PDA

View Full Version : Пак моите проблеми



TheDeath
01-26-2015, 06:13
Ето ме, че пак пускам тема за моята любовна драма...
С него сме заедно от вече 10 месеца. В началото нещата бяха само секс, но за около два месеца се влюбихме.
Всичко ок, връзката се развиваше добре, започна да идва да спи в моята къща все по-често. Той не е от тук, работи всеки ден, на смени, има квартира, в която не можем да стоим, защото има негови колеги там. Работата му е такава , че 4 седмици е тук, 1 седмица си е вкъщи. В тази 1 седмица сме само на чат. (извинявам се за подробностите, но искам да обясня максимално ясно, за да помоля и за съвет)
Така, имали сме някакви "спречквания" заради моята ревност, заради неговата ревност също, но винаги сме успявали да оправим нещата. Наскоро започнах работа и аз, което ограничава все пак времето ни заедно, той работи на смени, както казах, сутрин става в 5,30 за да ходи първа смяна. Когато е втора се прибира около полунощ и започва работа, когато аз все още не съм приключила - един вид за малко се виждаме в тоя случай. Аз бачкам от 9 до 5
Ето я и случката, която отприщи проблема, който явно сме таели в нас. Вчера аз почивах, той беше първа, приключи към 13,00 ходи на обяд с колегата си (по обективна причина, която не искам да споделям аз няма как да отида да обядвам с тях в заведението), после се прибра до квартирата си и се бяхме разбрали да дойде вкъщи, да си направим вечеря, ала-бала, да спи при мен и сутринта да ходи на бач. Към 16,30 му пуснах едно шеговито съобщение "хайде де" и усмивка, а той ми върна, че говори по скайп със семейството, което е далеч и , че не му харесва да се опитвам да го контролирам. Казах, че съм се пошегувала, а той, че дори сега да е шега е имало случаи, в които не е било шега и на него това никак не му харесва. Извиних се, казах, че ще се поправя в това отношение, защото наистина му вярвам. Той каза, че ако продължавам така ще го изгубя, имало и още неща, които го дразнели, един случай с едни хавлиени кърпи, които бях забравила в банята, която аз не използвам, та той се подразнил, че кърпата стои там няколко дни и е гадна. Както и да е, извиних се и за това, знам че вината е моя, трябва да проверявам без значение, че тази баня не я ползвам.
Каза ми, че понеже от известно време съм в почивка от хапчетата анти-бебе ще трябва да правим секс с презерватив, аз съответно му казах, че ще ги започна пак, но според него само съм протакала започването им. Както и да е, започвам ги пак от следващия цикъл. Не искам дете на този етап! Но това с презерватива след 10 месеца без, някак ме жегна и обиди...
Каза ми, че за момента ще започне да си спи в квартирата, когато му се налага да става рано за първа смяна, вече е взел това решение и аз не мога да го променя, засега. Имал нужда да си почива... ... Е, когато е втора аз трябва да го чакам до 00,00 и повече, да хапнем нещо набързо, евентуално секс и да спим, а аз трябва да стана в 7. Добре, аз не се оплаквам, че не ми стига времето да се наспя... Ще го преживея...
Както и да е, снощи все пак дойде и ги говорихме за нещата лице в лице, вечеряхме, гледахме предаване и към 22,30 си тръгна. Целуна ме, каза ще се видим утре, аз му казах че го обичам а той отговори само "и аз"
Казва, че ме обичал и, че не иска да се разделяме, просто някои неща го дразнят, опита ми да го контролирам, което явно само за мен не е така, той така го разбира...
Извинявам се , че е толкова дълго и объркано, но все още треперя от страх да не го загубя...
Моля ви, дайте мнение, съвет, или поне една топла дума, че всичко ще се оправи... Имам нужда от подкрепа в този момент, а съм такава, че дори с най-добрата си приятелка ми е трудно да споделям. Вчера се чух с нея, бях много разстроена, плачех, а тя беше в шок, защото за нея аз съм най-силния човек на света, минала съм през хиляди пъти по-ужасни неща без да падна духом, а сега съм срината... Тя ми помогна малко, надъха ме, но не срещам истинско разбиране, а по-скоро тя е на мнение - ти си пич, я не се бори за този... Излишно е да казвам, че го обичам истински и искам да се боря.
Моля... Съвети...

Auriss
01-26-2015, 06:47
Сигурна ли си, че няма други проблеми (семейство, работа, здраве, финанси) ? Не е изключено да си е изнервен по принцип от нещо/някого и реално ти да го отнасяш.

Аз във всеки случай бих те посъветвал да си обираш крушите. Пасивно-агресивните хорица не си струват труда, пък и рискуваш и ти самата да се превърнеш в такъв покрай тях. Твоя работа, де.

