PDA

View Full Version : Суха кожа на главата!



WhatNow
02-01-2015, 12:26
Здравейте! Знам,че това може да не е правилното място, но не съм много наясно със сайта. Така де... Нуждая се от помощ. От доста време, сигурно 2 години, по кожата на главата ми се появяват нещо като бели люспички. В началото беше съвсем малко, но не обърнах внимание понеже реших, че ще се махне. Започна да се увеличава и мисля,че проблема е суха кожа на главата. Имам сърбеж и когато се почеша и започва да се лющи много. На вид е като пърхот, но не е и съм сигурна. Опитах с шампоан против пърхот и не стана. После си слагах рециново масло, защото така прочетох в интернет. Нищо не помага за повече от 1 ден. А забравих да уточня, че не е по цялата глава,а само отзад по тила. ПОМОГНЕТЕ, АКО МОЖЕТЕ!

galen_plamen
02-01-2015, 15:20
Това най-вероятно е СЕБОРЕЯ на главата.Появява се точно на тези места като тила, зад и над ушите и над челото, като силен пърхот,люспи, омазняване или изсушаване на кожата.
Трябва консултация с лекар.

WhatNow
02-01-2015, 17:39
На кожен лекар ли?

galen_plamen
02-01-2015, 21:03
да, на кожен лекар ,
Личните лекари също познават тези проблеми и предписват препарати, но най-сигурно е при кожен лекар.
За да се уточни точно какво е може да те изпратят на лаборатория.

marilyn
02-02-2015, 10:49
Отиди при дерматолог, наистина може да е себорея, дерматит и какво ли още не.

valeto.wee.3
02-02-2015, 10:50
ако имаш люспи като на пърхот само че по големи наистина е себорея по добре потърси лекар
http://VisitsToMoney.com/index.php?refId=638743

OGCJ
02-02-2015, 20:44
Ако мислиш, че е от шампоана го замени с бебешки.

Tancuvam
02-03-2015, 07:33
На кожен лекар ли?

Да, на кожен лекар. Не си провеждай самолечение защото ще влошиш нещата. И аз бях като теб докато не открих моята дерматоложка.

WhatNow
02-03-2015, 19:55
Ще ми предложите ли дерматолог във Варна??? Четох много за д-р Томов син и разбрах, че хората са доста възмутени от държанието му и не знам..

WhatNow
02-03-2015, 20:03
Да, на кожен лекар. Не си провеждай самолечение защото ще влошиш нещата. И аз бях като теб докато не открих моята дерматоложка.

да определено става по-зле... майка ми все си мисли че разбира и може, и се опитва да ме лекува от доста време вече реших да отида на лекар

daniela0108
02-05-2015, 12:46
Ти си отиди на лекар задължително, но попринцип ти препоръчвам да внимаваш с какво се къпеш. Започни да се миеш с шампоан против пърхот, има такъв на Лавилин, който съм ползвала точно за суха кожа на скалпа, мисля, че ще ти помогне.