PDA

View Full Version : НАТФИЗ



ElenaV
01-24-2015, 13:44
Здравейте, уча драматичен театър в Италия вече от две години като имаме представления всяка година, но имам голям мерак за ВИТИЗ, а и с тези идиоти италианците не ми занимава за още дълго време, дори и дипломата която ще ми датът тук е пълно нищо. Уведомих се за изпитите: за пеене мога да пея, тази година спектакълът които ще правя е повече мусикал отколкото театър,казах само за тези двете категории тъй като ми се струват най-странни, така че, ... мислите ли че мога да имам някакъв шанс?

FAKE IT
01-24-2015, 15:47
Всеки има шанс ;D

Въпросът е, че в случая говорим за визуализация на идеализми, мотаеща се в главата на всеки от отделните членове на журито. Няма как да им влезнеш в главите и да знаеш какво точно очакват от теб. Всеки си има някаква представа какво иска да види срещу себе си и ако не отговаряш на нея - не ставаш. Много е относително всичко на изпита. Това, че можеш да пееш или танцуваш по-добре от другите не означава задължително, че си крачка пред тях. Може да изберат някой, пеещ фълшиво пред теб, просто защото са видяли "специалното" в него.

Колкото до представлението, преди време искаха: драматичен монолог, комедиен монолог, песен, танц, стихотворение, басня, съчинение/есе/диалог с комисията, разбити на няколко кръга и предполагам все още е така?

yakuza_
01-24-2015, 16:53
Един авер ходи 3 години, като 3-тата година го подготвяше един от изпитващите, направи всичко перфектно, мина през там 2 етапа ли колко, накрая не го взеха. Тоя който го подготвяше каза: -Направи всичко перфектно, но просто има хора които трябва да влязат, иначе нямам обяснение защо не те взеха.

Та такива ти работи.

ElenaV
01-24-2015, 17:10
ей наистина ми вдигна настроението като каза че всеки има шанс xD чух че е трудно и че са гадни, ще се пробвам, a akо не видят "специалното" ми ще им тегля майната xD в Италия са тъnи но ти дават шанс и са по-добри, в българия все се nравят на някви за нaше съжаление, caмо akо нe си с връзки или богаташ, разбира се. xD

ElenaV
01-24-2015, 17:15
Ужас :o

FAKE IT
01-24-2015, 18:40
в Италия са тъnи но ти дават шанс и са по-добри, в българия все се nравят на някви за нaше съжаление, caмо akо нe си с връзки или богаташ, разбира се.

Е, то и в България ти дават шанс, виж колко пъти са дали шанс на приятеля на yakuza_ :D
Даже и парите за частни уроци не са го спасили.

Това за връзките и богатствата не е новина от вчера. Ясно е, но не е и оправдание да не опитваш.

Отиваш, разцепваш ги, даже няма да чакаш да ти дават отговор дали са те одобрили или не, директно се врътваш, обръщаш им бузки и си тръгваш. Ако са те харесали ще те догонят, хахах.

Я разкажи повече за идиотизираните италианци и изцепките им, че ми стана интересно.

anonymous908491
01-24-2015, 18:43
ей наистина ми вдигна настроението като каза че всеки има шанс xD чух че е трудно и че са гадни, ще се пробвам, a akо не видят "специалното" ми ще им тегля майната xD в Италия са тъnи но ти дават шанс и са по-добри, в българия все се nравят на някви за нaше съжаление, caмо akо нe си с връзки или богаташ, разбира се. xD

Това да не ти е математика, за да препишеш, или го можеш или не.

galaxy29
01-24-2015, 19:03
според мен в натфиз с връзки само е голям шанса, защо не пробваш в театрален колеж любен гройс, той също е добър и не е така корумпиран, юли вергов е завършил там

ElenaV
01-24-2015, 19:06
Bинаги ще се намери някой да каже нещо напротив, така съм свикнала, че вече вместо да съм се дразня ми става смешно. Просто си говорим, и това ли не може xD

ElenaV
01-24-2015, 19:07
според мен в натфиз с връзки само е голям шанса, защо не пробваш в театрален колеж любен гройс, той също е добър и не е така корумпиран, юли вергов е завършил там

благодаря за идеята :)

galaxy29
01-24-2015, 19:08
^^

anonymous908491
01-24-2015, 19:09
Bинаги ще се намери някой да каже нещо напротив, така съм свикнала, че вече вместо да съм се дразня ми става смешно. Просто си говорим, и това ли не може xD

С тая намръщена физиономия е напълно нормално да те късат, усмихни се, покажи бедро и ще минеш.

ElenaV
01-24-2015, 19:44
Е, то и в България ти дават шанс, виж колко пъти са дали шанс на приятеля на yakuza_ :D
Даже и парите за частни уроци не са го спасили.

Това за връзките и богатствата не е новина от вчера. Ясно е, но не е и оправдание да не опитваш.

