PDA

View Full Version : Как се обличате за училище/лекции, момичета ?



candyQueen
02-03-2015, 16:51
Та...въпроса е главно към момичетата. Как предпочитате да се облечете преди излизане за нормален учебен ден ? Спорто, тип клин и маратонки+блуза някаква или по-официлно-дънки,панталон,рокля и обувки,ботуши ? :) Как ви е най-удобно ? Кое мислите, че е правилно ? Питам главно за колежките, студентки защото знам, че в училищата, където няма униформи вече учениците си ходят както си искат облечени. Наскоро пък приятелка, която следва в чужбина ми сподели, че противно на очакванията и за стриктно облекло, 90% ог колежките и ходели eжедневно със спортен клин и маратонки за бягане :D

Да кажа и за мен :) Аз предпочитам за ежедневно дънки + някаква блузка и ботуши до малко под коляното. Сручвало се е и с клин да хода но като цяло избягвам :)

one
02-03-2015, 17:17
ежедневно съм с кецове/платненки или ниски боти, дънки, някоя блуза/риза и задължително шалче.
а тия клинове... просто бляяя, толкова рядко са подходящи и естетически добре изглеждащи, а толкова често се носят..

candyQueen
02-03-2015, 20:39
И аз съм на същото мнение, но уви...колежките в "развитите" страни така се обличали :D Много щастливи ще да са им мъжете там хаха

neteinteresuva
02-03-2015, 21:09
Аз съм за клиновете ,ама не и дебеланите ,които ги слагат :)

one
02-03-2015, 21:18
ще ми се да говорех за дебеланите, но уви.. друго имах предвид.

VinDiesel
02-03-2015, 21:27
Ако може и аз да се включа, след едно мъжко мнение, по принцип за мен не толкова до облеклото, колкото до тоновете грим.

Най-голямото нещо което ценя и с него може да ме грабне една мадама е, ако не слага грим или ако слага, да се ограничава до молив и спирала. Независимо за лекции ли е, до магазина ли е, до мола, на дискотека и т.н.

candyQueen
02-03-2015, 21:33
Ако може и аз да се включа, след едно мъжко мнение, по принцип за мен не толкова до облеклото, колкото до тоновете грим.

Най-голямото нещо което ценя и с него може да ме грабне една мадама е, ако не слага грим или ако слага, да се ограничава до молив и спирала. Независимо за лекции ли е, до магазина ли е, до мола, на дискотека и т.н.

++

anonymous908491
02-03-2015, 21:38
Коя от вас би си признала, че ходи на училище/лекции с корона на главата

neteinteresuva
02-03-2015, 21:38
Напоследък стана модерно в мола да се ходи като за дискотека....

girlwithblueeyes
02-03-2015, 21:41
Най-често с униформа ходя.
Обличам се по официално и изчистено обожавам високата талия .Дънки и сако също слагам но много рядко.Най-често панталони ,поли и рокли до коляното.Ходя на средно висок ток (а сега само на равна подметка) . Косата ми е вързана на стегнат кок много рядко на опашка или па плитка още по рядко спусната.Грим почти не слагам освен очна линия и някакво червено червило в по светъл и ненатрпващ тон и малко руж .

Scarface...
02-03-2015, 23:14
"Грим почти не слагам освен очна линия и някакво червено червило в по светъл и ненатрпващ тон и малко руж" - е то кво остава още да се сложи за да си с грим...
п.с: ебавам се ... високата талия може да стои много секси - да , ако момичето има добро тяло

Hayashi
02-04-2015, 06:55
Синеочке с униформа ходиш за лекции!?

Обличам се както за излизане с приятели, за пазаруване в хипермаркета или за по-официална среща. Напоследък нося предимно рокли с дебели клинове и ботуши. Но и пуловери и дънки обичам. В нашата специалност не се изисква да си официален. Вчера един колега ме заля със зелени пигменти, добре че изцапа само мантата.
Грим нося винаги когато имам 15 минути да се мацна, което е почти винаги защото ставам по-рано, за да закусвам. Имам периоди когато се разхождам като аниме героиня. Много се радвам, че съм в среда, в която как изглеждаш няма никакво значение. Бях отишла в училището, в което ще стажувам с котешки ушички, 10-годишните госпожици бяха във възторг.

marilyn
02-04-2015, 08:03
Зимата си ходя задължително с ботуши, за да ми е топло на краката. Иначе си нося много често токчета, зимния сезон по-рядко, но през останалото време не слизам от високите обувки. Тая година ми подариха едни високи почти до коляното, вървят на много неща и основно тях нося. Ходя най-често с дънки, сега съм си взела едни с висока талия и много им се радвам. Поли нося рядко, но смятам да променя това, след като се затопли времето. Иначе рядко слагам и по-дълга блуза/пуловер, които да покриват дупето и клин. Дразнят ме всички момиченца, които си слагат клинчета, а не ги съчетават добре или са по 100 кила. Като цяло клинът ми подхожда повече за фитнес залата, а не да си ходиш само по клин, вместо панталон. о.О

Грим слагам всеки ден, но не много. Основно молив, спирала, червило/гланц.