TheDeath
01-26-2015, 06:57
Благодаря ти, до колкото знам вчера колегата му го е поизнервил малко на работа, което често се случва, но не мога да препиша всичко на него. Аз също съм си виновна вероятно. Наистина осъзнавам, че във всяка минута или сме заедно, или си пишем, просто май наистина е доста обсебваща тази връзка.... Не знам... Искам да се боря и да оправя нещата, но не знам дали при следващия малък скандал няма да реши да ми натяква тези минали неща и да си тръгне. Просто съм в ужасно състояние и не знам дали мисля адекватно в момента. Не искам да си обирам крушите, защото имаме толкова прекрасни мигове заедно, далеч повече от лошите, толкова споделени трудности... Ще се отдръпна, или поне няма да нахалствам толкова много, ще му дам глътка въздух, надявам се да се изясни със себе си дали и той иска да опитаме или не... Писа ми, ще се видим на обяд, защото след това отива втора и след втората си отива в квартирата да спи, за да мога и аз да спя, а и май след втора ще ходи за първа...
Все тая, ще се видим на обяд. Как да процедирам? Да се опитам ли пак да говоря за тези неща или да се държа нормално, сякаш нищо кой знае какво не е станало? Да се усмихвам, да му напомня защо си е паднал по мен... Или да ровичкам и да искам да се изясним какво правим.... Може би ако поискам да говорим пак ще го издразня още повече?

xXxPETYAxXx
01-26-2015, 10:29
Много дребнаво е да вдигате скандали и да се цупите за забравени хавлиени кърпи. Ти също не разбирам как може да се чувстваш обидена, когато иска да ползвате презервативи - все пак иска да вземе мерки за сигурност от бременност, а не иска да ги ползвате щото не ти има доверие. Та, точно това си написала, след като обясняваш, че се карате - дразнели го хавлиените кърпи. Според мен едва ли точно това е най-добрия пример, който можеш да дадеш. Много дребнаво, несвързано с контрол на живота му, за който уж говори.
Това, че вече ви остава по-малко време да се виждате е кофти, но пък не сте задължени да сте всеки ден заедно. Възможно е и да си прекалено обсебваща, но е и възможно той да е прекалено дребнав, от тези примери за хавлии и презервативи, и смс не става съвсем ясно. А, да смс-а "Хайде де" в 16:30 - ами, ако сте се разбрали да дойде и да започнете да правите вечеря може да е приел, че трябва да се видите по-късно, към 19+ часа(ако не сте се уговорили за точен час). Все пак смс и чат не са много подходящи за такива шеговити изречения, защото няма интонация и човека отсреща никога не е сигурен доколко е на майтап, доколко си сериозна. Може би аз на твое място бих писала нещо такова: "Към колко часа ще идваш насам?".

LadyDi
01-26-2015, 10:51
Допуснала си да го превърнеш в центъра на своя свят и той го усеща. Някои мъже се плашат от това, кара ги да дадат задна и да се опитат да се отърсят. Дай му свободата, която иска. Не му натяквай, няма смисъл да разговаряте за това. Остави нещата да се развият естествено, понякога това е най-доброто решение.
Докато стоиш вкъщи и примираш от страх да не го изгубиш, най-вероятно ще предприемеш действия, които ще доведат точно до това. Просто се отпусни, дишай и си намери хоби, което да запълва свободното ти време, когато него го няма. Дай му шанса известно време той да командва парада.

TheDeath
01-26-2015, 11:12
Да, това с кърпите беше глупав пример, но явно не е само въпроса за контрола над живота, ами и някакви такива битовизми го изнервят също. Аз съм по принцип отвеян човек, ако забравя нещо в някоя стая, която не ползвам може да си виси там докато някой не влезе да провери, може би ми е време да почна да си слагам бележки какво да правя. А може би е изнервен и от факта, че аз съм малко хаотична, а той обича всичко да е добре подредено и на мястото си. Е, това ще го променя, разбирам че е кофти и ще го поправя за мен самата, не заради него, не искам да стане така, че хаоса ми да се превърне в мърлявщина, а границата е тънка. Това е друга тема...
Лейди Ди, права си, мисля, че прекалено много завъртях света си около него, ще послушам съвета ти със сигурност и ще започна да му давам пространство, и на себе си също...
Видяхме се преди малко, има шанс да го накарат да замине за друго място по работа, той сподели, че не иска да заминава и беше доста сдухан, постарах се да съм по-дистанцирана, оставих го той да поеме инициативата за докосване, целувки и т.н. Не му писах след като обядвахме и се разделихме, той ми писа, разменихме няколко приказки и се разбрахме да се видим утре пак, понеже днес няма да можем. Няма да настоявам, макар че ако го преместят, значи времето ни е ограничено и трябва да мислим и говорим сериозно как ще се развие връзката ни и дали ще се развива изобщо. Там, където искат да го пратят , аз не бих заминала, за съжаление, нито работа имам шанс да си намеря, нито има как да уредя една малка подробност. На всякъде другаде - да, но ... Става въпрос за Турция - не, аз там не бих отишла :(

VinDiesel
01-26-2015, 11:26
Ще осъзнаеш дали сте един за друг чак, когато заживеете заедно. Щом ти прави забележка за кърпи, а ти нямаш вина..... В много случай всичко е перфектно, докато не заживеят заедно.
Живота му е работа и ти, определено се задушава, защото няма време за нищо друго.
Работните ви места и смени са главния проблем, помисли си хубаво, дали ще си заслужават времето и нервите....
Успех!

