PDA

View Full Version : Лятна работа



weheartiit
02-04-2015, 18:21
Знам,че е още рано,но реших да се позаинтересувам от сега.Това лято ставам на 17 и много искам
да си намеря някаква работа,за да си запълвам времето и не само.Търсих в jobs.bg ,но там не
срещнах нищо подходящо за възрастта ми.Искам да ви попитам дали знаете някой друг сайт
с такива оферти или към какво мога да се ориентирам на тези години.Изобщо има ли
вариант да ме вземат някъде. :)

Athena
02-04-2015, 19:34
Колкото теб съм. Работех още на 15 срещу 16 като сервитьорка. По принцип под 18 можеш да работиш по 4 часа на ден. Сайтовете няма да ти помогнат много, много :D Освен сервитьорка или барманка едва ли ще намериш нещо друго и най-добре е да отидеш в някое хубаво кафе и да попиташ на място. Ще си оставиш телефон за връзка и евентуално може да ти звъннат. Попитай за какви парички става въпрос, ако ти звъннат и работиш пълно работно време, примерно, защото няма смисъл да тичаш за 15 лв. надница, ако има много работа и т.н.т :)

VinDiesel
02-04-2015, 19:37
По черноморието можеш да намериш нещо за лятото, може даже и "викачка" за някой ресторант, ако знаеш някакъв език ще ти е в +

weheartiit
02-05-2015, 07:49
Ще проверя ,но ми казаха,че много трудно е някъде да те вземат,
освен ако не си с връзки .

marilyn
02-05-2015, 09:30
Трудно ще е, защото нямаш 18. Принципно, законът позволява да работиш по 4 часа на ден и със съгласието на родител. Работодателите избягват да наемат непълнолетни служители, защото могат да си създадат проблеми. Много по-лесно им е да наемат някой на 18, който пак ще им работи и няма нужда от родителски съгласия, непълно работно време и т.н. Пробвай примерно да раздаваш флаери, търси познати, които да те ориентират. Ако имаш приятелка, която е промоутър, примерно, също е идея.

Momicheto:)
02-06-2015, 12:30
Ще проверя ,но ми казаха,че много трудно е някъде да те вземат,
освен ако не си с връзки .

Зависи. Аз това лято почнах да търся средата на сезона и нямаше много търсене, но все пак в 11 клас(без диплома за средно) успях да намеря работа като продавач-консултант в търговски център(като преди това ме бяха одобрили за летището, за безмитния, обаче се бяха заблудили, че имам средно и ми отказаха :D). http://www.jobhow.org/14.html Тук можеш да прегледаш сайтовете и да пращаш CV-та. Иначе можеш и да си извадаш CV-та и да обиколиш из моловете, магазини, заведения, където се сетиш, все някъде ще търсят. :) Успех!

П.С. - Цаката е да си направиш хубаво CV-то, но зависи и от работодателя. Аз моето го бях направила един път! :D

NomNomNom
02-06-2015, 13:25
По принцип не обичат да наемат легално хора под 18, защото трябва да пращат някаква инспекция от бюрото по труда да прецени дали условията са подходящи, или поне това ми обясняваха от една фирма като бях малка, и предложиха да ми плащат известно време на граждански договор на името на майка ми, а след година на мина на трудов .
Та, до 18г. възраст доходите ми бяха на името на майка ми , вероятно защото законът не е достатъчно гъвкав.
Често за временна работа не им се занимава.

А често те наемат нелегално, което е най-лесно.

Ако не ти е за парите, избери си какво ти се прави и питай дали биха те наели като стажант във фирми в областта , да се научиш,и евентуално като направиш 18, да работиш при тях, тъкмо и умения ще си придобила.