PDA

View Full Version : Християнка и мюсюлманин



m_nik
02-05-2015, 15:51
За или против браковете между християнка и мюсюлманин/мюсюлманка християнин ?
Какво ви е мнението за това ?

Ivaaaaa
02-05-2015, 15:52
защо АЗ трябва да съм ЗА или ПРОТИВ брака на еди кой си. не ми дреме.

m_nik
02-05-2015, 15:57
защо АЗ трябва да съм ЗА или ПРОТИВ брака на еди кой си. не ми дреме.

Ем просто попитах за или против браковете между българи и турци ..
Ти щом не искаш недей коментира ;)
No hate.

iwwocXr
02-05-2015, 16:00
Като будист мога да ти кажа само, че нито за едните, нито за другите ме интересува. Най-малко дори.

Ivaaaaa
02-05-2015, 16:01
а, сега пък българи и турци ;д. не мисля, че това засяга някого по какъвто и да било начин - пряко или косвено, тъй че не виждам смисъл от темата (:

m_nik
02-05-2015, 16:02
Който не иска да не коментира .. :v

NomNomNom
02-05-2015, 16:04
Хората са по-освободени от тези традиции вече. Гобализацията се усеща.
Не те определят по религиозна принадлежност.
Едно време ако е имало огромно значение, сега не е така.
Да не говорим, че познавам много турци например, чудесно живещи при нас, имат си приятелки българки.
Познавам азербейджанец, живеещ в чехия, обикаляше европа и азия момчето, и в София го разведох по църквите на центъра ( влезе в тях, в джамията при пиротска дори не се сетих да го водя )

Дълбоките мюсулмани са друга работа, ей таз седмица гледах пак снимки от свадбата на един пакистанец - нарочно от хиляди снимки, избрал 15, на които жена му гледа надолу, но те и двамата мюсулмани и си живеят там.

Azoria
02-05-2015, 16:39
No hate.


При тема "за" или "ПРОТИВ" , успех...

m_nik
02-05-2015, 16:42
При тема "за" или "ПРОТИВ" , успех...

Имам предвид че не я хейтвам ..

Fisherman
02-05-2015, 16:43
митко хомосексуалиста пак си е направил профил,имаш умствени проблеми момче

marilyn
02-05-2015, 18:17
Хората са по-освободени от тези традиции вече. Гобализацията се усеща.
Не те определят по религиозна принадлежност.
Едно време ако е имало огромно значение, сега не е така.


Дали в Анадола са толкова освободени вече? Не мисля. Има хора и хора, но религията означава и друг светоглед. НЕ мога да си представя гадже мюсюлманин.

NomNomNom
02-05-2015, 18:26
Х
Дълбоките мюсулмани са друга работа
написала съм ^

kaRamella
02-05-2015, 18:30
За гаджета иди-дойди ...ама брак..И да са щастливи,роднините ще ги побъркат до 2рата година :D

m_nik
02-05-2015, 19:02
За гаджета иди-дойди ...ама брак..И да са щастливи,роднините ще ги побъркат до 2рата година :D

Особено роднините на християнката/християнина. :D :D :D
Пък като се почне на сватбата с кривите погледи хахахах !

xXxPETYAxXx
02-05-2015, 19:16
Аз лично не бих била с мюсюлманин.

NomNomNom
02-05-2015, 19:20
За гаджета иди-дойди ...ама брак..И да са щастливи,роднините ще ги побъркат до 2рата година :D

За това - далеч от тях :D

Като атеист, заявявам, че нито за християнин , нито за мюсюлманин бих се омъжила.
Пък колкото по-малко намеса на семейството, толкова по-добре в повечето случаи

InnocentFuck
02-05-2015, 19:38
Не ме бърка

nevermorevon
02-05-2015, 19:42
Аз съм много против това. Представете си в една такава връзка недай си боже нещата да отиват към брак или към дете как мислите ваште биха ли били за това вие да имате някаква турска фамилия и детето ви да е с някви турски имена ?. Няма смисъл, малко ли са българите, че с турци ше се смесвате.

HollyGolightly
02-05-2015, 19:50
Особено роднините на християнката/християнина. :D :D :D
Пък като се почне на сватбата с кривите погледи хахахах !
Ти наистина ли го мислиш това нещо?

m_nik
02-05-2015, 19:52
Аз съм много против това. Представете си в една такава връзка недай си боже нещата да отиват към брак или към дете как мислите ваште биха ли били за това вие да имате някаква турска фамилия и детето ви да е с някви турски имена ?. Няма смисъл, малко ли са българите, че с турци ше се смесвате.

+1
И детето като тръгне на училище и започне да учи за Османската империя..

nevermorevon
02-05-2015, 20:38
+1
И детето като тръгне на училище и започне да учи за Османската империя..

Така е наистина, аз се дразня изключително много като видя някакво хубаво българско момиче да ходи с турчин...

girlwithblueeyes
02-05-2015, 21:03
Не ми пречат да правят каквото искат.Аз лично не бих тръгнала с турцин чисто и просто защото визуално не ми харесват

TheDeath
02-06-2015, 05:53
Хм... Ама защо въпроса е зададен християнин-мюсюлманин, пък вие говорите за българи и турци? Нали знаете, че има и други християни освен българите и други мюсюлмани, освен турците? По принцип, ако не те бърка дали някоя рускиня е женена за сириец, защо да те бърка българка женена за турчин?
Моя приятел е католик, ако тръгнем да се женим съм убедена, че семейството му ще е много против, че съм православна и по-лесно би ме приела, ако бях мюсюлманка :) Просто такова усещане имам... Обаче пък хич не ми пука за това, защото аз за сватба дори не мисля, да не говорим, че и със семейството му не виждам шанс да се срещна скоро. Устройва ме

NomNomNom
02-06-2015, 06:17
^ей сега питах моя, каза, че само радикални католици биха имали проблем, иначе на никого не му дремело. Баща му толкова ми се радва, само дето не може да запомни от австрия ли съм, или от чехия, ама човека е на 70г. вече и това му е последната грижа :д Питах и за мюсюлманите, не ги предпочитали уж пред православните + радикалните католици пък предпочитали невярващ пред еретик.