LadyDi
01-26-2015, 11:35
Само още нещо да вметна - да му дадеш пространство не означава да се правиш на недостъпна. В смисъл, когато сте заедно, действай си както си действаш. Иначе придобиваш вид на обидена, а това не е хубаво :) Радвай се на моментите ви заедно, просто не го притискай за тях.

TheDeath
01-26-2015, 11:35
Благодаря ти! Както казах, ще му дам малко пространство :) Ще гледам да не досаждам и междувременно ще мисля дали наистина си струва, не искам да приключа тази връзка без да й дам още един шанс. Минахме заедно през доста трудни неща в рамките на тези 10 месеца, плакали сме заедно, смяли сме се заедно, струва си да се опитам поне малко да се променя.
Тея кърпи, абе кофти пример дадох и аз, но все пак това е моята къща и би следвало аз да се грижа за реда в нея. А предполагам му е станало кофти, като е понечил да се забърше и кърпата е била гадничка. И аз бих се подразнила, ако ида у тях и ми се падне някоя гадна кърпа... Както и да е, това си е моя грешка, аз си я осъзнавам :)

TheDeath
01-26-2015, 11:38
Да, да, благодаря Лейди, определено няма да се правя на непревземаема крепост, просто няма да се натрапвам :)
Дори се опитах да го развеселя, като спомена това за Турция, че ще отида на гости там с бурка и ако ме разпознае ще му покажа цица, понеже там и това ще е голяяямо постижение. Гледам да му повдигна малко духа, защото и виждам, че в момента му е тежко

xXxPETYAxXx
01-26-2015, 11:42
Как така не си ползваш собствената баня?
Иначе стига с тези кърпи, LadyDi имаше предвид, че разликата между това да му дадеш пространство и да се държиш дръпнато като си с него е голяма. Пак си се дръж мило с него, просто не го припирай, когато не сте заедно не го търси по 100 пъти и не прави от мухата слон.

Оф, изпреварила си ме. Може да са му казали това за Турция отдавна и затова да се е държал по-зле в последно време.

TheDeath
01-26-2015, 11:47
Имаме няколко бани и затова, аз си ходя в една единствена, той ползва друга :) Мани, тия кърпи вече почват и мен да дразнят, ще взема да купя такива джаджи, дето духат и изсушават , вместо кърпите :) :) :)
Благодаря ви за съветите, наистина благодарение на вас успявам да видя по-лесно къде бъркам и да работя над това, колкото и нереално да звучи ми помагате с всеки един пост и ми вдъхвате малко надежда, че не всичко е загубено. Имам навика от мухата да правя слон, още нещо над което да работя :)
Благодаря! Радвам се, че се отзовавате на поредния загубеняк с "много сериозни проблеми във връзката си"

marilyn
01-26-2015, 12:54
Идеята не е дали си забравила кърпите, кърпи ли са изобщо и т.н, а че е дребнавост. Толкова ли не е имало друга кърпа, като тая е гадна? Не знам защо хората се карат и дразнят за такива неща... непонятно ми е. Иначе може би го задушаваш, ако има и проблеми в работата... ето защо е кисел.

Друго, което смятам, че е важно... принципно това, че сексът ви се получава, не значи, че сте един за друг. Имали сте отношения, базирани на секса отначало, после сте решили, че може да се получи връзка. Не казвам, че не е възможно, но често пъти хората грешат, защото не се познават добре. Едва когато заживеете заедно, тогава можете да разберете дали наистина можете да имате сериозна връзка. Сега ти си ходиш у вас, той си ходи в тях.. това не е връзка, освен ако не сте на по 15 години. (до колкото съм ти чела мненията май си далеч от тийнейджърството)

TheDeath
01-26-2015, 13:05
Да, разбира се, но не е само секса. В началото беше, през последните месеци живеем заедно, наистина, той си ходи в квартирата, само когато аз не съм вкъщи по една или друга причина, затова и сега като аз започнах работа имаме по-малко време заедно. Той ме чака аз да приключа, за да отидем заедно вкъщи, или пък идва след работа, ако аз вече съм там. Това с ходенето у тях го реши след тази кофти случка, за която писах, разбирам го от една страна, наистина предполагам му е трудно да лягаме в полунощ, да не спи добре, поради една малка причина, която ни буди и двамата нощем, и да стане в 5,30 за работа. Може би наистина има нужда да си почива малко по-добре. Надявам се това му решение да се промени с времето, да започне да идва пак при мен независимо как работи. Не зная, ще видим... По неговите думи засега иска да е така, виждам , че е изнервен, може би иска да предотврати някой по-голям скандал, който би се получил след като той е изнервен и не си доспива добре. Ще видя какво ще стане, ако не си промени мнението може би ще е по-добре да се разделим, така или иначе нямаме много време реално заедно в момента, ако спрем и да нощуваме заедно, за какво говорим....

