PDA

View Full Version : Пропуснати ваксини,6-ти клас



elian.monov1234
01-24-2015, 12:42
Здравейте,когато бях 6-ти клас (на 12 години) пропуснах две ваксини защото бях болен. Тогава след седмица трябваше да отида за да ги сложат, но забравих. Въпросът ми е, дали сега когато съм почти на 14 ще могат да ми ги сложат и ще има ли проблем като не са ми ''инжектирани''? Ще се радвам да ми помогнете. :)

redbul2
01-24-2015, 13:44
Трябва да разбереш кои са тия две ваксини. Има някои маловажни, а други са много важни. Примерно, ако е трябвало да правят ваксина за детски паралич и тя е пропусната, може да се разболееш от това нещо и да останеш парализиран на инвалидна количка за цял живот. Няма да можеш да играеш, да бягаш, да ходиш където си искаш.

Можеш да питаш на едно от двете места: джипито или в районния център по здравеопазване в отдела за информация на гражданите (обикновено са в сградите на бившите ХЕИ-та). Те ще ти кажат дали да се направят сега или да изчакаш, ако правят реваксинация на целия клас в близките месеци. Те си имат график на ваксинациите, коя от тях на каква възраст се поставя. И след това след колко години се прави реваксинация и колко пъти.

kalpazanka
01-24-2015, 15:05
Имам някакви смътни спомени, че това са морбили+паротит+рубеола и пробата на Манту.
Ако те гепи паротит и засегне тестисите, горко ще съжаляваш, че си забравил да отидеш при личната.

redbul2
01-24-2015, 15:35
Ако те гепи паротит и засегне тестисите, горко ще съжаляваш, че си забравил да отидеш при личната.
Точно за него се сетих когато пуснах отговора си. Ама не ми се пишеше повече. :)

redbul2
01-24-2015, 15:39
В минали години имаше почти епидемия от това заболяване, предимно сред неваксинираните момчета.

Marseille
01-24-2015, 16:28
Аз мисля, че в 9-ти или 10-ти клас пропуснах някаква. Не знам каква е, но от целия набор в града, само аз я нямам. След година братовчед ми беше ходил на болница и личната му беше каза, че трябва да ми я бият. Но така и не отидох от мързел, не ме бърка инжекцията.

Rakshy
01-24-2015, 17:59
на 12 г. възраст - реимунизация с комбинирана ваксина срещу морбили, рубеола и паротит, както и с ваксина срещу тетанус и дифтерия;

Ето това си пропуснал. По-добре отиди сега, защото това все пак са задължителни имунизации.

elian.monov1234
01-25-2015, 07:53
Имам някакви смътни спомени, че това са морбили+паротит+рубеола и пробата на Манту.
Ако те гепи паротит и засегне тестисите, горко ще съжаляваш, че си забравил да отидеш при личната.

Това ми звучи доста страшно, непременно ще отида!

Illusion772
01-25-2015, 08:34
Пич тук не сме лекари , може да сме студенти, но не лекари. За това както каза един колега по-горе - ДЖИПИ-то или районния център по здравеопазване. Положението ти може да е рискова не го подценявай !
Успех :)

AngelBelchev
02-17-2015, 09:00
Хора, прочетете малко за тия ваксини преди сляпо да се доверявате на Big Pharma... Няма такова нещо като "задължителни" ваксини. Има го обаче Законът за телесната неприкосновеност и да пукна ако разреша един ден децата ми да бъдат ваксинирани.

Rakshy
02-17-2015, 09:36
и да пукна ако разреша един ден децата ми да бъдат ваксинирани.

Защо по-точно?

AngelBelchev
02-19-2015, 06:28
Има много случаи на деца, перманентно увредени от ваксини. Съдържат много голямо количество тимерозал - това е консервант, който представлява 50% живак. Нямам нито 1 смислена причина да разреша да ми инжектират каквито и да е отрови против някакви редки заболявания отпреди 20 години... отрови, които така или иначе не работят. Вместо това могат да спрат да създават нови вируси и епидемии.
Някои любопитни факти: Откак ваксините почнаха да ги раздават като бонбони, в Калифорния м/у 1987 и 1998 има 273% ръст в развиването на аутизъм. В Мериленд ръста м/у 1993 и 1998 е 513%. И там и тук и навсякъде се използват едни и същи ваксини. Преди 1991 само 1 от 2500 деца се диагностицира с аутизъм. Сега е 1 на 166. Всъщност в интернет има много информация върху проблема с ваксините, който се интересува може да прочете за реални случаи, за съдебни дела, проучвания и т.н.

Illusion772
02-19-2015, 15:06
Има много случаи на деца, перманентно увредени от ваксини. Съдържат много голямо количество тимерозал - това е консервант, който представлява 50% живак. Нямам нито 1 смислена причина да разреша да ми инжектират каквито и да е отрови против някакви редки заболявания отпреди 20 години... отрови, които така или иначе не работят. Вместо това могат да спрат да създават нови вируси и епидемии.
Някои любопитни факти: Откак ваксините почнаха да ги раздават като бонбони, в Калифорния м/у 1987 и 1998 има 273% ръст в развиването на аутизъм. В Мериленд ръста м/у 1993 и 1998 е 513%. И там и тук и навсякъде се използват едни и същи ваксини. Преди 1991 само 1 от 2500 деца се диагностицира с аутизъм. Сега е 1 на 166. Всъщност в интернет има много информация върху проблема с ваксините, който се интересува може да прочете за реални случаи, за съдебни дела, проучвания и т.н.

