PDA

View Full Version : Вече съм 10 клас и не мога да реша какво да следвам



edito98
01-24-2015, 23:06
Здравейте! Аз съм десетокласник и съм пълен отличник - всичко ми върви. Но имам един проблем - не мога да реша какво да следвам? В моят "топ 3" са: програмист, стоматолог и лекар. Знам, че за медицината трябва да бъдеш много упорит и ... много учене. Според Вас коя професия е най-добрата? И може ли да ми кажете колко години се учи за трите професии, които изброих по-горе. Очаквам Вашите мнения :)

NawleK
01-25-2015, 07:01
За нито 1 от тях не ставаш. Помни ми думите когато се запишеш за която и да е от тях и го разбереш това след време...

ameli
01-25-2015, 13:19
Първо - рано ти е да решаваш. Докато дойде време да кандидатстваш ще ти се смени мнението около 15 пъти.
Второ - гледам, че основен фактор са ти парите и ученето - НЕ ЗАПИСВАЙ МЕДИЦИНА - това е призвание, а не фабрика за пари (на каквото повечето го обръщат).
Трето - професиите не се изчерпват в 3 специалности. Прегледай различните курсове, prospecus-и (не съм сигурна как е на бг, представлява материала, който се учи), мнения от завършили и т.н. Когато свършиш цялата работа с проучването, ще си почти избрал какво ти се прави.

Не очаквай някой непознат да ти начертае бъдещето :)

anonymous908491
01-25-2015, 13:33
Очаквам Вашите мнения :)

https://www.youtube.com/watch?v=V3kRYrd9qW0

За крадец не ставаш сине

Fisherman
01-25-2015, 14:40
толкова ли не разбрахте,че успеха в училище няма никво значение за специалността,освен ако не си шампион по химия и биология или не си завършил НПМГ с отличие

имам толкова колеги отличници,които едвам кретат сега

dreamwalker
01-25-2015, 16:46
толкова ли не разбрахте,че успеха в училище няма никво значение за специалността,освен ако не си шампион по химия и биология или не си завършил НПМГ с отличие

имам толкова колеги отличници,които едвам кретат сега

А ти НПМГ ли си завършил?

lisi4ety
01-25-2015, 23:06
толкова ли не разбрахте,че успеха в училище няма никво значение за специалността,освен ако не си шампион по химия и биология или не си завършил НПМГ с отличие

имам толкова колеги отличници,които едвам кретат сега

yep
+ съгласявам се веднага, медицината е призвание, недей да го записваш само заради парите. ако наистина те влече обаче може да започнеш подготовка от другата година..така де, препоръчително е

но мога да ти кажа, че изобщо не е наложително да решаваш сега какво ти се учи (; аз до 12 клас не знаех