PDA

View Full Version : Терор от мащехата ми



mimi.qnova
01-26-2015, 05:56
Здравейте на 17 години съм. Баща ми има втора жена, но тя е супер зла, до сега я търпях че винаги за всичко аз съм и виновна, че никога не е доволна как съм измила чиниите или съм изчистила и ме удря постоянно. Забранява ми да излизам, никъде не ме пуска, от вчера след като ме ме удари 8 пъти по лицето че не и харесвало как съм избърсала праха, ми забрани да се виждам с приятеля ми с който сме заедно от 6 месеца. Кажете ми какво да направя, но без разговор, тя не иска да разговаря с мен!

Ronney
01-26-2015, 09:40
Разговаряй с баща си !

xXxPETYAxXx
01-26-2015, 11:33
^Да. И не му спестявай информация.

VinDiesel
01-26-2015, 11:48
Защитавай се, покажи й че не е фактор.

nevermorevon
01-26-2015, 12:47
Разговаряй с баща си, ако нещата не се оправят си има служби към които да се обърнеш.

sl1nceetoo
01-26-2015, 13:09
Къде е баща ти през цялото това време?! Не разбирам защо позволяваш това.

Защитавай се, покажи й че не е фактор.

mimi.qnova
01-26-2015, 19:46
Мащехата ми върти баща ми на малкия си пръст, каквото каже тя е правилно, плюс това той е шофьор на камион и го няма вкъщи през повечето време. А аз ако и противореча ям още повече бой....

fanton1
01-26-2015, 19:53
Ами къде е майка ти ? Тя не знае ли за този тормоз които изживяваш ?

VinDiesel
01-26-2015, 20:39
http://www.stopech.sacp.government.bg/?sid=child_bg&pid=0000000003

Тук има телефони на които може да сигнализираш!

mimi.qnova
01-27-2015, 05:06
Ами къде е майка ти ? Тя не знае ли за този тормоз които изживяваш ?

Майка ми не живее с мен от 11 години и е в Испания

imatheoneman
01-27-2015, 08:48
Като ти чета историята такава злоба ме налита ... следващия път когато те удари,моля те .. откачи и зъбите с един лакът.. Разбирам баща ти защо и се доверява сляпо .. няма го повечето време вкъщи,иска да имаш някой докато него го няма .. той не иска да е сам .. но,моля те .. разбий й носа следващия път .. полудей, на 17 си,не на 12 .. давай малко воля за живот.

fls63
01-27-2015, 09:24
Защо просто не отидеш на психолог и да разговаряш с нея/него спокойно.Ще си поговорите на 4 очи на спокойствие.Тя или той ще те накара да се отпуснеш и ще те посъветва най-добре какво да направиш.
Поне аз така мисля,защото съм ходила няколко пъти и много ми помогна.

mimi.qnova
01-28-2015, 06:09
Като ти чета историята такава злоба ме налита ... следващия път когато те удари,моля те .. откачи и зъбите с един лакът.. Разбирам баща ти защо и се доверява сляпо .. няма го повечето време вкъщи,иска да имаш някой докато него го няма .. той не иска да е сам .. но,моля те .. разбий й носа следващия път .. полудей, на 17 си,не на 12 .. давай малко воля за живот.

Повярвай ми много пъти съм искала да я ударя с нещо но не ми е стигало кураж да го направя

VinDiesel
01-28-2015, 06:59
С предмети е опасно, не се знае в яда си, как ще я халосаш и какво ще й направиш.

Не трябва обаче да се оставяш, говори с баща си, обясни му за терора, който ти се налага.
Не вярвам тя да е по-важна от теб.

lovelemons97
01-28-2015, 12:35
Разговаряй с него, но в никакъв случай не й посягай.Може да говори с баща ти и да те обвини и ще е права защото си я ударила..ще изглежда и по друг начин в очите на баща ти.

Yung Armani
01-28-2015, 13:25
Бъди силна пред нея и не й позволявай да се държи така с теб. Няма никакво право.

mimi.qnova
01-28-2015, 20:27
Имала съм вече разговори с баща ми но той каза че не ме е удряла той я попитал тя му се заклела,ето преди малко пак ме насини че и поисках да ме пусне на рожден ден във събота, а ти започна да ме удря и да казва че аз ще си стоя само вкъщи....

ronika.veroni
01-29-2015, 10:33
Намери начин и снимай това което прави или я запиши как ти говори и го покажи на баща си.

TheDeath
01-29-2015, 11:21
Опитай отново да разговаряш с баща си и ако не се получи, аз лично бих се обърнала към конкретни служби - жалба в полицията, сигнал в отдел за закрила на детето.
Първо, тази жена не ти е родна майка, а дори да беше, пак няма право да те удря! Можеш дори медицинско да си извадиш.
Второ - на 17 си, не си на 10, защитавай се, ако тръгне да те удря, просто избегни удара и излез, или помоли някоя приятелка да останеш у тях, като задължително се обади на баща си и му обясни защо нямаш намерение да се прибереш вкъщи при тази, докато него го няма.
Аз бих предприела мерки за медицинско на момента!

m_nik
02-02-2015, 11:15
Поговори с баща си или се консултирай с психолог !!
Тя не ти е родна майка ... няма право да те командва пък камо ли да те бие ..