NomNomNom
02-06-2015, 06:21
И не знам защо всички решихте, че ще е детето с турски имена и че ще учи за османската империя, много ограничено мислене. Ако се вземете с християнин от западните страни, все едно не важи пак същото, даже по-зле, защото има турци които напълно се побългаряват, ама за колко западняци важи същото?

AngelBelchev
02-06-2015, 06:33
Така е наистина, аз се дразня изключително много като видя някакво хубаво българско момиче да ходи с турчин...

На какво по-точно се дразниш? На двама млади, които се харесват и искат да са заедно? Не виждам къде е лошото в това. Тук не става дума за политика, емиграция и обществени интереси и можете само да взимате пример от тия силни хора, защото очевидно желанието им да са заедно е по-силно от това какво мислите вие или родителите им или една камара охранени отчета и вси светии.

m_nik
02-06-2015, 08:59
Всеки да си знае мястото.

TheDeath
02-06-2015, 10:00
На какво по-точно се дразниш? На двама млади, които се харесват и искат да са заедно? Не виждам къде е лошото в това. Тук не става дума за политика, емиграция и обществени интереси и можете само да взимате пример от тия силни хора, защото очевидно желанието им да са заедно е по-силно от това какво мислите вие или родителите им или една камара охранени отчета и вси светии.

Абсолютно!


НомНом, явно аз съм се заблудила по информацията, която получавам от някои приятели, но до колкото знам семейството на моя приятел (по-скоро бащата и лелята, майка му е починала) са доста крайно религиозни. За мое щастие той не е никак :) Но както казах, аз намерение нямам да се срещам с тях скоро :)


М_ник, кой определя на кого къде му е мястото? За всеки има място под слънцето, стига да не налага своите идеали и виждания на останалите. В случая, ако двамата искат да са заедно и нямат конфликт по между си на база религията си , не виждам с какво право околните могат да се месят!

m_nik
02-06-2015, 10:44
И не знам защо всички решихте, че ще е детето с турски имена и че ще учи за османската империя

Ами повечето такива семейства си кръщават детето с турско име.
В трети клас се учи за робството. Как ще се почувства детето след като разбере, че турците са избивали българите ?


Така е наистина, аз се дразня изключително много като видя някакво хубаво българско момиче да ходи с турчин...

Ем има много турски сериали по телевизията. Нали виждаш големи къщи това онова... :D Момичето може да си мисли, че ако се омъжи за турчин ще има същата.

TheDeath
02-06-2015, 11:09
Ако момичето си мисли такива работи само заради филмите, то извинявай, ама по-добре такава тъпа някой турчин да я изнесе зад граница, че вече станаха много в Бг интересчийките курволетки....
Колкото до ученето на история - не виждам защо историята трябва да влияе на начина по който се чувстваш? В миналото на всяка страна, на всеки народ има възходи и падения, идеята е да не живеем с миналото, а да се учим от него.

Blab
02-06-2015, 11:16
няма да чета темата, само скролнах.
нека да е освободен светът.
в момента се посажда следващата световна война. да видим, че ще е междуетническа/религиозна.;


иначе, аз съм пролюбовно настроена.
но 1-ният процент - дали?

NomNomNom
02-06-2015, 11:24
Ами повечето такива семейства си кръщават детето с турско име.
В трети клас се учи за робството. Как ще се почувства детето след като разбере, че турците са избивали българите ?



Първо, не всички.
Второ, генерално темата ти е некоректно зададена, защото както някой също каза, не всички мюсюлмани са турци.
Трето,какво ще ми кажеш за браковете между българка и македонец, българка и румънец, българка и грък, българка и американски евреин, българка и американец?

Четвърто, за какъвто и човек да се омъжиш, ще има една доминантна националност, така, че разшири малко светогледа, а пък това да слагаш под общ знаменател всички хора с турска кръв, е много некоректно също.

Наскоро четох , че Захари Бахаров има турски произход назад откъм майка му.

Понякога като ви чета и се чудя - вие не излизате ли навън, не се ли срещате с хора, не общувате ли с тях, нямате ли чуждестранни и чуждорелигиозни приятели, че сте се захлупили така.

Младите са далеч от дълбоката мюсюлманщина, а ако не са - бих бягала от религиозен мюсюлманин, както бих бягала и от религиозен българин, или какъвто и да е силно религиозен индивид.

anonymous708973
02-06-2015, 11:52
Понякога като ви чета и се чудя - вие не излизате ли навън, не се ли срещате с хора, не общувате ли с тях, нямате ли чуждестранни и чуждорелигиозни приятели, че сте се захлупили така.


Номи, къде да я видят тази интернационална среда и да се научат на толерантност? Наистина няма къде и не са виновни самите те.

Хммм, аз от български евангелист бих бягала доста по-бързо отколкото от мюсюлманин, мисля.
Не, както и да е, все ми е едно кой с кого ще жени. Радикалните религии ме отблъскват, независимо какви са. На смесени двойки се радвам изключително много, винаги ми е интересно и се опитвам да разпитвам :д Познавам германка, която ходи с бразилец; китайка, която ходи с пич от Тунис; българка с германец, аз съм също в интернационална връзка, направо двойно интернационална можем да я пишем 8-). След време приемаш такива неща за нормални. Но тук говорим за религия, а това е малко по-различно. Не познавам много мюсюлмани, честно казано, но по някакво вътрешно усещане не се чувствам привлечена към тях. И на семейството ми никак няма да се хареса да си закича една турска фамилия.
Въпреки че... ако хората не са толкова религиозни, националните различия и разликата в манталитета могат да са далеч по-голяма пречка от една религия, знам ли.

marilyn
02-06-2015, 11:53
Младите са далеч от дълбоката мюсюлманщина, а ако не са - бих бягала от религиозен мюсюлманин, както бих бягала и от религиозен българин, или какъвто и да е силно религиозен индивид.