Ivaaaaa
02-04-2015, 12:13
гримирам се. слагам фдт, защото иначе съм много бледа и изглеждам така, сякаш всеки момент ще припадна. много си 'очерням' очите. очна линия, молив отдолу, спирала... червила рядко, иначе ярко червено. гланцовете са отврат. косата ми е права и я оставям пусната, понякога я връзвам на небрежен кок. обличам се предимно в черно. харесвам и синьо и телесен цвят. обличам рокли с клин или чорапогащник, както и поли. не харесвам токчета и дълги ботуши. предпочитам равни боти или на платформа. нещо такова http://images.neimanmarcus.com/ca/1/product_assets/X/2/9/5/W/NMX295W_mk.jpg и такова http://images.neimanmarcus.com/ca/1/product_assets/X/2/B/7/K/NMX2B7K_mk.jpg. когато е по-топло съм с кецки, пола/дънки и метъл тениска ;д

anonymous708973
02-04-2015, 12:41
Абсолютно нормално се обличам, но аз като цяло клоня към изчистени, класически, по-....не ми се ще да казвам официални, че веднага ще си представите панталон с ръб едва ли не. Трябва да си закарам сакото на химическо и да си купя още няколко, много си ги обичам. При нас няма значение как се обличаш, прекалено много сме и професорите не ни знаят, та отпада сценария с лошото впечатление. Иначе и с клин до под коляното, тениска, маратонки и спортен сак съм ходила, когато след това съм директно на тренировка.
Гледам да съм с грим, че не ми е комфортно иначе, случвало ми се е милиони пъти да си слагам зеления коректор, ружа и т.н. в трамвая. За грим - ако си правя труда за някакъв изобщо, ще е стабилно - зелен коректор, обикновен коректор, фдт, руж, очна линия, спирала, светли сенки под веждата и във вътрешния ъгъл, гледам да не забравям и червило (или поне балсам). Ако съм на кеф, даже и нормални сенки ще си сложа. Косата ми обикновено е пусната, не я обичам вързана.
Иначе колежките германки изненадват с готини съчетания - примерно тия груби ботуши на ива + скини дънки + много ефирна шифонена блузка + statement necklace , а за яке - тия грубите брезентови шуби в зелено. Смачканото кокче е национална прическа :д

Hayashi
02-04-2015, 12:48
Оооо, тази година и аз имам много готини колежки. Русички, чернички, азиатки, всякакви. ^^ Направо си те представям как се мажеш с зелен коректор в трамвая. (lol) Аз направо си закъснявам. Особено лещата ми е замърсена и ми текнат спирата и очната линия.
Чернокожите тук си правят невероятни прически, обаче на моята коса всичко или се срутва след половин час, или ако е кок хванат здраво си докарвам сериозен вратобол от тежестта на косата.

DisappointedDreamer
02-04-2015, 12:54
Съученичките ми по UK редовно си ходят на козметик, фризьор и т.н. :Д

Нямам време и най-вече желание за такива неща аз. Обикновено ходя със скини дънки и риза, потник + жилетка, или сако, или някой изчистен пуловер/тънка блузка.

Ей тия прекрасници http://www.swellshoesmall.com/images/2/PIJkin/EC111C02J-802@1.1.jpg ми подари бащичко, с които обикновено си скитам из университета. Това или едни ankle boots на висок ток. Рядко слагам маратонки. Косата ми е спусната 90% от времето, шалче и палто.

Колегите ми са всякакви, някои се обличат страхотно, други да се чудиш как им е хрумнала дадена комбинация. Онзи ден се подигравахме на приятел, който се беше облякъл изцяло в нюанс на червеното :Д

therichbitch
02-04-2015, 14:12
Все ми викат, че официално се нося, но съм далеч от това, просто въпрос на гледна точка. Сега в магистъра имам колежки, които по- късно са решили да запишат и вече са на 30, работят си сериозно във фирми и се носят като клошарки, за мен това е неприемливо, айде в университета може и с тениска, но на работа да се изтупаш с протрити дънки и изнищен пуловер, и мръсни обувки, тц.
Често ходя с права, изчистена рокля и сако, някакво семпло бижу, сребро или бяло злато обикновено, не си падам много по тия модерните сега, които все едно си закачил воденичен камък на врата си. За обувки- сега ходя точно с такива, които дриймърката качи, само че малко по- високи, не до глезена. Шалове имам много, предимно тънки. Спирала винаги слагам, гланц или червило, както и руж, защото съм мн бледа.
Риза и тъмни дънки също, пола и блуза.


Коя от вас би си признала, че ходи на училище/лекции с корона на главата
аз си признавам без бой, даже сядам на първия чин, да знаят с кого си имат работа

NomNomNom
02-04-2015, 17:39
Не ходя на лекции, иначе в училище ( както и на работа ) е - зависи в какво настроение съм.
Ако съм в настроение за клошарстване, косата само ще я среша, и спирала няма да сложа, ще метна пуловр/блуза, панталон, ниски обувки и ще си стоя така, хем ще ми е удобно.