TheDeath
01-26-2015, 13:12
Освен това, всички препирни, защото не мога да го нарека истински скандали, които сме имали са започвали в една или друга форма по тъпия чат. Като се видим, като сме заедно всичко е наред. Говорим, споделяме, прекарваме невероятно време заедно, но като сме разделени все тъпия чат и някоя недообмислена реплика там води до цупенки, обяснения и т.н. Не знам на какво се дължи, аз съм с особено чувство за хумор и вероятно наистина в чата звуча, сякаш го контролира, та не може да ми види усмивката, тона по който казвам нещата, за да разбере, че се шегувам... Времето ще покаже, може да се оправим, надявам се, обичаме се, ако не беше така да сме се разделили вече, како казах имахме трудни моменти с независещи от нас неща, но се справихме с тях

VinDiesel
01-26-2015, 15:27
Има и друго решение, заминавате заедно за чужбина, работите и си живеете заедно, далече от тукашните бози.

TheDeath
01-27-2015, 05:54
Всичко е обречено според мен!
Кажете ми какво да правя вече, нямам сили, днес му поставям въпроса какво правим, защото вече не мога така!
След цялото обяснение за недоспиването и пространството!!!!
Мина снощи за малко да се видим, поговорихме си разни неща, целувки, едно-друго и той накрая каза "Аз трябва да тръгвам", казах добре, няма да се моля да остава, след разговора, който имахме вчера само ще се ядоса още повече, че нахалствам.
Да, обаче НЕ!
Прибра се и ми писа, че бил очаквал друго поведение от мен, искал да види какво ще направя, и видял... Не съм му била показала нищо!!! Обясних, че не съм го помолила да остане, за да не го ядосвам, след разговора предния ден, обясних че съм искала да остане, а той каза, че е трябвало малко повече да се постарая или да направя малко повече. Ако съм била казала да остане щял да остане, но повече не....
Казах му, че ако поне ме беше попитал дали искам да остане щях да имам смелостта да кажа Да. Но не, пак се нацупи, пак аз виновна.... Писах му суитринта, че все още го обичам, пак обясних защо не съм го помолила, обясних че всичко правя заради него и че искам да съм снего, но трябва да поговорим и че ще го чакам след работа в нашия бар, за да поговорим... Мисля да поставя нещата така - или сме заедно или не. Писна ми от тия детски цупенки, или искаш да живеем заедно или не, не е толкова сложно. Ще видим какво ще стане. Колкото и да го обичам, ако не се променят нещата няма да издържа, не спя последните две нощи, не ям, стомаха ми е свит на топка, драйфа ми се.... Не мога

NomNomNom
01-27-2015, 06:15
Мила, качил ти се е на главата. Съгласна съм с лейдито и мерилин, ама след последното ти мнение съм шокирана.
Звучи ми сякаш първо се е чувствал леко без пространство, но в момента, в който си се дръпнала той го е усетил, т.е. направила си го успешно - и веднага егото му е било настъпено. Може да е объркан, но веднага е поел нещата в свои ръце и е върнал контрол - като е направил нещо крайно, което е ясно, че ще те извади от релси .
Така той си доказва, че въпреки, че си "играла" дръпната, той все още е важен и ценен.

Не знам какъв е този човек, не знам до колко и ти си цапната в устата, което съвсем не е лоша ( не ми звучи като да си мълчиш пред другите хора, но пък за него със сигурност се стараеш, за да има.мир ), но пък на мястото на приятелката ти, щях така да му сипя.

Уважавай се повече и се цени повече. Времето ти е важно. Искаш да си обичана - обичай се, и пускай хора при себе си само, ако те те ценят толкова, колкото ти ги цениш и ако те ти правят добра компания, колкото ти би си правила, като се глезиш.
Това, разбира се, не ща да звучи като краен егоизъм, ама си наранена, хем той ти се дърпа, хем и по достойнството ти играе, пък тези неща се лекуват с малко повече самообич, самоуважени, сълзи и сополи, и някой нов колега/момък.

Виждам, че ти е трудно да се откажеш от него, сякаш въпреки пречките, си се навивала и си искала да се бориш , защото си си го приела за своя мъж.

Не се отказвай, но недей изобщо да му реагираш на провокациите, и ако ти прави детски изпълнения - ама аз да те видя как ще реагираш - не го отразявай.
Игнорирай и не отразявай неприятните му реакции, и му благодари за положителните.
Може да се изнерви, като го игнорираш, но пък си признавай, като не си права и може и да коригирате нещата.