2 въпроса :

1.Ти ваксиниран ли си?

2.Аутист ли си ?

redbul2
02-19-2015, 17:45
Има много случаи на деца, перманентно увредени от ваксини. Съдържат много голямо количество тимерозал - това е консервант, който представлява 50% живак. Нямам нито 1 смислена причина да разреша да ми инжектират каквито и да е отрови против някакви редки заболявания отпреди 20 години...
Ами именно затова са станали редки тези заболявания отпреди 20 години. Защото е била въведена масова ваксинация. Преди това същите тези заболявания не са били нито редки, нито леки.
А това, че днес вече са редки, не означава че не могат да станат отново масови заболявания, ако се спре ваксината. То е все едно да оставиш компютъра си без антивирусна програма и да разчиташ на дядо боже, че компа ти няма да изгори.

Сега са редки тези болести,а преди 20-30 години са били масови. И ако повече от 30-40 % от хората умишлено избягват ваксините отново ще станат масови тези същите заболявания. Само за броени месеци, а за тяхното ограничаване чрез ваксиниране са трябвали десетилетия. Защо днес се търси ваксина за Ебола? Ако имаше надеждна ваксина за Ебола и СПИН щяха ли толкова хиляди хора да умрат съвсем млади?

Това са просто глупости. Увеличил се аутизма от 1987 г насам. Ееей алооо! Ваксини се поставят от 50-100 години насам в западните страни. Защо аутизмът се засилва сега,а не преди? По-скоро е свързан с екологичното замърсяване от изгорелия бензин и дизел на колите с които обичате да се возите, от найлоновите и пластмасови опаковки, които масово и безразборно се използват защото търговците печелят от това. Идва от разните Е-та и хормони с които тъпчат храната ни, идват от Гемеотата. Всички тези неща се въведоха масово точно от средата на 80-те години и напълно съвпада с пика на аутизма.

За живака е просто несериозно! Преди 10-15 години зъболекарите все още слагаха живачни пломби на зъбите-амалгама и не знам нито един доказан случай някой да е развил аутизъм от живачната си пломба или защото родителите му имат пломби с живак.
Това да не се поставят ваксини е голяма глупост и безотговорност. Сетне всички данъкоплатци ще броят от джоба си за твоето лечение или на децата ти. Когато се разболееш сериозно.

И защо пък смяташ, че антибиотиците са безвредни? Които сетне ще вземаш само защото от инат не си ваксиниран? Но какво изобщо да водя спор с хора, които са фенове на конспиративните теории-видите ли, лекари и аптекари създават вируси и бактерии за да продават ваксините си! Огромна глупост! А туберкулозата кой я създаде? Това е болест на повече от 1000 години, когато дори е нямало лекари и аптеки.А чумата обезлюдила Европа в Средновековието?

Впрочем ти отричаш ли ваксините против бяс и тетанус например? Против заушка?

Rakshy
02-19-2015, 20:20
Напълно съгласен с редбула

fls63
02-19-2015, 21:33
Аз от 5ти клас насам не съм си слагала ваксини/имунизации.Толкова да са вредни тези работи...

AngelBelchev
02-20-2015, 09:04
Значи, пичове, вие си знаете. Аз тук изказвам мнение на базата на поне според мен порядъчно проучване. И все пак може и да греша за всичко :)
@Illusion772 - Никога не съм бил ваксиниран и от гимназията насам не съм боледувал дори от настинка.
@redbul2 - Че аз не смятам антибиотиците за безвредни, къде го видя това? Дали ще е антибиотик, ваксина, някаква терапия или друго лекарство - нали все се лекуваме от болежки вследствие на вредни храни, напитки, въздух и какво ли не. Заместили сме водата с овкусени и оцветени токсични миксове. Помним какъв вкус има портокала повече от овкусените тестени изделия, а не от истински плод.

anonymous708973
02-20-2015, 09:25
Това с живака е несериозен аргумент, онзи ден го обсъждах с майка.
ще видим като имаш в ръце 3 кила мръвка и си напълно отговорен за живота й, дали ще рискуваш дори 1% шанс да ти умре от задушаване бавно и мъчително в следствие на налепи по дихателните пътища. Не се сещам как се казваше болестта, за съжаление . Аз съм против измислените ваксини, насочени само към един щам от болестта, но ти говориш за жизненоважни...буквално. А при едно бебе трудно говорим за следствие от вредни храни, нали ще се съгласиш?

Не, не, просто ти е несериозно мнението. Самият факт, че смяташ болести от преди смешни 20 години за редки, говори много. 20 години е мизерно време, дори не е една генерация!

AngelBelchev
02-20-2015, 09:54
Един ден като имам 3 кила жива мръвка, ще я храня с колкото мога по-естествена храна и ще спортува. Това е моя начин за предпазване от болести и работи при цялата ми рода. Ти наливай химикалите на Big Pharma в бебето... несъмнено ще е по-добре. 9 от 10 джипита хал хабер си нямат какви помощни в-ва се съдържат във ваксините и в какви количества, знаят, че са вредни, но така работи системата.

anonymous708973
02-20-2015, 10:34
Един ден като имам 3 кила жива мръвка... ще спортува.