О, тук си много права! Каквато и да е фанатичност, не е приемлива. Дори да е християнин/ка, ако е фанатизиран/а е ужасно нещо. Имах една приятелка, ревностна християнка. То с нея едвам се говореше за някои неща. Представям си да имам такова гадже, което пости сигурно 1/2 от годината, ходи на църква всяка седмица, не иска да правим секс до сватбата?! :D

Blab
02-06-2015, 12:44
Wikipedia (http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A0%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%B3%D0%B8%D1%8F)
мисля, че не осъзнавате какво всъщност значи "религия".
прочетох нагоре "някаква си религия" и бях о.О
това, че ние тук не се религиозни, съвсем не значи, че за други етноси/групи хора нещата стоят по същия начин.
не ми се навлиза във философски понятия, тъй като виждам, че диалогът дотук е подчертано материален.
но, моля, преди да се изказвате за някой, различен от себе си, осмислете смисълът и тежестта, които стоят зад "някаква си религия".

ако се наложи, ще го преведа с удачни примери - както пантерата не може да пътува без 3 чифта обувки за 4 дни и не излиза без грим, защото не се чувства ок, така за друг индивид други неща са неименни. когато това не са прищевки, а индивидът е отгледан в дадена КУЛТУРА (култура не е нещо високо, културата е начин/привички/среда на живот), която изисква от него първо, второ, трето; забранява му четвърто и пето; поставя бита и цялостния му живот в рамка от нколко точки; мащабът е маалко по-голям;
та, дори оставете семейните/родовите традиции на някой религии (макар че - не може да ги оставим настрана, по никакъв начин:Д). религията е всичко, в което вярваш; морала ти като личност; желанията, хоризонтите, страховете, привичките ти, етц, етц. дори да не си поклонник на някоя от монополните религии(които в днешния, и не само, свят, са дефрагментирани на безброй вариации на тема, които за по-удобно ще нарека тук секти, но реално аз не вярвам (хах!), че има чиста вяра...), та - дори да не принадлежиш към някоя от разпространените религиозни системи, всяка съзнателна личност има изграден свой... МИРОГЛЕД, което е абсолютно същото. успех в живота, ако твоят мироглед не се припокрива с максимален/достатъчен брой точки с този на човека до теб - бил той приятел или партньор;

NomNomNom
02-06-2015, 13:13
Номи, къде да я видят тази интернационална среда и да се научат на толерантност? Наистина няма къде и не са виновни самите те.

Хммм, аз от български евангелист бих бягала доста по-бързо отколкото от мюсюлманин, мисля.
Не, както и да е, все ми е едно кой с кого ще жени. Радикалните религии ме отблъскват, независимо какви са. На смесени двойки се радвам изключително много, винаги ми е интересно и се опитвам да разпитвам :д Познавам германка, която ходи с бразилец; китайка, която ходи с пич от Тунис; българка с германец, аз съм също в интернационална връзка, направо двойно интернационална можем да я пишем 8-). След време приемаш такива неща за нормални. Но тук говорим за религия, а това е малко по-различно. Не познавам много мюсюлмани, честно казано, но по някакво вътрешно усещане не се чувствам привлечена към тях. И на семейството ми никак няма да се хареса да си закича една турска фамилия.
Въпреки че... ако хората не са толкова религиозни, националните различия и разликата в манталитета могат да са далеч по-голяма пречка от една религия, знам ли.

Панерке, съгласна съм, малко нахейтих, не всеки е длъжен да търси контакт с различните култури и да ги толерира.
@Блаб, много хубаво го заключи, ама ние тук не се впускаме в дълбочина, и си чешем езиците основно. Пък и темата съвсем не е за религия очевидно, ами за национална принадлежност, и конкретно - при ситуацията с турците.

А защо тръгнах остро - защото познавам смесени двойки, една от тях - брак май нямат хората, но пък имат две деца, с български имена, и мъжът също си го знаем с българското му име, пък тук какво ли не се изписа за потурчване.
Дечицата са мънички, но като стана в ученическа възраст, едва ли ще им е гадно за турското робство, по-скоро, че ще има хора, които така биха реагирали към смесения им произход.
Имала съм и колеги на работа - турци - абсолютни пичове.

Та, авторката искаше първо за религия да говори, но явно не е направила разлика между религия и националност, защото едно е да спазваш отреденото от религията, която следваш, друго е да си турчин, но да не си религиозен и да не си традиционалист.

Deadlock
02-06-2015, 13:25
(четох само последните мнения)
Блаб, права си.

Имам приятелка, която е дълбоко религиозна и произлиза от семейство, в което бог присъствено неизменно. Молитвите са ежедневното общуване с бог, библията дава отговори на всички въпроси, бог е този, който изпраща премеждията в живота и той е този, който дава сили за преодоляването им. В ежедневни разговори с нея тези вярвания не личат. "Материално" погледнато, живее нормален живот според стандартите на богатия свят.
Когато почина баба й, каза едни много силни за мен думи - "Баба вярваше в господ, затова той ще се погрижи за нея и тя ще бъде на по-хубаво място." Тези думи, казани от класически интелигентен човек, с развито логическо мислене, учещ медицина! Знам, че много хора ги казват като утешение, а не като факт. Като "накрая всичко ще бъде наред", въпреки че не знаят дали ще бъде наред. Но тя наистина вярва, че така работи светът.

Прииска ми се да споделя, пък желаният пойнт, да речем, е, че да, религията за някои хора не е нещо периферно и нерелигиозните сме склонни да подценяваме това. Мен ме удивлява, респектира, плаши.. и завиждам на (привидната?) увереност, която дава.

anonymous708973
02-08-2015, 14:25
успех в живота, ако твоят мироглед не се припокрива с максимален/достатъчен брой точки с този на човека до теб - бил той приятел или партньор;

Ние случайно да казахме нещо различно?

an7raks
02-08-2015, 14:40
Ебати идиота!
/но хейт!

dreamwalker
02-08-2015, 14:47
Всеки да си знае мястото.

http://www.fototime.com/photos/st/574CA9A9B3C3457CABCF7FDB3F18B292/daamn.gif

Не разбирам защо трябва да съм за или против връзката на някакви хора... като ги съдя по етническа принадлежност, религия, цвят на косата и очите и т.н.