Ама много срожно и емоционално такова е станало, особено като ти знам годините и като знам, че той е доста по-възрастен, на тези години по-трудно се финтират хора. ( по-трудно ги афектираш, защото повече защити вдигнати с времето )

M****
01-27-2015, 06:53
Да знаеш - човекът иска да те разкара, ама освен това - иска да не чувства вина, като за целта обвини теб във всички земни грехове... :D
Така ще те разкара, ще си го удари на ергенлък, а когато не може да намери някое друго момиче, което да "забие" като бройка, то ще си знае, че ако ти звънне - ти веднага ще откликнеш радостно (щото се е сетил за теб). :)

btw: а ти, TheDeath, имаш ли деца? Питам, защото ми направи впечатление, че спомена, че пиеш хапчета анти-бебе. А наскоро разбрах от kalpazanka, че не е добър съвет нераждало момиче да пие подобни неща:


Да препоръчаш на нераждало момиче спирала, баси... Че и хапчета...
Що момичето трябва да отнася негативите на контрацепцията?!

LadyDi
01-27-2015, 07:03
Уважавай се повече и се цени повече. Времето ти е важно. Искаш да си обичана - обичай се, и пускай хора при себе си само, ако те те ценят толкова, колкото ти ги цениш и ако те ти правят добра компания, колкото ти би си правила, като се глезиш.

Виждам, че ти е трудно да се откажеш от него, сякаш въпреки пречките, си се навивала и си искала да се бориш , защото си си го приела за своя мъж.

Не се отказвай, но недей изобщо да му реагираш на провокациите, и ако ти прави детски изпълнения - ама аз да те видя как ще реагираш - не го отразявай.
Игнорирай и не отразявай неприятните му реакции, и му благодари за положителните.
Може да се изнерви, като го игнорираш, но пък си признавай, като не си права и може и да коригирате нещата.

Ама много срожно и емоционално такова е станало, особено като ти знам годините и като знам, че той е доста по-възрастен, на тези години по-трудно се финтират хора. ( по-трудно ги афектираш, защото повече защити вдигнати с времето )
Съгласна съм.
Никога не съм разбирала игрите за надмощие в една връзка. Аз да ти покажа, ти да ми покажеш и да видим кой ще излезе отгоре накрая. Във връзката трябва да има някакъв вид равенство - колкото се дава, толкова и да се получава, в противен случай липсва баланс и взаимоотношенията се клатят.
Вашите явно са се разклатили. Хубаво му е, че е център на света ти и макар това да го задушава, не е готов да приеме, че може да имаш и друг интерес. Изненадана съм от реакцията му - винаги съм мислела, че подобен финт е запазена марка за жените, които обичат да тестват партньора си.
Мисля, че е време да си проведете един сериозен разговор и да си сложите картите на масата - всеки ясно да каже какви са очакванията му от другия и какво е готов да даде обратно. И да видите дали ви се срещат гледните точки. Ако не се срещат - ще правите ли компромис, ще се мъчите ли да се заздравите или ще оставите нещата така.
Далеч съм от мисълта да те съветвам (както някои други потребители) да захвърлиш всичко и да се откажеш от него напълно, защото е очевидно, че си вложила много емоционално в тази връзка. Направи, каквото смяташ, че си заслужава да направиш, за да я опазиш. Но гледай да не се потъпкваш сама. НомНомНом е права - ако няма самообич и самоуважение, не си заслужава.

TheDeath
01-27-2015, 07:33
Благодаря на всички за отговорите!
Наистина усещам, че в тази си връзка аз правя компромисите, аз се старая винаги да оправя нещата, все аз се извинявам за каквото не е наред и все аз съм виновна. Никога преди не съм била в подобно положение, да за някои неща може би имам вина, но това снощи... Наистина можеше да попита и щях да му кажа да остане, но на фона на разговора предната вечер? Смятам постъпката ми е напълно нормална и очаквана!
Може би направих грешка, че му писах , че искам да се видим като приключа работа, да поговорим, може би не трябваше пак да пиша колко го обичам и да се обяснявам защо съм реагирала така... Сега, като премисля, предпочитам да не се виждаме днес, да оставя да мине ден-два, да поразмисли и той и евентуално да се осъзнае, че не съм го помолила да остане, не защото не искам и не го обичам, а защото той ми е дал такъв сигнал...
Както и да е, като приключи работа и си види телефона ще разбера дали ще се видим днес или не, Вчера, като го попитах за днес да се видим ми каза Може би... Мразя тоя отговор и той го знае, но този път аз няма да настоявам, този път няма да се моля, ако иска ей така да приключи връзка, за която твърди, че го прави щастлив, че ме обича - да го направи, няма да се моля повече. Явно толкова му е и любовта за всяко нещо да се държи така...

По въпроса за хапчетата - пия ги по лекарско предписание, така че това дали имам деца или не, няма нищо общо

Niakoitam
01-27-2015, 07:45
Абе я вземи го разкарай тоя тъпак овреме и си живей живота.Той както се спомена или иска да те разкара с опцийка,когато няма какво да бодне да ти подсвирне и ти доволна да му се хвърлиш на врата,или не знае какво иска или иска да е центръра на Вселената ти,да ти контролира живота и той каквото каже това да става.А пък защо не и трите.
Егати и шизофреничната история от негова страна честно. "Ама не искам да ме контролираш,ама защо не каза да остана."
Другият вариант е някой, който не ти се кефи особено или е убеден,че жената трябва да е по-ниско от мъжа и да му ближе всекидневно задника да му набива разни филми в главата. Ако ходи при родителите си не е изключено и те да са...