:lol: аз му говоря за ваксини, дето се слагат на бебета няколко часа/дни след раждане срещу болести, от които има починали бебета в моя род... той ми говори за спорт. новородено на спорт? аха, добре. дано помага и срещу детски паралич ;)
Дотук бях аз.

AngelBelchev
02-20-2015, 10:54
Добре, че си дотук... Както всички знаем, ваксините се поставят САМО когато бебетата са на няколко часа/дни след раждане. http://www.pramed.com/imuniz_kalendar.htm
Как мислиш - дали като казах "спорт" съм имал предвид да го вкарам от родилното в залата или просто търсиш за какво да се хванеш?

anonymous708973
02-20-2015, 12:25
За трети път - някои ваксини се борят срещу изключително зловещи болести, които:
1. Не могат да се избегнат със спорт
2. А дори да можеха, ваксините се поставят почти веднага след раждането - а бебето едва ли спортува активно тогава.

Идеално те разбирам и съм против безразборните ваксини, но има някои, които просто трябва да ги има. Хрумват ми коклюш и детски церебрален паралич, прочети за тях.

Aeternal
02-20-2015, 16:40
И защо пък смяташ, че антибиотиците са безвредни? Които сетне ще вземаш само защото от инат не си ваксиниран? Но какво изобщо да водя спор с хора, които са фенове на конспиративните теории-видите ли, лекари и аптекари създават вируси и бактерии за да продават ваксините си! Огромна глупост! А туберкулозата кой я създаде? Това е болест на повече от 1000 години, когато дори е нямало лекари и аптеки.А чумата обезлюдила Европа в Средновековието?

Впрочем ти отричаш ли ваксините против бяс и тетанус например? Против заушка?

Ваксините борят вирусните заболявания, ако пиеш антибиотици за такива ти препоръчвам бърз курс на лечние с цианкалий.

Също найлона и пластмасата със сигурност са убили милиони хора. Бахти глупостите, гледната точка е добра принципно, само от аргументацията ми се драйфа.

И чумата я излекуват антибиотиците, не ваксините.
Иначе и аз имам някаква изтървана задължителна ваксинация, както нелюбезно личната ме уведоми, но ѝ казах къде да си я завре.

redbul2
02-20-2015, 21:15
Също найлона и пластмасата със сигурност са убили милиони хора. Бахти глупостите, гледната точка е добра принципно, само от аргументацията ми се драйфа.

И чумата я излекуват антибиотиците, не ваксините.
Иначе и аз имам някаква изтървана задължителна ваксинация, както нелюбезно личната ме уведоми, но ѝ казах къде да си я завре.
А трябва да ти се драйфа точно от твоята несериозна аргументация, от невежеството ти. Много видове найлони и пластмаси бяхга забранени и вече не се произвеждат заради канцерогенното или мутагенно действие. Остава да поискаш да ти изнеса цяла лекция за гените и дезоксирибонулеиновата киселина-ДНК,за базите Аденин,Гуанин, Тимин, Цитозин. И как тези химически вещества (например скандално известния аналгетик Талидомид от 50-те години даван на бременни жени, след което са раждали деца без ръце, крака или очи) увреждат ДНК-веригата и предизвикват мутации.

Неслучайно лекарите в последните години са против безразборното вземане на антибиотици и аналгетици. Обаче ако се разболееш тежко и то само защото продаваш инати и не се ваксинираш, стигаш пак до антибиотиците. За да си спасиш жалкия живот и глупавата глава, която не може да мисли трезво. Щото изборът ще бъде антибиотик или ковчег.

Не ми разправяй, че чумата била победена с антибиотици, а не с ваксини. Това го знам много добре не от сега. Затова пък някогашната Ебола-Едрата шарка (Вариола), която е била не по-малко смъртоносна от Еболата е победена точно с ваксина. И точно това е, ако добре си спомням първата в света ваксина отпреди 100 години на Едуард Дженер, английски лекар, който въвежда ваксините. Та вариолата я пребориха с ваксина,а не с химия,опасна химия.

redbul2
02-20-2015, 21:31
@Illusion772 - Никога не съм бил ваксиниран и от гимназията насам не съм боледувал дори от настинка.


Проблемът на противниците на ваксините е в нелогичното мислене. Ти не си ваксиниран и не си боледувал, защото твоите съученици са ваксинирани. Което е предотвратило една масова епидемия от която искаш или не ще се разболееш. Когато един болен от грип се изкиха в автобуса може нищо да не хванеш. Обаче,ако 100 души грипави днес кашлят с всичка сила в лицето ти, няма нашин да останеш незаразен, нали така? Давам само пример с грипа, за него няма ефикасна ваксина. Но и той е най-променливия от всички вируси. А ваксини се правят не само против вирусните заболявания.

Що не идеш сега в Африка, в Гана. в Нигерия да спортуваш малко на чист въздух? Айде де! Дори самолетния билет бих ти платил. Ще поспортуваш там на воля, сега там е лято, топло време ииии ...гъмжи от Ебола с 80 % смъртност. Ама нищо де, теб спорта ще те предпази. А ваксина и да искаш никой няма да ти постави. Просто няма все още измислена такава ваксина, дори от най-гениалните лекари и биолози. А тая Ебола и стотици други смъртоносни болести могат да пътуват към вас и децата ви с 900 км в час на борда на един Боинг-747 или Еърбъс А-380. Май забравихте, че сме 21 век в ерата на реактивните самолети и за броени часове се стига от най-затънтеното кътче на земното кълбо до всяка точка на света?

