PDA

View Full Version : Срам,депресия,сценична треска?..



Mimi_K-on
02-04-2015, 19:26
Здравейте!! Аз съм момиче на 14 години. Тази година се преместих в друго училище и всичко си вървеше супер. Записах се на танци за да се изявя с нещо. Проблемът е че от сега хипер много се притеснявам и срамувам а изявата е май месец..Представям си как обърквам стъпките и всички ме гледат(аз си знам перфектно стъпките но от притеснение..) или пък как падам и обърквам всичко или някой ме блъсне..Как да преодолея този срам и тая депресия?.. ;xx

VinDiesel
02-04-2015, 19:29
Представяй си, как всичко е приключило, цялата зала е на крака и ти пляска.

per-dead
02-04-2015, 19:36
Ако е на някаква голяма, висока сцена с прожектори, няма от какво да се притесняваш. И аз съм в "бизнеса на сценичните изяви", повярвай, като светнат прожекторите, абсолютно нищо няма да виждаш от публиката. Представи си, че си сама и никой не те гледа.

teenems
02-04-2015, 20:03
Представяй си,че си най-добрата.Танцувай си го в огледало и се кефи на себе си.След това го изиграй пред всичките си роднини и продължавай да набираш смелост.До май има доста време, дано успееш да събереш кураж. :)

marilyn
02-05-2015, 09:33
Като ти мине първата такава изява, ще се отпуснеш. Един път ще мине, ще го преживееш и после ще си спокойна.

RapExotic
02-05-2015, 15:05
Познато ми е чувството преди първа сценична изява :D Всичко идва от там, че на човек му пука всеки един от публиката какво ще си помисли за него. За това приеми публиката като едно цяло (тоест като един човек), а не като много. Така ще ти е много по-лесно да се концентрираш. До май месец имаш време да го репетираш стотици пъти.

independent T
02-05-2015, 17:11
Здравейте!! Аз съм момиче на 14 години. Тази година се преместих в друго училище и всичко си вървеше супер. Записах се на танци за да се изявя с нещо. Проблемът е че от сега хипер много се притеснявам и срамувам а изявата е май месец..Представям си как обърквам стъпките и всички ме гледат(аз си знам перфектно стъпките но от притеснение..) или пък как падам и обърквам всичко или някой ме блъсне..Как да преодолея този срам и тая депресия?.. ;xx

В шести клас момиче от класа на Веселин ще пее в училище концерт. В средата на концерта Орлин дойде да види след 5 минути. Веселин които носеше зелен гащеризон и жилетка, защото е циганин и живее в кофа и отиде при Орлин и започва да го притеснява и се пълни главата с глупости. Орлин е уморен от Веселин и го остави за 2 мин. И когато Орлин дойде , Веселин го блъсна в лицето и каза:

- "И една от нашия клас ще пее!"

Graffa
02-15-2015, 12:38
Като изшезнеш пред публика,притесненията изчезват сами.

Gaidarq22
02-16-2015, 14:42
Ако досега не си излизала на сцена, не се притеснявай. На повечето сцени има прожектори които светят в теб. От тях няма да можеш да виждаш публиката, другото е, не ги гледай ти си мисли за танците ;) Не обръщай внимание на никой освен на тези който са на сцената с теб :) Когато започнах да свиря на гайда и аз бях така. Много ме беше срам и на първото ми изявление се представих чудесно, защото не гледах към публиката. Отначало ще е така, после няма да ти прави впечатление :)

kiselomliako
02-16-2015, 19:34
Съвет от мен е да репетираш. Когато си напълно уверена в уменията си, би трябвало да се подобри положението.

klarisa226
02-20-2015, 13:24
И аз бях така но трябва да запомниш нещо и най-големите страхове се преодоляват.
Аз съм също на 14 и в началото имах страх още по-зле от изказване на мнението ми, но успях да го преодолея като ме заплашиха и тогава осъзнах че няма нищо страшно.

chiemi
02-20-2015, 13:48
Не спирай да се притесняваш.Притеснението до някаква степен помага и мобилизира.Поне аз съм така.Притеснявам се неземно много преди някаква "изява" и се оказва, че минава нормално.Ще те посъветвам да овладееш нещата някъде по средата- да се притесняваш, но и да имаш самочувствие, че можеш.Помисли си...ако не се притесняваш къде ще е тръпката?
Съгласна съм с kiselomliako , за да бъдеш уверена репетирай.Дори да не си на танци репетирай си вкъщи за по 1 час-всеки ден.Така ще имаш около 90 часа репетиции.Не се предавай.

galaxy29
02-21-2015, 02:49
удари един-два екса за отсрамване :д