PDA

View Full Version : Мисля ,че харесвам най-добрият си приятел ;/



Elena3232
02-01-2015, 16:44
Здравейте,може да получа малко хейт,обаче съм убедена че си го заслужавам.Та така,преди 1 година някъде ,най-добрият ми приятел ми призна че ме харесва ,аз постъпих ужасно ии спрях да общувам с него ,прекъснах всякакви контакти ,за щастие се осъзнах бързо и му се извиних ,а той ми обясни че не е мислел докато е говорел и че не ме харесва.Аз не повярвах ,но за да продължим приятелството си не обърнах внимание ,бяхме си пак най-добри приятели и всичко си беше повече от ок.После обаче започнах да осъзнавам ,че е единственият човек, на който мога да разчитам ,че винаги ме е подкрепял независимо всичко ии останах с впечатлението че го харесвам.Сега след като си изясних тези неща не спирам да го гледам ужасно е ,защото не искам да разваля приятелството ни.Но ако го харесвам наистина и той мен все още ще изпусна нещо прекрасно.Не знам как да разбера дали наистина имам чувства към него или просто е временно привличане и ако наистина го възприемам като повече от приятел как да постъпя.Ще съм благодарна ако дадете някакъв съвет ,държа на критики също...

VinDiesel
02-01-2015, 16:57
Не е първата такава история, много често се случва така, единия харесва другия, признава си, другия се стряска.
И в много от случаите, после нещата се обръщат както при теб.
Със сигурност привличането ти няма да е моментно. Но най-добре първо се изясни със себе си, искаш ли го наистина???

Ако го искаш наистина просто го целуни.

Elena3232
02-01-2015, 17:48
ама айде де ;д

SnoopDoghoh
02-01-2015, 18:33
Е кажи му на момчето ,не можеш да гадаеш.

Elena3232
02-01-2015, 18:36
Амм..всъщност не помагаш особено

SnoopDoghoh
02-01-2015, 18:41
ее нз може

RapExotic
02-02-2015, 20:09
Явно ти харесва да ти обръщат внимание. Ако наистина искаше да си с него щеше да летиш от щастие, когато ти е признал, че те харесва, а не да го блокираш.

Elena3232
02-02-2015, 20:32
Искам ,тогава не исках.Приемах го просто приятелски и осъзнавам каква огромна глупост направих тогава.

VinDiesel
02-02-2015, 20:36
Казах ти какво да направиш, от теб зависи дали ще го спечелиш...

nikolai_777
02-02-2015, 20:48
Явно ти харесва да ти обръщат внимание. Ако наистина искаше да си с него щеше да летиш от щастие, когато ти е признал, че те харесва, а не да го блокираш.

Да бе,моя случай е подобен:
Харесвах много една пикла от моя клас даже бях влюбен в нея (за пръв път ми се бе случило макар,че съм 12-и клас) и бяхме много добри приятели.Бях луд по нея-следех я,мислех за нея,говорех постоянно за нея,сънувах я и т.н. Като се събирахме с нейни близки чаках тя да стане и започвах да я хваля пред другите-колко е умна,мила красива и такива глупости.Правех го пред тях,защото знаех,че те ще й кажат.Мислех стратегия.Даже въобще не мислех...Скоро видях,че тя е разбрала,защото започна да се държи по-странно.Някак си не ми обръщаше толкова внимание като преди,командореше ме,а аз глупака припках по нея като кученце.Постепенно обаче започнах да виждам за какво иде реч.Дойде вече лятната ваканция и въобще не се виждахме,понеже тя е в другия край на града и нямаме общ път по който да минаваме.Хораа мина цялото лято а тя не ми се обади нито веднъж.Преди се чувахме на ден по 10-15 пъти,а за СМС-ите да не говориме...Обаче и аз съм един дебил-въобще не исках да й звъня,чаках тя да се обади...Така и не дочаках.На 16 август получих едно съобщение,че съм поканен на рожден ден.Казах си за какво да ходя,тя сигурно не иска да ида,а просто от уважение ме кани,пък и исках да й върна за цялото лято...От тогава тя не ми говори.Сигурен съм,че дори не знае за какво ми се сърди ама айде...Цели два месеца едвам ядях.Свалих 7 килограма при положение,че съм 65-това си е голяма загуба...Та искам да кажа,че това което си направила не е никак хубаво.Когато си го отрязала замисли ли се как се чувства той?Все някога ще те забрави,но има ли нужда да стават такива глупости за едното НЕ ? А и ти самата каза,че го харесваш,защо не си тръгнала с него? Не те нападам,понеже изобщо не те познавам,но недей да мислиш само за себе си-помисли за последствията,които оставяш след себе си :)

Elena3232
02-02-2015, 20:57
Мислих,мислих наистина много по този въпрос.Тогава бях съсипана ,защото приключих връзка и очаквах някаква подкрепа и разбиране от приятелите си и той когато ми го каза ,не исках да отговарям и както казах по-горе спрях да общувам с него.После помислих и върху това ии ми се стори още по егоистично.А колко ли съм го наранявала докато съм му говорила за тогавашния си приятел.Аз наистина имам чувства към него ,обаче след като съм го наранила толкова много ,не бих искала да го наранявам още.Не мисля да предприемам нищо. :)

nikolai_777
02-02-2015, 21:02
Винаги има време за втори шанс.И никой не казва,че харесва някого случайно,без да иска или да мисли.Помисли и над това :)

Elena3232
02-02-2015, 21:03
Наистина много благодаря за отговорите.

nikolai_777
02-03-2015, 09:44
Пак заповядай :)

nikolai_777
02-03-2015, 09:47
Забравих да спомена,че когато човек говори без да мисли,значи или е много уплашен или влюбен :)

Elena3232
02-03-2015, 17:30
А може би бях и двете.

nikolai_777
02-04-2015, 09:26
Важното е да си поправиш грешката :)