В трети клас се учи за робството. Как ще се почувства детето след като разбере, че турците са избивали българите ?

Турците са избивали българите, ама българите никого не са избивали, нали така? И детето ще се настрои против майка си/баща си, защото може да се окаже, че държавата, от която произхожда прапрапра...дядото или бабата на единия е била под властта на държавата, в която е живял прапрапра...дядото или бабата на другия...
И стига с това "робство". Робството е през Античността и/или Средновековието.

an7raks
02-08-2015, 15:08
И стига с това "робство". Робството е през Античността и/или Средновековието.

Да, тук е имало само присъствие!
Турците просто са присъствали, потурчвали са българи, правили са децата им еничари и са ги клали по празници, за да няма скука... :)

dreamwalker
02-08-2015, 15:19
Да, тук е имало само присъствие!
Турците просто са присъствали, потурчвали са българи, правили са децата им еничари и са ги клали по празници, за да няма скука... :)

Нямам особено желание да се впускам в исторически дебат, от който нито ти, нито аз ще имаме полза, тъй като няма да си променим мнението, но ако много настояваш може да стане в отделна тема. + Ще ми се наложи да издирвам достоверни източници, за да не си чешем езиците напразно, както каза NomNomNom.
България не е била единствената държава, която е попадала под чужда власт. Защо тогава другите държави не казват, че са били под руско робство или под датско робство, например? Аз не съм съгласна да виктимизирам своите предци, като твърдя, че са били "роби". Ако някой друг е окей с този факт, за мен няма проблем.
П.П. Ех, тази история. Никой не я знае като хората и същевременно всички са експерти!
Офтопик: An7raks, в учиш ли все още или си завършил?

an7raks
02-08-2015, 15:28
Историята никога не ми е била особено силна, ама някак си вярвам на даскалите. дето са ми преподавали...

Средното съм го завършил.

dreamwalker
02-08-2015, 15:46
^
Историята винаги се разглежда от определен ъгъл и е трудно да се обхване цялата картина. Хората усложняват развитието на науката, като я използват за собствени пропагандни цели. Историята е наука, която изисква обективност. Не е лесно да си обективен, пък и не е напълно възможно от човешка гледна точка.
Оттам и тези спорове "кой е по-по-най".

an7raks
02-08-2015, 16:01
Че кое му е необективното на това, че турци са клали българи и са им налагали техните обичаи и закони?

Българите също сме вършили много мизерии над невинни по време на войни...

Да, обикновените турци са си живеели наравно с българите и нямат нищо общо, както и сегашните турци в България нямат нищо общо с ония помияри, дето уж ги представяли във властта...
Тези факти, обаче, не значи, че тук просто са присъствали турци 5 века...

dreamwalker
02-08-2015, 16:10
Че кое му е необективното на това, че турци са клали българи и са им налагали техните обичаи и закони?

Българите също сме вършили много мизерии над невинни по време на войни...

Да, обикновените турци са си живеели наравно с българите и нямат нищо общо, както и сегашните турци в България нямат нищо общо с ония помияри, дето уж ги представяли във властта...
Тези факти, обаче, не значи, че тук просто са присъствали турци 5 века...

Не са "присъствали", но и робство не е било. http://en.wikipedia.org/wiki/Slavery
Виж, метафорично, да, използва се. Но исторически е невярно.

an7raks
02-08-2015, 16:39
Не са "присъствали", но и робство не е било. http://en.wikipedia.org/wiki/Slavery
Виж, метафорично, да, използва се. Но исторически е невярно.

Естествено, че става въпрос за преносния смисъл на думата... Въпреки че български момичета са били взимани за робини в пълния смисъл на думата, че и малко отгоре. ;)

Fisherman
02-08-2015, 16:49
за или против брака между марсианец,космонавт и сандвич с фъстичено масло?

anonymous895156
02-08-2015, 17:15
откъде идва потребността хората да се разделят по етнос и религия
точно тази ни склонност е най-големият бич на съвременната цивилизация, предизвикал всички войни
и вие доброволно избирате да я практикувате? браво, малоумници
разумно ли е да се отъждествяваш с глупавите си предци, които са ги клали някакви си там, и това да те кара да задържаш злоба у себе си към други хора?
как един турчин има отношение към стореното от някой негов прадядо
съзнавате ли какви свине са били средновековните българи, както и тези днес
хайде да се самоубием ритуално и да спрем да контактуваме с други нации по този случай
чудите се каква е причината вие да сте християни, а ахмед - мюсюлманин? нищо вселенско, просто теорията на вероятностите ви е отредила да се пръкнете в семейства, които промиват мозъците на децата си по различен начин


В трети клас се учи за робството. Как ще се почувства детето след като разбере, че турците са избивали българите ?