Sun Boy
02-26-2015, 03:06
Ако баща ти отказва да те послуша и да направи нещо по въпроса,изчакай още малко да станеш на 18,събери пари направи си план и се премести в друг град...избягай и ги остави да си се оправят :) започни отначало и се пази,не прави глупости с цел да ги забравиш.....сигурен съм че ще се справиш

Ann23
03-09-2015, 14:55
Знам каквото ти е аз също съм осиновена :/ "баща ми" много ме обича въпреки,че не съм негово дете и ако някой ме тормози първо казвам на него. Недей да отстъпваш на тази злобарка,която те тормози!!! Заплаши,че ще кажеш всичко на баща си,но ако това не подейства вземи спешни мерки!

ForYa
03-14-2015, 19:29
На твое място бих и показала как да държи с мен.Щях да правя обратното на всичко ,което ми каже.Когато правиш това ,което тя иска ти и показваш ,че може да те командва.

MonnyMonsterr
03-29-2015, 19:40
Щом той не ти вярва може да опиташ един от съветите за записване. Сложи някаква камера (дори и телефон да е) на малко по-скришно място, но такова, че да заснема цялата ситуация. Повикай мащехата си и я помоли за нещо (но препоръчвам да е такова нещо, което баща ти ти дава, но не и тя). Ей така нарочно я предизвикай. Знам, донякъде е подло и рисковано, но е за твое добро. Когато отново имаш възможност да говориш с баща ти му кажи, че не си мислела злото на никого, но не можеш да търпиш този тормоз. Кажи му, че след като не ти вярва не си имала избор и е трябвало да намериш начин да му покажеш истината. Това е физически и емоционален терор... баща ти трябва да знае че не можеш да живееш в такава обстановка.

sm_95
04-08-2015, 19:51
Моя съвет едва ли ще ти хареса. Първо, хващаш и ръцете като посегне и стискаш максимално, удряш в отговор. В крайна сметка не ти е майка, а и не е свестен човек, така че - да не ти е гузно.
След това (или ако нямаш смелост за горното) събираш си багажа и отиваш при приятелят ти/някоя приятелка/в друг град на хотел (ако имаш пари). Ако няма къде да останеш за по дълъг период от време го правиш ден-два преди баща ти да се прибере, изкючваш си телефона за няколко дни и предупрерждаваш никой от приятелите ти да не те издава.
Аз препоръчвам варианта с хотел/мотел/стая под наем (за предпочитане на името на твой приятел, за който баща ти не е чувал или ако я стая под наем, може и да си кажеш името, те не се отчитат никъде). Ако все пак искаш да имаш връзка със света - приятеля ти (или някой пълнолетен) ти купува една сим карта (на ваучер - около 5-6лв)

Като искараш акъла на баща си по-този брутален начин - ще те вземе на сериозно, че не можеш да живееш с нея.

smilessy
04-16-2015, 16:14
Как можее?? Нямаш ли баба и дядо ?Ако имаш някакви роднини отиди при тях , не позволявай на тази да те командва !

kaRamella
04-16-2015, 20:37
Мащехата ми върти баща ми на малкия си пръст, каквото каже тя е правилно, плюс това той е шофьор на камион и го няма вкъщи през повечето време. А аз ако и противореча ям още повече бой....


Ми плесни и ти два шамара - каквото почукало такова се обадило!
И нейно задължение е да бърше праха и да мие чинии, особено ако къщата/апартамента е на баща ти.

DEPRE$$ED OCEAN
04-18-2015, 14:51
Щом се стига до удари нещата не са на добре или удряи и ти което не се препоръчва или говори с бащаси ако той не вземе мерки отиди при майка си ако имаш такава възможност или при някои роднина или приятел

VictorDaPro
04-21-2015, 06:26
udari q i ti. posle otidi pri nqkoi poznat i taka ba6ta ti 6te te vzeme naseriozno.

tonybadams
04-29-2015, 22:30
Започни да си изграждаш собственото Аз. Излез от ролата на жертва и най-вече от чувството за вина.
Разбира се това не се прави толкова лесно. Един психолог би ти помогнал много.Но според мен повече би ти помогнал тренйор по бокс или друго бойно изкуство. Не за да се биеш , а за да преодолееш себе си.
Има много молитви и медитации.
Прелагам да започнеш да се обичаш.Явно досега никой не те разбирал.
Ако мога да помогна с нещо ми пиши,з-то малко ми е трудно да те осетя толкова бързо.
И ако искаш започни да ставаш рано и да посрещаш изгрева.