Приемаш ли предложението ми да поспортуваш малко в Гана и Нигерия? Отиването ти е сигурно, за връщането не гарантирам. :)

redbul2
02-20-2015, 21:46
.
ще видим като имаш в ръце 3 кила мръвка и си напълно отговорен за живота й, дали ще рискуваш дори 1% шанс да ти умре от задушаване бавно и мъчително в следствие на налепи по дихателните пътища. Не се сещам как се казваше болестта, за съжаление .
Може би става въпрос за дифтерит. Майка ми едвам е останала жива след боледуване от същия. А аз можеше и да не пиша тези редове. Когато бях на 8-10 години едва не се задуших от жесток пристъп на коклюш. Точно на един 31 декември, баш срещу нова година. Казаха ми, че съм започнал да посинявам от недостиг на въздух и задушаване. А проблемът беше, че ме водеха в едно малко селце при родителите на баща ми и съм пропуснал ваксината за коклюш (или може би е нямало такава, не знам от колко години е въведена). Впрочем там гледах синът на една учителка как се мъчи всеки божи ден. Минаваше край нас с ужасно изкривено тяло след боледуване от детски паралич (да не се бърка с детската церебрална парализа, която е нещо съвсем друго). та Белчев да дойде точно на мен да разправя за ваксините. След коклюша чак до 8 клас поне не можех да се съвзема. От здраво момче бях станал като скелет. Добре, че сетне с фитнеса малко се оправиха нещата. А преди коклюша бях от най-здравите в класа.


Чудя се още. каква е идеята на тая кампания против ваксините? Може би някой иска дас унищожи напълно българския народ? По всякакъв начин, с глад и високи цени, с болести, грабежи и убийства? Ще откача и аз, ще взема да вярвам май в конспиративните теории? Щото иначе не виждам смисъла на тая кампания. Някой може би има изгода от това? Да има болести и повече умрели?

Aeternal
02-20-2015, 23:43
Неслучайно лекарите в последните години са против безразборното вземане на антибиотици и аналгетици. Обаче ако се разболееш тежко и то само защото продаваш инати и не се ваксинираш, стигаш пак до антибиотиците. За да си спасиш жалкия живот и глупавата глава, която не може да мисли трезво. Щото изборът ще бъде антибиотик или ковчег.

Кое вирусно заболяване се лекува с антибиотик? Как антибиотик ще излекува вирусно заболяване?
Едно поне има ли? Това че нашите ретарднати лекари масово лекуват инфлуенца със антибиотик, говори зле само за тях. При вирусно заболяване антибиотик се дава само профилактично, за да не се развие вторична (бактереологична) инфекция в засегнатите тъкани.
Разлика между вирус и бактерия правиш ли?

Rakshy
02-21-2015, 00:16
Не мисля, че идеята на постовете на редбула бяха да обяснява кога се пие антибиотик, but that's just me..

anonymous708973
02-21-2015, 08:31
Може би става въпрос за дифтерит. Майка ми едвам е останала жива след боледуване от същия. А аз можеше и да не пиша тези редове. Когато бях на 8-10 години едва не се задуших от жесток пристъп на коклюш. Точно на един 31 декември, баш срещу нова година. Казаха ми, че съм започнал да посинявам от недостиг на въздух и задушаване. А проблемът беше, че ме водеха в едно малко селце при родителите на баща ми и съм пропуснал ваксината за коклюш (или може би е нямало такава, не знам от колко години е въведена). Впрочем там гледах синът на една учителка как се мъчи всеки божи ден. Минаваше край нас с ужасно изкривено тяло след боледуване от детски паралич (да не се бърка с детската церебрална парализа, която е нещо съвсем друго). та Белчев да дойде точно на мен да разправя за ваксините. След коклюша чак до 8 клас поне не можех да се съвзема. От здраво момче бях станал като скелет. Добре, че сетне с фитнеса малко се оправиха нещата. А преди коклюша бях от най-здравите в класа.


Чудя се още. каква е идеята на тая кампания против ваксините? Може би някой иска дас унищожи напълно българския народ? По всякакъв начин, с глад и високи цени, с болести, грабежи и убийства? Ще откача и аз, ще взема да вярвам май в конспиративните теории? Щото иначе не виждам смисъла на тая кампания. Някой може би има изгода от това? Да има болести и повече умрели?

За това говоря именно, добре се разбрахме :)

Aeternal
02-21-2015, 10:20
Не мисля, че идеята на постовете на редбула бяха да обяснява кога се пие антибиотик, but that's just me..

Както казах и в другия пост, идеята му е добра, аргументацията му не струва.

redbul2
02-21-2015, 17:08
Разлика между вирус и бактерия правиш ли?
Ммммне, изобщо не правя разлика между вирус и бактерия. Надявам се да ме ограмотиш каква е разликата. Аз все мислех, че бактерията е голям вирус, а вирусът-миниатюрна бактериЯ. Малкото "животно" наричат вирус, голямото-бактерии. :)
Впрочем ти самият си отговаряш на първия въпрос. Да. Вируси не се лекуват с антибиотици. Обаче много от вирусите направо блокират имунната система на човека и отварят широка врата за бактериалните инфекции. Примери? Грипът и СПИНа. Първият го прави леко, вторият тежко и необратимо. И постфактум се налага изписване на антибиотици (много пъти след грип и други вируси). И то твърде често.