ти как се почувства, след като разбра, че хитлер и путлер са хетеросексуални хора, които дишат и имат бял цвят на кожата? като убийца, нали

освен това всички пренебрегвате прогреса, за който трябва да благодарим на Османската империя

anonymous895156
02-08-2015, 17:21
отново показвате колко сте тъпи, християнството и ислямът са близки, защото са авраамистични религии, така че на двамата глупаци ще им е лесно да си съжителстват

dreamwalker
02-08-2015, 17:22
отново показвате колко сте тъпи, християнството и ислямът са близки, защото са авраамистични религии, така че на двамата глупаци ще им е лесно да си съжителстват

Те са глупаци, а ти си много умен? Много е модерно напоследък да твърдиш, че си атеист, ама как беше онзи лаф... в падащ самолет няма атеисти.

http://m.memegen.com/plwtby.jpg

Fisherman
02-08-2015, 17:43
няма


и митко пак повдига темата за хетеросексуалността,явно го е яд,че е отлъчен педераст

an7raks
02-08-2015, 17:54
откъде идва потребността хората да се разделят по етнос и религия
точно тази ни склонност е най-големият бич на съвременната цивилизация, предизвикал всички войни
и вие доброволно избирате да я практикувате? браво, малоумници
разумно ли е да се отъждествяваш с глупавите си предци, които са ги клали някакви си там, и това да те кара да задържаш злоба у себе си към други хора?
как един турчин има отношение към стореното от някой негов прадядо
съзнавате ли какви свине са били средновековните българи, както и тези днес
хайде да се самоубием ритуално и да спрем да контактуваме с други нации по този случай
чудите се каква е причината вие да сте християни, а ахмед - мюсюлманин? нищо вселенско, просто теорията на вероятностите ви е отредила да се пръкнете в семейства, които промиват мозъците на децата си по различен начин



ти как се почувства, след като разбра, че хитлер и путлер са хетеросексуални хора, които дишат и имат бял цвят на кожата? като убийца, нали

освен това всички пренебрегвате прогреса, за който трябва да благодарим на Османската империя

Предците ти са глупави, че не са искали днес да се казваш Ахмет и да си рязан? А, чакай, твоите май са били от умните и все пак се казваш Ахмет и си рязан...

Нямам нищо против турците. Те са си защитавали техният интерес и обичаи, както и ние... Просто е тъпо да се говори за "присъствие"... И, да, съвременните турци не са виновни за стореното от предците им. Въпреки че те продължават да не признават никакви други етноси и религии на тяхна територия.

С другото съм съгласен... до някъде...
Не виждам как може да ми пречи някаква двойка...

dreamwalker
02-08-2015, 18:00
^
Защо трябва да е или присъствие, или робство? "Присъствие" е некоректно, защото то не отнема правото на една държава да се самоуправлява, а понятието "робство" е хиперболизирано от борците за независимост по време на Българското възраждане. Османско управление според мен е най-удачно. Не го прави нито присъствие, нито робство.

Ivaaaaa
02-08-2015, 18:02
откъде идва потребността хората да се разделят по етнос и религия
точно тази ни склонност е най-големият бич на съвременната цивилизация, предизвикал всички войни
и вие доброволно избирате да я практикувате? браво, малоумници
разумно ли е да се отъждествяваш с глупавите си предци, които са ги клали някакви си там, и това да те кара да задържаш злоба у себе си към други хора?
как един турчин има отношение към стореното от някой негов прадядо
съзнавате ли какви свине са били средновековните българи, както и тези днес
хайде да се самоубием ритуално и да спрем да контактуваме с други нации по този случай
чудите се каква е причината вие да сте християни, а ахмед - мюсюлманин? нищо вселенско, просто теорията на вероятностите ви е отредила да се пръкнете в семейства, които промиват мозъците на децата си по различен начин



ти как се почувства, след като разбра, че хитлер и путлер са хетеросексуални хора, които дишат и имат бял цвят на кожата? като убийца, нали

освен това всички пренебрегвате прогреса, за който трябва да благодарим на Османската империя

ако имах пенис, щях да получа ерекция ((:

dreamwalker
02-08-2015, 18:07
откъде идва потребността хората да се разделят по етнос и религия

Родово-племенните общности? Някои неща много трудно се променят.

anonymous895156
02-08-2015, 18:09
Те са глупаци, а ти си много умен? Много е модерно напоследък да твърдиш, че си атеист, ама как беше онзи лаф... в падащ самолет няма атеисти.

http://m.memegen.com/plwtby.jpg

в действителност съм изключително интелигентен, но ти едва ли го осъзнаваш, защото от по-долните нива нещата вероятно изглеждат различно
това със самолета демонстрира лицемерната природа на човека и в действителност показва, че най-жалките хора са религиозни, защото нямат друга утеха
благодаря за потвърждението


няма


и митко пак повдига темата за хетеросексуалността,явно го е яд,че е отлъчен педераст

пак ли се опитваш да се правиш на мъж


Предците ти са глупави, че не са искали днес да се казваш Ахмет и да си рязан? А, чакай, твоите май са били от умните и все пак се казваш Ахмет и си рязан...

Нямам нищо против турците. Те са си защитавали техният интерес и обичаи, както и ние... Просто е тъпо да се говори за "присъствие"... И, да, съвременните турци не са виновни за стореното от предците им. Въпреки че те продължават да не признават никакви други етноси и религии на тяхна територия.

С другото съм съгласен... до някъде...
Не виждам как може да ми пречи някаква двойка...

еднакво тъпо е да си християнинът Теодор и мюсюлманинът Ахмед, просто твоето съзнание възприема първото по-леко, защото си възпитан в такава среда и изпитваш ирационален страх от непознатото като всеки друг човек
тъй като предците ми не са били атеисти или поне агностици, са глупавички, да
ама чакай... защо трябва да има "техни" и "наши" неща? хората са едно, стига с тези деления, те са присъщи на маймунките бонобо, които се делят на кланове с някаква йерархия, патриотично настроени са и т.н.
крайно време е да еволюирате :(
тогава защо си против еднополовите бракове?

anonymous895156
02-08-2015, 18:11
ако имах пенис, щях да получа ерекция ((:

;*


Родово-племенните общности? Някои неща много трудно се променят.

маймунските ирационални навици на хората като този да се делят на такива общности е едно от тях
продължавай да си част от това, хитро е

//самият въпрос беше реторичен, луничке

dreamwalker
02-08-2015, 18:13
тогава защо си против еднополовите бракове?

Изключително интелигентно момче, което е върл защитник на еднополовите бракове, но тотално отвхвърля значението, което религията оказва върху индивида...
Ако не е тайна... на колко години си?

anonymous895156
02-08-2015, 18:16
Изключително интелигентно момче, което е върл защитник на еднополовите бракове, но тотално отвхвърля значението, което религията оказва върху индивида...