Успех :)

MiaIvanova88
04-29-2015, 22:42
Мила ,, аз честно казано не виждам оправия на твойта ситуация, просто защото знам от опит , че с луд на глава не може да излезнеш. Едва ли и баща ти ще направи нещо , след като вярва на нея. Така , че ти препоръчвам да си намериш работа и да се изнесеш. Ще си спестиш много нерви , повярвай ми. Още повече , че след 1 год ще си пълнолетна и няма да има кой друг да ти помогне освен ти самата. Вземи се в ръце и не се оставяй на някаква вещица да ти скапе нервната система. ;)

waazap
05-28-2015, 17:03
Добре де, когато баща ти си е у вас как се държи тя с теб?

kaRamella
05-28-2015, 18:27
Избягай при съседката,разкажи и всичко .. все трябва да те вземе на сериозно по някакъв начин..

Ivon_Savova
01-11-2017, 17:55
Здравей , Мими. Знам как се чувстваш. Аз съм минала през същото. Вече съм голяма , на 25 години съм , но белегът и спомените от гадното и държание още ми тежат. Не знам как да ти помогна , понеже не познавам мащехата ти , и нямам идея как би реагирала тя. Аз със моята бях цял живот в лоши отношения. В моментите , когато се държеше мило си мислех , че просто се преструва , за да стана уязвима и да ми нанесе следващия удар. Беше ужасно. Една вечер ме нападна , заради по малката ми сестра. Естествено нейна , биологична дъщеря. Със сестра ми се спречквахме много често , но главно заради напрежението , създадено от мащехата ми. Настройваше сестра ми срещу мен. Бяхме се скарали за нещо , не помня и аз за какво. Седнахме да вечеряме , но сестра ми не спря да се заяжда. Подразних се много и се развиках , да млъкне. След което мащехата ми , се развика от съседната стая , заплашвайки ме. Ядосах се , станах , взех си чинията и я оставих в мивката. Заявих , че нямам желание да се храня на една маса с подобно семейство. Баща ми през цялото време стоя безучастно. След минута , две мащехата ми връхлетя в кухнята , крещейки , и ругаейки ме. Посегна към мен , но не успя да ме удари. Хвана ме за яката на горнището с едната си ръка , а с другата ме блъскаше в хладилника. Отново посегна , да ме удари , но аз и се опълчих. Вдигнах ръка срещу нея. В този момент баща ми застана между мен и нея , и се развика. След тази случка мащехата ми не ми говореше 2 месеца. Но тъй като и аз не желаех , да общувам с нея , това не ми пречеше. След два месеца , когато ми проговори , не вярвах че е възможно , да е толкова мила. Знаех , че има нещо. Точно след седмица си показа рогата. Нахока ме и ме удари , защото съм си разменила дреха със приятелка. Дреха за която тя не е давала пари. Излязох с трясък за училище , обадих се на баща ми и му казах , че като се прибера си събирам багажа и отивам , да живея при баба на село. Той ми се опълчи , естествено. Но проведох разговор с него , иму обясних , че със или без неговата помощ , аз ще стигна до селото ми. Така се оттървах от нея , но не съвсем. Не спираше , да ми се меси в живота. Поне не , докато не отказа баща ми от мен. Спря да ми се обажда , да иска да се видим. Баща ми спря , да се интересува от мен. Та мила , не знам как да те посъветвам. Разказах ти всичко това , за да придобиеш някаква идея. Може би , ще ти помогне историята ми. Според мен , единственият начин е да и се опълчиш , и да и покажеш , че не си сополивата пикла , за която те мисли.

tonybadams
01-19-2017, 23:44
явно е жена демон или жена вамп
те са трудни за озапятване,но не и невъзможно
виж всеки ти е казал по нещочко вярно.
Важно е ти самата да самоопредлиш коя си и кое е редно да правят хората на твоята възраст.Когато намериш сили да се приемеш и застъпиш за себе си нещата ще потръгнат,Важното е да намериш вярата ,че си достоен за уважение човек.
Може някоя майка на твоя приятелка да се застъпи или учител.
МОГА ДА ТИ ПРЕПОРУЧАМ ДА СЛУШАШ ЕДИН КОУЧ ПО СКАЙП
ЗА ПОВЕЧЕ МИ ПИШИ НА ЛИЧНИМ :)

sofityoy
01-20-2017, 14:18
Разговаряй с баща си. В крайна сметка колкото и да я обича преди всичко ТИ си му дете и предполагам,че имаш моменти,в които не ти се вярва,но ТИ си най-важната за него.
Недей да кротуваш и да си седиш просто така-защитавай се. Покажи й че не ти е господарка и че това че е с баща ти е НЕЙН плюс,а не толкова ваш. Кажи на баща ти как се чувстваш и за ударите е добре да му кажеш.
Опитай се да поговориш и с нея и да разбереш какъв е проблема,но ако това не се получи директно премини към разговора с баща ти,ако той не вземе мерки-настоявай.

tonybadams
02-17-2017, 20:42
виж когато се защитаваш и не го правиш с умисъл и нямаш карма.
Доакто твоята насилничка влага нещо лично т.е и карма

та зашщитавай се с любов и и перни един :)

yakuza_
02-17-2017, 21:45
.

Общо взето - боли ме бучката на лявата топка за теб, кажи поне готина ли си, след като ъпваш тема отпреди 2 години?

EffinSick
02-27-2017, 18:59
А ти готин ли си като се държиш като пълен кретен с човек, който не е заслужил? Комплексарска работа