TheDeath
01-27-2015, 07:50
Родителите му не са, но има един колега... Не мисля, че би се повлиял от неговото мнение, но онзи постоянно му пълни главата с глупости, как аз не съм з анего, как той може да ходи и да чука всяка, която си поиска. Не знам дали е той причината.
Не знам и дали иска да ме разкара, няколко пъти поставих въпроса директно - искаш ли всеки да поеме по пътя си и всеки път отговора е или "искам да поемем заедно по общ път" или "обичам те и искам да съм с теб". Но след това става някоя такава тъпотия и той се цупи. Мисля, че сега е по-страшно от всеки друг път, защото явно смята, че аз не го искам или де да знам какво смята..... Наистина не знам, затова търся съвети тук. Като децата съм - обичам го и искам да съм с него, ще дам последен шанс на себе си и на тая връзка, но вече си имам едно наум.

anonymous708973
01-27-2015, 07:56
Прочетох първия пост, останалите - по диагонал.

Това ми се наби в очите:


Съгласна съм.
Никога не съм разбирала игрите за надмощие в една връзка. Аз да ти покажа, ти да ми покажеш и да видим кой ще излезе отгоре накрая. Във връзката трябва да има някакъв вид равенство - колкото се дава, толкова и да се получава, в противен случай липсва баланс и взаимоотношенията се клатят.

Това е истината, повярвай. Толкова съм ги играла тия игрички на надмощие, толкова съм слушала тъпи клишета за ролята на жените/мъжете, толкова ми е позната цялата ситуация с "уж се обичаме, ама и ние не знаем накъде вървим". Ако имаш друга връзка, в която нещата са различни, няма да повярваш какви глупости си слушала до момента. Не е нормално това положене просто. Още нещо запомни - двама човека, които се обичат, искат да разрешат проблема заедно, не да си го нацепят взаимно и да видят на кого ще му е по-гадно.
Ситуацията ти е класическа - въпросният иска да се чувства мъж, само дето нещо му се губи понятието и се държи като неосъзната ощипана госпожица. Това, че работи, няма нищо общо, поведението му е незряло, сметкаджийско (не говоря за пари тук) и цели да те нарани. Какво правиш с тоя човек?

TheDeath
01-27-2015, 08:07
И аз не знам вече какво правя, тренирам си мазохизма явно.... Не знам как ми се случи толкова пък да се влюбя, мислех си, че е само някакъв етап, защото до скоро нещата не бяха такива, това е от последните няколко дни... До сега винаги се е държал добре с мен, той винаги е бил такъв тип, че когато има проблем не търси решението веднага, сяда, премисля, обмисля какво е станало и защо, затова и се надявах, че ще премисли и, че може би днес ще има някакво развитие, ще видим.
Както казах, писах му да се видим, ако се съгласи ще споделя отново какво е станало. Но с всеки пост, който пишете, с всяка дума която разменям с най-добрата си приятелка все повече обмислям идеята директно да му кажа или работим заедно над нещата или си събери багажа от домът ми....

Niakoitam
01-27-2015, 08:08
Родителите му не са, но има един колега... Не мисля, че би се повлиял от неговото мнение, но онзи постоянно му пълни главата с глупости, как аз не съм з анего, как той може да ходи и да чука всяка, която си поиска. Не знам дали е той причината.
Не знам и дали иска да ме разкара, няколко пъти поставих въпроса директно - искаш ли всеки да поеме по пътя си и всеки път отговора е или "искам да поемем заедно по общ път" или "обичам те и искам да съм с теб". Но след това става някоя такава тъпотия и той се цупи. Мисля, че сега е по-страшно от всеки друг път, защото явно смята, че аз не го искам или де да знам какво смята..... Наистина не знам, затова търся съвети тук. Като децата съм - обичам го и искам да съм с него, ще дам последен шанс на себе си и на тая връзка, но вече си имам едно наум.

А може пък просто да чака да ти писне и ти да скъсаш с него,а не той с теб за да може след това ти да си виновната и ако е нужно евентуално това постоянно да ти се напомня.Може и да е заради евентуалната му работа в Турция.Може и както каза Пантерата просто да се опитват да изглежда големият мъжага в очите на хората. Но и ти си си виновна.Като ти се беше зацупил затова задето не си го накарала да остане трябваше просто да му кажеш нещо от рода: "Мисля,че вчера проведохме много ползотворен разговор.Не искаш да те контролирам,няма да те контролирам.Ако искаш можеше да останеш.Ти пожела да си тръгнеш" И точка по въпроса.Без дълги обяснения и словоизлияния.А следващият път като си затръгва ако имаш желание го попитай да остане.Ако и при това положение започне да ти подмъцва го прати на майната му,да го духа и да заминава да си се цупи в тях си...

