PDA

View Full Version : въпрос относно марихуаната



gabrieta00
01-31-2015, 16:00
Днес за първи път пуших трева,бяхме двама човека и изпушихме целия джоинт - беше петица. Не ни хвана обаче. Само ни болеше главата и нищо друго. Защо е така?

RapExotic
01-31-2015, 17:33
Защото ти е за пръв път.

Elena3232
02-02-2015, 14:59
хах прецакали са ви.Следващият път гледайте какво взимате ,защото си имат навика да го правят.

nevermorevon
02-03-2015, 00:06
Не са ви дали хубав материал, щом цяла цигара не ви е хванало пък за пръв път. Помолете другия път някой приятел на който има доверие той да ви намери :)

gabrieta_00
02-03-2015, 08:29
Аз съм автора на темата, не мисля,че са ни прецакали защото много приятели взимат само от него и в началото са били много зле и са повръщали. Мисля,че не го изпушихме правилно а и правехме почивки между сериите. Много ми казват че попринцип от първия път не може да те хване, и тея дни пак ще пробваме ама ще се постараем :D

haritov
02-03-2015, 09:00
Аз съм автора на темата, не мисля,че са ни прецакали защото много приятели взимат само от него и в началото са били много зле и са повръщали. Мисля,че не го изпушихме правилно а и правехме почивки между сериите. Много ми казват че попринцип от първия път не може да те хване, и тея дни пак ще пробваме ама ще се постараем :D

дано те хване полицията

heartshapedbox
02-03-2015, 09:17
Случва се първите пъти да не те 'хване'. По-добре не си взимайте от същата марихуана, щом хората повръщат от нея, по принцип тревата облекчава гадене/повръщане, а не ги предизвиква. Не пийте алкохол преди или след пушенето, възможно е да ви стане лошо.

gabrieta_00
02-03-2015, 12:05
дано те хване полицията

Иска ти се :))

haritov
02-03-2015, 12:10
Иска ти се :))

аман от наркоманчета

свиквай такива като тебе не ги харесват нормалните хора

gabrieta_00
02-03-2015, 12:13
аман от наркоманчета

свиквай такива като тебе не ги харесват нормалните хора

Ххахаххахаха
не виждам кво му е лошото да пушиш трева?
Не е нищо особено нали знаеш?

haritov
02-03-2015, 12:17
Ххахаххахаха
не виждам кво му е лошото да пушиш трева?
Не е нищо особено нали знаеш?

що е забранено от закона тогава?

an7raks
02-03-2015, 12:32
Ххахаххахаха
не виждам кво му е лошото да пушиш трева?
Не е нищо особено нали знаеш?

Лошото е, че ставаш немотивиран за истински живот тъп на гъз наркоман...
Иначе, другото е много яко.

heartshapedbox
02-03-2015, 12:46
Ставаш немотивиран, ако си го позволиш, всичко си е до човек.

haritov
02-03-2015, 13:00
Ставаш немотивиран, ако си го позволиш, всичко си е до човек.

умираш ако си го позволиш всичко си е до човек

an7raks
02-03-2015, 13:03
Явно на тревоманчетата им е значително по-лесно да си го позволят, щото всички такива, които познавам просто пропаднаха отвсякъде... Теми като "Къде е постата тая вечер?" и "Ай са нагърмим!" им станаха основни...

heartshapedbox
02-03-2015, 13:41
Според мен зависи много от идеята на човек и защо пуши. Многократно съм ставала свидетел на ситуации като тази, която описваш, или пък компания приятели, стоящи и нямащи какво да правят/да си кажат, докато не се нагърмят, после малко олигофренски смях и накрая-размазване по диваните/където там са...противна гледка, меко казано. Прав си, че ганджата предразполага към мързелуване до някаква степен, но и тя като всяко нещо си има позитиви и негативи и ние сами си избираме кое да извлечем от нея.

умираш ако си го позволиш всичко си е до човек

Нищо общо.

haritov
02-03-2015, 13:48
Според мен зависи много от идеята на човек и защо пуши. Многократно съм ставала свидетел на ситуации като тази, която описваш, или пък компания приятели, стоящи и нямащи какво да правят/да си кажат, докато не се нагърмят, после малко олигофренски смях и накрая-размазване по диваните/където там са...противна гледка, меко казано. Прав си, че ганджата предразполага към мързелуване до някаква степен, но и тя като всяко нещо си има позитиви и негативи и ние сами си избираме кое да извлечем от нея.