в най-добрия случай вкоренява в мизерното му съзнание "ценностна система", която се контролира от страха му от наказание, нещо, присъщо за хората в продконвенционален стадий на морално развитие на 5-6 годинки

на 12 сам иначе

dreamwalker
02-08-2015, 18:17
маймунските ирационални навици на хората като този да се делят на такива общности е едно от тях
продължавай да си част от това, хитро е

//самият въпрос беше реторичен, луничке

Ако нямаше делене на общности, нямаше да има разнообразие.

dreamwalker
02-08-2015, 18:18
на 12 сам иначе

Предположих.
П.П. Май не ставам за ясновидец, дадох ти 14-15.

anonymous895156
02-08-2015, 18:22
Ако нямаше делене на общности, нямаше да има разнообразие.


http://media.steampowered.com/steamcommunity/public/images/avatars/ce/ce54fefb409ce0c4d9ac7691060aecc772a0abe3_full.jpg


Предположих.
П.П. Май не ставам за ясновидец, дадох ти 14-15.

престъпно свежарското ще е да видя място, където средностатистическият 14-15-годишен е като мен <3

dreamwalker
02-08-2015, 18:23
http://media.steampowered.com/steamcommunity/public/images/avatars/ce/ce54fefb409ce0c4d9ac7691060aecc772a0abe3_full.jpg



престъпно свежарското ще е да видя място, където средностатистическият 14-15-годишен е като мен <3

За второто съм съгласна. Поне умееш да мислиш, въпреки че не споделям мнението ти за религията. На тази възраст немного хора си правят труда да мислят.
Наблюдавам и нарцистични наклонности.

anonymous895156
02-08-2015, 18:36
разнообразието в един свят трябва да съществува на ниво различни уважаващи се независими личности, които спазват обществен договор и не прокламират морал един на друг
т.е. под формата на анархия
не на това селяните в кой район какви носии слагат
трудно ми е да си представя по-маймунска простотия от това да видя как хора развяват българското знаме, докато се кръстят... толкова противопоказно
сякаш гледам горили, които се тупат по гърдите, докато размахват чепки с банани заплашително към враговете от югоизточното дърво

единственото нещо, което ни спира да махнем границите и да еволюираме като цивилизация, е изкуствено наложеният патриотизъм в рамките на всяка група хора, обявена от някого за народ, към който като послушен конформист всички се присъединявате с извинението "майка така казва, пък и няма как" и завъртате отново порочния кръг на маймунското общество, от който не сме излезли от 7000 години

имам 38/40 на теста за нарцисизъм при средно 15, така че... да :Д

dreamwalker
02-08-2015, 18:43
разнообразието в един свят трябва да съществува на ниво различни уважаващи се независими личности, които спазват обществен договор и не прокламират морал един на друг
т.е. под формата на анархия
не на това селяните в кой район какви носии слагат
трудно ми е да си представя по-маймунска простотия от това да видя как хора развяват българското знаме, докато се кръстят... толкова противопоказно
сякаш гледам горили, които се тупат по гърдите, докато размахват чепки с банани заплашително към враговете от югоизточното дърво

единственото нещо, което ни спира да махнем границите и да еволюираме като цивилизация, е изкуствено наложеният патриотизъм в рамките на всяка група хора, обявена от някого за народ, към който като послушен конформист всички се присъединявате с извинението "майка така казва, пък и няма как" и завъртате отново порочния кръг на маймунското общество, от който не сме излезли от 7000 години

имам 38/40 на теста за нарцисизъм при средно 15, така че... да :Д

Комунист ли си? Ако ти не си, родителите ти са, нали? Познах ли? Питам от любопитство. Не си длъжен да отговоряш на такива лични въпроси...
А на теста за социопатия?


http://cdn.okcimg.com/php/load_okc_image.php/images/0x0/0x0/0/2412368197141015193.jpeg

anonymous895156
02-08-2015, 18:48
Комунист ли си? Ако ти не си, родителите ти са, нали? Познах ли? Питам от любопитство. Не си длъжен да отговоряш на такива лични въпроси...
А на теста за социопатия?


http://cdn.okcimg.com/php/load_okc_image.php/images/0x0/0x0/0/2412368197141015193.jpeg

философията ми няма нищо общо с извращението на комунизма, защо изобщо си помисли това
не
ти как се представи на теста за интелигентност

dreamwalker
02-08-2015, 18:53
философията ми няма нищо общо с извращението на комунизма, защо изобщо си помисли това
не
ти как се представи на теста за интелигентност

Много зле се представих, трябва да отида в ъгъла да се срамувам.
Мисля, че си съставих една сравнително оформена представа за теб като индивид. Имаш ли нещо против да изкажа някои свои предположения и ти да отговориш с "да" или "не"?
На лично съобщение. Не е с цел заяждане. Просто малък експеримент.
Кажи да, подкрепи науката!
П.П. Май трябва да се захвана с ПР.

Nonetheless
02-08-2015, 18:58
в действителност съм изключително интелигентен

Забележително е как някой толкова интелигентен може да бъде и толкова самозаблуден.



имам 38/40 на теста за нарцисизъм при средно 15, така че... да :Д

anonymous895156
02-08-2015, 19:02
Много зле се представих, трябва да отида в ъгъла да се срамувам.
Мисля, че си съставих една сравнително оформена представа за теб като индивид. Имаш ли нещо против да изкажа някои свои предположения и ти да отговориш с "да" или "не"?
На лично съобщение. Не е с цел заяждане. Просто малък експеримент.
Кажи да, подкрепи науката!
П.П. Май трябва да се захвана с ПР.

разбира се


Забележително е как някой толкова интелигентен може да бъде и толкова самозаблуден.

светът е странно място, а любовта няма граници

an7raks
02-08-2015, 19:07
бла-бла

Ти що не вземеш да станеш психолог, бе?!
Направо ме разкри... Обичам си българското име, щото ме е страх от турците... :lol:

Tи, като си толкова отворен, що не приемеш, че има по-умни хора от теб, които са религиозни? Защо тези с различен мироглед от твоя да са по-глупави?