TheDeath
01-27-2015, 08:11
Така и ще направя, не смятам, че съм жена (момиче) или каквото съм там, което да заслужава подобно отношение. Аз все се старая да съм добра, да угаждам на другите и въпреки всички ла*на да прощавам и да давам шансове. Ама така ми акат на главата постоянно.
В очите на хората не мисля, че е проблема, пред хора винаги е мил винаги показва, че го е грижа за мен, че държи на мнението ми и т.н.

TheDeath
01-27-2015, 08:15
Niakoitam следващия път ще му кажа да остане, ако има следващ път. И като остане, докато спи ще го халосам с някой тиган, да му дойде акъла!

Niakoitam
01-27-2015, 08:36
Niakoitam следващия път ще му кажа да остане, ако има следващ път. И като остане, докато спи ще го халосам с някой тиган, да му дойде акъла!

Че ще има следващ път,ще има.Въпросът е да няма и следващ и следващ и следващ...
Ако ти се цупи не го взимай толкова навътре.Както се казваше в един виц...изобщо да не ти е през хм женският полов орган накъде му гледа китката.Ако не му харесва да си хваща пътя. :)

M****
01-27-2015, 08:49
бтв: някак ми е странно да чета, че мъжът живее при приятелката си, а не обратното...
Разбирам, че положението е такова, че налага подобно съжителство - но все пак ми се струва странно. :D

TheDeath
01-27-2015, 09:00
Хахах, странно си е, аз имам къща, той е тук на квартира, защо да зарежем цяла къща с двор и глезотийки, за да се наврем в квартирата, в която през стените се чуват съседите как хъркат :) :) :)
Niakoitam дано да има следващ път, надявам се да не реши да ме зарязва по тъпия вайбър - тогава не с тигана, ами с лопатата ще го причакам и ще го халосам! Аз както казах обичам щом имам проблем веднага да търся решение, а той мисли и си дава малко време да се успокои. Затова си мисля, че може би ще ми даде шанса да се видим и да му кажа каквото имам да казвам... ще разбера може би до час - два, като свърши работа и си види телефона

M****
01-27-2015, 09:05
Да разбирам ли, че цялата къща е на твое разположение и освен теб - в нея не живеят други хора?
Щото, ако на горен/долен етаж живеят твоите "мама и тати", а на друг етаж - твоите баба и дядо, то лично аз - ако бях в ситуацията ма момъка (с който си прекарваш времето) щеше да ми бъде супер неловко... :)

xXxPETYAxXx
01-27-2015, 09:14
Е, нали има много багаж у вас, значи все ще се видите(шеговит тон).
И защо ти продължаваш да го търсиш и да искаш да се видите, преди 2-3 поста не каза ли, че ще чакаш той да те потърси?
Цялата тази работа много я драматизирате според мен. Да, ужасно тъпо и женски и реагирал в ситуацията(доста женски го правят това, а значи те може, а мъжа не?), но не мисля, че трябва да му обръщаш толкова внимание на думите. Просто го остави на спокойствие известно време, ако не те потърси или пък пак продължава да ти мели сол на главата тогава вече му бий шута.
Някак в прекалено кратък период провеждаш разговорите за връзката ви с него и това би изнервило всеки. Накрая ще му е още по-лесно да те обвини, че вината е твоя, а ти ще му повярваш, защото очевидно все търсиш вината в себе си.

TheDeath
01-27-2015, 09:22
Той ме потърси снощи, той ми писа дали е удобно да мине и да се видим. Аз казах да и след това стана това, че трябвало да го накарам да остане. А това за виждането му го пуснах сутринта, защото искам да си изясним нещата.
Ма много съм тъпа, в момента, в който го пуснах съобщението , съжалих....
Иначе къщата си е моя, изцяло съм сама в нея, няма майки, бащи, баби, дядовци, братя - никой друг не живее с мен там

M****
01-27-2015, 09:59
...
Иначе къщата си е моя, изцяло съм сама в нея, няма майки, бащи, баби, дядовци, братя - никой друг не живее с мен там
Брей, твоя мъж голям късмет извадил с момиче/жена като теб и пак намира кусури...
Прави се на интересен - заличи всякакви връзки с него. Първоначално ще се дръпне и той ще направи същото, но след седмица-две пак ще те потърси... А, ако не го направи - явно вече няма тръпка към теб.

TheDeath
01-27-2015, 10:05
Прав си, явно трябва да действам крайно и да спра да хленча и да се омилквам и да търся начин да оправя нещата...
Сега много ме е яд за това съобщение, дето му го пуснах! Да имаше как да си го изтегля обратно преди да го види :) :) :)
Ще се надявам да не иска да се видим, да му се спи :) Хаххаха...

102
01-27-2015, 10:12
ти не беше ли тази която доскоро пишеше че е влюбена и сичко е тип топ ;д

TheDeath
01-27-2015, 10:21
Аз бях да, затова сега в последните два дни съм, като ударена с мокър парцал. Защото тия тъпотии са от неделя насам.... И ми идват като гръм от ясно небе...