Нищо общо.
ти получаваш всичко не това което си избираш

girlwithblueeyes
02-03-2015, 14:28
Стига да не се пристрастиш и да стане част от ежедневието ти тревата не е нещо лошо пък.Отпускащо е доста и е хубавичко
Но всяко нещо си има едни граници които прехвърлят ли се става доста неприятно.

an7raks
02-03-2015, 14:52
Според мен зависи много от идеята на човек и защо пуши. Многократно съм ставала свидетел на ситуации като тази, която описваш, или пък компания приятели, стоящи и нямащи какво да правят/да си кажат, докато не се нагърмят, после малко олигофренски смях и накрая-размазване по диваните/където там са...противна гледка, меко казано. Прав си, че ганджата предразполага към мързелуване до някаква степен, но и тя като всяко нещо си има позитиви и негативи и ние сами си избираме кое да извлечем от нея.


Нищо общо.
Позитивите ми убягват...
Да, може и да ме направи не-гъз за 2 часа, ама после съм си пак същият.
Има други неща, които вършат тази работа доста по-успешно и за доста по-дълго без да си трепя мозъчни клетки.

gabrieta_00
02-03-2015, 15:21
умираш ако си го позволиш всичко си е до човек

Човек не може да умре от марихуана , нито може да предозира с нея , дори да се превърне вчаст от ежедневието му. Научно доказано е че марихуаната не те прави по-тъп и че задължително пушиш ли марихуана не означава че ще искаш да опитваш от по-тежки наркотици. Преди да говориш за смърт от най-безвредния наркотик може да прочетеш поне за какво става въпрос.

an7raks
02-03-2015, 15:27
Опитно доказано е, че от марихуаната ставаш тъп...
Част от тъпотата е да не осъзнаваш, че си тъп...

haritov
02-03-2015, 15:37
Човек не може да умре от марихуана , нито може да предозира с нея , дори да се превърне вчаст от ежедневието му. Научно доказано е че марихуаната не те прави по-тъп и че задължително пушиш ли марихуана не означава че ще искаш да опитваш от по-тежки наркотици. Преди да говориш за смърт от най-безвредния наркотик може да прочетеш поне за какво става въпрос.

де съм казал че се умира от марихуана? (ако имаш скрито заболяване може да умреш обаче)

май марихуаната вече си казва думата при теб
и не е задължително да опиташ по-тежки е почти винаги е една от причините да се опитат по-тежки наркотици ако искаш питай някой наркоман с какво е започнал
и повярвай ми знам повече за наркотиците от теб доста често ги използвам и то доста по опасни от тревицата


и не бъркайте приятното с полезното не винаги двете са едно и също нещо

gabrieta_00
02-03-2015, 16:32
де съм казал че се умира от марихуана? (ако имаш скрито заболяване може да умреш обаче)

май марихуаната вече си казва думата при теб
и не е задължително да опиташ по-тежки е почти винаги е една от причините да се опитат по-тежки наркотици ако искаш питай някой наркоман с какво е започнал
и повярвай ми знам повече за наркотиците от теб доста често ги използвам и то доста по опасни от тревицата


и не бъркайте приятното с полезното не винаги двете са едно и също нещо

Доста често ги използваш а казваш "аман от наркоманчета" ,"дано те хване полицията" нещо не мога да схвана

haritov
02-03-2015, 16:46
Доста често ги използваш а казваш "аман от наркоманчета" ,"дано те хване полицията" нещо не мога да схвана

ами налага ми се да упоявам разни същества че да не ги боли като им бърникам из чаркалаците

това че ти не знаеш за какво служат наркотичните вещества си е твой проблем

heartshapedbox
02-03-2015, 22:41
де съм казал че се умира от марихуана? (ако имаш скрито заболяване може да умреш обаче)

май марихуаната вече си казва думата при теб
и не е задължително да опиташ по-тежки е почти винаги е една от причините да се опитат по-тежки наркотици ако искаш питай някой наркоман с какво е започнал
и повярвай ми знам повече за наркотиците от теб доста често ги използвам и то доста по опасни от тревицата


и не бъркайте приятното с полезното не винаги двете са едно и също нещо

По тази логика повечето хора на твърди наркотици са пили и алкохол преди това. Защо да не са започнали с него? Може да се направи същата аналогия с куп неща. :)



Позитивите ми убягват...
Да, може и да ме направи не-гъз за 2 часа, ама после съм си пак същият.
Има други неща, които вършат тази работа доста по-успешно и за доста по-дълго без да си трепя мозъчни клетки.