Не ми пука кой с кого се жени и чука, не знам колко пъти да го кажа... Против съм гадното педалско поведение в обществото, както и осиновяването на деца от такива двойки.

dreamwalker
02-08-2015, 19:11
разбира се

Писах ти.

anonymous895156
02-08-2015, 19:13
Tи, като си толкова отворен, що не приемеш, че има по-умни хора от теб, които са религиозни? Защо тези с различен мироглед от твоя да са по-глупави?

интелигентен човек не всеки път = на такъв, който взима рационални решения
удобната черупка на религиозна делюзия, която всяка религия предоставя, е нещо много привлекателно за хората, които не ценят достойнството си в истинския смисъл на думата или просто са твърде мързеливи/необразовани


Не ми пука кой с кого се жени и чука, не знам колко пъти да го кажа... Против съм гадното педалско поведение в обществото, както и осиновяването на деца от такива двойки.

защо си против осиновяването

Nonetheless
02-08-2015, 19:19
светът е странно място, а любовта няма граници

А нима са необходими граници? Между другото не се залъгвай по думата "самолюбие", в нарцисизма никаква любов няма, само простотия и мания за величие на псевдоинтелектуалци.

"Интелигентен нарцисист" е впрочем смешно парадоксално словосъчетание, поне се надявам, че сам разбираш защо.

an7raks
02-08-2015, 19:22
интелигентен човек не всеки път = на такъв, който взима рационални решения
удобната черупка на религиозна делюзия, която всяка религия предоставя, е нещо много привлекателно за хората, които не ценят достойнството си в истинския смисъл на думата или просто са твърде мързеливи/необразовани

Току що каза, че една камара учени са "мързеливи/необразовани"...

За педалите сме говорили, нямам намерение пак...

dreamwalker
02-08-2015, 19:23
dimitar.,, получи ли съобщението? Имаш ли желание да отговориш?
Пак казвам, че искам да тествам себе си. Просто да видя доколко ми е вярна преценката.

anonymous895156
02-08-2015, 19:30
А нима са необходими граници? Между другото не се залъгвай по думата "самолюбие", в нарцисизма никаква любов няма, само простотия и мания за величие на псевдоинтелектуалци.

"Интелигентен нарцисист" е впрочем смешно парадоксално словосъчетание, поне се надявам, че сам разбираш защо.

интересно е колко си категоричен, при положение че става въпрос за толкова смислена житейска философия
вярвам в себе си безкрайно много просто защото знам, че вярвам в себе си
интелигентността не е единственият фактор при взимането на решения


Току що каза, че една камара учени са "мързеливи/необразовани"...

защо не? философстването става само с чук в ръка
нищо не пречи и просто да предпочитат да са "на завет"

tori
02-08-2015, 19:32
Ич ми не е, да се женят, да се чукат, деца да правят и ако искат на челна стойка да застават. Тва като да питаш за или против хомосексуалните двойки - кво ме боли мене кой къде си го слага?!

an7raks
02-08-2015, 19:33
интересно е колко си категоричен, при положение че става въпрос за толкова смислена житейска философия
вярвам в себе си безкрайно много просто защото знам, че вярвам в себе си
интелигентността не е единственият фактор при взимането на решения



защо не? философстването става само с чук в ръка
нищо не пречи и просто да предпочитат да са "на завет"
Дървеното ти философстване няма нищо общо с философията. ;)

anonymous895156
02-08-2015, 19:35
Дървеното ти философстване няма нищо общо с философията. ;)

от писаниците ти, които съм чел, мога да преценя, че си много далеч от философията, така че е глупаво да говориш за нея
а от последното - че не осъзнаваш, че това е наука за задаване на (неудобни) въпроси

an7raks
02-08-2015, 19:39
от писаниците ти, които съм чел, мога да преценя, че си много далеч от философията, така че е глупаво да говориш за нея
а от последното - че не осъзнаваш, че това е наука за задаване на (неудобни) въпроси

Много съм далеч, да, ама това не ми пречи да видя и ти колко си далеч... :lol:
Не, ти си като репортерка на телевизия Скат...
Философията се мъчи да даде отговор на неудобните въпроси. В повечето случаи се приема, че по даден въпрос може да има много истини...

anonymous895156
02-08-2015, 19:51
Много съм далеч, да, ама това не ми пречи да видя и ти колко си далеч... :lol:

това е логически неиздържано, но както и да е


Философията се мъчи да даде отговор на неудобните въпроси. В повечето случаи се приема, че по даден въпрос може да има много истини...

а това е философия на слабите

an7raks
02-08-2015, 19:52
:lol:
Значи Евгени Минчев е най-силният философ...
На него ли подражаваш?

Nonetheless
02-08-2015, 19:52
вярвам в себе си безкрайно много просто защото знам, че вярвам в себе си

Нарцисизмът е много повече от просто да "вярваш в себе си", пък било то и безкрайно - това се нарича самоувереност.



интелигентността не е единственият фактор при взимането на решения


Не твърдя обратното.

anonymous895156
02-08-2015, 19:54
:lol:
Значи Евгени Минчев е най-силният философ...
На него ли подражаваш?

не подражавам на никого в истинския смисъл на думата, само ницше и шопенхауер са сладури


Нарцисизмът е много повече от просто да "вярваш в себе си", пък било то и безкрайно - това се нарича самоувереност.

не говорим за патологията
а ако го правим, ще е добре да се синхронизираме

DisappointedDreamer
02-08-2015, 20:05
Ако нямаше делене на общности, нямаше да има разнообразие.

Да, 'щото разнообразието не съществува в по-малки рамки.

dreamwalker
02-08-2015, 20:10
Да, 'щото разнообразието не съществува в по-малки рамки.