Анджек, точно в това е проблема. Вирусите не се лекуват с антибиотици и освен на ефикасна ваксина (само за някои от тях) не можете да разчитате на нищо друго на практика. Пипнете ли вируса, защото на инат сте против ваксината, ви остава само да се молите богу и палите свещи за здраве. Лечение за вируси почти няма, достатъчно ефикасно.

А на Белчев ще кажа само. Ако има поне зрънце истина в конспиративните теории, то нека помислим логично. Ваксините се слагат на 5-10 години предимно на деца. Тоест ограничен контингент за ограничено време. От лекарствата се печели през цялата година нонстоп. Те се вземат и от деца и от 100-годишни. И ставят все по-скъпоструващи.

Е как смяташ, Белчев? От кое имат по-голяма далавера фармацевтичните компании и някои аптечни вериги? Да има болести и хората да харчат милиони за лекарства? Или да няма тези болести (като едрата шарка-Вариола например) ликвидирани с ваксини? При което скъпите илачи стават ненужни? Имам подозрения, че точно тези компании и аптечни вериги се крият зад кампанията срещу ваксините. Щото нямат финансов интерес да няма болести. Свръхпечалбите им ще отидат на кино?

redbul2
02-21-2015, 17:19
За това говоря именно, добре се разбрахме :)
Аз съм много съгласен с теб, че е добре да се слагат ваксини за опасните заболявания преди всичко. Снощи беше късно и след като писах тук, се сетих за президента на Америка Франклин Рузвелт. Има ли някой от вас, който не го е виждал на архивните кадри? Как ръководи тая голяма държава от инвалидната количка? А някой случайно да не знае (може би Aeternal и Белчев не знаят), че е парализиран до края на живота си след прекаран детски паралич? И тогава американците разработват първата ваксина?

А между другото съм чел за рубеолата при жените. Нищо особено като болест. Обаче, хване ли бременни жени, после раждат деца-уроди без ръце, крака. Тъй че противниците на ваксините (вероятно от аптекарското лоби) да си опичат акъла. Може и на тях да се случи увредено дете. Бог забавя, но не забравя както се казва в такива случаи!

Aeternal
02-25-2015, 07:28
redbul2-a e толкова убеден да се наложи като последна инстанция, че ги плещи без да помисли.
Някъде да съм изразил мнение против/за ваксините?
Просто ти посочих дупките в аргументите, щото в усилието си да изглеждаш най-начетения и компетентния хвърляш произволни факти, не знам как пропусна да ни разкажеш как ваксина идва от 'vacca' (крава).
И като почнеш да плашиш с тая ебола, направо става тъжно. Вирус с изключително лимитиран вектор на инфекция, че адекватни хигиенни условия са пречка за разпространението му.
Още повече, че има нисък латентен период и висока смъртност, т.е повечето инфектирани хора умират там където са се заразили.

Дали трябва бебетата да се ваксинират не е мой проблем, имат си родители, да му мислят те.

AngelBelchev
02-25-2015, 08:24
Даже не ми се занимава да тракам по клавиатурата и да се мъча да убеждавам хората в нещо. Big Pharma се грижи за всички вас и Big Pharma знае най-добре.

redbul2
02-26-2015, 20:56
Някъде да съм изразил мнение против/за ваксините?
Просто ти посочих дупките в аргументите, щото в усилието си да изглеждаш най-начетения и компетентния хвърляш произволни факти, не знам как пропусна да ни разкажеш как ваксина идва от 'vacca' (крава).
И като почнеш да плашиш с тая ебола, направо става тъжно. Вирус с изключително лимитиран вектор на инфекция, че адекватни хигиенни условия са пречка за разпространението му.
Още повече, че има нисък латентен период и висока смъртност, т.е повечето инфектирани хора умират там където са се заразили.
Щом нямаш мнение за/против ваксините, тогава каква е идеята да пишеш точно в тая тема? Или просто така си драскаш? Да се намираш на работа и си запълваш времето от скука и безделие по цял ден?
Не съм искал от теб да ми посочваш дупки, ями и трапове в моите аргументи. Не следвам за юрист и не се занимавам с разтягане на локуми и адвокатска казуистика.

Твоя милост с какво образование си, та се занимаваш с медицински проблеми? Може би си професор-инфекционист? И предлагаш тежкото си авторитетно мнение за ваксините? И от гледна точка на каква компетентност? Защото това не е тема за коментар дори на обикновените джипита. Те дори нямат това право и не са компетентни по въпроса. Световната здравна организация е дала своето мнение за ваксините.

Не е нужно някакви български неграмотници, които хал хабер си нямат от биология да се изхождат "компетентно" по въпроса за ваксините и да вредят на съвсем невинни хора. За които след това не носят никаква наказателна отговорност. Единствено СЗО и водещите лаборатории по микробиология в света могат и имат правото да коментират и тълкуват полезни или вредни са ваксините.
Драскащите тук неграмотници въз основа на какво коментират и дават акъл? Имат висше медицинско или биологично образование? Или лекарска практика и стаж в областта?

