PDA

View Full Version : Българи били или в Холандия.



vasko9933
02-03-2015, 19:22
Аз и приятелката ми искаме да заминем в Холандия.

Интересува ме това как да си намерим работа и дали има някой който е там и знае
за какво става въпрос..И най важното дали някой може да ми предложи сигурна работа там?!

d-r.Zob
02-03-2015, 23:00
Съжалявам брат, вече окончателно скъсах връзка с Холандия и не мога да ти помогна кой знае колко. Най-важното е какво образование имаш и с колко пари заминаваш.

vasko9933
02-04-2015, 01:09
средно...а за парите малко повече от 1000

Zyra
02-09-2015, 11:27
Ако ще учиш имаш право на 10 часа работа на седмица, ако си от България или от Румъния.
Ако не учиш нямаш право без да си си взел картата, за която се чака към 6 месеца, а може и повече. През това време пребиваваш нелегално, след като максималния престой е 3 месеца.
Вариантите са:
-Да ви свържа с една позната, която има бюро за работа за българи към Холандия и Германия.
-Да работите без трудов договор (нелегално) като разхождате кучета или се грижите за котки. Работата е по 2/3 часа на ден и към 500 евро се връзват от животно. Ако успеете да поберете няколко животни в графика си си взимате добри пари и след като е без договор го няма ограничението за 10 часа седмичен труд.
-Да гледате деца (без трудов договор, но е препоръчително да имате опит).

Потърсете "Jos Jos" във Фейсбук. По принцип търси работа на висшисти от България за Холандия и Германия като урежда документите ви и ги легализира, търси ви работа, като шефът ви няма право да ви уволни през първите 6 месеца или година, както и ако не ви хареса, когато пристигнете в страната.