Когато съм казала че ми харесва черния цвят, това означава ли, че мразя жълтия?

anonymous908491
02-08-2015, 22:05
интелигентността не е единственият фактор при взимането на решения


Някои хвърлят боб, други зарове, защото и те са с твоя акъл.

dreamwalker
02-08-2015, 22:15
Някои хвърлят боб, други зарове, защото и те са с твоя акъл.

Смятам, че акълът на dimitar., е повече, отколкото си представяш, между другото.

anonymous908491
02-08-2015, 22:16
Смятам, че акълът на dimitar., е повече, отколкото си представяш, между другото.

Аз си представям нещо много малко, наистина много малко.

dreamwalker
02-08-2015, 22:23
Аз си представям нещо много малко, наистина много малко.

Защо?

lisi4ety
02-11-2015, 18:03
има разлика между българин/ка - турчин/киня И християнин/ка-мюсюлманин/ка
ако наистина са вярващи те сами няма да искат, защото това автоматично означава,че се отказваш от религията си ;)

tireheb
02-11-2015, 18:13
"Интелигентен нарцисист" е впрочем смешно парадоксално словосъчетание, поне се надявам, че сам разбираш защо.

аз не разбирам :С
на съвсем нормално словосъчетание ми мяза, чиито 2 части не са зависими и не се повлияват по никъв начин
все ено"висок рибар" да е парадоксално

dreamwalker
02-11-2015, 18:19
аз не разбирам :С
на съвсем нормално словосъчетание ми мяза, чиито 2 части не са зависими и не се повлияват по никъв начин
все ено"висок рибар" да е парадоксално

То повечето нарцисисти са "интелигентни".
Става дума за емоционална интелигентност.

tireheb
02-11-2015, 18:23
ах
ЕМОЦИОНАЛНА ИНТЕЛИГЕНТНОСТ
да, разбира се

Fisherman
02-11-2015, 19:12
да страшно интелигентно е да си педал

anonymous908491
02-11-2015, 20:45
Защо?



Става дума за емоционална интелигентност.

Защото той е емоционално интелигентен, а аз не съм фен на Хари Потър

dreamwalker
02-11-2015, 21:01
да страшно интелигентно е да си педал

Чувстваш се лично засегнат?
Мисля, че страшно много се отклоняваме от темата.

SHPAIdURmeN
02-14-2015, 19:32
от писаниците ти, които съм чел, мога да преценя, че си много далеч от философията, така че е глупаво да говориш за нея

Ти щото си много компетентен по въпроса
и имаш право да го съдиш... Ахааа

InnocentFuck
02-16-2015, 20:01
Ами мюсюлманка и християнин ? :D Защо задължително темата трябва да е християнка с мюсюлманин ? :D

d-r.Zob
02-17-2015, 21:33
Човека пита за това, което го интересува. Рядко религиозни хора от различни религии се женят, по-скоро проблемите са етнически. Давам ти пример - ако бях религиозен човек, в момента нямаше да съм с настоящата си приятелка, която е доста религиозна и обикновено се налага по тези въпроси - какво ще се празнуваме заедно и т.н.

kaRamella
02-17-2015, 22:23
Да, тук е имало само присъствие!
Турците просто са присъствали, потурчвали са българи, правили са децата им еничари и са ги клали по празници, за да няма скука... :)

За нас това е нещо ужасно, но повярвай ми 70% от класа ми бяха мюсюлмани и ги болеше кура за историята ни. .. А вие ми говорите как щяло да се почувства детето като било учило история..

dreamwalker
02-18-2015, 13:41
За нас това е нещо ужасно, но повярвай ми 70% от класа ми бяха мюсюлмани и ги болеше кура за историята ни. .. А вие ми говорите как щяло да се почувства детето като било учило история..

Кои сте "вие"?

InnocentFuck
02-18-2015, 19:20
Оле оле какви глупости прочетох :D :D :D
Чудя се да продължа ли .. ще изчакам още малко за да чуя още мнения :D :D :D

anonymous895156
02-18-2015, 19:28
Ти щото си много компетентен по въпроса
и имаш право да го съдиш... Ахааа

компетентен съм и имам право да обяснявам на хората, които не са, че е добре да не се изказват неподготвени
с тия разсъждения най-много да станеш някой аристотел, внимавай с морала


За нас това е нещо ужасно, но повярвай ми 70% от класа ми бяха мюсюлмани и ги болеше кура за историята ни. .. А вие ми говорите как щяло да се почувства детето като било учило история..

и правилно
сепаратисти като нарочените за национални герои хубавци са причината хората да са маймуни, които се делят на нацийки, всяка от които си надува животинското самочувствие с мизерни успехи и здраво стиска учебничето си по история
о, колко сте жалки, дали да не се самоубия
не, ницше не би одобрил

an7raks
02-18-2015, 19:38
:lol:
Ей, Мите, кефиш ме, бе, човек! Дай да те разпоря от чатала до шията!

dreamwalker
02-18-2015, 19:44
компетентен съм и имам право да обяснявам на хората, които не са, че е добре да не се изказват неподготвени
с тия разсъждения най-много да станеш някой аристотел, внимавай с морала



и правилно
сепаратисти като нарочените за национални герои хубавци са причината хората да са маймуни, които се делят на нацийки, всяка от които си надува животинското самочувствие с мизерни успехи и здраво стиска учебничето си по история
о, колко сте жалки, дали да не се самоубия
не, ницше не би одобрил

Пхах, то поне това да беше истина...

kaRamella
02-19-2015, 15:29
Българите.

dreamwalker
02-19-2015, 23:00
Българите.

Не знам на колко си и дали все още учиш, но... попитай 15 свои връстници кой е Стефан Стамболов, кога пада Търновското царство, кои са братя Миладинови... Когато сравним резултатите, пак ще си говорим.
...
Роден си в дадена държава, изповядваш някаква религия, член си на някакъв клуб и не-знам-си-още-какво... Това не те прави автоматично експерт по:
- историята на държавата;
- религиозните норми, детайли, тънкости на религията, която изповядваш...
- дейността на клуба, в който членуваш.
Аналогично всичко останало.
Съжалявам.