А това, което си писал за Ебола е направо една огромна глупост. Лекуваха в Америка няколко медсестри и лекари, заразени с Ебола в Африка и заболели доста време след завръщането си. А колко десетки хиляди африканци починаха от тая пандемия въобще да не говорим. Във всяка една тема в тоя сайт ли трябва да ръсиш простотиите си? И защо пък ние трябва да четем драсканиците и глупостите ти?

redbul2
02-26-2015, 21:07
Даже не ми се занимава да тракам по клавиатурата и да се мъча да убеждавам хората в нещо. Big Pharma се грижи за всички вас и Big Pharma знае най-добре.

И на мен също не ми се занимава повече. Ако не си от лобито на фармацевтичните компании, значи за теб важи оня лаф "балъците по света никога не свършват". Наивни и лесно манипулируеми хора като теб помагат на тарикатите да си оплетат кошницата. Както писах, кой има интерес от кампанията против ваксините? Фармацевтичните компании, аптечните вериги и свързаните с тях отделни лекари имат пряк финансов интерес да има колкото може повече болести. За да се "харчат" колкото се може повече лекарства. Което значи максимални свръхпечалби. Писах още, че за бактериалните заболявания има засега действащи (все още) антибиотици (но не са безвредни бонбони), но за вирусните няма достатъчно сигурно и безвредно, нетоксично антивирусно лечение. Който чел-чел, който разбрал-разбрал. Това зависи и от неговата интелигентност в крайна сметка. Няма 100 пъти да повтарям едно и също като папагал. Ако не сте го разбрали, това си е за ваша сметка. Вие ще боледувате, не аз или комшията.

Rakshy
02-26-2015, 21:28
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t1.0-9/s720x720/10168141_1046666775354333_9081716036913061686_n.jp g?oh=af30c0a5be2a6bc501168dd270c49722&oe=557924D3&__gda__=1435812118_6a9b969affb2b5d7509468b0e1204ef 1

Aeternal
02-27-2015, 06:41
Щом нямаш мнение за/против ваксините, тогава каква е идеята да пишеш точно в тая тема? Или просто така си драскаш? Да се намираш на работа и си запълваш времето от скука и безделие по цял ден?
Не съм искал от теб да ми посочваш дупки, ями и трапове в моите аргументи. Не следвам за юрист и не се занимавам с разтягане на локуми и адвокатска казуистика.

Твоя милост с какво образование си, та се занимаваш с медицински проблеми? Може би си професор-инфекционист? И предлагаш тежкото си авторитетно мнение за ваксините? И от гледна точка на каква компетентност? Защото това не е тема за коментар дори на обикновените джипита. Те дори нямат това право и не са компетентни по въпроса. Световната здравна организация е дала своето мнение за ваксините.

Не е нужно някакви български неграмотници, които хал хабер си нямат от биология да се изхождат "компетентно" по въпроса за ваксините и да вредят на съвсем невинни хора. За които след това не носят никаква наказателна отговорност. Единствено СЗО и водещите лаборатории по микробиология в света могат и имат правото да коментират и тълкуват полезни или вредни са ваксините.
Драскащите тук неграмотници въз основа на какво коментират и дават акъл? Имат висше медицинско или биологично образование? Или лекарска практика и стаж в областта?

А това, което си писал за Ебола е направо една огромна глупост. Лекуваха в Америка няколко медсестри и лекари, заразени с Ебола в Африка и заболели доста време след завръщането си. А колко десетки хиляди африканци починаха от тая пандемия въобще да не говорим. Във всяка една тема в тоя сайт ли трябва да ръсиш простотиите си? И защо пък ние трябва да четем драсканиците и глупостите ти?

Пиша, щото обичам да споря. Това е форум, не лекарски кабинет.
Все ми е тая дали си юрист, като пишеш глупости ще бъдеш поправян. Може да ти е кеф да се иявяваш като спасителя на човечеството и да приравняваш поправка на твоите глупости като нападка срещу ваксините, щото иначе няма как да си оправдаеш некомпетентността, ама това не е мой проблем.

А и като е глупост, колко време е латентния период на ебола?

redbul2
02-27-2015, 17:10
Пиша, щото обичам да споря. Това е форум, не лекарски кабинет.

Спори си колкото щеш. Всеки има право да каже мнението си. Въпреки, че не разбирам хората, които обичат да спорят само заради самия спор.
Обаче. Първо, не си ли противоречиш? Снощи прегледах някои твои теми. На едно място пишеш, че не си позволил на джипито да ти сложи няква ваксина. Щото си против. В друга тема пък питаш kalpazanka дали е добре да си поставиш ваксина против тетанус. След нараняване. Така и нищо не разбрах. Веднъж против ваксините, втори път пък-за, когато нещата станат сериозни и няма място за лигавене.
Второ. Хубаво, спори си колкото искаш. Ама все пак, спори така, че да не причиниш щети и вреди на други хора. Да не им навредиш с набързо написани коментари. Някои вярват на всичко, което им се каже. Има хора, склонни да бъдат лесно манипулирани. Човек трябва да бъде по-отговорен към писанията си във обществен форум. Могат да причинят вреди и нещастия на много хора. Да ги подведат и вземат съвсем неправилни решения за себе си и близките си. За които сетне много ще съжаляват.

