2015, 13:40
^Пила е бариева каша.

ФГС ти обясних на предната страница какво е, както и как се установява инфекция с хеликобактер.

Ewok
07-28-2015, 13:44
А, сега мисля че ще мога да си задам въпроса по друг начин - интересува ме тази бакерия откъде се появява и какво причинява като цяло началото на язва

anonymous708973
07-28-2015, 13:44
е какво ми сипваш, то си е истина, и затова се притеснявам :д

мдам, яж по-редовно :P

kalpazanka
07-28-2015, 13:56
Заразяването с бактерия става през устата.

Ivaaaaa
07-29-2015, 08:47
та каква е разликата между вирусно и бактериино заболяване освен начина на заразяването ? :д

http://www.medicalvideos.org/videos/5605/bacteria-and-viruses

Ivaaaaa
08-07-2015, 12:39
калпазанке, кървяяя ;д
крайно необичайно е за мен да ми дойде толкова по-рано. да закъснее да, но по-рано - никога. какви могат да бъдат причините за това? наум ми идва само дуфастона, но съм го пила много пъти и досега така не се е случвало.

Ewok
08-08-2015, 07:28
калпазанке лс :/