Позитивите, които аз виждам са, че пушенето ми е помагало при безсъние, липса на апетит и също когато започне да ме боли глава (имам мигрена и никакви лекарства не ми помагат общо взет, а и аз избягвам да пия). Също така ми дава сякаш с други очи да погледна на дадени ситуации, мисля, че и когато рисувам, правя бижута или някакви други подобни занимания, ми помага с креативността сякаш. При медитация също ми действа добре.
Не обичам да пуша с много хора и шумни компании. Преди основно така се случваше, но реших, че такъв тип пушене те превръща наистина в зациклил типец и спрях изобщо за доста дълго време. Сега вече си имам и граници, и идея какво мога да извлека от билките и мога да кажа, че ми влияе позитивно. Всичко си е до нагласа и виждания, разбира се че е деструктивно да се нагърмиш като животно и да си олигофрен в следващите два часа примерно.

haritov
02-04-2015, 06:30
По тази логика повечето хора на твърди наркотици са пили и алкохол преди това. Защо да не са започнали с него? Може да се направи същата аналогия с куп неща. :)




Позитивите, които аз виждам са, че пушенето ми е помагало при безсъние, липса на апетит и също когато започне да ме боли глава (имам мигрена и никакви лекарства не ми помагат общо взет, а и аз избягвам да пия). Също така ми дава сякаш с други очи да погледна на дадени ситуации, мисля, че и когато рисувам, правя бижута или някакви други подобни занимания, ми помага с креативността сякаш. При медитация също ми действа добре.
Не обичам да пуша с много хора и шумни компании. Преди основно така се случваше, но реших, че такъв тип пушене те превръща наистина в зациклил типец и спрях изобщо за доста дълго време. Сега вече си имам и граници, и идея какво мога да извлека от билките и мога да кажа, че ми влияе позитивно. Всичко си е до нагласа и виждания, разбира се че е деструктивно да се нагърмиш като животно и да си олигофрен в следващите два часа примерно.

е в тоя същия раздел авторката пише че иска да мине на по-тежки и сякаш доказва моята теория

даже си те има и в темата има го черно на бяло

сега аде стига с твоите теории

an7raks
02-04-2015, 06:50
Като болкоуспокояващо съм съгласен, че е полезна.

Относно креативността, LSD-то и салвия-та са също добри източници на идеи и поглед на нещата от друг ъгъл...

haritov
02-04-2015, 07:06
Като болкоуспокояващо съм съгласен, че е полезна.

Относно креативността, LSD-то и салвия-та са също добри източници на идеи и поглед на нещата от друг ъгъл...


тя може да има медицински цели ама те не са болни

и за наркотичните вещества се изисква специална рецепта иначе няма да ти ги покажат даже

heartshapedbox
02-04-2015, 07:17
е в тоя същия раздел авторката пише че иска да мине на по-тежки и сякаш доказва моята теория

даже си те има и в темата има го черно на бяло

сега аде стига с твоите теории

Аз не говоря конкретно за авторката, а за употребата по принцип. :)

haritov
02-04-2015, 09:35
Аз не говоря конкретно за авторката, а за употребата по принцип. :)

аз също говоря за употребата по принцип и дефакто

и не говоря защото така съм решил а защото някакви си професори стигнали до този извод ако ми докажеш че знаеш повече от тях съм склонен да вярвам

няма да се изненадам ако и ти пафкаш

heartshapedbox
02-04-2015, 10:58
Пафкам си, да. Не знам повече от разни професори, говоря от личната си преценка. Просто това, че ако пушиш коз, ставаш тъп и не мислиш за нищо друго, освен да се натрещиш не е универсална истина.

haritov
02-04-2015, 12:21
Пафкам си, да. Не знам повече от разни професори, говоря от личната си преценка. Просто това, че ако пушиш коз, ставаш тъп и не мислиш за нищо друго, освен да се натрещиш не е универсална истина.

няма страшно тя твоята лична преценка обхваща само това което виждаш

още има доста докато я изградиш напълно

heartshapedbox
02-04-2015, 14:36
Човек винаги има на къде да се развива. :)

haritov
02-04-2015, 14:40
Човек винаги има на къде да се развива. :)


в твоя случай е деградация

weed777
03-07-2015, 10:13
zashtoto sa ti dali jomeeeel :D

skate
03-07-2015, 10:26
Съгласен съм с comeasyouare.Пушиш ли предимно с компания от много хора,започваш да затапяваш постепенно от общата лиготия.Пушенето сам обаче си съвсем друга история.И на мен супер много ми помага за повишаването на креативността,рисуването,п исането на песни,измайсторения на разни работи и прочие.Не мисля че съм станал някакъв бавняр,идиот,пропаднал или там квото говорите.На 21 съм имам си собствен апартамент,уча и работя.