redbul2
02-27-2015, 17:17
А и като е глупост, колко време е латентния период на ебола?
Има доста добра статия в Уикипедия, въпреки, че не харесвам много тоя сайт:

Ебола
от Уикипедия, свободната енциклопедия

Вирусната хеморагична треска ебола, инфекция с вируса ебола или просто ебола е болест при хората и други бозайници, която се причинява от вируса ебола (еболавирус). Симптомите обикновено започват между 2 дни и 3 седмици след заразяване с вируса и се проявяват с повишена температура, възпалено гърло, мускулна болка и главоболие, обичайно последвани от повръщане, диария и обрив , съпроводени с понижена функция на черния дроб и бъбреците. На този етап болният може да започне да получава кървене, както вътрешно, така и външно.[1] Ако случаят приключи с фатален край, смъртта обикновено настъпва 6 до 16 дни след началото на симптомите.

Заразяването с вируса може да стане чрез контакт с кръв или други телесни течности от заразен човек или животно.[1] До момента все още няма документирано разпространение по въздушен път в естествена среда.[3] Смята се, че плодоядните прилепи са естествен носител в природната среда и могат да разпространяват вируса, без те самите да развиват болестта. Хората се заразяват при пряк контакт с прилепи или чрез контакт с живи или мъртви животни, инфектирани от прилепи. Когато с вируса се зарази човек, болестта може да се разпространи и между хората.

Мъжете, преболедували от ебола, може да продължат да предават болестта чрез семенната течност в продължение на близо два месеца. За да се постави диагноза на инфекция с вируса ебола, първо трябва да се изключат други заболявания с подобни симптоми, като например малария, холера и други вирусни хеморагични трески. Диагнозата се потвърждава чрез кръвни изследвания за вирусни антитела, вирусна РНК или изолиране на самия вирус.[1]

Епидемичният контрол налага прилагане на серия от координирани медицински мерки и ангажираност от страна на обществото. Необходимите медицински мерки включват бързо откриване и проследяване на контактите на засегнатите, бърз достъп до съответните лабораторни услуги, надлежни грижи за инфектираните и надлежно освобождаване от телата на починалите чрез кремиране или погребване.[1][4] Профилактиката включва намаляване на разпространението на болестта от инфектирани животни на хора.[1] По тази причина, когато се борави с потенциално инфектирано месо от дивеч, трябва да се носи подходящо защитно облекло и преди консумация месото трябва да се приготвя до пълна готовност.[1] Това включва също носене на подходящо защитно облекло и измиване на ръцете, когато сме в присъствие на болен.[1] С пробите от телесни течности и тъкани на заразени трябва да се борави със специално внимание.

а момента все още няма специфично лечение за болестта.[1] Грижите за болните са поддържащи и включват прилагане на перорална рехидратираща терапия (на болния се дава да пие леко подсладена и подсолена вода) или интравенозни течности.[1] Поддържащите грижи подобряват изхода от заболяването.[1] Рискът от смърт при болестта е висок, като смъртните случаи са между 25% и 90% от заразените с вируса (средната стойност е 50%).

До 15 октомври 2014 г. са съобщени 8 998 подозирани случая на зараза, довели до 4 493 смъртни случая. В момента се концентрират усилия в разработването на ваксина. Все още обаче няма ваксина за заболяването.

redbul2
02-27-2015, 17:19
Признаци и симптоми
Признаци и симптоми на ебола.

Периодът от излагане на вируса до развиване на симптомите на болестта обикновено е от 2 до 21 дни. По изчисления на базата на математически модели се предвижда, че в около 5% от случаите може да отнеме повече от 21 дни до развиване на симптоми.

redbul2
02-27-2015, 17:37
Какъв е проблема "за и против ваксините" според моето скромно мнение.

Вариант А. Бактериалните заболявания.При често вземане на антибиотици, с времето те убиват най-слабите бактерии и остават най-устойчивите щамове. Точно най-вредните, поразяващи организма и резистентни на лечение дори с най-силните антибиотици. Още в средата на 80-те години лекарите забелязват все по-голяма резистентност на бактериите към антибиотиците. Колкото повече антибиотици в света се употребяват, толкова повече се изчерпва лечебният им ефект и на мястото на излечимите бактериални заболявания идват нови свръхопасни за хората щамове.
Вместо да предизвикваме адаптиране на бацилите към лекарствата и вместо да поглъщаме грамове токсична химия не е ли по-разумно да повишим имунитета на организма и той сам да се справи с болестта?

Вариант Б. Вирусите. За много от тях няма лечение. Единственият начин да не боледуваме е превенцията, предпазването с ваксина. По-добре да не се разболяваш отколкото сетне да лежиш болен и гълташ токсичните антивирусни препарати, ако ги има изобщо. Вирусът на хепатит В и С може да предизвика дори цироза на черния дроб. Тъй както и честата употреба на алкохол, та било то и бира. :)

Aeternal
02-27-2015, 18:03
Спори си колкото щеш. Всеки има право да каже мнението си. Въпреки, че не разбирам хората, които обичат да спорят само заради самия спор.
Обаче. Първо, не си ли противоречиш? Снощи прегледах някои твои теми. На едно място пишеш, че не си позволил на джипито да ти сложи няква ваксина. Щото си против. В друга тема пък питаш kalpazanka дали е добре да си поставиш ваксина против тетанус. След нараняване. Така и нищо не разбрах. Веднъж против ваксините, втори път пък-за, когато нещата станат сериозни и няма място за лигавене.
Второ. Хубаво, спори си колкото искаш. Ама все пак, спори така, че да не причиниш щети и вреди на други хора. Да не им навредиш с набързо написани коментари. Някои вярват на всичко, което им се каже. Има хора, склонни да бъдат лесно манипулирани. Човек трябва да бъде по-отговорен към писанията си във обществен форум. Могат да причинят вреди и нещастия на много хора. Да ги подведат и вземат съвсем неправилни решения за себе си и близките си. За които сетне много ще съжаляват.