M****
01-27-2015, 10:25
Интересно ми е - ти си на 29 г. (на мен ми се падаш кака, аз съм на 28 г. :P ), а сякаш досега не си се сблъсквала с подобна ситуация...
И преди време бе споделила, че приятелят ти е с 10 г. по-възрастен от теб, че е чужденец, а малко по-рано днес (или вчера да е било) писа, че има шанс той да замине за Турция, та в тази връзка той турчин ли е или?
Интересно ми е на какъв език си общувате. :)

TheDeath
01-27-2015, 10:30
Не съм се сблъсквала с такава ситуация, наистина, имала съм 3 сериозни връзки, в които винаги сме говорили за нещата, винаги сме стигали до решения. Никой от бившите ми не е имал този проблем - да се цупи и да не иска да говори, да решава от една-две реплики, че не го искам или нещо такова...
Не е турчин, няма нищо общо с турците, просто компанията, в която работи започва проект там. Говорим си на английски, аз го знам доста добре, на него му е майчин

Да допълня, видял е съобщението което му пуснах сутринта, че го обичам и искам да се видим да говорим, но не отговори нищо, пак излезе от линия, може би пътува от работното място към квартирата или ресторанта за обяд. Ще видя дали ще пише, аз повече няма да нахалствам

TheDeath
01-27-2015, 11:05
Писа, писа ми че е видял съобщението ми и че е много уморен, но ще се пробва да не заспи и ако не заспи ще пием по кафе и ще говорим... Ясно ми е че е уморен и му се спи, спеше му се още снощи, после да е дремнал 4 часа, ок... Ще видим, ще докладвам пак какво е станало. Аз събирам кураж ако все пак се видим да поставя картите на масата и да си кажа всичко, което имам и не ми харесва....

fitnesspro.bg
01-27-2015, 12:13
Много дребнаво е да вдигате скандали и да се цупите за забравени хавлиени кърпи. Ти също не разбирам как може да се чувстваш обидена, когато иска да ползвате презервативи - все пак иска да вземе мерки за сигурност от бременност, а не иска да ги ползвате щото не ти има доверие. Та, точно това си написала, след като обясняваш, че се карате - дразнели го хавлиените кърпи. Според мен едва ли точно това е най-добрия пример, който можеш да дадеш. Много дребнаво, несвързано с контрол на живота му, за който уж говори.
Това, че вече ви остава по-малко време да се виждате е кофти, но пък не сте задължени да сте всеки ден заедно. Възможно е и да си прекалено обсебваща, но е и възможно той да е прекалено дребнав, от тези примери за хавлии и презервативи, и смс не става съвсем ясно. А, да смс-а "Хайде де" в 16:30 - ами, ако сте се разбрали да дойде и да започнете да правите вечеря може да е приел, че трябва да се видите по-късно, към 19+ часа(ако не сте се уговорили за точен час). Все пак смс и чат не са много подходящи за такива шеговити изречения, защото няма интонация и човека отсреща никога не е сигурен доколко е на майтап, доколко си сериозна. Може би аз на твое място бих писала нещо такова: "Към колко часа ще идваш насам?".

+1

bloodyF
01-28-2015, 07:20
Прочетох темата отгоре, отгоре и защо в твоята къща, той въвежда ред и те изкарва виновна? И защо ти се самообвиняваш за всичко? Това не ми стана много ясно

TheDeath
01-28-2015, 07:51
Не, че се самообвинявам, за някои неща съм си виновна, но далеч не за всичко.
За сега изяснихме нещата, аз си казах, каквото имам да казвам, той си каза каквото има да казва, доста дълго говорихме, анализирахме и всеки си призна грешките и недостатъците. Което е добре. Продължаваме заедно напред, ще видим дали ще се нагодим правилно един-спрямо друг. Според него с желание и в името на любовта ни, можем да се научим на малки компромиси и двамата, най-вече той, защото осъзнавал, че в повечето случаи скарванията ни са глупави и се драматизира, заради неговото поведение. Да видим ще се промени ли или не баш... Аз вече съм с едно на ум и той го усеща...

VinDiesel
01-28-2015, 15:16
Ако смяташ че има идеални семейства, бъркаш се. Дори след дълги години семейства се карат, за дребнави неща, които в продължение на дълги години си остават и дразнят другия. Това е нормално, ако всичко беше идеално като в приказките, то нямаше да е никак интересно.

TheDeath
01-29-2015, 06:22
VinDiesel, напълно си прав, хората са различни и няма как всичко в единия да допада на другия. Важното е комуникацията, ако се премълчава един проблем, то той не само, че не се решава, не се забравя, ами започва да цъка, като таймер на бомба и с всеки следващ нерешен проблем се събира все по-вече негативна емоция. И накрая избухва.
Аз ще се опитам да наложа ново темпо на тази връзка, да има разговори, иначе не става...

VinDiesel
01-29-2015, 06:59
Според мен проблема ви е, че не разполагате с време и смените ви се разминават.
В такива връзки, когато времето е дар, винаги единия страда(в повечето случаи жените), защото са свикнали на повече внимание.