Ако съм в добро настроение, което е в повечето от времето - панталон и блуза, панталон и риза - обичам панталони с висока талия и да загащвам ризи, повечето ризи, които имам са широки и така не подчертавам бюст и талия - чувствам се по-комфортно така.

А понякога съм в твърде добро настроение, и може и пола да сложа, работата ми позволява да ходя както искам( има бизнес дрес код, но в техничарските отдели са ни свикнали, че не подлежим на него ).

ayaska
02-07-2015, 08:33
Потник + жилетка и дънки или дълга туника и клин. Зимата с ботуши на платформа, а лятото с пантофки. Като цяло постоянно съм на крак и за мен на първо място е удобството. Също така ако имаме клиника и съответно пациенти, съобразявам тоалета да не е прекалено младешки (бабите не го приемат много добре) и да не е стряскащ( при работа с деца)

candyQueen
02-07-2015, 10:16
^Туника с клинче е приятна комбинация...или просто нещо което да покрива дупето :) Не спротен клин де ... по официален.

CoNviCt
02-07-2015, 10:45
@candyQueen
Много си хубава между другото.

candyQueen
02-08-2015, 12:35
Благодаря, но не мисля, че тук е мястото...

Ewok
02-08-2015, 15:07
За лекции се обличам както за навсякъде, обикновено дори съм на работа преди/след тях. Най-често са скини дънки/панталон + пуловер или риза/блуза с жилетка (като е студено, като е топло без пуловер, а под жилетката слагам нещ с къс ръкав). Зимата съм с ботуши или апрески, а ако не е мокро, с кларкове. Като се постопли почти не свалям гуменките, обожавам и в моите очи вървят на всичко :д

xXxPETYAxXx
02-08-2015, 17:12
Аз за лекции си ходя съвсем нормално облечена - с дънки, обикновена блуза и ниски обувки/боти. Не си обличам блузи с дълбоки деколтета, а по-прилични(то като цяло не нося с деколтета, ама реших да уточня). Имам и колежки, които идват с 15см. токове, 2 тона грим и изкуствени мигли, ама и те навсякъде така си ходят.

therichbitch
02-08-2015, 17:23
клин де ... по официален.

:lol:
ooookay

Naive
02-09-2015, 08:55
Най-често обличам поли, рокли, скини дънки, ризи, пуловери и някакви crop tops. :D
Понякога имам по-елегантен вид, понякога пък, ако ме мързи, обличам просто дънки и слагам суичъра на гаджето отгоре.
Зимата нося ботуши, timberland-ки и супер рядко кубинки. Пролет, лято, есен - всякакви гуменки, кецове, пантофки, сандали (е, есента не, де, иначе платформести или равни:Д), обичам и висок ток - обувките тип stiletto, суууупер елеганто и готино стоят със тесен панталон, някаква ризка от лек и фееричен плат или готина блузка, свеж цвят и някакво не твърде елегантно сако, а може и без него. Абе обожавам, обожавам, ама сега като се замисля, така не ходя на училище, а навън някъде. :Д

Грим преди изобщо не слагах, но се скъсвах да си изправям косата. :D Сега е обратното - слагам коректор под очите, пудра, спирала и някакво червило/гланц и се случва да подчертавам леко веждите. И фдт слагам понякога, де. Косата си я оставям естествена, много си я харесвам. :Д Не обичам да излизам с вързана коса, но пък често се случва да я вържа в даскало. :Д

Иначе и аксесори слагам - кефя се на statement necklaces, часовници, а обеци така и не се научих да слагам.

VikkyNirvana
02-09-2015, 09:22
Поли и рокли?Никога!Трябва да съм тръгнала на сватба,за да облека подобно нещо xD Иначе...Сега като е студено и има сняг съм с ботуши..Дънки всякакви цветове..Едно дебело яке и шапка,но тя много рядко..Като е по-студено слагам някакви широки суитчъри(Swag,може би xD) или блузка с дълъг ръкав..За днес специално съм с ботуши,тъмно сини дънки,тениска,яке и това е :д С грима на прекалявам..Спирала и очна линия..Такива фдт,пудри,коректори-голяма играчка и не ми харесва..Косата ми е естествено права,но гледам да си правя обем със сешоара,но само след като е изкъпана :д Накратко е това..Лятно време-къси панталони,тениски,потници, ецове или ако съм някъде с компанията в квартала мога и по джапанки да си ходя xD

Jaune
02-11-2015, 08:17
Боже, както дойде. ;Д Аз пола/рокля не го броя за кой-знае к'во гласене.
А иначе се гримирам винаги, ама доста ненатрапчиво. Просто обичам очна линия.
Пък бижута бол, толкова много (джънк бижута) имам... без обици не излизам. Другото според случая.

frozenxheart
06-18-2017, 15:34
Предпочитам да се обличам небрежно - с дънки и някаква блузка :ДД

Soichiro
06-18-2017, 15:46
За този коментар си заслужаваше да изровиш тема на 2 години.

qkataa_123
06-24-2017, 08:09
Аз на училище ходя повечето с поли защото са по удобни и е хубаво да се носят особено когато е по горещо :)