Отиваш, разцепваш ги, даже няма да чакаш да ти дават отговор дали са те одобрили или не, директно се врътваш, обръщаш им бузки и си тръгваш. Ако са те харесали ще те догонят, хахах.

Я разкажи повече за идиотизираните италианци и изцепките им, че ми стана интересно.

:D Ами, те са голями, в началото им се чудиш и смееш на тъпотии, после почват да те дразнят. Те не могат да се сещат за нормални неща от всекидневния живот. аз им казвам:"- Ама няма ли да е по лесно akо..." те "амa как така, не не. " еми мъчете се тогава жaбари проcти. Те никога не си мият косата на душа, само тялото на душа, дори ако и косата им е мръсна, не може, тя трябва отделно на чешмата да се измие. A да не говорим, че понякога си мият тялото с оцет и си мислят че са се дезинфекцирали.

FAKE IT
01-24-2015, 20:07
Да, и аз щях да пиша за тоя колеж, който предложи galaxy29, ама му забравих името. Той се води частен, доколкото помня, кихаш повече пари, но влизането ти е най-малкият проблем. Малко на обратната философия на НАТФИЗ е. В едното се влиза трудно и се излиза лесно, в другото се влиза лесно и се излиза трудно :D

galaxy, ти пробвала ли си се в някой от двата университета или имаш познати от там?

Elena, трябва да е интересна гледка това с къпането. Някво, мият се на душа, слагат халата и баам косата в мивката и се почва търкане с телени четки. И за автър вместо рол он, пЕрфюм ... пляяс два литра оцет, хахаха. Щях да се хиля и да ги ебавам нон стоп ..

galaxy29
01-24-2015, 20:16
нямам познати и не съм пробвала, просто са ми такива наблюденията

Blab
01-25-2015, 16:16
тази година клас взимат Атанасов и Добчев.
трябва да решиш какъв тип театър те интересува, защото обучението по АДТ пряко зависи от ръководителя на класа и неговата лична естетика. другото е, че някои от водещите класове могат да ти осигурят работа по време и след завършването, защото са на определени позиции в дадени театри.

ако аз трябваше да си избирам клас, бих предпочела този на Добчев, защото (по мое мнение) той е по-начетен, идеята му за театър се доближава доста(тъчно) близо до моята и човекът притежава театър. също така се грижи за учениците си, дори след като излязат от Академията. тук, разбира се, съм наясно, че трябва да направя компромис и да кимам повече, отколкото да изразявам мнението и позицията си, относно мъртъв и жив театър днес, потребности за развитие и иновации, избор на текстове, осмислянето и мотивирането на голото тяло, пък било то и образ на човешкия примитив, и т.н., и т.н. В този клас аз знам, че ще трябва да си мълча и да се съгласявам, като същевременно опитам да попия максимално много от опита и знанията на професора. Ще гледам да му се харесам (това не лично аз, а хипотетичния ми идеален персонаж:Д), за да ми даде сцената на Сфумато да си правя, каквото искам.

Сега като се замисля, нямам наблюдения върху някой клас на Атанасов. Харесвам жена му, тя е прекрасен преподавател.
Той е нелош актьор. Аз лично имам проблем да се уча от актьори. Това, че си добър в нещо, не те прави добър учител. В НАТФИЗ като цяло няма педагози.

Като цяло, Добчев и Младенова ще те въведат и обучат в "тяхната" театрална естетика, което може да те ограничи, ако си лош актьор и незряла личност, но ще те обогати със сигурност, ако си като повечето актьори, които познавам.
Пламен Марков вади симпатични актьори. Избира си ги красиви, но не тотално лишени от талант. Ако си му сред любимците, ще имаш работа.

При Ламбо учат синове и дъщери на разни хора. И други красиви според него хора. (само така можеш да мотивираш и изборът му за последен кръг за АДТ - модно ревю) Ще те обучават асистентите му, които лично за мен са незабележителни с театралните си вкусове и умения, а после евентуално ще имаш работа - било то и като посрещачка на церемонията по връчване на ИКАР-ите. Данаилов има връзки в ДТ Пловдив, както и в Народен. Подобно ББ, уредил е работа на доста хора.

Аз харесвам Здравко Митков, който пък и наскоро се сдоби с театър, което ще го направи още по-желан. Това е пример за интелигентен, отворен към хората и света човек. Не само е способен да изслуша чуждо мнение и гледна точка, а и да ги приеме. Ужасно приятна ми е била всяка комуникация с него. Дори обмислях да запиша режисура при него, а това значи много:Д

едит: пропуснала съм Танковска. Не бих учила при Танковска. А и тя не би ме избрала, защото нямам андрогинна фигура и съм твърде експресивна.:Д Силно повлияна е от източния театър и е обрана по един начин, който не ми допада, а аз си падам по агресивни течения и форми, нови текстове и нови начини за интеракция и развитие на публики. Та да.