Тая противотетанусна ваксина така и не я сложих.
Поласкан съм от факта, че си чел мои мнения.
Не съм против/за ваксините. Всеки си има глава и може да си реши.
Заядох те за нещата, които написа, щото ми е кеф да споря, също както ми е кеф и да чета. Изглеждаш по-компетентен от момчетата в политика, т.е предполага по-интересен спор.

redbul2
02-27-2015, 18:04
Специално за моя голям приятел Aeternal още малко инфо за Еболата:

При 40–50% от случаите е съобщавано кървене от лигавиците или от местата на убождане с игла. Това може да доведе до повръщане на кръв, изкашляне на храчки с кръв или кръв в изпражненията.Поради кръвоизливите в кожата може да се получат петехии, пурпура, екхимози, хематоми (особено около местата на пробождане с игла).[16] Болният може да получи също кървене в бялата част на очите. Тежкото кървене не е често явление, но ако се получи, то обикновено е в областта на стомашно-чревния тракт.
В самия край, преди смъртта, болните често са в кома. Оцелелите често след това страдат от хронична мускулна и ставна болка, възпаление на черния дроб и намален слух, наред с други проблеми.

Пренасяне
Ебола е изключително заразна болест. В началния период на заразяването вирусоносителят отделя вируси с всички свои телесни секрети (пот, кръв, лимфа, слюнка, урина, семенна течност, фекалии), като след известен период вирусът се отделя и от разрушените от него клетки на епидермиса и тогава дори докосването до кожата може да причини заразяване.

Превенция
Американският Център за контрол и превенция на заболяванията препоръчва персоналът в досег с болни да носи предпазно облекло като маски, ръкавици и т.н., така че да няма кожно излагане [19]. В САЩ медицински персонал, който е имал досег с болен от ебола, дори и когато симптоми не са проявени, се препоръчва да стои под 24 дневна домашна карантира с цел ограничаване на контактите

Лечение
Тъй като няма одобрено официално понастоящем специфично лечение на ебола , то (както и на повечето хеморагични трески) е поддържащо, като болните се оставят да почиват, дава им се вода (рехидратация), което се допълва от симптоматично лечение (според развитите симптоматики) . Целта е да се поддържа жизнената дейност на тялото, докато то се бори срещу вируса, като в общи линии се разчита, че евентуално имунната система на болния ще се справи с вируса. :D :D :D

Aeternal
02-27-2015, 18:07
Съгласи се, 21 максимум не толкова много, в повечето случай е около 14-16. При хепатит А е от* 2 до 6 месеца.*
ОТ половин до два месеца, моя грешка.

redbul2
02-27-2015, 18:37
Е,да. Но ако е някой общителен човек за 21 дни ще овършее цялата държава. Ще си лафи с кого ли не.
Не искам да ме разберат погрешно. Всеки сам си решава за ваксините. За съжаление живеем в една особена държава. Когато се започне някаква кампания (а проблемът с ваксините периодично се повдига от някакви хора) човек по навик вижда в това някакво лоби. Което не се интерсува от здравето на хората,а гледа да напълни джобовете с пачки. И по тая причина опитва да ги убеди в какво ли не. Това е доста дразнещо и никак не е коректно. В цивилизованите държави има такова понятие "конфликт на интереси" или нещо подобно. Би трябвало да се спазва някаква елементарна етика, поне в сферата на здравеопазването.

Щом са против, нека ни убедят с някви разумни доводи, резултати от научни изследвания, но от реномирани учени. Не от някви световнонепознати.

Naive
02-27-2015, 20:31
Не съм чела цялата тема, но поствам една статия, която някой във фб-а ми беше споделил, даже май беше съфорумка.
http://spock.blog.bg/technology/2015/01/28/vaksini-i-typota.1333913

redbul2
03-02-2015, 14:28
Хааах, чухте ли? Видяхте ли какво е чудо станало в Дойчланда? В събота телевизиите показаха репортаж от Германия. Има епидемия от морбили и едно дете е починало. Показаха някъв човек на който цялото тяло беше нашарено с пъпки и обриви като кравата Милка. :D Ваксината в Германия била съвсем доброволна и повечето немски родители я пропускали. Сега ще им стане нанагорно, хаха. Болестта е вирусна и за нея нямало лечение. Починалите са от пневмония.

Последвайте светлия пример на немските родители! :) Не давайте да ваксинират децата ви! Нали немците са най-цивилизованата западна държава, трябва да вземем пример от тях.

Rakshy
03-02-2015, 17:51
В 21 век хората да умират от пневмония и липса на ваксини... Не'ам думи..